CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: aben_28

Pengalaman Seram di Port Dickson

Salam all,

Last 2008 pernah jugak pergi ke Mayang Sari. Actually buat reunion kelas masa Form 5 (even dah 10thn, we're still close to each other, 15 orang jer pon). So diorg nak bercuti ke PD.. Cari punya cari dlm internet, jumpa Mayang Sari.. Kitorg amik penthouse, 3 bilik.. Campur jer lelaki perempuan.. 1 blik kitorg allocate utk 1 family(dah berkahwin). Yang lelaki semua kata nak tido dekat hall jer.. Yang perempuan tido dlm bilik (balance 2 blik).

Sampai dekat Mayang Sari, memang puas hati.. dengan decoration, swimming pool.. Tapi dekat bangunan sebelah tu buat renovation, so takper la.. Cuma yang buat tak puas hati aku sebab bilik depan tu, ada tingkap besar menghala ke koridor orang jalan kaki..

Dan menjadi masalahnya, aku tido dlm bilik tu pulak.. Jenuh la mintak budak2 lelaki ni amik kain selimut(putih pulak tu), letak kat tingkap tu.. main sangkut2 jer la..

Diorg yang lain takde cakap pape tido situ.. semua happy jer.. Cuma malam masa tido tu, aku mamai2 buka mata, aku nampak salah sorang budak laki kelas aku, berlari2 masuk bilik air (bilik air dlm bilik, so kitorg tak kunci pintu, kesian pulak diorg nak 'membuang' takde tempat)..

Bangun pagi tu, aku tanya budak lelaki tu, dia kata dia tido kat hall.. takde dia bangun gi toilet pon... Aku pon konpius siapa yang aku nampak tu.....

actually tapak resort Mayang Sari tu memang asalnya dari tanah perkuburan melayu lama. so faham2 je la keangkeran yg bakal berlaku.

Memang ada kubur2 lama dulu kat dalam kawasan mayang sari, tapi bukan atas tapak terdirinya bangunan dia sekarang. Kalau tak silap tapak kubor tu di depan restoren ikan bakar dia sekarang yang berdekatan dengan jalan.

mcm2 cite ke'angkeran PD ni tp ari minggu,lbh2 lg cuti skola,berduyun2 org msuk PD.smp aku nk ke paso telok kemang pun amek ms dkt sejam

haishh seb bek cuti sekolah dah habis.. leh golek3 atas jalan raye. semak kepala  betul lah time cuti. xcident sana sini.. nak makan pon susah...

Palm Spring Resort PD

FORWARDED E MAIL........

Rabu, 15/6/11  – saya dpt voucher free 3h/2mlm @ Palm Spring Resort PD  – Tolong jgn duduk situ!
Ø
1.30pm
Check in. Receptionist dia ok, 5 star. Tp apartment? Ya Allah, seram, mcm kedai tinggal, usang, suram, beberapa blok pecah2, berlalang, parking lubang sana sini, kolam renang kering & xde org lain check in langsung! Masuk bilik, langsir lusuh & koyak2. Tuala pun sama. Sgt2 lain suasana bilik tu. Remang tengkuk, tp cuba wat xtau. Rasa panas sgt (pdhal dh on aircond paling sejuk & kipas paling laju!) kami g mandi laut kt Blue Lagoon. Ok la, laut bersih & cantik.

Ø

6.30pm
Balik bilik. Husband nmpak 'benda'  di sebalik tangga & 'benda'  itu hilang dlm dinding! Tp dia diam je, xnk bg tau.

Ø

7.00pm
Lps mandi husband xsedap ati, nk balik time tu juga! Masa kemas beg, anak saya duk renung toilet. Husband marah, jgn pndang toilet! (mereka bdua nmpak 'bnda'  tu ada dlm toilet!)

Ø

7.20pm
Masa nk keluar bilik, tiba2 anak saya ckp “baby xnk balik, nk main kt sini, ada kawan. ‘Dia’  nk kawan ngan baby” ohh tidak! Kami paksa dia kuar bilik. Gila la!

Ø

7.25pm
Masa sibuk masukkn beg dlm kete, anak saya lg skali duk tenung tangga apartment, tp kali ni muka dia takut sgt2!

Ø

7.40pm
Odway balik rumah mertua kt seremban, dlm kete husband citer ape yg dia nmpak. Tiba2 anak saya mncelah, katanya “mama, td ada hantu  kt situ. Hantu  tu ada depan baby, tkejut baby. dia nk main ngan baby” Ya Allah, aduhai!

Mlm tu tdo rumah mertua. Nasib baik anak x meragam. Tp saya xleh tdo smpai jam 4 pagi, baru terlena.

Khamis, 16/6/11
  - Anak saya demam muntah2, terkejut agaknye. Dia banyak senyap & baring je. Pakcik husband saya bg tau, kolam renang hotel tu ramai budak mati lemas  & bilik hotel kami duduk tu ada budak hilang dlm bilik. Hilang begitu sje depan keluarga mereka!  Xde org duduk hotel tu pun sejak 3 tahun yg lepas.

Jumaat, 17/6/11
  - Anak saya cakap “mama, hantu  tu takut air. Hantu  tu nk main ngan baby, hantu  tu ckp kt baby 'haahaaa...haahaaa' baby nmpak kt kt toilet, kt dlm katil..”

Ya Allah..nasib baik kami cepat kluar dr hotel tu, tanpa tdo 1 mlm pun!

Rate

1

Follow Us
Kalau bermalam di situ tak tahu la nak jadi apa....
Lagi TT...

seramnya...
nama tempat mcm best tp...

hahahahah

pagi tadi aku bukak box email opis aku dpt email nih
pastu bukak MPS tgk tgk jumpa gak crita nih
huhuhuu laju btol email nih terbang

biasa duduk PD lepak Bayu Beach... banyak sgt aparment kt PD sampai terbiar...

betul ke email ni? ntah2 saje nak menghancurkan resort tu supaya orang x datang? pelik2

aku pernah alami perkara yg menakutkan mcm ni....mmg seram...mlm tu x tdo langsung...

benda ni bukan tipu...ramai kawan2 aku yg pegi kena kacau gak....

yeke...napa aku cek mcm cantik jek resort cer cek sini
http://www.bjaya.com/pd_palmspringsresort.html

aku pernah alami perkara yg menakutkan mcm ni....mmg seram...mlm tu x tdo langsung...
burberry Post at 28-6-2011 10:34

kat palm spring ni ker????
sila cerita....untuk sama sama berkongsi rasa takut itu

kenapa la dekat hotel/resort2 ni byk hantu...nak pi holiday pun tak best.

kikuri Post at 28-6-2011 10:37

website tu 2005 punya. baru bukak kot time tu.

kikuri Post at 28-6-2011 10:37

A ah ekk...tengok macam cantik...agaknye tu hanya gambar nak tarik custumer je kot

aku penah tido kat hotel ni..2 malam rase nye..alhamdulilah xde plak cam yg TT ni citer kan
bilik die pun ok je..cume agak lengang sbb mase kitorang pegi tuh bukan cuti skolah
tapi byk kemudahan die yg x best cam go kart die yg agak uzur..kolam ala2 pantai x jadi tuh cetek sgt..takat pinggang je..pastu sunyi..
mase gi situ aku pregnant 6 bulan lebih

ada sapa2 bran?? jom kita pi test....  aku suke..