CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Bekas pilot, CEO antara keluarga yg turut kibar bendera putih

Decaffeinated replied at 30-7-2021 08:10 PM
Kenapa ingat steward atau stewardess ni mewah. Sebab dorang hari2 naik kapalterbang?

Kan.  Itu persepsi org luar.  Padahal dorang tunjuk pakai lv pakai gucci tu sebab dpt beli mur2
tunjuk gambar jalan2 overseas sebab kena kerja dlm kapal sebelum mendarat
bukan depa pi melancong pun

noor2 replied at 30-7-2021 08:18 PM
Sapa kata construction x terkesan?...construction pun teruk terjejas...

itulah pelik plk kata construction x terjejas. kami laki bini buat landscape construction. job dpt tp keje x boleh buat sbb bukan essential service. dah gov yg sekat rezeki kami cmne plk kata construction x terjejas ni?

pengecatbintang replied at 30-7-2021 11:58 PM
aku bukan nak takutkan sapa2..  
korang tengok video 0.30 minit kat bawah ni :

Hmmm apa lg blh di jual ni...ada cash sejuta pun lama2 blh habis...

moga dipermudahkan

iman_kasih replied at 30-7-2021 11:19 PM
Semoga urusan uols dan yg terjejas dipermudahkan Allah.

Terima kasih
Amin3 ya rab

asamfish replied at 31-7-2021 02:52 AM
Its's ok
You bukan cakap utk meriak
Tapi cuma melepaskan perasaan

Tq so much....

Follow Us
asamfish replied at 31-7-2021 02:31 AM
I feel you....and i am very proud of you yang masih bayar gaji pekerja walaupun guna savings
Itu  ...

Amin3 ya rab
Tq so much

InsyaAllah harap2 dalam 4/5 buln ni boleh bangkit semula..

semoga dipermudahkan semua..company my hubby pun terlibat juga bila aviation lumpuh..nasib kami hidup biasa-biasa aje before pandemik, tapi ada terkesan juga. Kawan i, suami pilot, start buat business frozen pau & dimsum, raya itu hari jual lemang n rendang, kawan-kawan yg simpati pakat tolong beli sebab tahu susahnya nak survive. Semoga Allah permudahkaan urusan semua yang terkesan.

pinkypinkylady replied at 31-7-2021 03:20 AM
itulah pelik plk kata construction x terjejas. kami laki bini buat landscape construction. job dpt ...

Bukan landskap je...100% untuk project2 perumahan termasuk maincon dan subcon2 yg lain  x boleh terus kan lagi kerja mcm biasa...yg turun  kerja pun takat buat mentenen...kang jd tempat hantu kalau x buat mentenen..

Skuau replied at 30-7-2021 07:31 PM
sekarang ko tau la kan bila benda dh jadi... bukan insuran blh cover semua...otak mana?(sekadar me ...

Yes otak berakal aku mngatakn ko adlh bangsa mcm carl samsudin yg akn HINA org bila org tu jatuh susah.booooo...

Ramai yg terkesan akibat pandemic ni. Yg bekerja sendiri ni aduhaiiiii sakitnya.

Org tua aku selalu pesan, mnyimpan time byk. Bila dh sikit mnyimpan pun tak guna.

Ramai golongan T20 dah tergelincir masuk ke kategori B40 sekarang ni
Depa2 yang terkesan tengah struggle untuk mencari jalan untuk selesaikan masalah komitmen yang tertunggak
Ini semua boleh mengakibatkan 'mental illness’ kepada mental rakyat yang terkesan akibat dari pelbagai komitmen tertunggak yang tidak dapat dilangsaikan
Ahmad Maslan telah membawa usul 'Tuntutan Rakyat' di persidangan parlimen tapi HAREM si YIDDIN & ZAFRUL nak ambil tindakan yang proaktif malahan di pandang sepi serta di di tong sampah kan oleh depa2 ni so seeloknya STEP DOWN aje lah kalau isu yang penting macam ni di buang ke tepi
Tapi bila kehendak rakyat terutama majikan2 FIRAUN yang bukan2 di mana boleh memberi kesan buruk, boleh pula GOMEN cepat2 tunaikan demi untuk kepentingan pihak2 tersebut serta untuk meraih populariti
Pemuda UMNO yang di ketuai oleh Dr Asyraf Wajdi dah lama memperjuangkan 'Tuntutan Rakyat' iaitu di ajukan kepada Si Tok Mail & Si Zafrul tapi 2 makhluk ni tak endahkan dan di pandang sepi

pilot, engineer gaji memang besar. tapi nafsu pun besar, silap2 takde saving sendiri. ni pengakuan sebenar pilot yg aku kenal.

budak2 BBNU yg bisnes dan kaya raya sebelum pandemik, sanggup berhutang sana sini sebab nak show off lifestyle.

mazhab mereka pegang showoff itu adalah pelaburan utk tarik lebih banyak peluang bisnes di masa depan. dapat tarik follower.

circle2 teddy bear antara aliran mazhab ni.

puas aku nasihat, sebab dulu aku pun macam tu. sekali datang dugaan, segala mak pak saving 10 tahun pun yilek beb.. kau ingat sekadar saving 6 bulan tu cukup ke?

adan uke je la aku nak cakap.

pinkypinkylady replied at 31-7-2021 03:20 AM
itulah pelik plk kata construction x terjejas. kami laki bini buat landscape construction. job dpt ...

elok2 ada byk projek besar habis  dikensel.. at least kalau dah start sikit. . secured lah.. masa pandemik ni maybe lah slow sikit.. arkitek engineer ramai terjejas...

jazaa100 replied at 30-7-2021 03:20 PM
Kesian...

So beringat lah ank muda....kena ada saving..

betul I setuju dgn pendapat you.

underground replied at 31-7-2021 08:01 AM
pilot, engineer gaji memang besar. tapi nafsu pun besar, silap2 takde saving sendiri. ni pengakuan s ...

aku pun x faham budaya show off kat socmed ni.. jgn kata bbnu.. org tua pun sama.. dlm kete sambil drive pegang stabak... kalau cerca mrk kata itu wall mereka sukati la.. ngok btoi

slax replied at 30-7-2021 05:17 PM
Geng2 pilot ni selalu pakai keta apa

Ada sedara jauh aku, dia kawen dgn pilot, pilot tu pulak kawen 3, sedara aku nie bini ketiga..tiga2 bini pilot semua pakai keta mahal, rumah pun sorang sebijik..tak silap aku kebanyakan volvo..tahun lepas dia dh jual beberapa bijik volvo utk kelangsungan hidup..

edayildiz replied at 30-7-2021 03:27 PM
kesiannya..kdg i dk fikir jgk..camna dr pilot or ceo blh kena kibar bendera jgk..dorg takde ke savin ...

lagi tinggi gaji, lagi tinggi komitmen kaka...
pilot iolss kenal semua suka beli umah besar2 melebihi kemampuan dan bukan jenis beli cash,
lepastu ada yang jenis suka beli kereta sebijik untuk setiap ahli keluarga

ni semua masalah pengurusan kewangan sebenarnya... lepastu katanya keluarga suka tekan2 dan perli, duit banyak pi la beli keta satu kat anak... duit banyak pi la beli umah satu kat anak keluarga tu pun cam tahi juga perangai sibuk dengan duit orang... padahal bukan theyols yang bayar pun

Edited by jazaa100 at 31-7-2021 08:42 AM
yusryimran replied at 31-7-2021 08:10 AM
betul I setuju dgn pendapat you.

U sorang je yg setuju......
Ramai yg hentam aku kat sini.....

Maksud aku beringat tu, jgn nk enjoy je masa ada duit....
Mcm mak aku, masa muda dia mampu je beli keta ke, pakai baju mahal mahal ke ...tapi dia tanak....duit yg ada dia guna beli rumah & tanah....org tgok kami lekeh sbb tak de keta....aku pegi sekolah pun naik bas je....baju tak de beli yg mahal mahal sekadar sesuai dgn umor & sedap mata memandang ....aku masih ingat, handbag mak aku dihadiahkn kwn dia yg dok Kl...warna putih....masa aku kecik, kitorang dok kl....bila aku nk masuk sek, kitorang pindah kg.....masa aku darjah 2 mcm tu, kwn dia dtg melawat kitorang, masa tu lah mcik tu bg handbag kat mak aku....mak aku pakai sampai reput....pdhal dia blh je beli berpuloh handbag klu dia nk...tapi dia start beli tanah & buat rumah sewa.....bila tua, dia ada berpuloh ekar tanah & berbelas pintu rumah sewa.....utk bergaya dia tolak tepi, utamakn pelajaran ank & kumpul harta....

Bila tua, mak aku lah yg paling senang dari adik beradik dia yg lain, tak perlu harap ehsan ank ank......

Itu maksud aku 'saving'.....
Knp pilot kena kibar bendera putih?....sbb masa jd pilot dulu dia belanja ikut level pilot yg dia rasa sampai tua dia akn jd pilot....mcm tu jugak dgn CEO.....