CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: shidan76

[2016] BATMAN v SUPERMAN : DAWN OF JUSTICE

Pengambaran Filem Wonder Women dekat Kota London

http://metro.co.uk/2016/02/21/th ... nder-woman-5709551/

banyak review bercampur2 pasal movie ni, rata2 aku tgok yg kutuk movie ni sebab

1. tak suka ben affleck
2. jalan cerita boring awal cerita
3. plot cerita katanya tak ada
4. tak suka lex luthor, tak sesuai
5. marvel fan boys

aku tgk cite ni mlm jumaat aritu.

mmg half hour agak slow, esp dia org repeat blk kisah camne parents batman kena bunuh.
but later part dah mula tunjuk aksi mereka, so boring tu dh ok semula.
kali ni akn rse superman hebat, wpun batman tu nmpk hebat juga, well lex luthor mmg jahat laa sbb plan dia melaga-lagakan superman + batman. nti korg akn prasan nama mak mereka sama sbrnya.

lois lane watak dia cam tak perlu pun xpe sbrnya, tp tu laa dah awex superman kan, ada gak laa aksi perlu & tak perlu, maklum laa bruce wayne xde awex la plak.. so brbeza kat situ. pengarah plak sumbat semua skali so nmpk semak sbnrnya cerita ni, efek & OST mmg best, skali sgr mcm OST cite sequel 300 plak.. hehe seakan2.

the flash plak tetiba masuk, tp batman smp sudah lom dpt figure, tp aku pasti msti ada sequel ni.

wonder women mmg terbaek, tp tu laa dh nk abes cite dia baru tunjuk aksi dia. watak Gal Gadot mmg seswai utk wonder women, you go gurl!

tapi tu laaa, Superman tak akn mati sbnrnya, sbb dia bkn manusia 100% so akn ada sequel kebangkitan dia nti.

Rate

1

gamba ni mmg terbaek giler dia org buat, mcm real jer wonder women tu wujud kan?watak chris phyne tu tertya2 gak apa.. urmmm tak sabar..

Tgk Sabtu lepas

My review (Aku tak layan DC dan Marvel Komik)

Bila aku cakap yang Lex cam annoying budak office aku cakap memang character dalam komik pun cam tu.. aku tak tau sejauh mana kebenaran nya tapi Eisenberg cam over jer aku tgk dan aku tak minat dia.. and betul dah macam joker.. pada aku Kevin Spacey gak the best Lex...

Batman.. Ok la tapi aku lebih prefer Bale and watak Alfred yg dibawakan Irons ok cool tapi element kebapaan tu tak seperti yang di portray oleh Micheal Caine..

Superman biasa.. hanya bersandarkan rupa paras dan fizikal yang gempak tapi cam bosan.. sometimes rasa cam di overshadow oleh Batman

Si Mat Noh Gadot ehh Gal Gadot as a WW memang sangat menyelamatkan filem ni nak2 bab gaduh..

Aku rasa cam reboot plak file ni pasal awal2 ada scene camne parent Batman mati.. rasa klu nak kaitkan nama Martha tak perlu flashback sampai ke situ cukut tunjuk kubur si Mak Batman.

Dan masa scene last tu senang sangat pulak yang si Batman ni maafkan suparman "sekelip mata kot" dan yang mengganggu sikit aku tentang perjalanan cerita ni satu

Kenapa Lex benci benor dengan si Suparman sebab tak berapa tunjuk dalam filem ni klu aku terlepas masa 1st half sbb tertidor

Dan kenapa lepas kene tikam suparman tak dibiarkan berjemur sebab masa dia kene nuke kat angkasa muka dah bersepai boleh hidup balik sebab kene cahaya matahari.

All in all aku bagi 2 1/4 bintang out of 5...

Sekian review saya haha..

Rate

1

happy nya gal gadot jd wonder woman
urgghhh love her!

Follow Us
bosan wehh... nak tido dalam wayang tu..

tapi bila muncul  neil degrasse tyson terus terbukak luas mata aku

buragazz replied at 28-3-2016 03:21 PM
Tgk Sabtu lepas

aku pon konpius knp aku rs annoying ngn lex..samada sbb watak dia cmtu atau lakonan Jesse yg over...

Aku baca dl FB movie BvS  tu cakap,salah satu komen la, Lex dlm film ni actually anak kpd Lex Luthor...so dats y la attitude dia lain skit yg mcm kita tgk dlm Smallville or other Superman Movie...Alexander Luthor..sbb tu nmpak muda je...ntah betol x..tp mmg nmpak annoying la..trying too hard nk jd ala2 psiko gitu.dah serupa watak psiko dalam Siri 12 Monkeys..hehe

inilah watak lois lane yg paling hampeh pernah aku tengok.. lois sepatutnye seorang yg yg extremely bubbly, sexy, witty, sarcastic.. dan amy adams tak de chemistry dgn henry cavill langsung.. supes masih lagi seorang emo he got on my nerves.

baik diorang ambil Lois Lane dari siri Smallville tu... itulah Lois Lane yg paling Lois Lane pernah aku tengok...

dan watak Lex betul2 sangat annoying ok, mmg aku nak penampar je budak tu setiap kali bukak mulut..

penyelamat cerita ni Batman dan Wonder Woman.. perfect roles are perfect.

ada sesiapa boleh jawab tak kenapa Supes tak monitor heartbeat mak dia macam dia monitor heartbeat Lois? Dia tau kat mana saja Lois berada sebab dia sentiasa monitor hearbeat Lois tapi omak sendiri dia tak tau? Adakah diorang letak mak dia dalam lead container?

Rate

1

sore_itam replied at 28-3-2016 05:12 PM
aku pon konpius knp aku rs annoying ngn lex..samada sbb watak dia cmtu atau lakonan Jesse yg over. ...

Khenn... rasanya lakonan kot.. tapi aku memang tak minat dia...

buragazz replied at 28-3-2016 03:21 PM
Tgk Sabtu lepas

Dan kenapa lepas kene tikam suparman tak dibiarkan berjemur sebab masa dia kene nuke kat angkasa muka dah bersepai boleh hidup balik sebab kene cahaya matahari.

maybe sebab diorang tak tau punca kuasa Supes adalah yellow sun..

Tengok semalam..kesimpulan..superman handsome.

dalam DC Cinematic Universe mungkin nak tunjuk  Batman ini Pengasas Justice League berusaha untuk kumpulkan Meta Humans sebagai satu pasukan untuk melawan Darkseid

sebab Lex Luthor dah bagi klu kata Darkseid akan turun dekat Bumi..

dalam Mimpi Batman dah tunjuk kemusnahan Bumi...

review bercampur campur, camana nak lawan marvel cinematic universe ni? baru 2 filem

dalam versi Komik.. tak tahu universe mana The Darkseid War..

di akhirnya Batman bertarung dengan Darkseid dengan menggunakan Suit yang dibina bersama oleh anggota Justice League

Hell Bat Batman

Konsep sama macam Marvel ... Avenger lawan Thanos  sama seperti juga Justice League lawan Darkseid

tapi tgok pada perjalanan dc universe mcm tak smooth aja ni
thanos tu memang rip off darkseid pun
cuma masalahnya, penonton dah biasa dgn cara marvel cinematic, hujung2 movie selepas credit ada sikit tambahan
dc pula takdak

Baru je lps tgok cite ni n nk bg 10 bintang untuk filem.x fhm knp ramai kutuk filem ni.bes kot cite ni.ben bw watak badman dgn baik k.very the  macho n naughty hehe.jatuh cinta dgn badman kehkeh.aku nmpk badman tu lbh gagah drp superman.superman lak nmpk cam baik lembut jiwang mgkin sb die ad awek kan.n los lane tu nmpk tua tapi cantik.keseluruhannye walaupun ad part aku x phm sbnrnye ap yg lex tu nk.n cara lex blakon tu annoying.mgkin watak die mmg cmtu yg psiko kan.kami still no bg 10 bintang k tuk filem ni.n nk repet lg supaya kami fhm.kami jatuh cinta dgn badman haha .x rugi pun sapa yg nk tgok tu elok p.kami tgok filem ni gare2 tv3 duk tayang mega movie cite badman tiap2 mgu haha

Rate

1

hmm...ok la muvi ni...tapi aku expect more..yelah kan..dh nama batman ngan superman kan...mesti gah kan..not so but oklah...ada part best ada part x baper best...
Ok pe ben jd batman..ai laik. superman? not so..50-50 kot...
overall aku bg 6/10 untuk movie ni...