CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aza

All About Kisah Seram/Misteri Di Opis/Pejabat

ok...ni sambung citer kat opis aku ni sekarang...sebelum ni aku citer bangunan lain jer..

kisah pertama kat bangunan sekarang....

aku selalu buat OT sensorang walau pun aku dah tahu aper akibatnya...tapi nak buat macam mana...duit kena cari gak kan..so biasanya dah ramai yang kena...biasanya kalau buat OT hari sabtu (kompeni aku ni 5 days jer)....kalau tengah buat kerja...macam ader orang lain kat dalam opis tu sedangkan aku sorang jer masa tu... terdengar bunyi macam orang buat kerja....(benda2 cam ni pun selalu org lain kena) macam sebelum ni pun aku ada bg tahu yang jenis opis aku ni ader partition2 so kalau berdiri nampak la ader orang lain kerja ker tak...selalu nya akan kedengaran bunyi A4 paper akan berbunyi macam kita selak2 buku tu...macam tu la...sometimes macam orang tengah cari barang....so kadang2 tu aku ni tido kat opis...time tgh hari..so ada satu hari tu aku tido...aku memang tutup pintu sbb aku takut gak kalau2 pak guard tu wat jahat kat aku lak camner dah la guard kat sini bangla...so lama gak aku tido...tetiba ader orang tepuk bahu aku...aku pun terbangun la...so aku pun cari saper yg wat camtu kat aku..aku terpikir kalau2 member satu opis ker yang kejut aku sbb diorg ada gak kunci opis...ternyata memang takder orang...tetiba telefon opis aku berbunyi....so aku terkejut gak...dalam masa yang sama aku terdengar bunyi orang bukak pintu bilik sebelah...pintu bilik bos aku...pintu bilik bos aku hanya boleh nampak kalau aku buka pintu opis aku ni...so aku hanya nampak bayang2 orang dari celah bawah pintu...ader orang masuk dalam bilik boss aku..so aku bangun pergi tgk...rupanya secretary boss aku...so aku buat tak tahu jer la...sambung kerja dan aku balik kerja pukul 6...aku ader gak citer ngan abang aku...dia kata mungkin benda tu  saja nak kejutkan ngko bagi tahu yang ader orang datang supaya takla aku terkantoi tgh tido masa wat OT...agak2 betul ker teori abang aku tu...:stp:

Originally posted by watie_na at 11-8-2006 18:06
saya tak pernah kena kacau, tapi member pernah la

pada satu hari di hari ahad.......
saya gi opis nak siapkan kerja (takut boss marah). sampai opis dlm tgh hari. masa tu bila sampai kat departm ...

dan next meja kat belakang di pisahkan oleh apa nama benda tu, ala...papan tu la.(sorry tak ingat nama dia)

partition ke ?? hmm :hmm:

mira tengok tak wajah secretary bostu?....mira tegurtak secretary bostu?....kalau mira jawab nehi..nehi..nehi maka......sama2lah kita tunggu jawapan miraaaaaaa....

Originally posted by mira8 at 12-8-2006 11:55 AM
ok...ni sambung citer kat opis aku ni sekarang...sebelum ni aku citer bangunan lain jer..

kisah pertama kat bangunan sekarang....

aku selalu buat OT sensorang walau pun aku dah tahu aper akib ...

ayoyo.. dia warning2 lak ekk..betul ke secretary bos ko:hmm:

Originally posted by cfu at 12-8-2006 10:30 PM
mira tengok tak wajah secretary bostu?....mira tegurtak secretary bostu?....kalau mira jawab nehi..nehi..nehi maka......sama2lah kita tunggu jawapan miraaaaaaa....

nasib baik la memang secretary boss aku..kalau dia buat muka lain memang aku dah cabut dah...member aku penah nampak muka benda tu....tapi itu nanti la aku story kan...

ok ni sambungan part kerja sensorang ni termasuk citer pasal  aku dan member aku....

macam aku cakap la kalau time buat kerja sensorang kat sini memang selalu kena kacau...dan biasanya aku buat tak tahu jer...so satu hari tu aku ngan member aku jer kerja....jadi masa nak balik tu biasanya kitaorang kena tutup semua lampu ngan aircond.....lepas kemas2 tu aku pun berdiri kat pintu nak keluar...so member aku tutup semua switch termasuk lampu opis aku.....(memang gelap kalau dah tutup lampu) tetapi nak jadikan citer....member aku dah tutup semua tapi lampu hidup lagi...so dia cakap kat aku...mira aku dah tutup semua switch apasal lampu tak tutup...so kitaorang sesama pandang muka masing2...aku cakap kat dia betul ker dah tutup....so aku tgk btul dah tutup...tapi lampu still nyala lagi...aku pun try tutup pas 2, 3 kali baru la tutup...member aku tanya aku kenapa ha...so aku cakap kat dia...apalagi blah la...cepat2 jer kitaorang cabut...masa tu dah terasa macam ada sesuatu...pas 2,3 hari tu member aku tanya sbb aper ha...aku ckp ngko ni byk btul la tanya...dia pun cam suspect ada something jer...(aku jer buat2 berani)....:jeling:hehehe...

sambung lagi....

Follow Us
Originally posted by mira8 at 14-8-2006 14:23
ok ni sambungan part kerja sensorang ni termasuk citer pasal  aku dan member aku....

macam aku cakap la kalau time buat kerja sensorang kat sini memang selalu kena kacau...dan biasanya aku buat  ...

mira .. suis tu rosak kut .. hmm kat ofis ocho pun selalu camtue .. kadang2 kena hentak2 dulu suis/dinding .. baru la lampu padam ..

smlm aku tgk haunted office huhuhu... toilet mmg lasyat oo ...

Originally posted by lazyboss at 15-8-2006 11:11

aku pun tengok.. nak tergelak pun ader.. tang mata kak mary jatuh dalam teh tu.. hehehe..

aku tengok separuh jer..ngantuk nak sambung..
ff: tp bler fokus dekat2 muke si Shu Qi nie..x cun lah pulak..

semlm hana pun tgk haunted office.

satu segement citer tu..
yg ada shu qi tu..
yg hantu..disangka kan bukan
yg bukan hantu..disangka kan hantu..
kecian kat mamat tu..
tapi..hana dah agak dah shu qi tu hantu..sbb..ada scene tunjuk perempuan rambut putih tu tutup hidung masa shu qi lalu..

Originally posted by Hana at 15-8-2006 12:05 PM
semlm hana pun tgk haunted office.

satu segement citer tu..
yg ada shu qi tu..
yg hantu..disangka kan bukan
yg bukan hantu..disangka kan hantu..
kecian kat mamat tu..
tapi..hana dah agak da ...

ttup hidung naper:hmm:

Originally posted by ocho at 14-8-2006 02:31 PM

mira .. suis tu rosak kut .. hmm kat ofis ocho pun selalu camtue .. kadang2 kena hentak2 dulu suis/dinding .. baru la lampu padam ..

bukan suis rosak ocho...selama ni tak pernah lagi kena camtu...tapi masa lampu tu tak tutup...kitaorang rasa seram sejuk jer padahal time tu tgh hari...emm kat sini time ramai orang tak pernah kena apa2 pun...tapi kalau sorang2 ker...mesti kena...member kita cam suspek pasal benda tu..

ok sambung pasal opis kita lagi....

sebelum ni kita penah citer pasal member india yg penah kena kacau kat opis lama tu...sekrang ni dia kena kat opis ni pulak...kat opis ni dah memang biasa la kalau dengar orang buat kerja selain kita...biarpun time sensorang...so satu hari ni member aku ni kerja sorang...dalam pukul 7 camtu...so tgh jer buat kerja...kerusi dia macam kena tarik ngan orang dari bawah...memula tu ok jer...second time dia kena lagi...dah la memula tadi dengar macam orang buat kerja kat sebelah dia(ader partition, kalau bangun jer nampak orang keje).... apalagi dia pun cabut la balik...kena dalam pukul 7 camtu...

kisah kedua pun dia jugak yang kena...

masa tengah buat OT dalam kul 7 camtu...dia tengah buat kerja kat depan pc...so kat depan dia biasanya dia taruk cermin kat atas keyboard dia...so dia boleh nampak orang kalau ader orang kat belakang dia....so tgh2 wat kerja camtu...dia perasan macam ader budak tgh tgk dia wat kerja...padahal time tu semua orang dah balik...pulak tu...dia tak pernah tgk muka budak tu kat opis ni...dia pun lari menjerit cari pak guard kat bawah...dia ajak la pak guard teman dia naik nak tutup opis...aku ada gak tanya dia kenapa u tak buat dek jer terus sambung kerja...dia jawab nanti karang keluar pulak muka menakutkan kat pc kang camner nak jawab...hehehe...aku pun setuju ngan cakap dia tu...mungkin sbb dia bukan islam tu sbb dia bleh nampak yg bukan2 lebih teruk dari kita...aku agak la tu...

Rate

1

hehehe...aku dah lenguh menulih ni...takder ker gula gula yang ni disedekah kan kat aku ni...:tq:

Originally posted by lazyboss at 15-8-2006 11:11

a'ah ocho pun tengok juga haunted office smlm .. hmm tapi citer dia mcm boleh agak .. jalan ceritanya .. hmm .. mlm nie ntv7 pun ada citer antu .. tapi ocho tak pasti jam berapa /// tungguuuu ..

Originally posted by ocho at 15-8-2006 02:38 PM

a'ah ocho pun tengok juga haunted office smlm .. hmm tapi citer dia mcm boleh agak .. jalan ceritanya .. hmm .. mlm nie ntv7 pun ada citer antu .. tapi ocho tak pasti jam berapa /// tungguuuu ..

ngko ni dah ff:asyik citer drama tv jer...citer la sikit kalau ader pengalaman...

aturcara This user has been deleted
Originally posted by mira8 at 15-8-2006 01:23 PM
hehehe...aku dah lenguh menulih ni...takder ker gula gula yang ni disedekah kan kat aku ni...:tq:

bg dah tu...citer la lagi hehehe....

Originally posted by aturcara at 18-8-2006 08:58 AM

bg dah tu...citer la lagi hehehe....

mekacih la yer.....hehehe....ok sebenarnya banyak lagi kisah pasal orang kena kacau kat opis aku ni....dan kisah seterusnya...semasa aku menulih di dalam thread ni..baru2 ni jer kena.....ader satu hari aku tulih pasal kawan aku kat HQ yang kena tindih tu...masa aku tengah tulih tu (untuk pengetahuan korang kat meja aku ni, atas partition ni aku taruk side mirror keta supaya memudahkan aku nampak saper yg keluar masuk opis aku...sbb meja aku membelakangkan pintu utama opis aku..) tengah2 tulih rasa ada orang belakang aku...kan kalau kita pandang sesuatu benda tu...kan kita boleh nampak apa yang ada kat sebelah kita (ekor mata)...so masa aku tengah tulih tu..aku nampak dari cermin sorang perempuan pakai baju putih..rambut dia jgn cakap la...mengerbang2 gitu....aku terus pandang kat cermin tu...takdek orang..pastu sebelah aku ader rasa macam kena libas ngan kain...dan aku perasan yang kain tu warna putih...serta merta aku bangun berdiri time tu...aku bangun tengok sekeliling meja ngan meja sebelah..tapi takder aper lak...aku kena time tu semua orang takde...kalau tak silap aku diorg gi lunch ke gi minum camtu la...pastu aku duduk sambung balik menulih...dalam 5 minit camtu aku kena libas sekali lagi..memang la tak sakit muka aku sbb cam kena angin jer..time tu aku buat dek jer...dan sekali lagi aku kena...3 kali aku kena camtu...aku bangun tgk..memang takder aper...aku berpaling belakang jer nak duk balik tempat aku...manager aku lak nak terlanggar aku (aku tak perasan yg dia btul2 belakang aku)..dia baru masuk..kira menyirap jugak la darah aku time tu..aku ingat benda tu tunjuk muka ngan badan dia sekali...nasib baik mgr aku...kalau benda tu ntah la..camner aku nak buat..nak lari ker..nak jerit ker..aper...tapi yang aku perasan masa time nak langgar mgr aku tu mcm ader bayang putih jer kat dia...seram btul aku rasa time tu...aku try borak ngan mgr aku pastu tu..sbb aku nak pastikan btul dia ker org lain..hehehe..sib baik manusia...sbb besok nya aku jumpa ngan dia pun aku tanya soalan yg sama ngan semalam punya soalan...aku rasa la...mungkin dia tgk aku asyik nak citer kat org lain pasal kaum dia kot..ataupun dia bleh baca aper dlm kepala aku ni..ataupun dia memang pandai membaca..ntahla...yang pasti aku pun taknak pikir panjang pasal diaorg....

ok..nanti sambung lagi...

Originally posted by mira8 at 18-8-2006 08:53

ngko ni dah ff:asyik citer drama tv jer...citer la sikit kalau ader pengalaman...

hehehe . pengalaman tak sebanyak ko cik mira .. hmm :nyorok::nyorok: