CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Ladysovereign77

[Tempatan] Meninggal Selepas Bersalin Di Rumah (deleted statement page 33 cmmnt 819#)

Close [Copy link]
cengkerang posted on 1-1-2014 11:27 AM
Kepada yang suka mengutuk org yg lai  pendapat dgn korang2 kat sini. Satu ni aku nak tanya, kawan ak ...

Hadam dulu semua cerita secara details termasuk kisah statistik dari doktor2 pakar semua post mengenai kes ini baru eh cerita mengenai kematian di spital... crita pasal ni dah berulang kali di ceritakan....

tuh la beza orang yang berusaha kemudian tawakal ngan orang amik jalan mudah sbb trauma..

and one thing... takde sapa halang amani ke... amanooo ke..asalkan assisted childbirth...paham dokkk? cakap la konar sana sini pun.. tetappp tak nak bukak hati yg semua org marah pada UC... bukan amani ke apa jadah semua tuuu..

Dr yg terlibat bg induction drug sampai pecah uterus meninggal ibu anak jihad fisabilillah katanya. Tak sedap duduk diam bila dah berdepan kes kematian. Siapa ko nak pandai2 claim yg terlibat kes homebirth tu senang lenang huha sana sini..kenal pun tidak jgn tambah dosa buat fitnah.

Ada such thing as tpt proper nak mati? Dalil ada ke nak claim mcm tu? Malaikat maut berenti ke depan pintu hospital? Oleh sebab dah go thru training 5-6 tahun terangkat ke hijab sampai tau mana tpt proper utk mati?

Korang semua igt seronok2 ke pilih uc? Kalau ada support system untuk homebirth agak2 ada ke yg nak uc? Tak pernah go thru uc jgn nak memandai kata uc jalan mudah. Pilihan utk homebirth ada dlm kad klinik kesihatan,tp xde dr segi perlaksanaan.

sibuk2 nak petition ban uc solution elok ke? Baik guna energy utkpetition supaya support utk homebirth ada..kjrang beban dr n option utk mak2 yg prefer home irth.

Jgn sibuk nak mengutuk je..jgn sibuk nak petition2 ikut sukahati korang tp akar umbi masalah korang tak tau.

Dtg kelas amani aku siapa yg sedap sgt mulut kata uc jalan mudah. Dgr sendiri apa yg student2 amani aku share perjalanan diorg. Lg mudah utk tak cari ilmu n serah diri kepada dr..utk uc bukan sennag..bukan jalan mudah.

Follow Us
cengkerang posted on 1-1-2014 03:34 AM
Lupa nak add..i teach AMANI..yg hebat tangan menaip kata nak troll kelas amani..jemput datang.

Free ke? Kalau rm 500 x nak

Yg nak jd troll sila dtg dgr free..bukak minda tu kenapa org lai  ada opinion lain dr korang.

Yg nak suruh aku kaji statistik baru boleh cerita hospital mortality..senang la ye berselindung sebalik statistik,sop segala bagai. Amani trainee ada dr yg ada access to maternal mortality data..korang nak debate patut cari org yg betul bukan tunjuk berlagak kat internet ni cakap tanpa fakta.

Amani founder cakap dia langsung x aja unassisted so ko ikot module dia ke makeshift module?

Aku tak ajar uc tp kalau nak tau kenapa org pilih uc duduk dgr sharing session. Sharing session pejadah aku nak halang apa org nak share?

Belek buku amani bila ko datangu  pastu kalau jumpa topic uc sila highlight kat aku sebab aku sendiri tak jumpa.

cengkerang posted on 1-1-2014 12:04 PM
Yg nak jd troll sila dtg dgr free..bukak minda tu kenapa org lai  ada opinion lain dr korang.

Yg ...

Kakak tak reti baca stat kn??mortality data home birth dkt oversea tu ada midvives atau nurse ye kak..plg koman..ada yg doctor jugak smbut kt rumah..ioll sendiri dah bace stat tu..ini uc yg beranak sendiri lepas tu tayang bulu pepet semua org dah nmpk..ape jadah islam cmtuh??pkai tudung konon2 islamic lepas tu kt internet tnjuk bulu pepet??maluuuuuu..ioll yg ttengok ni malu dorang2 ni tak ada rasa malu kah?!

cengkerang posted on 1-1-2014 12:17 PM
Belek buku amani bila ko datangu  pastu kalau jumpa topic uc sila highlight kat aku sebab aku sendir ...

ko degree apa? IT ke ? apa kelayakan ko ek..saje nak tahu...ko tahu beza apa assisted dgn unassisted birth? cuba citer ckit aku nak tahu dari sudut pandangan species ko

Aku dah pergila kelas kurang tuuuu...sebelum jadi glamer. Saja nak luaskan pandangan. Makin sempit adala.
Bab gentle birth tu ada la kita boleh amik pengajaran. Tak pi kelas amani pun takpa. Pi yg antenatal class pantai yg free tu pun dah ok. Was it worth the moneys? Nope.

Buat umah baru laaa...sbb tengah hangat ni...doula dah masuk porem...

Intetesting sbb dpt info from both parties

cengkerang posted on 1-1-2014 11:34 AM
Lupa nak add..i teach AMANI..yg hebat tangan menaip kata nak troll kelas amani..jemput datang.

Ioll harap uoll bukan doula pkai tudung yg tnjuk bulu pepet kt internet tu..bgik nama u..alamat kelas sekali ye kak..tq

cengkerang posted on 1-1-2014 12:04 PM

Yg ...

So can you tell us what is the malaysian mortality data for this year? Dah kata ada access. Kot gugel data lapuk adala.

Bagus bahasa korang kat sini. Tak paham ke statement aku sebelum ni homebirth support is nonexistant kat sini. Jgn ka  dr, midwife atau training nurse pun xde utk attend homebirth. Ko baca data kat luar tu tgk dulu maternnity system dia kat sana..sama ke dgn kat sini. Kat netherlands n new zealand lowest maternity mortality..apa system diorg ada amik tau? Midwifery system..dr n obgyns utk yg true high risk shj. Most mums resort to Unassisted chilbirth sebab takde support utk dptkan medical assistence utk homebirth. Faham ke?

aku cakap bm pun korang x paham..aku cakap bi kang lg la tak paham. Unassisted childbirth is freebirth, birth without medical assistance. Assisted birth is birth with medical assistance.
Uc berkembang biak kat malaysia ni sebab takde support system utk ada assistance semasa bersalin bagi mereka yg ingin natural birth di rumah.

Tu aku kata sibuk sgt nak petition ban uc, baik buatpetition utk perbaiki maternity care kat sini.

cherub posted on 1-1-2014 12:35 PM
So can you tell us what is the malaysian mortality data for this year? Dah kata ada access. Kot gu ...

Ioll ada access..tp ioll doubt dorang phm nk baca stat science..

bukan mcm stat kos sastera ko yer doula..itu pon kalo kos sastera ko ade belajar stat la kn..

cengkerang posted on 1-1-2014 11:51 AM
Korang semua igt seronok2 ke pilih uc? Kalau ada support system untuk homebirth agak2 ada ke yg nak  ...

Kau tau ke takde dari segi perlaksanaan ? ada laaaa... homebirth di benarkan kalau low risk pregnancy je laaaaaa... dan pernah ada assisted homebirth sbb mama ni low risk pregnancy kat malaysia.. korang je bebal nak jugak unassisted... Dah la high risk... korang ingat kalau org mcm korang high risk ni spital dokto semua bagi ke nak homebirth? pergi la UK ke.. australia negara yang korang bangga sgt bole homebirth tu.. derang pun tak bagi laaa.. korang je memandai2 buat homebirth with HIgh risk pregnancy.. ada korang mintak kebenaran klinik kesihatan ke..spital ke nak homebirth? ada bincang2? ada2?  cakap TERberanak adalaa..choiiii