CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Nazra81

he..he kampung katner?..
kite paling suke lagu cinta dewa-dewi..
sbnrnya bukan tak masuk thread lain cuma tak reply mesej je.. saya suke baca mesej org je..

wow..

selamat join aku_figo..

ajaklah lagi ramai2 fan spider hidupkan topik nie..

Originally posted by Kittie at 20-8-2004 13:57:
em, relaku pujuk dpt no.1 kat muzik2. menjerit kite, smpai tkejut famili kat umah ni.

misha cantik dpt no.2. tp kira okla coz pulangkan dah 6 minggu kat no.1. kira kasi can kat org lain la plak.

memang dah agak dah..

so far relaku pujuk tak pernah gagal reach no 1 dlm setiap carta yg dicalonkan lagu nie..memang berhantu..

MASIH MENJADI JUARA CARTA ERA n CARTA DIGITAL RED 104.0

memang mantapzz..

:clap::clap::clap:

Originally posted by aku_figo at 21-8-2004 05:28 PM:
he..he kampung katner?..
kite paling suke lagu cinta dewa-dewi..
sbnrnya bukan tak masuk thread lain cuma tak reply mesej je.. saya suke baca mesej org je..

kampung kat pantai timur. ni dah ade kat kl balik dah ni.

awk suke tak baca post kite? hi, hi, hi...

cinta dewa dewi antara lagu terawal kite dgr, selepas nazraku & lengit tahun lepas. sbb 3 lagu ni, kite jd tak sbr nak beli album ni, 1st week release lagi kite beli...

emm... relaku pujuk still raja kat carta era buat 6 minggu berturut2, red 104.9 buat 3 minggu berturut2, rtm kedah utk 2 minggu berturut2, hits radio muzik utk 3 minggu berturut2.

cinta dewa dewi pun tak kurang hbtnye. juara 2 minggu berturut2 kat rtm sri aman dan 3 minggu berturut2 kat rtm terengganu.

kacap terlabik pun still bertahan kat red 104.9.

pria terhebat betul spider ni. nazraku pun dok berusaha kat carta era tu...

so, sama2la support nazraku ni yg bg kite sgt istimewa.

Originally posted by Kittie at 23-8-2004 10:52:
emm... relaku pujuk still raja kat carta era buat 6 minggu berturut2, red 104.9 buat 3 minggu berturut2, rtm kedah utk 2 minggu berturut2, hits radio muzik utk 3 minggu berturut2.

cinta dewa dew ...

wow..:

SPIDER MEMANG HEBAT..

menguasai carta seluruh malaysia..

rasanya buat masa sekarang ni SPIDER yg paling hot skali..

berapa agaknya penjualan album NAZRAKU sekarang?

Follow Us
Originally posted by Kittie at 23-8-2004 10:45 AM:

awk suke tak baca post kite? hi, hi, hi...

teramatla suke he he...

pukul brapa carta radio lain ha?yg kite dengar carta era je..

ni kite ambik kat nstp emedia online

Buzz: Music: Spider weaves a winner
Meor Shariman

After they managed to get music fans to 憆ub the lamp

ni satu lagi...

Bintang: Kempen bulan merdeka di Melaka
Oleh Amir Mamat

SEMPENA sambutan bulan kemerdekaan tahun ini, Time Highway Radio (THR.fm) mengambil inisiatif bergabung tenaga dengan Majlis Bandaraya Melaka Bersejarah (MBMB) menganjurkan Kempen Pengibaran Jalur Gemilang bagi warga bandaraya itu, Sabtu ini.

Program yang bakal berlangsung di Melaka Sentral dekat Peringgit itu akan dimulakan pada kira-kira jam 8 malam dengan tetamu kehormatnya terdiri daripada Ketua Menteri, Datuk Seri Mohammad Ali Rustam; Datuk Bandar MBMB, Zaini Md Nor serta Ketua Pegawai Eksekutif THR.fm, Abd Aziz Hamdan.

Bagaimanapun, dalam keghairahan bersama-sama menjalankan kempen bulan kemerdekaan itu, pihak pengurusan THR.fm tidak ketinggalan menghiburkan pendengar setia mereka di negeri Hang Tuah sempena penjelajahan Konsert Gegar THR.fm.

Bermula dengan lokasi pertama di Kuantan, Pahang pada April lalu diikuti Perlis (Mei), Kelantan (27 Jun) dan Ipoh (3 Julai), juruhebah (Dj) stesen radio itu meneruskan misi bertemu pendengar di Bandar Melaka sebelum di Taiping, Perak pada 18 September depan.

Sembilan artis popular tanah air bakal menjayakan konsert berkenaan iaitu Kumpulan Spider, Akar, Giegil, New Boyz, Arnieza, Haizi, Roslan Shah, Noraniza Idris dan Zamani.

Manakala Dj yang dijangka memeriahkan konsert itu nanti termasuklah Nasa, Andy Hakim, Ismahalil Hamzah, Abby Fana dan Yop.

ade lagi...

Selebriti: Impian murni Tengku Muhaini
Oleh Adam Salleh
adam@hmetro.com.my

RAPUHNYA nilai kasih sayang, kian menjadikan masyarakat hidup dalam keadaan pentingkan diri sendiri. Pengabaian golongan kurang bernasib baik terutama anak-anak yatim tidak sewajarnya berlaku di negara makmur seperti Malaysia.

Menyedari betapa berharganya nilai kasih sayang dalam kehidupan sejagat, menyuntik keinsafan pada Tengku Puteri Seri Teja Pahang, Tengku Muhaini Sultan Ahmad Shah selaku Yang Dipertua Badan Amal Kasih Sayang Malaysia (Bakasa) menganjurkan Konsert Amal Kasih di Stadium Darul Makmur, Kuantan, pada Sabtu (28 Ogos) ini.

Ketika ditemui di Hotel Shangril la, Kuala Lumpur, Muhaini tidak menidakkan naluri sebagai ibu sering kali menyentuh hatinya apabila melihat golongan tidak bernasib baik khususnya kanak-kanak yatim tidak mendapat perhatian sempurna.

Menurutnya, Konsert Amal Kasih juga projek usahasama Tabung TV3 Bersamamu tidak boleh dilihat daripada sudut hiburan semata-mata, sebaliknya pengisian konsert yang diharap mencernakan keinsafan murni pada penonton.

揂pa yang saya lihat dalam kehidupan sekarang, kita terlalu mengejar kebendaan. Tuntutan kehidupan serba bersaing ini sebenarnya tidak boleh kita jadikan alasan untuk kita mengabaikan soal kasih sayang sesama keluarga dan insan lain.

揂palah makna kemewahan dikurniakan Illahi, namun ada insan di persekitaran kita tidak mendapat manfaat di sebalik kelebihan yang kita perolehi itu. Saya berharap Konsert Amal Kasih ini menjadi medan terbaik untuk kita menginsafi diri dan sama-sama berasa bertanggungjawab terhadap golongan yang kurang bernasib baik,

Originally posted by KoSe at 23-8-2004 11:17 AM:

wow..:

SPIDER MEMANG HEBAT..

menguasai carta seluruh malaysia..

rasanya buat masa sekarang ni SPIDER yg paling hot skali..

berapa agaknya penjualan album NAZRAKU sekarang?

rasenye dah dekat 30 000. itupun dgr kbr angin je...

Originally posted by aku_figo at 23-8-2004 01:27 PM:

teramatla suke he he...

pukul brapa carta radio lain ha?yg kite dengar carta era je..

ni carta2 yg kite dengarla...

era: ahad, 10 pg (ulangan hari yg sama, 12 mlm)
red 104.9: sabtu, 1 ptg (ulangan sama dgn ulangan era)
carta juara-juara 23 stesen rtm seluruh tanah air kat radio muzik: sabtu, 2 ptg
hits radio muzik: ahad, 2 ptg
best 104: ahad, 10 pg

Originally posted by Kittie at 23-8-2004 20:25:

ni carta2 yg kite dengarla...

era: ahad, 10 pg (ulangan hari yg sama, 12 mlm)
red 104.9: sabtu, 1 ptg (ulangan sama dgn ulangan era)
carta juara-juara 23 stesen rtm seluruh tanah air kat r ...

baguslah kittie..

dulu masa study memang tak pernah miss dengar CARTA JUARA station radio RTM..masa tu hari isnin kul 2 petang siaran RADIO 1...lepas tu takde lama..tup2 muncul balik kat RADIO MUZIK...hari sabtu kerja half day..kekadang sampai petang..memang tak sempat nak dengar..kalau tak kerja pun mesti keluar...

boleh tak kittie updatekan kat sini carta JUARA2 RADIO nie...maksud saya bukan hanya lagu SPIDER..tapi lagu2 yg lain skali...

TQ.

Originally posted by KoSe at 25-8-2004 09:10 AM:

baguslah kittie..

dulu masa study memang tak pernah miss dengar CARTA JUARA station radio RTM..masa tu hari isnin kul 2 petang siaran RADIO 1...lepas tu takde lama..tup2 muncul balik kat RAD ...

boleh, xde mslh. tp, bleh tak kite buke thread baru utk carta juara ni... so, terfokus ckit perbincangan...

kite pun dengar carta era aje..kalo nak buka topik baru pun bleh..dapat gak tahu carta kat seluruh m'sia nie..he..he

ade pun aku_figo... rindu la kite kat awk... hi, hi, hi...

kite tunggu kose bls dulu, sbb klau nak buka thread baru utk carta juara tu, kite tak sure nak letak kat main board atau sub-board new release ni. tp, may b kite letak sub-board new release dulu, klau mod nak merge kat mane2 terpulang la.

[ Last edited by Kittie on 27-8-2004 at 08:24 PM ]

relaku pujuk juara lagi kat muzik2. hepi, hepi...

ramai juge yg nak vote utk so7 utk ae04 nanti. kite ni, bknnye ape, die org tu org luar. kitepun minat so7, tp, kasila pluang kat artis sendiri. klau tak minat spider pun, pangkahlah exist ke. kite tahu, kbbsn hak sumer org, tp, nape tak nak beri peluang kat org sendiri. org yg nak pangkah so7 tu pun belum tentu beli sumer album so7 mcm kite. lgpun, so7 dah byk tumpang rezeki & anugerah kat negara ni. era pun satu hal sbb tak buat garis panduan utk membantu artis2 m'sia. may b lps ni ramai yg melenting sbb post kite ni, kite minte maaf. ni 1st time kite nak buat perangai & meluahkan ape yg terpendam. just an opinion dr saye yg bukan sape2 ni...

carta album terlaris kat m'sia minggu ni (sumber: @melodi)

1) pujaan pop 80-an
2) broery marantika - kompilasi
3) spider - nazraku
4) siti nurhaliza - prasasti seni
5) uk's - kompilasi

kite bangga, pd saat jualan album negara ni masih lesu & dibanjiri album kompilasi, spider masih mampu bertahan & jualan album terus laris, malah mengatasi kehebatan penyanyi no. 1 m'sia...

Balloon_cas This user has been deleted

macam ku kenal..

hi semua..aku baru je kat cni, selama ni jadi pembaca jer..aku cuma nak kata yg aku mcm kenal je dgn ko kittie.  walaupun ko cuba tukar gaya tulisan..tp hati aku tetap mengatakan...yg ko ni adalah..

aku rasa ko paham la apa aku ckp ni..

Originally posted by Balloon_cas at 28-8-2004 12:43 PM:
hi semua..aku baru je kat cni, selama ni jadi pembaca jer..aku cuma nak kata yg aku mcm kenal je dgn ko kittie.  walaupun ko cuba tukar gaya tulisan..tp hati aku tetap mengatakan...yg ko ni adalah. ...

sape? ckp je terus terang... kite mmg betul2 kite le... kite ade satu je nick... klau dah ditakdirkan kite ni same ngan sape2, bkn kehendk kite... klau dok kire kite ngan aku_figo pun mcm same je... smpai kitepun naik takut org ingt kite psg aku_figo tu sbg simpanan... dahla bdk tu menghilang ntah ke mana... ke ade sape2 lagi yg awk nak ckp?

klau ade org lain... ckp je...