CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: FOTHER-MUCKER

[Tempatan] (Updated) Kini Rakyat Malaysia Dapat Bermain Pokemon Go

famri7 replied at 8-8-2016 12:24 AM
zaman anime pokemon meletops 10 tahun lalu sampai segala tv siar dan mcd smua buat berhala patung  ...

Zaman 10 tahun lalu, ada ke orang lalai sampai main sambil memandu boleh buat kemalangan?? Masa tu game kat handphone tu cuma game ular je sis.. Orang addict pun takat tengok tv jer.. Tu pasal ummah diam jer ayo sis.. dah pokemon sekarang tgh trend.. Nak komen game lain, ape kejadahnya.. bukan orang tengah gila nak main pun..

"zaman anime pokemon meletops 10 tahun lalu sampai segala tv siar"

wana89 replied at 8-8-2016 06:58 AM
Kalo xsuka agama ni pun jangan la menfitnah.. Jgn adakan benda yg tidak ada..Pak cik tu xsebut pun p ...

Aku perasan tajuk akhbar sgt mengundangkan kontroversi... pokemon go haram.. dr situ ko blh jangka yg kandungan berita tersebut membawa kpd rumusan tersebut... thread sebelum ni pun sama saja mcm ni.. xde pun penjelasan yg jelas... bila jatuh hukum sekian2... mufti x jelas scr terperinci ke atau wartawan yg x perincikn tu x tahu.. apa yg tersiar tu la org baca.. cukup2 la psl pukimon go ni.. just live and let live jah la.. byk isu lbh penting... kang ak kata false flag meroyan pulak...  :zz

wana89 replied at 8-8-2016 07:03 AM
Zaman 10 tahun lalu, ada ke orang lalai sampai main sambil memandu boleh buat kemalangan?? Masa tu ...

Ckp la jgn bermain sampai menyusahkan sehingga membahayakan diri.. jatuh haram la.. itu yg sepatut dijelaskan... ni wartawan bodoh letak tajuk pokemon go haram jadah... sah2 nak lariskan akhbar sendu.. org stakat baca tajuk jah baca akhbar ni..

@famri7 mungkin sebab tuhan arceus la kot... takut terpesong akidah..

kakiselit replied at 8-8-2016 12:17 AM
ek eleh,,,,stetmen 'dimana mufti saat diperlukan' dah bole baca dah. bajet suci konon.

sbnrnya ...

yg bertudung berpeluk dgn jantan yg perleceh islam ko x nmpk lak ya?  

(=_=) replied at 8-8-2016 12:08 AM
Ramai yang tak faham..benda dah sememangnya haram tak perlu fatwa dik...mencuri,merogol,berpeluk buk ...

semua pokemon aku tangkap dlm rumah je..sambil bersantai2 atas katil..haram ke?

dlm game ni ada menatang yg boleh panggil pokemon mai kat ko..x payah susah2 ke hulu ke hilir mcm org gila..

Follow Us
zidane_ziege replied at 8-8-2016 07:22 AM

dlm game ni ad ...

Biasalah bro.. untuk menjadi pukimon master byk cabaran..

Ni antaranya.. byk dugaan...  

finesse replied at 8-8-2016 07:28 AM
Biasalah bro.. untuk menjadi pukimon master byk cabaran..

Ni antaranya.. byk dugaan...

Dugaan kecik je ni..mmg dari awal dh siap peluru nak bagi..  

Kat w.app berterabur dok suruh uninstall game ni..
Jejas keselamatan katanye..

Edited by Simunggu at 8-8-2016 07:53 AM

melalaikan...

lain lah tangkap @Defcon2 suruh isap..

ada baik buruk permainan ni...last week...lam surau pun ado yang main....hadoi...nak tegur dah besau...boleh lak buat muka poyo....ahaks...

aku pun kaki game....berpada² laa mainnya tu....

faham-faham je la

Agamawan bisu kerana cari makan, kata Kassim Ahmad

KUALA LUMPUR: Seakan kecewa dengan kegagalan sesetengah agamawan dalam menyuarakan keresahan masyarakat, penulis kontroversi Kassim Ahmad meletakkan tanggungjawab itu kepada golongan muda.

“Agamawan yang cari makan,” katanya ringkas ketika ditanya berhubung kebisuan sesetengah golongan agama di saat negara dilanda pelbagai isu, terutama 1MDB.

Pokemon Go takde apa-apa effect pada hidup aku sebab zaman aku main game sudah berlalu. Aritu aku try main game kat tab anak aku. 2-3 minit je aku bleh bertahan. Dlm handphone aku takde satu pun game.

BTW, fatwa haram tak sesuai aku rasa. Pokemon Go hanya game.

zidane_ziege replied at 8-8-2016 07:22 AM

dlm game ni ad ...

Benda ni persepsi wana bukan wakil semua

"semua pokemon aku tangkap dlm rumah je..sambil bersantai2 atas katil..haram ke? "

Mufti tu kata ni "berdasarkan kes lalu, membawa bahaya dari segi pengintipan pihak luar, pencerobohan ruang peribadi"

Bagi wana, betul.. Google map pun boleh locate kat mana kita berada.. Waze pun macam tu tapi benda alah ni.. Xada la boleh detect apa kita dan ahli keluarga buat kat dalam bangunan..mereka hanya boleh detect lokasi jer dimana kita berada.. Kalo gambar pun, hanya gambar luar sahaja.. So ada la basic disitu tapi dah sendiri gigih nak main, so hadap aje la kalo apa2 boleh leak keluar..
Ko dah breakfast bang??jom makan:. Lapo pulak..

famri7 replied at 8-8-2016 12:28 AM
ummah meleis pprt biasalah mulut cam kimak belom apa2..majoritas yang duk meratib haram2 xleh beza a ...

sis! main tak menatang ni? kat negeri serambi banyak tak pokemon?

saya 2 hari main dah level 9 dah..tapi pagi ni masuk kerja jangankan pokestop, sebiji pokemon pun tak wujud. kecewa gile sis.

balik kerja nak jogging sambil berpokemon go.

sipendiam replied at 8-8-2016 08:10 AM
sis! main tak menatang ni? kat negeri serambi banyak tak pokemon?

saya 2 hari main dah level 9  ...

Ko dah level 9.. Laju nya.. Wana baru level 4 dengan kutipan bawah 30.. Lagi 300 nak masuk level 5..
Nak cikcur kat bandar la mencari pokemon

2 hari aku main total distance aku berjalan adalah 12km. siap pergi celah mana aku tak pernah sampai kat putrajaya nun.

boleh blah la yang sibuk dok suruh uninstall bagai. takyah nak bajet2 suci alim. aku main pokemon go gak, tapi takde tinggal solat pun so far. jadual hidup masih sama je.

kena ada self restriction lah. semua benda nak haram.

kakiselit replied at 7-8-2016 06:57 PM
tgk dari sudut mana hang pandang. Benda serius boleh dilawak-lawak bila hati yg kotor & sakit.

Benda serius boleh dilawak-lawak bila hati yg kotor & sakit.

dah tu ko nak kata aku ni hati kotor la? hati aku sakit la?? ko je la suci murni? gtu??

rileks bro.. ko yg ckp tgk dari sudut mana yg aku nk pandang. so, x pyh bash n sindir aku balik. pendapat msg2 kan.

wana89 replied at 8-8-2016 08:13 AM
Ko dah level 9.. Laju nya.. Wana baru level 4 dengan kutipan bawah 30.. Lagi 300 nak masuk level 5 ...

aku dgn housemate mmg all out weekend lepas..daripada dok membesarkan perut kat umah..lepas pergi melawat baby kawan, terus pergi jalan2 area putrajaya sambil cari pokemon.. total pokemon aku sekarang 135 + 1 pikachu..

bagusnya game ni memang buat orang berpeluh..berat pun turun sekilo..

kisahkeaku replied at 7-8-2016 11:14 PM
Akak mase kecik2 dulu layan je katun pokemon ni...feveret mestilah pikachu yg comel tu.smpi mase tu  ...

kan...geng2 aku mmg dari kecik tengok pokemon+digimon.. tak pulak kitorang ni jadi yahudi.. maklumlah dok ulang2 pikachu pokemon ..menurut mazhab melayu whatsapp habis semua orang dah jadi yahudi