CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: hr_ikhlas

‘Nur Amalina tidak hanyut'

I masih ingat ada satu stream di US, dekat rumah I dulu. Tiap hari I lalu situ nak sampai ke rum ...
truly Post at 4-1-2012 13:56

i've good impression. bagitau ya bila da paste

menutup aurat itu WAJIB sbb ia membezakn wanita islam dgn bkn islam...pkr2 la pki akal ye...tu je..
...
nicuya Post at 4-1-2012 13:58
ni thread pakai tudung bukan thread tutup aurat

Anak-anak saya mohon pi luar negeri nak sambung degree, tapi saya tak kasi, saya cakap kat depa, habiskan degree dalam negeri lepas tu sambung master boleh la pi luar negeri... nasib baik depa tak memberontak...tahun depan anak saya habis degree dan akan apply master kat US/UK(jika ada rezeki dapat scholar)

Saya tak nak lepaskan depa bukan apa...kalau kat rumah solat suboh pun kena kejut, kalau tidak kejut solat suboh matahari sudah naik, apa lagi duduk tempat orang tak ada orang pantau....lagilaa

bersungguh2 melayu ni mempersendakan amalina... kira macam BERJIHAD dan perjuangkan islam  ...
peYno Post at 4-1-2012 07:50

Aku setuju supaya kita semua janganlah duk cakap2 benda ni..menyebarkan gambar dia... tak ada faedah dan dpt dosa free aje sebar keaiban org.

Cuma aku tak setuju cara ko yg terlalu menyindir.  Apa salahnya menegur org dgn baik.  Kalau nak backing pun jangan pula sampai memperlekehkan org lain.  Ko marah org memperlekeh Amalina, tapi ko memperlekeh org tak apa pulak.

Jangan pulak backing2 sampai ko redho pulak dgn tindakan Amalina mendedahkan auratnya dan dia pulak dgn sindiri upload dlm FB dia.  Itu dah dikira mendedahkan aib diri sendiri.  Ini bukan pasal kira dosa pahala org, tapi perbuatan itu adalah salah dan berdosa.  Cumanya mana boleh kata dia ahli neraka pasal mungkin lepas ni dia bertaubat.. cuma aku tengok tak ada pulak org kata dia ni ahli neraka (mungkin aku terlepas pandang)..aku rasa itu kesimpulan yg ko buat sendiri.

tumpang tanya, amaninah ni minum arak lezat demi menghormati tuan rumah macam si trooo ley tu ka?

kalau belum, makna nya, dia cuma culture shock tahap pprt jah.... kalau dah , baru dikira true CS

Anak-anak saya mohon pi luar negeri nak sambung degree, tapi saya tak kasi, saya cakap kat depa, hab ...
smallmama Post at 4-1-2012 14:02

maaf nak kata....hmmm kalau mereka ada peluang degree di luar negara..benarkan sahaja...banyak yang diorang akan belajar nanti....adik saya pun manja juga ngan keluarga macam smallmama kata tu... tapi dier takde masalah duduk berjauhan masa belajar dulu...

Follow Us
Kalau dia bukan yang di angkat sebagai ikon, i don't think this will be an issue. But she's been ele ...
meshni Post at 4-1-2012 11:06

selepas berbelas page baru aku ketemu komen yg aku tunggu.
inilah masalah org kita sebenarnya, tercari2 satu ikon yg bulih dibuat tauladan, dan bila sudah ketemu kita harapkan pula ianya adalah serba sempurna. kita terlalu mencari kesempurnaan, sesuatu yg tak mungkin kita jumpa.
berbakul2 kutukan kpd dia sekarang ini adalah natijah dari rasa kecewa saja, sbb impian kita utk lihat suatu kesempurnaan itu sudah hancur berkecai.
be realistic lah. jika kita sendiri tidak mampu utk mengsempurnakan diri kita, apalah nak diharap utk org lain menjadi sempurna?

kannn??kat msia pun berlambak yg jd kena culture shock ni
KIM.mafia Post at 4-1-2012 13:27

member2 iols ok jek duk sana.....alhamdulillah......balik dr sana maitain jek macam dedulu....
tapi yg kat sini, dr tudung labuh berhijrah ke tudung kecik skang free hair......

doakan semoga Nur Amalina berada di jalan yg benar..aminnnn..

inilah masalah org kita sebena ...
hzln Post at 4-1-2012 14:18

cayalah mek mengkomen..terharu iols baca

terlalu nak jadi urban kokesen sgt..plus dpt merangkul dlm dakapan anak mat salleh..vangga ...
cak! Post at 4-1-2012 13:37
maknya kata maknya yg belikan pakaian tersebut

jadi adakah gambar dia berpeluk dgn mat saleh tu maknya jugak yg amik

LAJUNYA THREAD NI

gambo dia yg lain semua byk yg ok.. kecuali yg ini.. mungkin posisi jari jemari merah dia tu.. tak berapa sesuai..orang malaysia ni sanjung dia.. dia sepatutnya berbody bahase cara melayu.. anak dara yang baik jarang berani letak telapak tangan kat tundun jantan...
otomantaro Post at 4-1-2012 09:52 AM

Tepat sekali

agree.........................

maknya kata maknya yg belikan pakaian tersebut

jadi adakah gambar dia berpeluk dgn mat saleh tu maknya jugak yg amik
ruffleen Post at 4-1-2012 02:20 PM

Tak baik ko pertikai kata2 ibu mithali yang dah berjaya dapat anak 17A tau.

Tak baik ko pertikai kata2 ibu mithali yang dah berjaya dapat anak 17A tau.
Babai Post at 4-1-2012 14:31

mana ada pertikai...aku cuma bertanya je

dia tak hanyut...... dia cuma dah "banjirrrr" saja

zaman aku mgaji dulu.. bebudak batch aku yg nak ke obersee akan datang awal seminggu dua sebelum fly utk diberi pengajian agama, kuliyah, tarbiyah dll... part tu aku respek sebab semua pakat turun.. dan aku salute grup yg organise mende ni tiap2 tahun.. bukan isu nak kira dosa pahala org lain, tapi lebih kepada jln kan tggungjawab sesama..

alhamdulillah la ni semua jadi org.. ada gak la sorg dua yg hanyut...

Tepat sekali.Dah retis tak boleh dijadikan sebagai role-model,cari pulak pelajar cemerlang. Last-last sedar yang fe'el pelajar tu mcm diaorg jugak..Pastu berbakul la kutuk role-model tu..

Reply 267# hzln

Everybody looks upon their icon once a while, if not most of the time. Nobody says that an icon has to be perfect, but she was the party that projected cleaner image and it was accepted and embraced most people, especially SPM students.

Yang sempurna sebagai icon hanyalah Nabi Muhammad saw. Mana mungkin sebagai manusia penuh cela nak mengharapkan kesempurnaan dari manusia biasa yang lain.

She encapsulated the idea of being an ideal student – smart and multi-talented. But then, she got into the transformation boat and ditched her earlier persona. Takkan salah orang kita yang mengharapkan Amalina kekalkan imej tersebut meskipun selepas ke UK?