CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

jiwakacau06 replied at 1-7-2017 11:36 PM
jenis xmkn kuih raya kut...kwn I da sorg...jnis xmkn kuih raya...ketupat lemang mkn

Bkn xmakan..tp deols mkn yg deols beli...dlm rumah iols jer org negeri lain..xkna citarasa kot

RooneyMara replied at 30-6-2017 04:09 PM
I tak faham dengan org yg nak gaduh ngan family sendiri ni. Sekali sekala jumpa, kalau sakit hati pu ...

Iols gitu dulu2 dgn kakak iols yg nan sorg ni....dia nya perangai dia suka maki2 dlm mesej lps tu esok nya jmpa xdak apa2..marah2 mak..ayah..kakak2 yg lain..esok tu lusa buat mcm xdak apa2...kita ada hati dan perasaan...cita kat sedara yg lain dia dianiaya..seolah kami smua skali ngan mak jahat..dia ja yg baik..dulu2 bleh kita keraskan hati xnak gaduh..tp dia ja yg btol xnak mintak maaf n ngaku slaah...tidakkk la ku mengalah utk kali ni...

Edited by C.K at 2-7-2017 03:13 PM

Acik2 sundal dlm thread ini yg mengecam chef wan ini spesis yg chef wan sebut kah?.....kalau balik kg bawak anak berank duduk tido makan mengankang sahaja...sebaiknya x perlu gigih pulang beraya ...kau duduk sahaja dkt rumah kau sendiri mengankang.....anak kau itu acik...ajar anak kau itu dr rumah...makan minum bawa ke sinki dan basuh sendiri....tmpt tidur...kemas sendiri....kain baju kau bawa dobi sendiri....pampers taik anak acik kaki gosip...jgn tinggal dlm toilet...suruh laki kau pergi ikat kemas buang dlm tong sampah.....sebelum berambus pulang ke sarang busuk acik kepam laki bini x guna....sila bersihkan rumah mak bapak acik2 kepam dan jgn lupa hulurkan duit...jgn sebuk nk groupie dgn mak bapak tunjuk acik keluarga bahagia...hakikatnya nan hado....pura2 semata2 ....igt pesanan kakak ini...hari raya pertama pun acik2 sundal ini masih mengumpat dan mengecam artis....tarak life kah?

C.K replied at 2-7-2017 03:12 PM
Acik2 sundal dlm thread ini yg mengecam chef wan ini spesis yg chef wan sebut kah?.....kalau balik k ...

Dah lama tak nampak acik C.K mencemar duli di bod gosip  

kiambang replied at 2-7-2017 09:28 AM
Aku sebelum pi beraya dah siap kemas dapur ... elok je tersusun .. balik macam kapal pecah .. pingga ...

Amalkan guna pinggan dgn cawan pakai buang...sesuai dgn sikap pemalas dan pentingkan diri org yg dtg bertandang rumah sista ....dkt toilet...tulis note....pampers taik anak kau jgn buang disini...tampal setiap note...di sinki juga....makan minum sila basuh sendiri....tampal lagi makan jgn bersepah....biar satu rumah ada note...puak2 perangai sakai melayu ini mmg kakak perhatikan perlu diajar begitu

Sesuaila tu kena laser. Mesti acik2 forum yg pemalas dlm ni mkn hati kan... lepas tu kecam chef wan sebab laser in public.

Follow Us
Chef Wan ni baik orgnya cuma dia xsuka kotor2 ,sepah2...pelik2...pemalas ...

kalau gi rumah dia itu ini nunu nuni...tunjuk sana sini cerita , bawa keluar biskut segala ....habis ko....jgn budget 30 minit gi rumah dia...kena ada budget ciput pun ambil4 jam...lepas tu pandai2lah ko  bermisi gituhhhHHHH

aku andaikan anak2 saudara dia xpernah ambil hati dia...sbg org tua mrk ada hak berkata2...sebab pedih pun mrk sayangkan kita.

Aku yakin mcm itulah. InsyaAllah.

Edited by sixret at 2-7-2017 06:25 PM

Sayang masih ada lagi manusia yang tak boleh bezakan tegur/marah depan2 just between chef wan and family tahu dengan tegur/marah guna socmed sehingga orang awam tahu. Berbeza tak? Terpaksa tanya soalan retorik sebab ramai sangat yang tak boleh bezakan.

Dr. Muhaya:

Kalau kita peniaga, kita bergaduh dengan pelanggan, walaupun kita menang, pelanggan tetap akan lari. Kalau kita pekerja, kita bergaduh dengan rakan sekerja, walaupun kita menang, tiada lagi semangat bekerja satu kumpulan. Kalau kita staf bawahan, kita bergaduh dengan pegawai atasan, walaupun kita menang, kita berkemungkinan besar tiada masa hadapan lagi di tempat itu. Kalau kita bergaduh dengan keluarga, kita menang, hubungan kekeluargaan akan renggang. Kalau pelajar, kita bergaduh dengan guru, walaupun kita menang, keberkatan menuntut ilmu dan kemesraan itu akan hilang. Kalau bergaduh dengan kawan, walaupun kita menang, yang pasti kita akan kekurangan kawan. Kalau bergaduh dengan pasangan, walaupun kita menang, perasaan sayang pasti akan berkurangan. Kalau kita bergaduh dengan sesiapa pun, walaupun kita menang, kita tetap kalah sebenarnya, iaitu kalah dari segi nilaian pandangan ‘mata hati’.

eldacute replied at 30-6-2017 11:58 PM
Bg ak ko x reti masak x pe.. Janji ko ringan tulang.. Kalau semua keje diri sendiri yg buat tp time  ...

Nok... yg kondem chef wan kat dlm ni rasanya jenis curik tulang  
Kalau tak reti masak sekalipun... ko jenguk2 la dapur...berborak2 dgn ipar duai yg tgh prepare brg nak masak.. Jap lg Klu borak2 tu boleh je offer tlg buat apa yg diorang tgh buat ie.potong bawang ke... pipir ikan bilis ke... goreng kacang tanah ke
KENAPA TUNGGU DISURUH?

jawapannya.. orang yg tak reti disuruh ni tak pandai bawak diri... tak pandai humble... tahu duduk mcm diva je sambil main handphone atau merambu ke shopping mall terdekat dgn alasan nak beli kerongsang atau tudung raya

perembes replied at 30-6-2017 04:35 PM
hari raya sgt2 pnat... dah open hse ruma mak yg mana rasa mcm nak patah pinggang...lps tu p tolong l ...

Ya Allah...I feel you sis..mak ko dah kenapa buat ko mcm kuli. Next year raya ko ko balik je malam raya ok tak...

Anak buah dia dah sound balik ?

akubest replied at 29-6-2017 07:30 PM
rasa problem korang yg berdendam ngan species so called pemalas ni..korang pon jgn la pemals nak buk ...

Akak ni bestla..org perak ye..mcm mak mertua n kakak ipar saya..kalo nak minta tenaga tambahan, just cakap je..nurul potong daging ni, buat mcm ni, bawang potong rupa gini..mcm tu lah.. jarang saya dengar mengumpat hal org..biras saya yg masih ada anak breastfeed, jarang jenguk dapur..takde pun kena perli time makan..

Saya sebenarnya suka duduk dapur mertua saya..tp mcm kekok nak buat kerja..sbb saya pernah masak tapi tak disentuh pun, masa tahun pertama kawin dulu..mungkin selera tak sama agaknya..

Tp, takpela..setakat ni saya happy je balik rumah mertua..

wanitajelita replied at 2-7-2017 06:41 PM
Nok... yg kondem chef wan kat dlm ni rasanya jenis curik tulang   
Kalau tak reti masak seka ...

aku tidak tahulah kalau kategori acik2 cara menolongnya macam mana..aku belum sampai usia tu

tapi untuk kes cepwan ini, kerana yang dikondemnya YOUNGSTERS, jadi itu sebab aku bangkang sikitttt laharan dia.
walaupun kuakui youngsters memang pemalas, manja dan tak boleh diharap,
tapi selalunya kalau diberi tugas, tetap juga mereka buat.

budak yang dah biasa hidup senang di bandar, semuanya mengharapkan bibik...tiba2 masuk kampung jumpa pak menakan banyak songeh kerja condemn orang aja sampai bawa cerita ke sosial media...bagi aku yang tak matang dalam kes ini adalah cepwan.

femili aku kalau budak2 tidur lagi tengahari buta, kami balut aja mereka macam mayat kemudian yassinkan aja budak2 ni... pandailah budak2 tu bangun...kemudian rajin saja mereka bantu2...hidup pun penuh gelak ketawa

bukan macam cepwan, budak bangun lambat terus dilaharnya ke sosial media...
ini sekali lagi cepwan buat pasal dengan mengaibkan terus budak tu dengan menyebut nama dia...
itu dah bukan nasihat, itu memang sengaja memalukan orang...tak baik!
kalau dapat sedara macam ni, aku sendiri pun akan sumpah seranah supaya pak menakan begini cepat mampos

mommymonster82 replied at 2-7-2017 08:56 AM
Ajak je elok2 semua gotong royong..takkanla dah gitu pon nak menolak..

Biasa ok je.. n.kadag2 dor ...

betul tu mommy...
tengok lah orang2 dalam ni semuanya jenis mengata sedara sendiri pemalas...
tapi tanya dulu pada diri tu, ada tak kita minta 'pemalas' ni buat kerja atau kauorang sekadar hanya berani melahar ni porem saja?

macam aku ini...juga dilabel pemalas kerana tak pernah bantu mak di dapur...bila orang tanya siapa masak rendang, siapa masak nasi...jawapannya semuanyaaa emak...orang lihat aku goyang kaki saja...
tapi untuk kami adik-beradik, kami ni sebenarnya 'dihalau' dari dapur oleh mak sendiri kerana mak suka masak seorang diri...

sedara datang open house lihat seolah kami 'dera' mak di dapur,
tapi mereka tak lihat duit baju raya dan barang dapur abang yang bayarkan,
cuci cadar, langsir, sofa kakak yang bersihkan,
susun rumah aku yang aturkan...

ini semua sedara-mara from hell yang bertandang rumah orang cuma tahu cari kesalahan saja...

engkau balik rumah mak pun cuma waktu raya saja..
waktu2 lain tak pula kau hargai orang2 dalam rumah tu buat kerja macam mana...
balik seminggu, kemas sikit2... lepas tu ada hati panggil orang lain pemalas... waktu2 lain sumbangan kau mana?

~boolean replied at 2-7-2017 09:29 PM
betul tu mommy...
ta ...

didikan mak bapa la senang nya.. kalau mak pak tak ajar anak dari kecik, dah tua bangka pun tak ditegur, memang peel tu bawa ke tua la jawab nya..

mak umur dekat 80tahun duk balut ketupat.. anak antar beras suruh mak buat ketupat.. bini ada elok je, simpan kat rumah.. dah mak pun sanggup, kite nak cakap ape..

ada anak boleh fikir, ada anak fikir pun malas.. dari anak bwk ke cucu.. memula anak sendiri suruh mak buat kerja utk dia, lepas tu cucu suruh nenek..

punca nya siapa..?????

Bosan aku jenis yg saja cr gadoh..ckp org pemalas bagai.
Xyahla beriya nak masak bagai kalau xnk masak. Nanti pandai2 la diorang cr makanan sendiri

Ni jenis nak serve itu ini..nak pastikan umah tip top..pastu sndiri stress...

Raya ni nak enjoy yaahh. Bukan nak terperangkap dlm dapo..lg pula mak yg ada anak kecik..kne monitor anak. Anak org lain lantakla nak tunggang terbalik ke apa. Anak aku mestila aku nk jaga

biar la mak pak dia je tegur chef wan.. kite duduk, tengok jela.. anak dia, xkan kite pakcik makcik pulak nk menegur..

memandai tegur anak orang, last2 yg tua sama tua pula tarik muka..

betul tu mommy...
ta ...

Mak ko sama dgn mak aku. Mak aku x suka org tolong. Tapi aku akan bantu dia basuh pinggan la.cuci dapo smua. Tupun dia da marahhhh. Dia asik soh tgk anak. Dia risau cucu dia terhantuk bucu meja.

Yg jenis suka mengata ni..mintak maaf ckpla..biasanya ipar or biras..sejenis apa pun tataula. Jenis nak ice break..dgn ngumpat. Kalau da susah sgt nk potong bawang tu. Haa panggil jela. Ketuk pintu...panggil mtk bantu potong bawang. Kot2 akak ipar dia tu tgh breastfeed anak ke...sedap je ngata tgh men fon..

Laku juga thread nih..hehe..thread fattzura lg laju

betul tu mommy...
ta ...

Pada me sebelum nk tuduh org pemalas kita tanya diri kita dulu ada x kita buat ajakan MESRA? Mcm dulu dorg tdo tebongkang chef wan siap snap masuk ig.. Org tua pon xde ke cara yg bhikmah skit nk tegur org muda?asyik mengaruk je.. ntahla..pada me teguran dia betul cuma cara dia mmg memalukan orang.klu dah tua takkan xleh panggil nasihat elok2..

Kitorg pon ada je ank buah remaja pegang hp..bila time nk masuk dapur mulalah pak sedara yg rajin masak tu jerit jom2 semua jom kita nak masak. Semua faham2 n pegi ke dapur..tolong apa yg patut pastu gi je lepak tgk tv... ada yg amik tender jg budak2.. yg ada ank kecik pon masuk je dapur. Tp mmglah kejap2 je sbb anak kecik merengek..anak xnak dengan orang lain..

Samerla mak me pon mcm tu.. dia xcaya kt orang. Tp ktorg ni tolong2 je apa yg patut. Cth cili kering tu me gunting je byk2. Bawang halia semua tu..

Mmg ada je yg malas..blah bapak me ada sepupu perempuan da besar ok..lepas makan tolak pinggan tepi je.. ktorg angkt pinggan lain je pinggan dia ada je mak sedara yg sound gelak2 suruh angkat. Dia angkt pinggan dia jela gi dapor..   tapi lantakla..ada je yg rajin2 nk tolong.. skrg ni senang nk buat per2 catering je.. xyah masam muka..