CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: matabelalang

TRANSFORMERS 4 : AGE OF EXTINCTION (27 JUNE 2014)

yg bg kosong bintang pun ade
aku x minat citer robot2 nih.... tp bole je nk layan... smalam terpikir gak nk tgok ke x, tp last2 x jd..

dari T1 hingga T4, T1 je yg aku penah layan.. dok ulang2 kt tibi pun, hat satu tu jgk yg aku tgok, best je... hat lain2 tu x penah lagi tengok atau tertengok... rupa2nya dh makin x besh eh sbb pengarah dh lain  

Aku pun rasa movie kali ni macam kurang rencah. Terlalu banyak konflik yg nak difokuskan, terlalu banyak watak sampingan dan terlalu ramai extra (scene di Hongkong) sampai aku naik pening nak fokus kemana..nak fokus ke Transformer bergasak ke atau nak fokus ke hero/penjahat.

sekali sekala dah macam movie X-men pulak, bila Lockdown muncul dgn konco2 robotnya, sama juga bila scene Galvatron transform keta2 kat kilang China tu..dah macam sentinel dlm X-men pulak.
scene minah cina dgn mamat kepala botak naik motor tu pulak, dah macam movie Police Story

aku paling menyampah dgn heroin2 dlm movie, serius menyampah..apa fungsi derang ni pun aku tak tau
selain nak menayang tetek melenjut derang...yg lelaki elok berpakaian lengkap..tiba kat heroin berpakain supa telanjang dah tu asikkkk la terjerit2 'sam sam sam..' tapi satu apa tak menolong
kali ni seb baik si Tessa ni ada juga nampak usaha dia menolong ayah dia..cuma tang gedik2 tu mmg tetap ada..Cite bergasak mcm gini..tak ada heroin pun tak ada

Lagi satu, part BF Tessa tu..tak ada pun tak apa..dia sgt la tidak membantu.sepatut nya mamat ni awal2 dah rentung mcm Lucas.

Scene berlawan antara Transformer dgn Galvatron n Lockdown memang menarik..aku paling suka scene Crosshair (kereta ijou ) waktu dia terbang dgn parachute..bergaya sial

Apa suda jadi dengan Bumblebee?????? sgt tidak menyerlah.. Autobot Hound  lebih menyerlah selain dari OP la kan..OP nampak ohsem dah nampak garang dan lebih tegas

Aku memula tak faham , kenapa tetiba dlm tengah2 bergaduh si OP leh masuk ke hutan ..tau2 bergasak dengan Dinobots 'ancient warriors'..sedang kan waktu tu kan keadaan tengah genting di tengah2 HK..
Kenapa OP perlu berlawan dulu dgn Dinobots..Sedangkan derang tu kan sesama autobots?

Movie ni akan ada sambungan kan sebab Galvatron tak mati lagi..cuma ni next movie tolong la buat storyline atau plot yg lain sikit...
jemu sudah asik berlawan dengan makhluk bumi..
jemu sudah balik2 berlawan kat jambatan, kat bangunan tinggi ..segala isi perut bumi abis diterbalikan, dgn kapal pun boleh disedut , dengan kipas , sauh kapal pun mampu disedut tapi kereta hero boleh pulak tak disedut kan..

Rate

1

Aku sangat2 tak faham dan tak puashati tau..
jadi utk mak/pak ..kalau korang ada dlm ni la..

TOLONG LA...
kalau nak tenguk movie, dan kalau kata nya movie ni 13PG, 18SX, 18SG
TOLONG JANGAN BAWAK ANAK2 KORANG MASUK PANGGUNG SEKALI:vmad3

Semalam aku dah termaki sorang brother ni..bawa 3 org anak, bini gedung baby..si bapak asik la kehulur hilir tukar2 seat dgn anak dia..yg si anak pulak, kepala dah serupa kura2..kejap dia duduk, kejap dia berdiri
sekali aku sound ' ko tak reti duduk diam ke apa..aku nak tenguk movie bukan nak tenguk kepala ko. budak !!'  Setepek aku kasi..baru la bapak dgn anak2 dia duduk diam

Tengah2 best berlawan..boleh pulak ada baby melalak..bukan sikit2 punya melalak ..bapak kuat..waktu scene bergasak tak berapa annoying, sekali ada 2,3nd scene bercakap...adoiiiiii..tak reti ke nak bawak baby tu keluar dari panggung...kakak tu pun kena sound entah dengan mamat mana tah..bravo bro

Itu belum lagi dengan suara budak2 bercakap
Tak ada kesedaran sivil betul la sesetengah warga Malaysia ni..

mekmalu posted on 28-6-2014 08:15 AM
yg bg kosong bintang pun ade
aku x minat citer robot2 nih.... tp bole je nk layan... smalam t ...

pengarah sama jah sis untuk 4-4 felem Transformers.
tinggal lagi Transformers 1 executive producer dia Steven Spielberg, itu pasal cam best sikit Transformers 1.

bila Michael Bay dah ikut rentak dia sendiri, jadilah T2-T3-T4.

hi korang suma salam sejahtera

aku baru ja balik dr tgk ceta T4 ni...here my review..

ok ceta xsegah spt yg sebelum2 ni...bg aku T1 n T2 best sgt...
kali ni geng autobot ke china-hongkong lak...
aku xkisah sgt psl tukar hero aku suka je ngn si MW ni cuma jalan ceta xcukup ummphh la..
dan ada beberapa watak yg bg aku xsepatutnya ada...sebab menyemak ja watak2 xpenting tu...

aku paling suka part autobot lawan n part yg Bee lawan sambil menunggang dinobot yg terbang tu...
agak annoying si anak asik terjerit2...part autobot xbyk mana cuma nak dekat2 last tu baru ada tp jap je si Optimus kalahkan lockdown..xbyk sgt aku leh komen tkt spoiler lak..cuma jln ceta berubah sama skali sebab robot2 jahat kalini dicipta oleh manusia....

bintang yg diberi 5/10

Rate

1

aku rate dulu lah ekk ... 4/10

melihat kepada durasi filem ini iaitu selama 2 jam 45 minit , kita boleh agak akan ada byk dragging scene and scene yg tak sepatutnya ..

byk giler robot kali ni, smpai tau tau nak focus yg mana satu , can't believe jam kedua aku dah start yawning ... bg aku kali ni transformer mmg tak best , tapi tak nafikan kali design Optimus prime Nampak hensem and lebih  kemas ...

part yg aku paling suka masa autobot hijau tu kuarkan  parachute and menembak dgn penuh gaya sekali .... mark Wahlberg ... aku selalu dgr nama dia ni ,tapi kebykan citer dia aku mmg tak gk , tai dia mmg Nampak style la dlm citer ni...cuma part watak shane tu takde pon tak pe kot , baik lagi watak lucas , and watak pompuan tu pon tak perl kot.,,

one thing klu korg pasan recently cite  dr Hollywood suka sgt shoot kat china , japan and Vietnam ?
kenapa ekkk ...

adakah aku terlepas sesuatu mengenai Negara ini ttg teknologi yg dia ada ??

Rate

1

Follow Us
selamat menyambut ramadhan buat Fadlan Hazim hensem dan semua ummah dalam bod felem nim

China banyak tenaga kerja sis, itu pasal felem 2012 buat  bahtera Nabi Nuh dekat negara China, orang China ramai, rajin dan senang nak buat benda underground, Robocop yang bibir pink tasty tu pun buat dekat China, Transformers pun buat dekat China

pendek kata, kalau pindah ke china memang cut cost lah, kerja siap

mungkin USA nak ambik hati China, sebab sekarang ni kuasa ekonomi ialah China, bukan dollar USA lagi

lagipun kak adelea, bosanlah asyik-asyik USA kena serang, alien lah, ini lah itulah, seolah-olah alien cuma tahu Google Maps USA jah, tak reti-reti nak alien nak serang Mekah ke, Madinah ke, KLCC tempa @azie.dz bekerja ke, asyik-asyik USA, Avengers pun USA kena serang, Surabaya bila nak kena serang?

so, bila pindah ke hongkong shang hai, baharulah asia troli asia sebegitu

kakikuDibibirmu posted on 28-6-2014 09:42 PM
lagipun kak adelea, bosanlah asyik-asyik USA kena serang, alien lah, ini lah itulah, seolah-olah ali ...

Oit tak baik..doa la yg baik baik tuk ai kat klcc tu ahahahahah

Salam ramadhan kareem uols

azie.dz posted on 28-6-2014 09:44 PM
Oit tak baik..doa la yg baik baik tuk ai kat klcc tu ahahahahah

Salam ramadhan kareem uols

selamat menyambut ramadhan uols, puasa kali ni cukup sebulan tak?

kakikuDibibirmu posted on 28-6-2014 09:48 PM
selamat menyambut ramadhan uols, puasa kali ni cukup sebulan tak?

Hah...confident mcm leh cukup jah ahahahahaha

Uols.leh cuku.sebulan tak?? Ahaks

azie.dz posted on 28-6-2014 10:03 PM
Hah...confident mcm leh cukup jah ahahahahaha

Uols.leh cuku.sebulan tak?? Ahaks

akak kadang-kadang uzur syar'ie, susah nak cukup sebulan

kakikuDibibirmu posted on 28-6-2014 10:08 PM
akak kadang-kadang uzur syar'ie, susah nak cukup sebulan

owh gittew....sama la...mmg sgt bertuah kalo tetiba cukup puasa sebulan ahaks

Dah tgk jumaat lepas..kat tempat aku  tiket sold out.. review aku tentang movie nih:-

- teruja dgn robot2..lagi byk lagi bagus.. Haha...aku tk kisah pasal jln citer paling penting robot2 yg cool.. What do u expect from michael bay movie? Scene letup2 mmg ohsem sampai naik pekak telinga aku..tak terasa duduk 3 jam
- mark wahlberg.. I like aku rasa dia membawa watak dia dgn baik.. Sesuai gitu
- i loooveeeee bad-ass optimus prime...baru lah ini dikatakan leader..dah putus asa dgn manusia kekdahnya sbb manusia nih tak mengenang budi
-time ratchet kena bunuh menitik gak air mata skit..sbb dia fav aku selepas ironhide dan optimus prime ..masa ironhide mati dlm TF 3 pun aku menangis gok..hihi...dah berapa kerat sgt autobots yg tinggal...decepticons jugak yg makin ramai dan mantap
-mmg jalan citer agak dragging tp bagi aku it's fine as long as battle of the robots sgtlah ohsem. Plot berterabur no hal..yg penting aksi robot
-aku bagi 8/10...rasa nk tgk sekali lg

Rate

1

Komen sesuka hati...seperti biasa lah, trademark michealbay (explotion, slow-mo).. cerita so-so
Transformers adalah antara muvee paling mahal , namun apa yg penting bila da berepisod, perlulah ada progress yg lebih memberangsangkan, jika downgrade pasti penonton kipas susah mati... akan terkeliru. Mungkin ramai yg tak bersetuju dengan post ni tapi aktetap dengan pendirian mengatakan Trans4ormers 4 sesuai ditonton umu 16 tahun dan kebawah.Plot cerita malas nak hurai, bercelaru. Bercampur aduk, pointnya pun lari entah kemana, janji banyak scene meletup-letup, awek seksi bawah umur lari sana sini, so korang akan bukak mulut luass2 untuk nganga, other than that, NOTHING.ini cerita lawak ke? Ke cerita Teddy? Lawak biar berpada, jangan sampai penonton rasa diperbodohkan.

Semua orang tertunggu2 kehadiran hero baru, Mark Wahlberg mungkin mencetuskan fenomena, tak dinafikan. Tapi watak Cade Yeager pun agak tersepit disebabkan plot cerita yang … entah apa-apa. Permulaan cerita yg slow masih boleh diterima kerana mungkin nak ceritakan watak utama dan kisah penemuan Prime, tapi kesemua perkara yang sepatutnya logik, jadi tidak logik. Contohnya? Lihat pada scene Cade tengah bikin robot cat, mana dia dapat bahan aliminium sempurna yg ada pada badan robot tu? Da cam versi robot jepun dari kilang !Bila agen datang untuk dapatkan Prime yg  bersembunyi dalam bangsal Cade, dengan tidak semena Prime menjadi "sihat" dan hebak kembali sedangkan dia masih dalam keadaan dibaiki, ditembak oleh Lockdown plak dari jauh dgn torpedo tu? Korang kena perhatikan bila scene  membawa diorang ke satu pam minyak, tak sangka lak pam minyak yg sekecil dan seusang tu siap semua menda lengkap dengan baju, laptop, alat-alat repair dan lain-lain. Taknak cerita lagi bila diorang larikan diri dari Lockdown masa kat bangunan tu, Lockdown duk atas bangunan selamber gagakk je tengok Prime bawak semua orang blah, what the jok? Bay terinspirasi Pasific Rim Kah??desain kat dada galvatron..jelas nmpak tiru reactor nuklir gypsy danger dan nama watak protagonist pun cade yaeger,  yaeger, jaeger,..udah lahh dulu,kalu diteruskan lagi ,takut nya terspoilerr lah pulaek
p/s kalu mau nonton ini cerita ,otak nya harus ditinggal dlm bilik aja,juz enjoy the show aja,bagi yg bukan peminat muvee cartoon ,anda akan mendapati muvee ini tak logik,Sbg summer muvees, popcorn muvees atau apalah sebutannya...layaklah sbg hiburan keluarga yg ntn ga usah pikirin alur cerita dan sebagai...juz likes i said ...enjoy the show!!!

Rate

1

Madel posted on 28-6-2014 11:07 AM
Aku sangat2 tak faham dan tak puashati tau..
jadi utk mak/pak ..kalau korang ada dlm ni la..

maafkanlah sahaja mereka. mereka mungkin dari leluhur jawa totok johor nenek moyang naik tongkang. mereka tidak minta lahir subegitu...

Most of my fren yg jenis just enjoy the show .... ( tmpat yg i duduk ni ulu sket) so deme bangga giler dapat tgk transformer ....

bila dia kata bumble be menyerlah ... i macam nak pengsan bila dgr .. hebohla sana sini di FB i love you bee... adoiiii ....

takper la itu pendapat deme ... and ada i belum tgk tanya i ... probably i spoiled their mood by saying tak best

So klu yg tak tgk lagi .... ignore the story plot ... just enjy the show ....

( cepat2 la projek ku siap ... aku nak pindah kuar dr sini .... org kat sini pelik2)

kakikuDibibirmu posted on 28-6-2014 09:38 PM
China banyak tenaga kerja sis, itu pasal felem 2012 buat  bahtera Nabi Nuh dekat negara China, orang ...

Lorhhhj faktor ekonomi ker hahhh .. nanti masa nak.buat sequel italian job iaitu the brazillian jobdiorg nak buat kat mesia plak... hihih..

adelea posted on 29-6-2014 07:46 AM
Most of my fren yg jenis just enjoy the show .... ( tmpat yg i duduk ni ulu sket) so deme bangga gil ...

kesian kau. kau duduk kat mana tu?