CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ArianPutra

kebaikan yang membawa kepada hasad dengki manusia..

ThousandSwords posted on 8-1-2013 10:10 PM
TT.. Ooo tt..

yooo wassuppp huhhuhuhuh

Adiya posted on 8-1-2013 09:43 PM
ntah mn la c TT ni...belengko je kojenye...buke cite baru la oi...

jap laa aku nak bukak la nih adoi aiiii

mencabut/ melunturkan amalam/ilmu situkang sihir

Assalamualaikum semuaa sahabat2 dan pembaca... ok kali nih saya nak ceritakan tentang  mencabut ilmu si tukang sihir...

Cerita die macam nihhh...
Aktuallay aku ade pesakit yang kronikk.. korangg bayangkan ehh suami isteri dah kawin 3 tahun tapi tak pernah bersama sebab apaa..bilaa si suami nak masuk kan tut die kat isteri ..si isteri kesakitan yg giler babeng punye lahh... siann woo 3 taun tuh lame tuhh... aku dah scan aku dah tgk dan aku dah cube buat tapi tak lepas sebab nyee si tukakng sihir nih selalu memantau mereka berdua.. lepas tuh si isteri pulak ade sake.. sake die pulakk memang nak si isteri ngan sumi nih berpisahh... memang hammpeh lahh serangan dari dua halii.. so aku pun mintak  tolong lah dengan 2 abang angkat aku..name deme zid dan ri... huhuhuh..jadi satu petang tuh aku call deme berdua ajak minum sebab aku nak mintak tolong..

Ari: abang ade keje sikit.. nak mintak tolong..

Zid: haa abang pun ade mende nak mintak tolong kat korang..

Ri: laa yerk kee aku pun ade keje nihh nak mintak tolong..

Rupe nyee deme berdua nih pun ade keje..yangh si zid nih tak cabut ilmu sihir akak die..akak die nih tukang sihir siap membele lagikk... si ri pulak nak buangkan sihir penunduk yang kene pada kawan pompuan die..
Ari: laaa haii orait lah tuh biler nak buat??

Zid: apa kata malam nih

Ri: malam nih tak boleh sebab abang keje lahh ape kate malam esok ok tak

Ari: saya on jerk bang tadak hal

Zid: orait on..
Untuk pengetahuan korang .. abang ri nih die beljo  ilmu perubatan dekat terengganu.. kelebihan diee ..die nih kenal semua penjaga2 gunung yang ada kire die nih leh panggil laa putri gunung ledang lahh mayang mengurau bagaii kire die nih dok berkawan dengan mahluk2 gaib dan die  boleh berkomunikasi secara terus macam cakap ngan manusiaa... die cakap lahh aku pun tak tahuu tapi kalau orang die sampai memang kite tgk die cakap sensorangg pastuh bau wangi jerkk kalu mayang mengurau or gunung ledang turunn huhuhhuhhuhuhhuh.... si zid nih pulakk.. kelebuhan diee ..die boleh pergi meninjau ke rumah tukang sihir ..tah aku pun tak tau macam maner die buat huhuhuuh... jadik kite orang bergabung lahh untuk setel kan 3 kess dalm satu malammm

ermmmm ber sambung lah yerkk tungguuu huhuhuuhu

Sambungan....

Malam yang di nanti pun tibe..jam menunjukkan pukul  1 pagi... abang ri mintak kebenaran untuk buat solat hajat duluu.. jadi aku ngan abang zid ok kan ajer.. tapi yang peliknye..abang ri tetibe bertukar watak seperti orang yang sangat tua bongkok tige... tekezut giler lah aku ngan abang zid..

Ari:: pssttt pstt bang tgk abang ri tuh dah macam tue beno jerk aku tgk tuh.. ape hall..

Zid: tah aku pun heran gamaknye atok die dah sampai kot..

Lepas 30 minit abang ri selesai buat solat hajat dan die terus kabo kat kite orang bukak kan pintu rumah sebab ada tetamu nak sampai... akupun bukak lahh sekali bau harum semerbak sampai dengan tak semena-mena.... aku macam dapat agak sapa yang sampai..

Ari: abang ri sape yang sampai nih wangi nyee adoi aiii luruh jantung rasenyee..

Ri: makcik ko lahh gunung ledang ngan mayang mengurai datang tuh...

Tetibe abang ri menjawap salamm padahal kami tak dengo ape2 punn.. aku ye kan aje lahh... huhuhhuuhuh memang pelik lerr  tapii janji wangiii diee memang tak leh tahan beb menggode betoii ....bafru bau badan tuhh lau dapat tgk tah lerr jatuh cinter kot hahahahahha.. so kes yang paling ringan bagi aku mase tuh kes bang ri kemudian kes abang zid..n then kes akuu... so kite orang setelkan kes abang ri dulu.. tak sampai 5  minit semua dah selesai..actually deme nih takde kemahiran untuk menangkap dan ikat..Cuma aku jerk ade kemahiran tuh jadi memangg aku lah yang bekerja keras malam tuh... selesai jerk bab pertama... terus sambung bab kedua.. ok kes abang zid nihh adalah pasal akak die nih tok bomoh ..tapi bukan perawat islam lerr die berguru menggunakan pendamping untuk ubat kan orang..dan yang si abang zid taktahan tuh sebab die nih riak n tak hormat orang tua dia...so abang zid cadang nak lunturkan ilmu sihir die.... so mule lah babak yang agak sukarr... melalu scan akuu akak die nih di hadiahkan oleh guru dia talipinggang berwarna putih dan keris kecik.. aku tanye kan kat abang zid dan abang zid kabo memang 2 barang tuh die gunekan untuk berubat jadi untuk pengetahuan korang kekuatan jampi die or mentera die terletak kat 2 bende nih.. jadi aku pun tarik lah kadam2 yang ade kat dalam 2 bende nih untuk di soal siasat ..selesai jerk soal siasat kadam2 tuh di bawak oleh orang2 abang ri ..katenye nak islamkann ... selesai bab no 2 jam dah pukul 3.30 pagi...sampai lah bab akuu..masalah suami isteri tuh lahh .sebenarnya dah seminggu aku cube tarik kadam2 yang di hantar oleh si tukang sihir tapi tak berjaya..yerk lah aku tarik die hanto yang baru aku tarik seko die hanto 5 ..memang jem lerr  jenuh aku tarikkk tak abis2.. jadi aku mule scan ..dan memang masih ade kadam2 yang tengah buat keje ...aku tarik satu persatu tapi makin lama makin sukar..sampai satu tahapp terus tak lepas nak tarikk... jadik abang zid bagi cadangan..

Zid: ok dikk macam nih lahh aku tgk memang tukakng sihir nih tgh buat keje ..jadi kite kene hentak tukang sihir nih dulu ape jate ko ri..

Ri: aku ikut jerkkk

Ari: ok lah abang kalau abang nak hentak abang tunggu saya bincang dulu dengan si tukang sihir nih... abang ri hantar siap2 orang2 abang ri kat sana ok..

Zid: ok aku akan pantaw secara rahsia nanti ko hentak jerk aku bantu..
Ari: ok jap ekkk

Akupun mula berdoa “ya allah dengan kekuasaan mu aku merayu pada mu ya zaljalaliwal ikram... bukakan lah panca indera ke enam ku ...somaga dapat aku melihat si ttukang sihir yang menzalimi pasangan ini sipolan bin sipolan...aminnnnn”
Dengan izin NYA suasana dirumah itru berubah lantai yang aku nampak bertikar getah tiba2 menjadi lantai buluh..abang ri dan abang zid tidak kelihatan lagi dalam pandangan ku... tiba2 aku mendengar seperti orang menbaca mentera alangkah terkujat nye aku dengan kekuasaan allah aku terus di bawa depan2 si tukang sihir.... si tukang sihir nih dengan lilit di kepala warna merah dengan bara kemiyan serta beberapa peralatan lagi lah...

Ari:assalamualaikum...

Sihir: ermmmmm

Ari: aku sebagai seorang khalifah di bumi memerintahkan kamu agar hentikan kezaliman ini..

Sihir: (gelengkan kepale)

Ari: ini amaran terakhir dari saya hentikan kezaliman ini.

Sihir: (gelengkan kepala)

Tiba-tiba keluar berbola api dari tangan situkang sihir dan dia melontar pada aku..tapi alhamdulillah dengan kekutan allah bola api tuh bila nak sampai kat aku jerk membeku dan jatuh di depan mata aku .. aku pun tersenyum lah sebab aku dapat rasakan yang allah memang memberi rahmatnya pada kami .... dengan tak semena2 sampai hujan peluru cahaya yang beratus2 ribu tah dari mana datang nya... lepas tuh aku tgk si tukang sihir tuh dah berbuih2 dan terbaring mengeletor dah kat situh..jadi aku tgk die macam tuh aku pun berdoa “ ya allah aku bersyukur atas kurniaan mu..kembali kan lah aku ketempat asal ku ya allah ... aminnn”
Aku bukak mata jerkk aku dah ader balik kat umah aku ...fuhh selamat dapat balik akalu tertinggal kat sane mamass nak jalan kaki nih hahhahahhaa..akupun tanye lahh tadi mase saya borak ngan si tukang sihir tuhh abang2 nampak saya macam mana

Ri: aku tgk jugak ko berborak siap bagi salam dulu..tapi mate pejam

Ari: woo macam tuh ekkk sayer pun tak taw..tapi kann tadi ader hujan miteor wooo...

Zid: haa memang lah itu aku lahh ...geram aku tgk orang tua tuhh ..ko pun tak stat2 lagikk aku bedal lahh

Ari: laa yerk kerr caitt tak tinggal lansung kat kite orang ekkk agak2 laa sampai berbuih orang tue tuh

Zid: dah ko jangan banyak cakap ..ko tarik pat kadam2 die

Jadi aku pun scan balik pasangan nih..sekali dah ok dah takde dah kadam21 yang di hantar oleh si tukang sihir tuhh ..gamaknye bile bos kene tibai kadam2 die pun cabut gamak nye kuikuikuikuikui
Maka selesai lah 3 masalah satu malam..dari pukui 1 sampai ke subuh baru abiss..

sekiaaaaaannnnnn

Rate

1

ArianPutra posted on 8-1-2013 10:44 PM
yooo wassuppp huhhuhuhuh

Booolaaaaa...selangor 1 -NS 0 hee..giler ah..spjg mlm ko mengarang broo.. heeee**

Follow Us
ThousandSwords posted on 9-1-2013 08:58 AM
Booolaaaaa...selangor 1 -NS 0 hee..giler ah..spjg mlm ko mengarang broo.. heeee**

yerkk lahhh ..dah ade permintaann huhhuuhhhuuhuhu

ArianPutra posted on 9-1-2013 08:59 AM
yerkk lahhh ..dah ade permintaann huhhuuhhhuuhuhu

permintaan sentiasa ade....ko tu jer yg xnak update citer, hehehhhh
aku pcaye ramai SR ternanti2 citer2 ko ni  

edoraixora posted on 9-1-2013 09:45 AM
permintaan sentiasa ade....ko tu jer yg xnak update citer, hehehhhh
aku pcaye ramai SR ternanti2  ...

ihihiihih sabo2 awokk sibuk sikit

nak lagi...nak lagi...

ArianPutra posted on 9-1-2013 09:52 AM
ihihiihih sabo2 awokk sibuk sikit

lupo teman nk nanye, ikan pebende avvy mike tu....cantik bebenor

Adiya posted on 9-1-2013 11:12 AM
nak lagi...nak lagi...

kne tggu lagi ler jawabnye.....

Adiya posted on 9-1-2013 11:12 AM
nak lagi...nak lagi...

Cengelat... mana ntah citer si @Adiya nih

ThousandSwords posted on 9-1-2013 05:06 PM
Cengelat... mana ntah citer si @Adiya nih

eh apa kene mengene ngan teman pulak....kite tukang bace jer....

edoraixora posted on 9-1-2013 03:42 PM
lupo teman nk nanye, ikan pebende avvy mike tu....cantik bebenor

beta fish ataupun ikan laga..nak taw info lanjut tanye si adiya lahh

aku lagi.....

memang nak pm @ArianPutra   sebab nak citer serba sedikit apa yang saya rasa, tapi tak sempat sekarang ni, nak prepare final exam minggu depan, ha..lepas tu bolehlah layan.....

Adiya posted on 9-1-2013 05:09 PM
eh apa kene mengene ngan teman pulak....kite tukang bace jer....

Ceih....banyak aaaaahhh...mike..mike...ha ha ha haaaa.....

zie_haqqin posted on 10-1-2013 10:55 AM
memang nak pm @ArianPutra   sebab nak citer serba sedikit apa yang saya rasa, tapi tak sempat sekara ...

orait boss... apa saya boleh jawap saya jawapp

oraitt boss!!!!!!!