CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: mijot

AKASIA : TENTANG DHIA - PART 2

Ingatkan aku je yg tak layan cerita-cerita Erma Fatimah!!
kueeni Post at 27-12-2011 21:27

dari Kitab Cinta membawa ke Tahajud Cinta...
tak ku hingin nak hadap drama karya Erma fatimah..

Dah terlambat pun nak tunggu epi. akhirpatut nya 4 epi. ni dah pengakhiran utk kejahatan ma ...
carold Post at 27-12-2011 21:29

bukan senang nak puaskan hati semua orang...ada yang suka ada yang tak suka..

tapi rasanya dalam kes TD neh...semua orang menyumpah...means something wrong somewhere la kan ngan drama neh

agaknya orang jahat sendiri pun akan hangen kalo tgk cerita TD neh

Reply 262# cik_Sally

hehehhe.. aku pun rasa.. orang jahat pun mesti tak puas hati dengan cerita ni..

besok apaa laa nak jadi plak..

bukan senang nak puaskan hati semua orang...ada yang suka ada yang tak suka..

tapi rasanya da ...
cik_Sally Post at 27-12-2011 21:35

mau tak hangen...si Joe tu bertahun jadi dealer dadah..tup2 Melly yg bohsia kampung..setahun jagung terlibat dlm dunia dadah..tup2 dapat org kaya ..

dgn Joe.., family Julia..Melly tak mintak maaf lak kan..
ngan mak angkat dia pun Melly tak mintak maaf..

pastu tadi waktu scene kat laman umah pak aji...Azmi,Pak aji n Melly..
muka n cara percakapan  Melly tetiba dah macam org intelektual pulak..padahal SPM pun out..

sorry la Melly ya...cam mana ko acting sopan santun..tetap tak leh lupa segala kejahatan yg ko penah buat.

stended citer melayu ...yg kena tindas memang setiap episod setiap minit ada scene ditindas...bab tokang aniaya..takat ujong2 episod udah ler..scene balasan pun buat syarat jek...itu pun stended scene..tak kena panah petir, eksiden sampai tepancot kuar darah hitam sampai pecah perot, or paling2 kesian pun stroke herot muke...janji orang nak tengok hero heroin pelok2 happily ever after @ ending...

Follow Us
igtkan daku nk join mengamuk gak ngn TD ni
skali korang dh suarakn suma...
huhuhu
mmg daku tggu last episod je la
:@

homangai, tgk episod hari ni:

1) rasa nak ludah ku salmi. jahat tahap antu raye dah tu.
2) nak tampar dhia. sebab tak konsisten ketegasan dia.  dah tau mentua ko tu serupe mcm hantu, toksah la dgr ckp dia. hadeh la.~
3) kidnap si azmi, hantar gi afrika. toksah ngendeng2 kat bekas tunang, boleh tak. walopun niat itu baik tapi byk mengungang bencana kot dari kebaikan kalo still berhubung. urgh.

sekian. arggh.

Azmi cakap Melly dh dpt pembalasan cash dr Tuhan...pembalasan apa yek?tak nmpak pon....

boleh plak dhia melayan masak nasi bubuh lauk segala kt mami ngan zetty td..kalu i..sorry!

google-google terjumpa sinopsis ni.....

Azmi terus datang menziarah. Ketika mereka berbual, Ku Salmi pulang. Zetty merakamkan keadaan Dhia dan Azmi yang berduaan dalam rumah itu. Rakaman itu di tunjukkan pada Zikir. Zikir bengang dan enggan pulang ke rumah. Sebaliknya dia menyorok di sebuah aparment. Suraya cuba nasihatkan Zikir. Memang Zikir rindukan Dhia tapi Ku Salmi terus menghasut ZIkir agak membenci Dhia.

Dhia memanggil Ku Mariam. Di hadapan Zikir dan Zetty, Ku Mariam bertanya dan meminta Dhia memilih sama ada ingin diceraikan atau dimadu setelah dia gagal memberikan zuriat.

Melly dan Azmi bersetuju untuk merujuk kembali. Ku Salmi membawa Zikir ke Pulau Pinang untuk berubat. Sementara itu, Dhia meluahkan segala perasaannya terhadap Melly ketika ketiadaan Zikir. Dhia berharap perkahwinan Melly dan Azmi kali ini akan berkekalan.

Zikir akhirnya berkahwin dengan Rose setelah dipaksa oleh Ku Salmi dan keluarga. Dhia merelakan dirinya dimadukan walaupun dia tidak sanggup. Apakah tembelang Ku Salmi selama ini akan terbongkar? Sejauh manakah Dhia akan dapat bertahan dikala penyakit kansernya makin memuncak?

P/s (tiru surat Melly) Tentang Dhia habis, baru tenang kepala aku.

Reply 271# kueeni

dah adakah watak terakhir yang mati dhia?

aku tunggu episod akhir je la...sengal tol drama melayu nih...dah macam nengok sinetron lak...penulis skrip dgn tuan direktor cuba lagi buat drama yg berkualiti ye...jgn nak terikut2 cite indon...penat menengoknya okehhh!!!!

dhia pon mati ke??adoi laa....ape la nasib jatuh ditimpa tangga tergolek2 masuk lam lubang terkambusss

x tahan tul aq tengk Td nie la nk tggu episode akhir bukan men lame lagi ... :@

kalau betul ler last episod nnt dhia mati...mmg sangat bongok ler si penulis skrip. ending yg sngt klise...asal org tu baik, lemah lembut, redha dgn nasib...mesti jadik mcm tu...please laaa...dunia dah berubah...bg ler dhia tu dpt happy ending....bg ler ku salmi tu dpt pembalasan yg sewajarnya di dunia ni...

google-google terjumpa sinopsis ni.....

Azmi terus datang menziarah. Ketika mereka berbual, Ku Sa ...
kueeni Post at 27-12-2011 22:53

Kalu lagu ni la ending dio, ambo x sae tengok doh TD ni...frast betul la.

alarr..dhia mati ker..

hurmm.....

itu tak mustahil kalu dhia mati coz penulis skrip ni penulis cerita chinta tu jgk kan, tak silap aku, chinta pun mati jgk kan, maaf kalu silap, aku tak tgk drama tu. then, cerita asmaradana tu, majoriti watak mati, tinggal hero heroin jek yg hidup. adei.

Ingatkan aku je yg tak layan cerita-cerita Erma Fatimah!!
kueeni Post at 27-12-2011 21:27

aku... aku... aku pun tak layan dah. aku dah frust tgk qasidah buat laila... sanggup dload epi akhir coz tak sempt tgk kat tv. tup2 ending gantung... tgk tahajjud cinta pun bikin haku hangen, nasib baik pelakon best2... ntah drama apa lagi... yg penting kalu erma fatima, mmg aku tak follow... tgk kat twitter erma, nmpk dia ni mcm bangga diri and pilih kasih pun ada. menyampah. opsss... sori, teremo lak.