CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Daftpunk_shine

Bunian itu jin!

Rasanya kalau kita tak tau, tak pernah jumpa, takde pengalaman, tak perlu kecam.
Even nabi pernah cakap, dia cuma diberi pengetahuan pasal roh ni, sedikit je.
Macam mana ada forumer boleh yakin yang roh ni semua kena soal dalam kubur?

Pernah dengar pasal roh tergantung antara langit dan bumi sebab berhutang?
Tu baru sikit contoh. Jadi ada banyak kemungkinan pasal roh yang cuma sesetengah orang tau.
Kena open minded sikit, selagi tak menyesatkan, ok je.

Macam contohnya anak aku. Kita tau pontianak ni menakutkan, tapi takkan sama dengan orang yang pernah tengok sendiri.

Anak aku cerita cik Pon ni terbang dan turun macam daun yang jatuh, terbuai ke kiri kanan.
Dia ni pakai baju warna warni, bukan putih. Then dia landing atas sofa hotel kitorang tido tu.

Lepas tu cik Pon tu tengok je dia. Ciri2 lain macam tipikal lah dengan cik Pon lain, kuku Panjang hitam, muka pucat, ada kesan darah sikit kat hujung bibir kiri kanan.

So unless u dah pernah pegi kampung bunian dan ada pengalaman tu, bolehla compare.

sarah82 replied at 24-8-2019 09:24 AM
Aku ckp satu ja.. Acik dewi dan anak dia sedang di tunggang Jin keturunan dia.

Apa yg ko cakap ni, sama dengan pndapat sorang porumer senior ni...

edoraixora replied at 27-8-2019 09:34 PM
Apa yg ko cakap ni, sama dengan pndapat sorang porumer senior ni...

Dia x akui.. Dia kata dah jumpa ustaz..ustaz kata tu bukan jin tu rukyah tak jalan.

Dia juga ckp yg nu maal hijrah ni manusia2 terpilih akan berhijrah ke alam sana.

Gila betul.. Manusia ni sifatnya berjasad.. Dah kalau roh tinggal kan badan.. Maknanya mati la.. Sbb tu aku jawab kat dia.. Hanya qarin saja boleh kekal di alam tanpa dinding.. Roh manusia tak mampu bertahan lama.

Edited by sarah82 at 27-8-2019 09:58 PM
karlmax8 replied at 27-8-2019 05:23 PM
Macam contohnya anak aku. Kita tau pontianak ni menakutkan, tapi takkan sama dengan orang yang perna ...

Apa yg anak ang tgk.. Adalah rupa utk menakutkan manusia.. Rupa sebenar cik pon adalah wajah kosong tanpa mata hidung dan mulut.

Manusia2 yg dewi claim berhijrah ke alam tanpa dinding ni adalah Qarin. Ustaz2 yg lebih tau ttg benda ghaib pun berpendapat bunian adalah Jin.

sarah82 replied at 27-8-2019 09:45 PM
Dia x akui.. Dia kata dah jumpa ustaz..ustaz kata tu bukan jin tu rukyah tak jalan.

Dia juga c ...

Sebab dia sayangkan 'kelebihan' dia tuh...sebab tu dia ala2 indenial. Kalau dibuang/diubati, habislah istimewa diaorg tu, agaknya lah...

Btw, ku ade terbaca postmu pasal meraga sukma ni...mu boleh tau ye kalau ada yg meraga sukma dirimu?

Follow Us
Dari pembacaan saya berkenaan jin dari bermcm2 blog, para jin Islam ni Allah dh bg syarat bahawa, mereka dilarang masuk ke alam/dunia manusia, dilarang menyerap masuk ke dlm tubuh badan manusia, dilarang beri bantuan kpd manusia, dilarang campur urusan manusia. Jika salah satunya para jin ini buat jugak, mereka adalah jin munafik.

Jin yg ada ilmu, sgt pakar berlakon. Biasanya
jin itu kenal siapa anda, apa kelebihan/kelemahan anda, apa kepercayaan dan keyakinan anda dan mungkin tahu sejarah hidup anda, keluarga anda, keturunan anda dsb terutamanya kalau ia adalah jin saka keluarga atau keturunan anda sendiri. Begitulah serba sedikit yg sye boleh ingat.

Bila dh byk baca, mmg betul la bunian adalah jin. Jgn percaya sgt la dgn bunian. Nnt terjebak smpai anak cucu cicit kita merana tak sudah!

edoraixora replied at 27-8-2019 10:16 PM
Sebab dia sayangkan 'kelebihan' dia tuh...sebab tu dia ala2 indenial. Kalau dibuang/diubati, habis ...

Lebih kurang mcm scan.. Org yg ada kelebihan ni boleh tgk apa yg dia nak tgk dengan izin Allah.. Tapi penat

sarah82 replied at 27-8-2019 11:54 PM
Lebih kurang mcm scan.. Org yg ada kelebihan ni boleh tgk apa yg dia nak tgk dengan izin Allah.. T ...

Ku tau apa meraga sukma/obe tu, secara teorinya lah...cuma nak tau yg ko boleh detect ye kalau org scan. Sebab ada baca ko komen kat dewi jangan scan ko gitu.

edoraixora replied at 28-8-2019 12:58 AM
Ku tau apa meraga sukma/obe tu, secara teorinya lah...cuma nak tau yg ko boleh detect ye kalau org ...

Hahaha.. Rahsia...dah selalu org cuba scan aku..

Ttg anak D tu.. Aku mmg rasa depa ada keturunan.. Mcm ni la...yg dipilih ni ada kebolehan nampak makhluk2 tak berfaedah tu..

Dan makhluk tak berfaedah tu mmg boleh detect org yg ada kelebihan hijab terbuka...jadi benda tu suka cari nak buat kawan or saja sesuka hati dia nak tunjukkan diri.

Jadi org yg ada kelebihan ni.. Kena la pandai kawal diri.. Kwn aku seorg dia buat bodoh sebodohnya bila makhluk tak berfaedah ni munculkan diri.. Dgn cara tu saja selamat.. Dah ikhtiar tutup hijab tapi x jalan. Rezeki dia la nak buat mcm mana.. Ada seorg pulak sbb terlalu taksub dgn keturunan PGL dia.. Kalau silap sikit saja nak mandi bunga.. Kalau lalu tempat pemujaan sikit saja dah nak terasuk.. Penat aku tgk..

edoraixora replied at 28-8-2019 12:58 AM
Ku tau apa meraga sukma/obe tu, secara teorinya lah...cuma nak tau yg ko boleh detect ye kalau org ...

Let said aku tau juga secara praktikal.. Sbb tu la aku kata roh manusia hidup keluar dari badan ke alam tanpa dinding tu ibarat ikan yg dikeluarkan dari air.. Tercunggap2 minta air.. Begitu la manusia tersebut.

sarah82 replied at 28-8-2019 12:18 AM
Let said aku tau juga secara praktikal.. Sbb tu la aku kata roh manusia hidup keluar dari badan ke ...

Mungkin betul, ade logik apa yg akak kata ni.. Tp ilmu alam ghaib kita manusia hnya sikit kan? Mungkin akak ade pengalaman sebab tu ckp mcm tu kan?..

Saya nk tnya, yg pemuda al kahfi tu mcm mana? Di tido dlm 300 lebih tahun kan? So roh dia pergi mana? Dlam ceramah ustaz wadi anuar pon dia ade tnya roh dia pergi mana masa tidur lama 300 thn lebih tu kan.. Wallahualam..

sarah82 replied at 28-8-2019 01:18 AM
Let said aku tau juga secara praktikal.. Sbb tu la aku kata roh manusia hidup keluar dari badan ke ...

Oo, jadi u ada experience lah. Ok lah tu. Sebenarnya dulu nenek aku pon ada berkawan dengan bunian ni, kat area2 selangor. Tapi seriusly bukan macam membela jin, sebab tak pernah mintak apa2. Dorang pon bukan duduk sekali, dorang dok kat hutan bukit jauh sikit. Nama depan gelaran dorang ni, Ali utk lelaki dan Fatimah utk perempuan.

Dan memang nenek aku pernah pergi/termasuk kampung bunian masa mencari cendawan kat hutan tu, bukan meraga sukma cam org cakap. Dorang ada bagi rantai, gelang emas. Tapi bukan nak bagi jadi kaya, just tanda perkenalan.

Tapi, bila sampai ke cucu2 dia, sorang pon bunian tak approach. Sebab dorang ni strict sikit, kena org yang hati bersih, semayang cukup, bukan mata duitan. Kalau kita takde ciri camtu, dorang pon tak hingin nak kawan. Betullah orang cakap, pembuat maksiat ni sahabat setan literally

karlmax8 replied at 28-8-2019 11:09 AM
Oo, jadi u ada experience lah. Ok lah tu. Sebenarnya dulu nenek aku pon ada berkawan dengan bunian ...

Kalau nenek ang masuk...maknanya badan dia kat alam kita.. Tapi roh ke alam sana.

Benda ni susah nak ckp.

nazrullah replied at 28-8-2019 10:22 AM
Mungkin betul, ade logik apa yg akak kata ni.. Tp ilmu alam ghaib kita manusia hnya sikit kan? Mun ...

Ttg pemuda ashabul kahfi.. Maaf kak sarah tak tau.. Kita bercakap dlm keadaan skrg. Apa yg dewi claim tu tak boleh jadi kecuali qarin yg kita tau qarin ada jin.

Zazama replied at 27-8-2019 10:42 PM
Dari pembacaan saya berkenaan jin dari bermcm2 blog, para jin Islam ni Allah dh bg syarat bahawa, me ...

Ni i setuju

Edited by joy_ah at 28-8-2019 03:25 PM
karlmax8 replied at 28-8-2019 11:09 AM
Oo, jadi u ada experience lah. Ok lah tu. Sebenarnya dulu nenek aku pon ada berkawan dengan bunian ...

Ciri2 ni i cukup skeptikal.
Ramai yg cukup solatnya 5 waktu plus kepit plak dgn solat sunat rawatib tapi adakah solatnya diterima, adakah solatnya sah?
Ramai yg claim cuma hati bersih boleh jumpa bunian, tapi definisi hati bersih tu apa? Bukan ke cuma budak2 dan mentally handicapped person yg ada hati yg betul2 bersih?

Claim ciri2 ni bagi i cuma untuk meninggikan level seseorang, tujuan hanya nak timbulkan riak dan ujub.
Kenapa takde orang alim ulama dijemput dalam tu?
Sebab tu kot bunian tak hingin nak jumpa aku, banyak menyoal. Kenapa begini kenapa begitu?
Cuma tanah suci/tanah haram boleh demand ciri sebegitu ye

Sah jin

sarah82 replied at 28-8-2019 01:16 AM
Ttg anak D tu.. Aku mmg rasa depa ada keturunan.. Mcm ni la...yg dipilih ni ada kebolehan nampak mak ...

I ni masa skolah ada budak kecik suka ikot. Meols tak tau binatang apa tapi ustaz yg ubatkan i tu cakap kat cikgu yg bawak i tu, dia macam budak2 umur 5-6 thn. I pegi kem pengakap pastu hilang sejam lebih.
Sampai berminggu juga dia ikot i. Tapi i tak rasa pape, tak nampak pape.
Cikgu yg hantar jumpa ustaz bila kekawan ramai sgt komplen takut seram bila tgk i.

So maknanya hijab i tebal ke apa?