CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
280# tag

Betul tu...i faham...tak selesa perempuan ke tempat macam tu...cos kita sorang je kat situ perempuan...yang lain lelaki...rasa segan jugak kan...tapi apakan daya tag...kalau dah terpaksa...diredah jugaklah...at least u berani dan berjaya jugak buat...kalau i...rasanya dah terpaksa tu...memang buatlah...tapi mesti nak ajak anak teman...bukan apa...supaya ada jugak teman berborak...dan nak hilangkan rasa bengang...hehehehe...

Post Last Edit by Mas916 at 18-7-2009 15:11

Salam.....
Sejak kebelakangan ni mcm2 musibah kena pada keluarga saya......Nak kata kami org senang/kaya..jauh sekali....
Abang ipar saya sampai kurus kering....sakit. Dah berubat secara hospital dan juga tradisional. Macam2 yg keluar...Mata dia dah kabur sebelah.....Masa berubat haritu kuar 4 jarum dr bhgan mata....
Ada yg tempat kami p berubat tu kata ada org dengki pada keluarga akak saya ni....
Bukan senang sgt pun....cuma sejak abg ipar saya beli kereta (kereta local ja) 2 tahun lalu , sejak tu la dia di timpa sakit. Then tahun ni akak saya pulak tukar kereta buatan luar, agaknya makin tambah sakit hati org tuh....Nk kata umah akak saya tu banglo pun jauh sekali...cuma rumah kg ja...

Ni akak dan abang ipar satu lg pulak...baru dpt duit hasil tanah yg di ambil kerajaan. Dah dengar2 ipar duai yg mcm tak puas hati.....wp abg ipar saya bg juga sedikit wang sbg ihsan pada mereka.

Saya risau jugak....sib baik la saya tade hati nk tukar kereta kepada lebih besar...S'rang ni pun dah ada yg dengki pada saya....

ni ada satu cara nak sembuh bila dah terkena sihir......
dpt dr sapa nama dia lupa lak......
yg ada nama az-zahra penceramah/pendakwah yg kdg2 cakap kelate....
dia selalu kuar kat tv tiap2 ari jumaat......
yg gemuk2 rupa cam arab.....kalau mengaji ada part menangis ada part suka....

caranya.........
ambik 7 helai daun bidara......digiling/tumbuk halus sambil dibaca ayat 3 kul 3x setiap satu,
pastu baca ayat kursi dan ayat 94-105 dr surah al-baqarah.......sambil giling tu niatlah kita kasi lenyek itu syaitan yg dok kat tubuh kita......
lepas tu minum 3 teguk air perahan daun tu.....yg lebih lagi tu buat mandi......

sy simpan ilmu ni....
maklumlah idup kita ni......
syaitan iblis ni dah janji dia nak kacau kita.......
so kenalah bersiap sedia.........

tq cdini.....atas ilmu yg diberikan.

kesiannya mas...
sapa yg tergamak nak buat camtu?

285# tag

ntahlah tag......ada yg kata jiran dekat2....ada yg kata sedara sebelah abg ipar.....
itulah manusia, rambut sama hitam, tp hati lain (pepatah ni dh x ble pakai..sebab rambut org skrg dh macam pelangi )
bukankah setiap manusia ada rezekinya masing2......ufffff....agaknya org dh tak percaya rezeki tu Allah yg bagi agaknya.

Follow Us
biasalah tu.......dengki punya pasal..........
tak kiralah siapa yg buat yg penting kita serahkan pd Allah utk pembalasannya......
jgn kita lak yg buat pembalasan..........

redakan emosi anda dgn buah-buahan tempatan nie...
mehh jemput makan...

durian muo...walaupun hanya seulas kat sini, tp wallaaaaa....

cempedak kalu digoreng, sodap ehhh...

kalu balik muo, tak sah lerr kalu tak bawak balik mee siput nie...pastu goreng n makan dgn sambal kicap or sambal ikan bilis... fav masa kecik2 nie, dulu2 slalu gak jual mee siput kat sekolahh...hehe..abaikan piringnya yg comot, dah round kali ke4..

Rate

1

283# cdini
btul...
teringat kisah rumah member, ustaz yang 'membuang'/'menghalau' cara baik keatas jin2 yang duduk kat rumah member tu, dia gunakan air renjisan daun ini jugak. Boleh ustaz  tu berseloroh berkata yang dia nampak ada 7 ekor jin duduk kat dalam rumah tu lepas tu dia cerita, antara tanda2 org tu ada jin dibadannya, contoh duduk bertenggek diatas bahunya...sikit2 rasa nak marah eg isteri terhadap suaminya, terasa malas sangat nak bangun subuh/bangun pada awal pagi...begitu juga rumah yg didiami makhluk ini, terasa 'panas' walaupun cuaca sejuk tatkala musim hujan...harap2 dijauhi dgn semua ini..amin

kalau tak nak jin dok lam umah kita.......
kita kena mengaji selalu......kalau boleh biar suara kita leh dengar satu umah......
kalau tak pun pasang kaset mengaji kuat2......
sy dah lupa sapa yg bagitau.......

Untuk Diana/anggrik..semuga ibunda tersayang selamat dan panjang umur...
untuk kak tina, hehehe..kang meranalah anak2 orkid, mak orkid dah g interbiu keja...
untuk alif - selamat cuti2 malaysia..

untuk yang lelain - selamat berporem..sonoklah korang...
cik naa, mai sikitlah cempedak goreng dan dering tu seulas...

Kisah superwomen - akak rasa mak akak mmg superwomen...
dari dulu berhempas pulas membantu bapak membesarkan anak2...
kayuh beskal berbatu2, terbongkok2 menoreh getah, hancur luka
tangan jari mengerjakan batas , nanas dan padi...owh..tak terkira...

sekarang akak pun cuba nak jadi supermom...(super ke aku ni.. )
sebab habang selalu out station maka segala2nya tertanggung ke batu jemala patik ni..
dari A - Z..redha sahaja lah...dah tu gaya keja dia...selagi boleh sabar kita sabarrrr....

291# cguct1970
waa....kak ct dah tenet balikk...huhu...

tang durian tu, sempat gak watkan muffin durian...

Rate

1

293# cikna99

Hehehee...bukan tanak tenet2..bz lahh..belum kering kuku menanda..
dah ujian lagi..sabooo je laaa..dengan masalah bebudak yang mmg boleh tahan banyak..
la ni masalah sosiaaal yang banyak...pening kepala akhak....

293# cikna99

cikna,

akak tunggu ni, bila lah cikna nak jemput warga HG datang makan2 kat rumah cikna tuh.
tiap kali cikna post gambar air tangan cikna terliur aje. hahahahhahaha

Kepada semua yang mendoakan kejayaan akak , terima kasih banyak2.
Jasa anda semua akan akak kenang..........

295# sarahaisyah
emmm..rasanya dah byk kali gak wat mini gathering..kan puan mod.. cuma sekitar yg dekat2 aje...tengoklah nanti, ada rezeki, ada lahh tuuu...akan diberitahu nanti

saje hangatkan suasana yg sejuk...hujan lebat kat luar tu haa..

Ni ada maklumat ttg cheese from e-mail

FYI...

Assalamualaikum,
Terima kasih kerana forwardkan email ni, setelah membaca mesej ini, isteri terus ke peti sejuk mengambil bungkusan chesdale yang kami beli, To our surprise its contain 'rennet' eventhough it was marked halal by NZ Islamic Processed Food Management..
Entah berapa banyak babi telah kami makan... astaghfirullah haana'adzim. .
Saya attach imej pembungkus nya untuk makluman semua, sesiapa yang ada cara sila panjangkan maklumat ini kepada pihak berwajib.

Terima Kasih..

Email #1

Sharing info on CHEESE which is used most in our local food operators & bakery (melalui Ceramah Ust Badrul Amin) last Sunday @ UIA :
Susu memerlukan sejenis bahan yg diperolehi dari perut mamalia (lembu & khinzir) utk membolehkan ianya 'beku' - separa 'beku' dipanggil keju manakala 'beku' jadi 'whey powder'. Both ingredients are used widely in our daily food intake - pizza(s), cheese cakes, tart cheese or anything with cheese, cookies etc.
The big Q - even if bahan dari perut 'lembu' being used to make the cheese - how do we know 'lembu' tu disembelih mengikut syariah Islam? How do we know the same 'lembu' being used in our food intake?

Unless, we (muslim) produced our own cheese - is there any in our local market? Pls share.

Conclusion - even tho memang payah, cuz kena explain panjang-lebar ngan my kids, InsyaAllah, Pizza Hut, Domino, anything contains CHEESE - gonna be NO NO from now on.This is not boikot but - menjaga akidah kita, semampu kita, within our control/power kerana ALLAH melalui penjagaan makanan kita yg akan menjadi darah daging.

------------ ---------

Email #2

Talking about cheese, as said by ustaz, memang betullah untuk bekukan cheese tu, they need bahan dari perut khinzir atau lembu. Masa di States dulu, I studied Human Nutrition and my Jewish Prof. memang every now and then masa tu kept reminding me to check cheese yang I beli untuk class commercial food production, cos dia jewish pun tak makan khinzir, I mesti pastikan dari ingredients cheese tu yg bahan pembekunya must be pepsinogen [lembu] dan bukan rennet[khinzir] . Kalau di States, 70% cheese guna rennet ( ni masa I check dulu, hundred years ago, hehe, taulah skarang).

Email Scanned And Protected by Takaful Ikhlas

apa pandangan kalian??? adehh....

Rate

1

saje nak tepek info nie...kot2 ada yg tak tahu lagi...

PETIKAN DARI EMAIL LAGI
Cara Mengetahui Kek Yang Mengandungi Arak

Assalamualaikum

Pengalaman bekerja di hotel telah memberi pengalaman yang ingin saya
kongsikan bersama pembaca semua. Saya pernah di lemparkan dengan kek
yang saya buat kerana tidak mencampurkan wain atau rum. Rasa bersalah
sentiasa menghantui kerana bersubahat untuk menghidangkan makanan yang tidak halal kepada orang Islam yang lain. Dengan itu saya berhenti kerja, coz saya rasa ada tempat lain lagi yang boleh saya dapat rezeki yang halal.

Disini saya perturunkan bagaimana ingin mengetahui kek yang kita makan mengandungi bahan tersebut. Apabila kek yang ada wain, rasanya seakan-akan masam sedikit. Puas saya fikirkan macaman nak jelaskan lagi rasanya. Ok la,pernah tak buat Sponge Cake [Sponge Cake Mix 100 gram, air 100ml, telur 100 ml dan minyak 100 ml], kalau pernah cuba gantikan air dalam resepi dengan air Pepsi atau Coke. Hasilnya kek kita akan terasa masam-masam sedikit seperti kek yang ada wain. Cubalah buat dan simpan "rasa" itu supaya kita akan lebih berhati-hati lagi dimasa akan dating. Dan beritahu rakan2 atau saudara mara.
Untuk pengetahuan, adunan kek biasanya digaul dengan tangan. Oleh itu, berhati-hatilah membeli kek. Sekian.

Chef Farid

kalu ada beli kek yg kat kedai tu..ada member britahu, mmg ada campur sket...tak semua kedai ke lahh..so hati2lah..kalu rasa was2 jgn beli.

Rate

1

ada lagi email...
aiskrim Wall's tu tak leh makan especially popper..vendetta..
setakat nie tak penah lagik beli..walaupun anak merengek nak try..
lagik satu..mee segera Mee Sedap tu bukan dari Malaysia kan??
saya cuba belek..tapi tak nampak tanda HALAL pun..ker ada..saya yg tak perasan..ntah laa...
kek gulung yg Erra jadik duta tu pun katanya tak halal jugakk..
[tapi yg hairannya..seme2 tuh ada logo jakim] camno tuh??

mmm.... btul ke.. anyone?

Rate

1