CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eddysha9

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Kerajaan

harap2 hospital ampang tak bising2 aku gi beranak kat sana ngan refer letter jer..tgk ler kalau rajin leh la gi bukak file kat situ minggu depan sbb dah start cuti....
yer la..aku chk up kat private pun sbb takde masa nak gi gomen..aku keje shif..cuti pun tak tentu...

yup!! betul kot.. kdg2 diorang ni rs mcm kta x tau apa.. esp yg 1st baby. mcm me hr tu.. anak ke3..ms bersalin kat serdang tu.. then, ada byk gak info2 & experiences dr pregnancy yg lepas..so, me tanya mcm2.. pastu lak, bila doc tanya in English.. we pun reply gak in English.. agaknya sbb tu cam ok skit kot..

oo.... boleh walk in mcm tu je ke. aku pn tengah pening bila nk amek cuti nk g bukak record kat situ. nk beranak bulan 12 nanti. mmg confirm ek diorg xhalau bila pegi nk beranak nnt tp xde record kat gomen lagi

satu jer yg smpai sekarang aku pelik.. naper nurse/doc suruh kita balik bila dah terbuka 2/3cm.. masa bila kita nak tau bila nak trbukak sampai 10cm.. doc pun mana tau bila masa benda tu nak terbukak ..suka2 suruh kita balik.. habis dah 10cm ker baru nak pg hospital? mcmtu baik brsalin kat umah jerk..

8# sakura_san

sakura wat check up kt klinik dr. azizah mane 1???
ok x dia check up
eda ingat 3rd trimester nnt nak kerapkan checkup..
pas g spital selang bbrp haritu g klinik plak... tp xtau lg nak g klinik mane..
tgh survey yg ok kat2 umah

satu jer yg smpai sekarang aku pelik.. naper nurse/doc suruh kita balik bila dah terbuka 2/3cm.. masa bila kita nak tau bila nak trbukak sampai 10cm.. doc pun mana tau bila masa benda tu nak terbukak  ...
abadi84 Post at 27-10-2009 09:49

kan?layan first mummy sambil lewa pun aku x berkenan...
patut yg firstlah kena betul2 care..sbb kiter2 ni x tau benda lagi.
aku cirit birit dkt seminggu...ckp kt doc, reaksi dia mcm aku ckp aku sedap mkn kfc.
xde terkejut/risau ke apa...ubat pun x kasi.

sbb terbuka 2/3cm, lmbt lagi..balik dlu...akak aku terberanak anak dia yg 2nd kt umah.
sbb pengalaman yg pertama...doc suh balik dlu...lmbt lagi..baru 2/3cm...nk 10cm lmbtttttttt lagi.
dia duk tangguh2...last2 kuar kt umah...baru kelam kabut g spital.

Follow Us
harap2 hospital ampang tak bising2 aku gi beranak kat sana ngan refer letter jer..tgk ler kalau rajin leh la gi bukak file kat situ minggu depan sbb dah start cuti....
yer la..aku chk up kat private  ...
harimau76 Post at 26-10-2009 17:57

kawan yg dah bersalin kat spital ampang kata...

walk in aje.. nak bersalin...

no hal... no need make appointment pon........

13# waneeda1904

yang kat pandan prima, kawasan baru dekat tesco ampang tu.  tapi lecehnya, untuk antenatal, dr.azizah je yang boleh buat. kadang2 doc ni pun tak available, kena postpone atau cepatkan tarikh dari sepatutnya jumpa dia. sekarang tak silap, dia datang klinik tu seminggu sekali je. tu pun hari selasa, belah malam. tapi kalau dia ada, memang dia tumpu pada antenatal je. kiranya yang datang tu semua ibu2 mengandung. tapi kalau lambat sampai, jawabnya sampai pukul 11 la kena tunggu giliran. tapi setakat ni, puas hati dengan klinik ni. bayar pun tak mahal. doc banyak bagi nasihat sebab ni first time preggy. cuma yang tak best kalau kena postpone appointment je. tapi dia orang akan call awal2 la. kadang2 siap call ingatkan pasal appointment kita.

199# ilham_ryana

agaknya kalau saya nanti, kalau doc suruh balik sebab baru buka 2/3cm, mungkin tak balik rumah. dok je la kat spital tu. kalau nak marah, marah la. tak pun lepak jap kat mcd depan spital ampang tu. rumah dgn spital pun dalam 10 minit kalau kereta banyak.

kawan yg dah bersalin kat spital ampang kata...

walk in aje.. nak bersalin...

no hal... no need make appointment pon........
cmf_kinna Post at 27-10-2009 10:59

legaaaa rasanya leh walk in jer...

15# sakura_san

oooo... kt pandan prima tu.. x pernah g lg kt situ, selalu g yg kt taman dagang... dulu jd pelanggan setia sbb sebulan sekali asik demam jek smpai doc pon cam muka ku lepas pandan prima buka doc bese tu dh xde situ agaknye dh pindah situ kot.. takat ni antenatal check x pernah lg wat kt klinik tu yg bertanya2 tu...

199# ilham_ryana  

agaknya kalau saya nanti, kalau doc suruh balik sebab baru buka 2/3cm, mungkin tak balik rumah. dok je la kat spital tu. kalau nak marah, marah la. tak pun lepak jap kat mcd dep ...
sakura_san Post at 27-10-2009 11:11

a-a...ku pun fikir camtu...ku x balik kot.
sbb nasib org x sama...kdg2 dr 2/3cm nk ke 10cm...amik mase smpi sehari..
ade gak tak smpi 2/3jam.

so, aku nk duk je kt kaki lima spital tu.klu ada apa2...senang skit.
hehhehehhe.

ni pengalaman aku lak bersalin kat hospital sg buluh..dua tahun berturut2 pada bulan yg sama..1st baby aug 2007 2nd baby aug 2008..heheheh...

so far bg aku seme bagus..layanan..cr nurse tu jaga aku..midwife..doc seme laa...kat sana mmg selalu full..kesian tgk nurse2 kat sana..mcm xder time rest pon..mmg kalau ada case yg derang boleh hold..derang akan hold dulu..becoz labour room x cukup..and time bersalin tu dua kali jugak kene takde katil kosong..hahaha..mmg lawak laaa tp for me ok becoz derang nyer servis bagus..

masa i kene jahit tu i borak2 dgn midwife yg tgh jahit i tu..indian lady..baik sgt..soft spoken..buat kerja pun lembut jer..dia ckp x pernah dpt cuti..nak cuti pun susah..hospital sg buluh ni selalu full..seme hospital mcm selayang or mana2 yg berdekatan akan tolak patient pg sg buloh..drg tak boleh tolak patient drg kene terima..dats y kat situ mmg selalu full..sumtimes nak tunggu turn untuk dpt katil duduk kat wad pun lama..and from that conversation laaa i rasa mcm kesian kat diaorg..so far pengalaman i kat hospital sg buluh mmg best..makan pun sedap..kekeke..

masa 1st baby..susu x keluar lg..then ada sister yg round wad malam2 dtg dekat i coz my doter nangis..dia urut my breast cek then tgk susu x keluar lg..then dia mintak permission bwk my doter pg 1 room untuk baby..dia bg formula milk kat my doter..

my 2nd baby lak asyik menangis jer..everytime my son tu nanges nurse sure akan dtg tgk.."Puan..ada apa2 masaalah ke?" susu ada x?kalau takde drg nak bg susu kat my son coz takut baby lapar..coz same problem happen even anak ke 2 susu dada dah kering..huhuhuh..kiranya for me everythings ok laa..takde apa2 problem..maybe sebab i x banyak cekadak kot..hahaha..

199# ilham_ryana  

agaknya kalau saya nanti, kalau doc suruh balik sebab baru buka 2/3cm, mungkin tak balik rumah. dok je la kat spital tu. kalau nak marah, marah la. tak pun lepak jap kat mcd dep ...
sakura_san Post at 27-10-2009 11:11

aku ckp ngan husband aku cam tu gakk. klu doc suruh balik dulu.. jgn balik.. kena tidur dlm kete pun dlm kete lah.. yg penting dkt dgn hospital.. buatnya kat hospital bru 3cm.. pastu balik umah dah trbukak 10cm.. kena patah balik..buang masa dan bahayakn bb dan ibu jerk.. ini satu lg pengalaman SIL bos aku.. bersalin kat Hosp.Sg. Buluh.. anak kembar.. 7 bln dah sakit.. air ketuban dah pecah.. pegi hospital doc suruh balik dlu sbb due lmbt lg.. agaknya dia lupa kot istilah kelahiran pra-matang.. habis tu baliklajh.. esoknyer air ketuban tak berenti terus pg hospital.. rupanya mmg dah nak brsalin sgt daj dan bb pun hampir lemas sbb air ketuban dah nak habis.. trpaksalah czer.. alhamdullilah dua2 selamat.. tp kenapa doc2 nie sampai hati merisikokan nyawa org lain..

time nak bersalin mmg asben sangat diperlukan sebagai peneman. sebab tu lynn prefer cari hospital yg boleh benarkan asben teman ketika bersalin. salah satu sebab, suh dia tgok camaner keadaan masa baby nak kuar & tgok camaner sakitnya bini dia nak kuarkan baby. hehehe... dah juga sebagai back up kalau2 dapat nurse yg mulut longkang.

204# Noorlynn

dapat nurse mulut hazab yang tak tahan tu. anak first, banyak benda yang saya tak tau. nanti kalau nurse marah2, ada yang menangis pulak kat labour room tu :geram:  dah la saya ni sensitif, takut sakit pulak. bila fikir2 nak bersalin ni, adoi la... takut betul. hari2 dok cakap kat hubby, takut nak bersalin
dah cakap kat hubby, nanti masa saya nak bersalin, suruh dia pakai baju radicare walaupun minggu depan dia dah tak kerja kat company tu. kalau nurse tengok orang radicare, mesti dia layan baik sikit. huhu... boleh gitu???

time nak bersalin mmg asben sangat diperlukan sebagai peneman. sebab tu lynn prefer cari hospital yg boleh benarkan asben teman ketika bersalin. salah satu sebab, suh dia tgok camaner keadaan masa bab ...
Noorlynn Post at 28-10-2009 11:43

aku pun pk mcmtu gaklah.. nak asben leh teman..

bleh mati kutu kalau asben takde teman. sorang2 aje meneran. nanti senang2 je diorang nak buli2 kita yg tengah sakit2 nie. hehehe.. lagi plak haku nie jenis penakut.. at least ade asben, ade la kawan & tempat nak mengadu...

aku ni skarang tgh 36 mggu...cadang nak bersalin kat Hosp Sg Buloh sbb dkat ngan umah...
mggu dpn dah start appoinment ngan doc kat situ...
anak first brsalin kat HKL...czer...
mcm2 aku dgr cerita takut lah pulak.....

legaaaa rasanya leh walk in jer...
harimau76 Post at 27-10-2009 11:25

semalam try servey jalan...

dari ampang ke hospital ampang.... mak ai... jalan blum repair... byk lobang2....

mau terberanak kalau drive laju2... ( saat2 nak melahirkan..)

time balik.. kuar ikut pandan.... jalan ok... jalan baru.....

jadi.. next time nak datang.. ikut pandan/ tmn bukit teratai... ..jalan ok....