CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: estrelle

Neelofa caras turn orang lain nak pegi haji?

Eeeee..... seronok tau dpt tengok Kaabah dan akan membekaskan kerinduan yg tak kunjung padam.  Walaupun kerenah manusia adalah satu tantangan besar yg perlu dilandasi dgn kesabaran, namun itu tidak melunturkan sama sekali kerinduan untuk sujud di hdpn Baitullah.  Benar2lah satu mukjizat Allah swt yg tiada tandingannya. Rindu Kaabah selalu: miss Kaabah from then till eternity.

Die ade duit.

edoraixora replied at 11-8-2016 02:12 PM
bace kt utusang, TH bagitau visa haji neelofa bukan dari TH
maknenye dia guna visa furada (visa per ...

baru nak tanya psl ni
mmg guna kuota th or private?
kalo private mmg le sebln je dh dpt confirmation dpt g ke x
sediakan saja uang nya

Edited by edoraixora at 11-8-2016 02:50 PM
woobin^^ replied at 11-8-2016 02:43 PM
baru nak tanya psl ni
mmg guna kuota th or private?
kalo private mmg le sebln je dh dpt confirma ...

kalo ikut ape yg aku pahamlah, visa furada ni visa persendirian, apply terus ke kerajaan arab saudi. maknanye tidak termasuk dlm kuota TH.
nanti kt saudi, dieorg diletakkan dlm jemaah haji antarabangsa dan bukan bersama rakyat malaysia.
sudah semestinye mahal berganda, sediakan aje uangnye gituu

alesandra replied at 11-8-2016 01:18 PM
yg pasti sepupu aku dah pegi  1st time haji tanpa mahram lelaki.capisce?

kalau sebelum tahun 2013 or dia dah capai umur 45 pada tahun tersebut ..mungkin iya .. ataupun, ada yg terlepas pandang or special approval ()
yg jelas, itu adalah syarat2 dari kedutaan arab saudi di Malaysia yang dikuatkuasakan sejak januari 2013

Mendapat khabar ada  kenalan atau orang2 yg  kita tau mereka siapa dpt pergi haji atau umrah, ayuhlah kita doakan yg terbaik untuk mereka, mudah2an perjalanan dan segala peribadahan mereka dipermudahkan Allah swt.  Tak perlulah pertikaikan  segala hal  titik-bengik, persoalkan  hal2 yg kita sendiri kurang jelas.    Sepertinya kita mempertanyakan satu soalan yg keruh demi   mendapatkan satu jawapan yg jernih tetapi berakhir dgn  fitnah.  

Pergi haji adalah perkara yg  mulia di sisi Allah.  Mereka yg  pergi dgn  biaya mahal  yg menawarkan   layanan  serba istimewa  tak perlulah kita bersoal banyak.  Kita boleh iri  apa yg  orang itu dpt, sedangkan kita sebenarnya  bukan tak dapat tetapi BELUM dapat.   Perlu  sedar dan redha,  rezeki kita semuanya ada  cuma lebih atau kurang bukan hak kita  untuk  pertikaikan dan atau untuk menyamaratakan.  Begitu juga peluang  untuk beribadah haji, bukan asal  ada duit aje boleh pergi.  

Keberuntungan, keberhasilan,  kerugian dan kekecewaan semuanya  hak Allah yg akan diuji kpd  manusia.  Maka selagi manusia  belum dikatakan papa kedana, dikatakan miskin tetapi masih boleh memiliki rumah, kereta,  bercuti2  M'sia,  bersoping ke Sogo ke,  anak2 masih  ada makan-pakai,  Alhamdulillah........  bersyukurlah kita  akan apa adanya.  Berusaha, berdoa dan yakinlah,  Allah maha tau  apa dan bila nak memberi  rezeki-NYA kpd kita.   .

Follow Us
akik replied at 11-8-2016 11:42 AM
Maksudnya Allah akan menjemput mereka2 yang mampu je ke sis?Yang tak mampu takkan dijemput sebab d ...

i believe the phrase "jemputan dari Allah" is a figure of speech. terpulang kepada you nak fahamkan macam mana.

yes, of course la semuanya memerlukan duit. ingat segala hotel, makan, tiket kapalterbang semua tu ditanggung beres oleh kerajaan (yg semua org dok caci maki) tu ke? tolong la jangan bersangka buruk. tsk tsk.. dgn Allah pun nak bersangka buruk... I rest my case.

iols rasa sebab neelofa ada duit extra..
so dia ambil pakej yg mahal..
flight seat first class (charter haji tahun ni pakai A380 MH)..
untuk pakej ni memang ada allocation dia kot..bukan potong q ke apa..
nabil tahun lepas bukan ke gi haji scara mngejut?

n previously Deja Moss pon pernah buat camtu..xde isu kot kalau ada duit untuk bayar pakej yg paling murah pon 19k tu..

~husnuzzon..

airisa replied at 11-8-2016 03:05 PM
kalau sebelum tahun 2013 or dia dah capai umur 45 pada tahun tersebut ..mungkin iya .. ataupun, ad ...

aku sebenarnya agak kurang pasti tahun bila sepupu aku pergi..betul2 tak ingat.samada sblm kakak aku pegi atau selepas.tapi kakak aku pergi aku ingat mmg tahun 2013 pun.a year after ayah aku meninggal.nanti la.. aku mmg kebetulan ada urusan nak ke bank TH  seminggu dua ni.nanti aku tanya balik betul2 mahram sesama pompuan bawah 45 1st time haji utk confirmation yg sebenar.

pakej haji yang paling mahal sekarang ni boleh mencecah 100K, dan tak ramai amek pakej ni.
utk pakej ni, tak payah tunggu queue. pakej ni mmg mewah, sepadan dengan harganya. duduk hotel 5 star very close to Masjidil haram, makan buffet every meal, tak silap kalau pakej yang terpaling mahal masa wukuf pon ada khemah khas (wallahualam).

Tempoh bagi pakej-pakej ni pon yang terpaling mahal boleh jadi sesingkat 2 minggu.

tak baik cakap diorg ni potong queue ke ape, unless la dia pegi muassassah (yang tunggu bertahun2 tu).

harap maklum ya pakej pakej ni dikenalkan bukanlah untuk memberi sebarang kemudahan, tetapi kita amik konsep win-win situation;

yang berduit diberi peluang utk buat haji dengan pakej. pada masa yang masa diorg tak lah amek kuota pakej muassasah tu.

yang amek pakej juga sebahagian dari fees mereka itu digunakan untuk menampung subsidi kerajaan utk pakej muassasah. (seorang jemaah subsidi lebih kurang RM4k).

of all you know, "yang berduit" ni dah membantu secara tak langsung utk sama-sama contribute subsidi kerajaan. Banyak pahala tuu.

Sekian,
Bukan karats lofa.

ape la korang kecoh2 ni..doakan dia dpt haji mabrur..dan dokana kita2 yang belum pergi la gi ni. dijemput olehNya.. ada org ada duit xda masa, ada org ada masa x da duti .bila Dia jemput bermakna , insyaAlla both kita dah ada..

Edited by alesandra at 11-8-2016 04:20 PM
gayahgedik replied at 11-8-2016 03:38 PM
i believe the phrase "jemputan dari Allah" is a figure of speech. terpulang kepada you nak fahamka ...

yup betul....figure of speech.kiasan bak kata org melayu.mcm dlm bahasa inggeris ada  yg guna perkataan His utk tuhan.even saudi pun guna His translation BI untuk solat terawih kat tv.aku tengok dgn mata sendiri  okeybukannya maksud/niat tuhan tu berjantina ke apa.

Ya Allah..bjela2 porumer duk bahas psl kouta hj lopa ni..perlu k chuols.??percaya rezeki Allah sdh..lg mau pertikai ka..

Spiritually, mmg dah tersurat dia dapat pergi..

Secara undang2 dunia, mungkin ada la yg slack skit.. yg tu salah authority. Bukan Neelofa.

PS: Ai impress la dia dapat beli rumah landed kat bukit kiara.. lokasi idaman gitu taw

alesandra replied at 11-8-2016 04:12 PM
aku sebenarnya agak kurang pasti tahun bila sepupu aku pergi..betul2 tak ingat.samada sblm kakak a ...

mulai tahun 2013, kerajaan arab saudi dah wajibkan jemaah wanita bawah 45 tahun, kena ada mahram lelaki
maybe sepupu ko pegi sebelum 2013 kot  

edoraixora replied at 11-8-2016 04:43 PM
mulai tahun 2013, kerajaan arab saudi dah wajibkan jemaah wanita bawah 45 tahun, kena ada mahram l ...

ini yg setakat aku dapat google....tapi artikel neh hanya utk umrah.bukannya haji.kalo dapat artikel dari tabung haji yg rasmi..tolong  tepekkan.atau aku tunggu saja nanti aku tanya pada  org tabung haji sendiri.

http://www.tengkubutang.com/2014 ... maah-perempuan.html

http://www.umrah-ziarah.com/haji.php?p=Syarat%20Haji

alesandra replied at 11-8-2016 04:54 PM
ini yg setakat aku dapat google....tapi artikel neh hanya utk umrah.bukannya haji.kalo dapat artik ...

ni dari website TH sendiri;

Pendaftaran Haji Di Dalam Negara

(Permohonan Warganegara Malaysia Di Dalam Negara Menunaikan Fardhu Haji Dengan Tabung Haji - Berlepas Dari Dalam Negara)

Pendaftaran Hajj Di Luar Negara (Daftar Secara Online)

(Permohonan Warganegara Malaysia Di Luar Negara Menunaikan Fardhu Haji Dengan Tabung Haji - Berlepas Dari Luar Negara)

*Penambahan Maklumat (Mahram bagi bakal haji wanita dibawah 45tahun)

Kerajaan Arab Saudi telah menguatkuasakan peraturan mewajibkan mahram lelaki bagi setiap bakal haji wanita berumur bawah 45 tahun bermula pada musim haji ini (1434H).

Bakal haji yang terlibat akan dimaklumkan melalui surat makluman dan panggilan telefon oleh THCC bagi tujuan meminta mereka untuk mencari mahram lelaki yang menepati hukum syara’ bagi membolehkan mereka (bakal haji wanita) tersebut dapat menunaikan ibadat haji pada tahun ini bersama mahram lelaki yang dikemukakan dan tertakluk juga kepada kekosongan kuota.

Sekiranya bakal haji wanita yang terlibat tidak mengemukakan mahram lelaki sehingga pada 12 September 2013 ini, maka secara automatiknya pemergian hajinya akan dibawa ke tahun hadapan iaitu pada tahun 1435H/2014M dan pemergiannya pada tahun 1435H itu juga tertakluk kepada syarat mahram lelaki yang akan dikemukakan kelak.

http://www.tabunghaji.gov.my/pendaftaran-haji

edoraixora replied at 11-8-2016 05:17 PM
ni dari website TH sendiri;

okey tima kasih...dah aku pecah pala pulak kenapa sepupu aku boleh lepas.nak tanya sendiri.. tak berapa rapat.tapi aku 80% yakin yg dia pergi slps 2013

akik replied at 11-8-2016 11:42 AM
Maksudnya Allah akan menjemput mereka2 yang mampu je ke sis?Yang tak mampu takkan dijemput sebab d ...

Salah faham dengan konsep bahasa melayu perkataan 'jemput' je sis...
Sis ni punnn... Mcm x faham melayu suka main2 bahasa gini...
Xde nye Allah nk 'jemput2' ni klau kita sbg hamba-Nya tak men'jemput'kn diri kita nk pergi sana.. Semua usaha kita.. kita usaha+doa lbih. Allah perkenankn doa + usaha kita..

xda makna jemputan2 kepelbagaian..ada duit segala boleh jalan sis..x pelik pon acik2 bimbo muka berminyak kepam nai kereta alza putih sekalian.