CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

Originally posted by lanalara at 29-5-2008 10:43 AM
keputusan diri sendiri wat loan????? 4me, aku dipaksa tau!!! dan aku diajar cara-cara nak menipu P...macamana nak pujuk P dan macamana nak perangkap P masuk LB nie! aku jugak diajar macammana nak ...

hehehehe..menyalahkan orang lain setelah terlingkop..otak ada awat tak nak guna..kalau orang paksa hang cuci taik orang..hang nak cuci ka?..Hang tau dah menipu tu salah..awat hang pi ikut gak kata orang LB tu?isk isk....takdak otak betui ka buat buat takdak otak...
Salahkan diri sendiri tu..takdernyer dosanya...

elok la muahasabah diri tu...ye

Jadi pada yg belum terjebak melabur puluhan ribu ringgit ni, fikir 1000 kali dgn waras..

Haa...ikut lah pesanan leader DCL nih

Reply #279 Uncle_K's post

heloooo......ingat aku suker-suker jer ker nak wat loan??? abis tue dulu nawaitu aku masuk LB nie wat aper???? sajer -sajer jer ke nak menjahanamkan diri sendiri???? yang aku bersengkang mata-tiaptiap hari dulu, dok call P tiap-tiap hari , bayar parking kete, kete kena saman lagik tue, support ndo pastu bersengkang mata kat rest pelita suroh cari pemangsa baru tue haper kejadahnyaa... sampai putus sedara mara, adik beradik kawan-kawan semua.. sapa punya idea kalau tak dari org LB sendiri..mata haku sendiri dah tengok ramai yang kecundang dalam LB dari berjaya..berapa ramai pekeje-pekerje gomen yang berenti keje sebab join benda nie..berapa ramai sekarang nie penanggung hutang-hutang kat malaysia nie pasal benda nie.. orang-orang cina pun dan ramai sedar dengan keburukan LB nie, sebab tue lah sekarang nie pakat dok cari market malay!masa nak ajak masuk, manis mulut tak hengat, tapi, bila orang tu tak berjaya  dan sedar banyak buruk dari baik tentang LB nie panggil pulak orang tue looser! kene beringatla sikit, tak semua orang yang bernasib baik dalam dunia nie, jangan suke-suke jer nak gunakan kepercayaan orang lain untuk kepentingan diri sendiri!! aku lagi redha tanggung hutang sorang-sorang daripada aku mengheret ramai lagi berhutang disebabkan benda LB nie!!!!!!

Reply #281 Uncle_K's post

haku dapat tau lepas haku dah join!!!! kalu tau awal-awal lagi aku tak join ngoks!!!

Reply #283 lanalara's post

Masa ajak ko masuk tu takde ke diorang cakap betapa susahnya nak cari orang join??
Ke diorang cakap kena keje keras je...kena rajin....hehehee pastu merc, bmw, bla..bla..
kutuk org makan gaji..bla..bla...banglo besar bla..bla., akan tolong sampai bejaya...bla...

Sabor je la en lanalara...jadik pengajaran la, MLM mungkin bukan cara utk ko berjaya.
Aku faham apa ko rasa dan lalui... memang amik masa utk betul2 faham liku2 MLM nh.

Tapi tak semua lalui pengalaman cam ko. Ada yg ok...profesional dan faham bila kita kata TAKNAK.
Dan tak semua guna ayat2 yg aku cakap kat atas tu...

So pengajaran gak la...pada penggiat MLM lain, kena explain betul2....SUSAH PAYAH nak duplicate tu.
Jangan khayalkan P tu dengan kemewahan sebab memang ramai yang lurus je...pecaya bulat2..
Diorang tak faham apa maksud keje keras & rajin dlm MLM tu....which is CARI ORG JOIN,
TAKDE DOWNLINE TAKDE RM!!!.......I TAJA YOU, I YG UNTUNG, YOU TAKDE APA2.
YOU TAJA ORG LAIN I UNTUNG LAGI..& BARU LA BOLE CITER YOU PUNYA UNTUNG...
Keje la rajin camana pun, sengkang mata bagai...kalau takde org join under you....Sorry la.
ok...peace to all...hamba mengundur diri dari bebenang ini
BYE.

[ Last edited by  chayuk at 29-5-2008 02:59 PM ]

Reply #280 Uncle_K's post

Sedapnya cakap... dah berapa ramai orang kena pujuk rayu dan buat tebal muka. Dah berapa banyak duit orang kena ambil. Sedar2 lah masa ajak masuk semuanya bagus, manis dan janji yg bukan2. Tolong menolong lah. Bukan tak faham cara menjalankan bisness dgn betul tapi org lamp berger ni memang macam siol . Bila kita tak berjaya pandai kata tak berusaha tak fahamlah . Cuba pujuk masa nak masuk...muka manis jea...Tau tak sampai ada yg berhenti kerja untuk tumpukan sepenuhnya pada LB adakah tu bukan berusaha namanya???? Tapi org LB ni pentingkan diri sendiri. Tak ada kepentingan tak adalah nak tolong. Lagi2 kalau dah jadi marqis mak oii dia punya berlagak macam dia bagusss jea. Walaupun poket kosong tapi dengan bangganya kata dah berjaya. Cuba tanya pada orang yang dah terkena (tipu) yang kau anggap tak berusaha dan tak faham bisness sure kau disumpah tak akan hidup senang sampai mati. termasuk akulah akan sumpah Org LB ni papa kedana. Disuruh loan bank ... ayak org sana kemari eiii tak rasa bersalah ke???... Cuba2lah fikir income kau dapat tu hasil tebal muka kau hanya harapkan ahli baru kalau tak ... tak adalah duit kat bank . Jadi caranya.. kau gunakan segala pujuk, rayu, paksa secara hormat dlm diam agar jarumkau masuk mengena. Semuanya cerita yg bagus2 jea. Yg tak bagus tak cerita. Tapi bila dah jadi ahli.. dah invest berpuluh ribu .. barulah sikit2 nampak tembelangnya. Mungkin kau terpaksa lakukan sebab dah labur banyak duit. Tapi AKU TAK SANGGUP NAK ANIAYA ORANG. JANGAN GUNAKAN PERKATAAN NETWORKING BUSINEES sebagai alasan untuk tak rasa bersalah. Aku dapat bayangkan bagaimana sakitnya apabila dah tertipu terpaksa bayar kat bank bulan2 , anak nak sekolah lagi dan kos yang telah sedia ada. Cukup2lah tuuuuuu..

Follow Us
dalam mana-mana MLM pun.. korang kena sanggup buat 5 benda ni..

1. Mengguna - pakai barang yg MLM korang jual
2. Menjual - nama pun bisnes.. kenala ada urusniaga jual beli..
3. Menaja - networking beb!!! kena taja orang gak..
4. Meeting - gi meeting, seminar atau apa-apa untuk jadikan korang berilmu dalam MLM yg korang ceburi..
5. Memberi khidmat - service customer dan downline...

klu tak sanggup buat 5 benda kat atas ni, jgn mimpi le nak berjaya.. berangan bleh.. nak merasa pakai kete mewah ke, bonus beribu riban ke.. bleh blah...

sorry kalau bahasa aku kasar.. ini memang realiti..

Originally posted by lanalara at 29-5-2008 02:25 PM
heloooo......ingat aku suker-suker jer ker nak wat loan??? abis tue dulu nawaitu aku masuk LB nie wat aper???? sajer -sajer jer ke nak menjahanamkan diri sendiri???? yang aku bersengkang mata-tia ...

PASAL APA KO GAGAL?

Aku tersengih sorang sorang dengan cerita seorang yang GAGAL nih...dah GAGAL di salahkan orang lain..

Kan sejuk hati pembaca lain kalau di sebut  INILAH PENGAJARAN bg DIRI AKU...Dapat bermuhasabah diri..blablbabalblablaba...Jangan buat keputusan terburu buru..blablablablaba...
Tp ini berbakul bakul disalahkan LB walhal dah terbukti adayangberjaya dalam LB...Yang ta k berjaya tu pasai apa kita nak ikut yg itu...

Sekarang ko bayar la hutang tu ...WAJIB DIBAYAR TAW>.

Originally posted by syikin at 29-5-2008 03:14 PM

3. Menaja - ne ...

barangkali MInah nih tertinggal salah satu dari 5 perkara nih atau tak buat terus 5 perkara nih

aku lagi redha tanggung hutang sorang-sorang daripada aku mengheret ramai lagi berhutang disebabkan benda LB nie!!!!!!

baguslah...ko dah sedar rupanya...Sekarang bisnes jual cendol ke camner?takder buat hutang ngan saper saper kan?

Reply #288 Uncle_K's post

Lantak laa suku sakan LB nie nak caakap apa pun aku dah tak termakan pujuk rayu korang tue.. nak bejaya ikut orang yang berjaya.. berjaya tue banyak definesinyer... bagi aku..AKU DAH BERJAYA keluar dari LB yang telah sengsarakan hidup aku dan BF aku...Dan AKU memang dah berjaya sekarang sebab aku dah buktikan yang makan gaji pun boleh berjaya... COntohnya aku dan bos aku dah tandatangan perjanjian pembahagian share saham cawangan kami yang akan dibuka di KL tahun depan.

JADI aku memang bangkang sangat sapa yang kata BIZ jer yang boleh buatkan kita BERJAYA!!!!!!!!!!

Originally posted by syikin at 29-5-2008 15:14

3. Menaja - ne ...

setahu aku korg org LB yg x nak usaha lebih.. korg nak cari duit cara mudah.. dlm korg punye function, mesti akan kutuk2 org mkn gaji.. kata susah la, risiko la, ape laa.. so saper yg nak duit mudah sbnr nye.. kami bkn mls nak berusaha, tp kami x nak menipu.. ade yg dah masuk pon, tp berhenti sbb x nak menipu.. x nak mkn duit haram.. ko paham x? pandai x beza kan?

nak cita hujah2 mamat ni (dan ayat2 yg biasa didengar drp mulut2 org yg join lb ni)

-dia kutuk org yg kerja mkn gaji.dia kata kerja penat2,dok bg kaya boss.yg kita ni dok jd kuli smpai mati.(persoalannya, bdk2 lb ni dok penat2 cari org baru,bkn ke buat kerja nak bg kaya steven yeam je.steven yeam tu kan boss diorg.sama jek aku rs.steven goyang kaki je.gelakkan org2 melayu yg duduk hierarki plg bwh dan bertungkus lumus mengkaya dia)

-dia kata bisnes lain xbagus sbb kena invest byk,dan kerja teruk.dia ckp bisnes lb ni invest sikit je dan kerja pun x teruk.(realitinya kehidupan, apa benda dlm dunia ni yg senang?xdak benda yg mudah2 kita bleh dpt duit tanpa usaha yg gigih.apa2 pekerjaan pun camtu.xdaknya mudah2 org nk bagi kita duit)

-dia ckp bisnes dia ni kerja ANYTIME.xpyh punch card.xpyh org paksa2 nak msk kerja pukul brapa.flexible. x mcm org kerja mkn gaji kena ikut time.routine yg memenatkan.xda masa rehat n masa utk family.(yg sy nmpk diorg ni,kerja EVERYTIME bak kata raja lawak. 24/7 x senang duduk. asyik dok call tp kira siang mlm.sy dok dlm kuliah pun dia call,dok smyg maghrib pun call,kul 4 pagi pun call.gila apa???)

-dia bg contoh org buat bisnes jual burger.plg koman modal nk bukak stall burger 10000.tp untung x seberapa.bisnes diorg modal sikit je (dia blm bgtau amount sbnr nk kene invest), tp untung dah ribu riban.(bisnes apa ye, yg modal kuar sikit, tp untung berkali2 ganda byk..wow hebat tu. dey kalo ye pun nk buat bisnes, jgn la kutuk org yg berniaga burger tu. at least diorg cr rezeki halal ok.kalo burger diorg sedap, ramai la org dtg beli)

-utk org xnak join diorg buat bisnes ni, dia kata org tu mmg x layak nak buat bisnes lb ni. baik buat char kuey tiaw tepi jln.(sombong gila.bkn mamat ni srg ja yg kata.bdk2 lb lain kat ofis tu pun byk ckp camni.pastu diorg gelak ramai2.apa hal plak nak kutuk2 org.mcm la diorg tu bagus sgt)

-xpa la kalo hg xmau join,nnt bila aku dah pakai BMW, hg pakai kancil ja lg time tu, aku babai je kat hg yg dok dlm kancil tu.(wahhh...kagumnya pakai BMW siot.tp sampai bila nk abis byr hutang?lgpun dah hampir 2thn mamat berlagak tu join,tp dok pakai scooter buruk je lg.mana BMW?blm apa2,dah ckp besar.diorg ni ckp je lebih.habuk pun tarak)

-'org2 yg buat bisnes ni adalah org2 yg berjaya'.sapa2 yg give up or xnak join tu,loser.(mcm tu plak?org yg buat bisnes lain xleh berjaya ke? teruskan bermimpi di siang hari wahai org LB/SYN)

-mak bapak korg slalu pesan kat korg sjak korg kecik,blajar rajin2,besar nnt dpt kerja yg elok.penat je korg blajar rajin2,last skali kerja mkn gaji.tgk cam kitorg ni,blajar smpai spm pun leh pakai keta sport.(pastu, point nya nak ckp,sia2 lah org yg blajar tinggi2, buat master, buat phd tu ek?mcm tu ke? pastu nak suh generasi akan dtg supaya xpyh blajar rajin2,pas abis spm trus buat bisnes lb.camtu ke?)

adus byk la argument merapu diorg yg xbley diterima pakai yg x logik lgsg. argument yg bodoh

semua bisnes kalau tak der usaha, kesabaran ..tak kan berhasil.

ermm..kena lah byk

Diorg ni mmg pandai guna psychology before adik aku join, diorg brainwash adik aku mcm2 dah la adik aku slalu blk lwt mlm jd dia join LB ni tanpa berbincang ngan aku n family tau2 dia n makwe dia dah siap bt loan smua utk join LB ni. Adik aku n makwe dia sampai ponteng keje sbb sibuk bt loan kat bank2.

Bila dah join diorg suh adik aku n makwe dia bt loan lagi utk jd count n baron ke ape ntah sbb diorg ckp klu ssh nak cari org kt leh topup utk naik pangkat. Ape lagi beriya la diorg nak bt loan tp nsb baik loan xlulus..Diorg hanya pk kan income yg byk tp xpk dengan hutang2 diorg dgn bank. Bl adik aku n makwe dia xdpt cari org, mula la upline diorg push2 diorg..Call xyah kira la suka hati diorg jer nak call bila2 pun dah tu kena jumpe tiap2 hari before join diorg ckp keje ni mmg flexible blh dtg suka hati kita tp skrg klu xdtg diorg mula la bt rules mcm2 wajib jumpe la aper laa..

Yang aku pelik n kelakar nyer, utk hadir class atau seminar kena bayar tiket RM5.00 klu NDO RM150.00 klu xsilap aku laaa..watpe nak kena byr klu dah join mende nie bg laa free kat member baru la ader benefit..Aku xtau duit tiket tu diorg bt byr kat speaker tu ke hape tp klu bt byr speaker tu klakar la jgk nape nak byr lagi kat org yg dah sedia ader kaya..

Skrg adik aku dah resign, dia hanye dpt 1k drpd 12k yg dia labur kat LB nih匒ku xhalang klu ader yg nak join tp korang kena pk la dlu sbb diorg ni mmg pandai giler klu guna ayat2 utk korg hanyut dlm kemewahan yg dijanjikan n ditunjukkan kat dlm dunia diorg.

JANGAN TERTIPU DGN AYAT2 INI:
1) Kalau bukan sekarang buat bisnes, bila lagi??
2) Korang nak jadi macamni jugak ke utk 5 thn akan dtg??
3) Bisnes ni pun akan melatih cara utk bercakap dgn org..
4) Bisnes ni org2 nya semuanya ramah2 dan tak der yg sombong.. kalau kau duduk sorang2 kat satu2 tempat, diorang akan sapa..
Eh.. xxxxx, buat apa nie? sorang je??
5) Bisnes ni dlm 5 thn, korang dah boleh beli rumah, kereta, bla bla bla ayat manis (tapi aku tgk upline kawan aku tu pakai kereta kancil, sewa lagi.. padahal dah 6 bln.. pakai kot macam kaya, tapi pandu pakai kete kancil sewa.. waktu tu masa kitorang nak pegi rombongan dgn prospek dgn ahli lb..)Nampakkan tipu helah?
6) Kat sini pun ada ustaz yg masuk tau..(bohong..benda ni makan duit riba org bawah.. haram tetap haram)- bila kita ty betul ke bisnes ni halal.. diorang akan attack kamu balik.. korang cakap halal haram.. korang ni sembahyang cukup ke?

AKu nie bukan jenis nak kutuk-kutuk balik bila aku tak berjaya, tapi aku tak nak orang lain terkena dengan apa yang pernah aku terkena....

Reply #298 lanalara's post

ayat tu tak tipu le.. memang realiti...
apa yg ditulis semua betul belaka.. cuma cara individu yg jalankan bisnes MLM je yg membezakan..

aku ni dah 4 tahun buat MLM.. semua di atas memang realiti.. dari wira aku boleh pakai Wish.. memang le wish tu aku tak beli cash.. utang bank.. tapi income dari MLM buat aku mampu bayar utk Wish sedangkan asben aku yg keje makan gaji masih pakai wira..  itu beza bisnes dan makan gaji.. dari sorang yg tak ramai kawan, sekarang kawan merangkap downline aku ada di merata tempat.. relation kami lebih rapat dari sedara mara sendiri..

ko takleh pandang sume benda dari sudut negatif bila ko dah terkena.. ko patutnya muhasabah diri.. yang tak betul tu ko betulkan.. klu cara upline ko tu hampeh, ko belajar cara yang betul..  ko belajar jadi leader yg bertanggungjawab.. esok sampai masa ko dapat bina network dgn cara ko sendiri, ko akan jadi idola pada downline ko dan orang lain...

belajar dari kesilapan ye fren.. ini masa terbaik utk baiki diri..

PEACE!!!

Originally posted by syikin at 30-5-2008 13:56
ayat tu tak tipu le.. memang realiti...
apa yg ditulis semua betul belaka.. cuma cara individu yg jalankan bisnes MLM je yg membezakan..

aku ni dah 4 tahun buat MLM.. semua di atas memang rea ...

apa apa pun, bila 'rangkaian piramid' ko tu dah besar, ttp akan ada downline ko yg tipu downline dia.. Yg dpt % haram tetap haram kerana hasil drp penipuan w/pun ko tak tipu.. Wang drp paksaan dan tipu daya akan tidak sah utk kita gunakannya..
Byk lagi bisnes yg lebih baik drp lb..
Cuma kita menegakkan benang yg basah..
Tak nak amik peduli soal agama..
Jgn risikokan diri dgn benda2 haram.
Keputusan terpulang pada diri sendiri..

Jadi, pilih lah bisnes yg bersih.. lb ni mmg byk tipu daya masa nak cari downline. Tak kira la downline cina ke melayu..

dah la ..
tak payah menegakkan benang yg basah.. berhenti la defend bisnes haram ni.. Aku tak nak ramai lagi org merana kerana SYN.. Kalau bukan kerana angin, masakan pokok bergoyang??

''We have seen too much trouble caused by DCHL distributing Lampe Berger in Malaysia. It's time to hit back at this unethical MLM network marketing business pyramid plan.''

antilampeberger.blogspot.com