CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hot_ice

Bro Zulka dan Kisah Di Highland Towers

salam....nk join citer gak leh??

ms kejadian ni aku br lps spm..dok tercongok kat umah jd penanam anggur sketika...mmg kecoh giler...aku dok wngsa maju masa tu....makcik aku snurse kat hkl..umah dia ms tu kat au3 kot...kelompok camar A...dia citer ms kejadian sumer snurse cuti dibekukan...dlm seminggu tu dok melengung jek tgu ketibaan mayat...leh ilek2 lg...lps jek mayat2 dijumpai,mmg x menang tgn katanya...mcm2 rupa ada...mmg menakutkan,mengerikan serta menginsafkan katanya....lama gak dia x lalu mkn nasik n kalo balik umah,hb n anak2 xmau dok dekat sebab bau busuk...bau mayat kot...pdhal dia dah mandi n tukar baju siap2 sebelum balik umah tu...

aku yg mmg x wat per,hr2 ngadap tv tgk citer tu...masih terbayang2 lg suasana masa budak kecik n maknya dijumpai disebalik runtuhan tu...ada berita yg pasukan penyelamat terdengar suara org mintak tolong,pastu nmpak ranting kuar dr celah2 tu...upernya indon tu hulurkan kayu/ranting kot lubang tu (yg ni aku x nmpk,cuma dgr2 cerita org jek)...pastu nmpk depa kuar baby dr runtuhan tu.kalo x silap letak atas pengusung n heli yg angkat...pastu x lama tu ibunya pula diselamatkan...ms ni,semua org sekeliling tepuk2 tgn bersorak gembira (kalo x salah aku la....kalo salah,jgn lahar ek... )

ms 2 mangsa dikeluarkan,memasing cam rs happy n lega n berharap akan ada susulan mangsa yg dpt diselamatkan selepas itu...tetapi...yg ada hanya mayat2 sajer....ni antara cerita2 yg makcik aku dengar..aku x pasti kesahihannya,tp aku kongsikan la ek...kalo salah jgn salahkan aku yer...aku cuma citer atas apa yg aku dgr...

-ms kejadian,ada sorg maid tgh tolak anak tuannya turun ke bwh ( gn stroller,depa nak kuar tp tuannya x turun lg)...tetiba maid tu dgr bunyi kuat,dan nmpak cam bumi terbelah lalu maid tu lari ke tmpt lapang,xlama tu dia nmpak bangunan tu cam patah menyembah bumi..
-ada gak dgr berita yg mayat2 tu ada yg tgh pegang mikrofon (tgh karaoke kot) n ada yg tgh pakai telekung sambil peluk Quran....
-ada tuan umah salah satu unit tu ( bukan islam) mas tu dia x der umah..tp dia citer yg maid dia ni mmg alim..maid dia pesan,kalo nak suruh dia buat apa pun dia x kisah,hatta tgh tido sekalipun,cuma dia mtk agar waktu dia tgh solat,diharap jgn diganggu n beri sedkit kelonggaran....mgkn gak kot mayat yg tgh peluk Quran tu adalah maid td tu kot...

disebalik kejadian ni,ada gak terdengar soseh2 yg kureng enak ttg penghuni di HT tu..wpun x semua,tp ada gak yg wat onar...ni aku x berani nk citer...kang x pepasai aku kene...tp,aku ada gak terdengar ttg penemuan kereta v*** n ttg sorg retis pompuan ni....sbb bila  kisah HT ni tersebar,gigih tv siarkan rancangan yg dilakonkan dek retis ni n x pepasai kuar v** ni kat tv,wpun x dek kene mengena dgn tugasnya....

yg tu semua aku dengar2 org bercerita n yg cerita tu lak dr lain2 org n latarbelakang...so aku x berani menyohihkannya....cuma ms kejadian ni,mmg kecoh la waktu tu...rasanya tu dikira malapetaka agak besar gak yg jd kat mesia pd waktu itu.... Last edited by suatumasa on 28-11-2013 01:27 PM

Rate

1

kalau gi mlm takut org ckp nak gi menurun lak kang....  
pegi siang ler... sambil menghirup u ...
zulka Post at 9-7-2012 14:34

sila la snap2 gambar hehehhehe n jgn lupa sambung cerita

masa ni agak lucu gak pabila wartawan2 n stesen tv berebut2 nak wat liputan n kalo boleh memasing nak berikan cerita terkini n sensasi...igt lg sorg wartawan pompuan ni,kalo x silap,mary ann ada melaporkan yg sepasukan penyelamat terjumpa cebisan kertas yg ada tulis I'M STILL ALIVE...masa tu aku terpikir yg,weh...ada masa lak mangsa2 ni tulis nota...mana dpt pen n kertas?kan kat bawah sana tu gelap gelemat....rupa2nya tu berita palsu....hihihi...

kondo tu unit umah dia ngadap2 ek...mungkin penghuni2 sumer berada kat unit yg terbenam ke dalam tu,sbb tu aktiviti mencarigali agak suker menemui mangsa kot....apa pun,sampai sekarang masih terbayang2 kisah ni....
Al-fatihah buat mangsa2 yg beragama islam....

Reply 278# zulka

baru je ritu g naik bkt antaranbangsa konon nk cari highland tower ni tp x jmp

Insyaallah kalau takde aral melintang dlm masa terdekat ni aku nak pegi ziarah tapak kawasan runtuha ...
zulka Post at 9-7-2012 14:26

mohon dapatkan gambar2 kesan tingalan ht masa p menurun eyhh p menziarah di sana okeh...

salam....nk join citer gak leh??

ms kejadian ni aku br lps spm..dok tercongok kat umah jd penan ...
suatumasa Post at 9-7-2012 14:36

thanks 4 info...

antara malapetaka yang terkesan di hati semua rakyat malaysia...

selain dari tsunami...

takziah kepada semua ahli keluarga..

Follow Us
Reply  zulka

thunderbirds88 Post at 9-7-2012 15:01

cantik duit baru uolss tuh...

tp takan 10henget jer... bukan RM note juta2 ke...

ampunnn TT ter off topic...

Reply 287# bbalik

khennnn.... kau ada ??

Reply  zulka

thunderbirds88 Post at 9-7-2012 15:01

laaa..tak yah naik pai bukit antarabangsa pun....
sbb lorongnya lepas bukit antarabangsa....dari esso kat bkt anatarabangsa tu..jln terus je..nnt nampak flyover..tak yah naik flyover tu maintain kiri..nnt jumpa susur masuk belah kiri..haaaa...masuk situ..nnt nampak rumah banglo beso2..amik lorong pertama...straight pai belakang..sebelom pai hujung jalan nnt ada lorong masuk kanan..sila masuk kanan (ni dah dalam kawasan rumah banglo)..terus je pai hujung jalan...sila pandang kiri nnt nampak rumah tinggal....masuk la kiri tu...dah jadik jalan agak mati di situ..haaa...nnt nampak pokok pisang semak samn bla bla bla..nnt nampak la highland tower di depan anda n rumah kosong belah kanan..sekian

Reply 289# syahoney

oh yeke.... bkn main lg ritu ktrg naik bkt antarabangsa... g mlm lak tu...
k2, kena set new date utk explore....

Reply  syahoney

oh yeke.... bkn main lg ritu ktrg naik bkt antarabangsa... g mlm lak tu...
k2 ...
thunderbirds88 Post at 9-7-2012 16:19

senang je nak pegi..kalao keadaan badan ni mengizinkan dah lama tlg tunjukkan jalan secara live..malangnya keadaan badan tak boleh nak pegi ke situ..kalao tunjuk pai jalan masuk leh la..lepas tu jalan sendiri la hehehhe

time ni saya darjah 3..tp hari2 dok ngadap tv dgn mak n arwah nenek nak tunggu berita pasal ni. time tu hp takde. esoknya baru tau yg makcik pakcik dok berkampung kat situ mem'busybody'kan diri tgk operasi nyelamat. depa dok kwsn rumah berdekatan.
kata makcik tu, seingat saya la, time runtuhan tu berlaku, habis bergegar dgn rumah2 dorg sekali, ala2 gempa bumi. dorg laki bini tergamam je tatau nak buat pe, or cakap apa. jadi patung kejap, baru terkeluar istighfar.
bila tau HT runtuh, terus dorg g sana tgk.tp takleh nak dekat la. pakcik tak reti nak tlg apa2, so dia sedekahkan tisu n air kotak kot time tu kat org dkt2 situ yg tgk tunggu2 tengok2.
org yg ddk dkt2 situ pun ramai pakat2 pindah lps tu.. sbb takut kejadian serupa terjadik.

kalo kome2 dah gi tu jgn lupa upload gambar kat sini ye...

Reply 291# syahoney

hehe... syahoney berbadan dua ke skrg?

Reply  syahoney

hehe... syahoney berbadan dua ke skrg?
thunderbirds88 Post at 9-7-2012 16:50

aahhh so cannot go near...dari jauh tak pe lagik..hahhahahaha susah nak buang tabiat yg satu nih

Post Last Edit by syahoney at 9-7-2012 17:00

antara gambar yg saye jumpa kat pok cik gugel..

lagi kisah leh baca kat sini : http://hazis.wordpress.com/about-me/tragedi-highland-tower/

Reply 295# syahoney

hehehe... xpe2... tggu dulu....

Reply  syahoney

hehehe... xpe2... tggu dulu....
thunderbirds88 Post at 9-7-2012 17:09

alahhh ikoot je direction i bagi tuh

Insyaallah kalau takde aral melintang dlm masa terdekat ni aku nak pegi ziarah tapak kawasan runtuha ...
zulka Post at 9-7-2012 14:26

jgn lupa sambung cite bang zul..

disebalik kejadian ni,ada gak terdengar soseh2 yg kureng enak ttg penghuni di HT tu..wpun x semua,tp ada gak yg wat onar...ni aku x berani nk citer...kang x pepasai aku kene...tp,aku ada gak terdengar ttg penemuan kereta v*** n ttg sorg retis pompuan ni....sbb bila los kisah HT ni tersebar,gigih tv siarkan rancangan yg dilakonkan dek retis ni n x pepasai kuar v** ni kat tv,wpun x dek kene mengena dgn tugasnya....
suatumasa Post at 9-7-2012 14:36

err...nak tau bleh,plsss??tlg pm...