CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: famri7

Edisi Bimbo : Statement bengap dan PPRT artis malaysia sanjungan ummah.

mana yang bodoh tu bodoh laa. Tapi statement Syanie nak pakai bikini kalau kurus tu aku rasa dia main main aje kot. Tapi wartawan tulis jugak. Masalahnya kengkadang kita ni serius sangat, nak orang ikut apa yg kita pikir aje. Sometimes kena ada daya tapisan gak laa dalam otak nak bezakan org gurau ke tak. Tapi aku tak taulah pemikiran most of rakyat Malaysia macamana, kalau aku..Y BOTHER?

Sebagai public figures kenalah cakp benda berhemah...sebab ummah peminat nih mcm2 dalam otak diorang..and judgemental jugak....benda lawak kalo di published oleh paper/blog akan nampak bengap at some point...

contoh

Majalah Remaja/urtv : Apakah aktiviti yang amat dinanti2kan dibulan Ramadhan yang mulia

MIssfake : Melawat bzar ramadhan dan makan....

funny la bng ni hehe byk jugak statement retis2 yg funny ni iols taktau..

Aku pernah terbaca satu cerita nih..tatau la betul ke or urban legend semata..
Yg ct diinterview pasal magazine kesukaan..dia pronounce vogue tu as vo-gu-ey...

Tatau nak gelak ke nak nangis..ni cerita dedolu masa ct pingitan lagi..
Kalau tak betul ampun dato'...

anilzasor3323 posted on 29-10-2013 03:49 PM
mase tu aku tgk melodi tv3..xsure dlm awal thn ni rasenye..mase tu wartawan tnye die pasal kes haf ...

sy pernah tulis dlm blog pasal reception adira ni..
sekali peminat die terbaca..
die siap translate.. reception tu penerimaan.. so tak salah adira guna perkataan tu..

Sayamama posted on 25-10-2013 10:15 AM
Tapi bg me.. apa yg Sharifah Amani cakap tu ... org ramai yg salah mentafsir.... sbrnya maksud dia.. ...

sebenarnya aku rasa amani dia ada masalah yg sama dgn aku. bila cakap BM mmg pasar gila because dh terbiasa darri kecik ckp mcm tu. english plak telah di introduced properly masa belajar. so dulu result english always lagi tinggi drpd BM. so bila aku cakap BM mmg mcm budak2. skrg dh ok lah. english sentiasa proper sbb dah terbiasa mcm tu.

mcm kat sekolah aku dulu. yg biasa dapat markah tinggi BM adalah budak2 non malay sbb diorang mmg start belajar bahasa melayu yg proper. kalau paper BM mmg dorang conquer.

contoh lagi satu, american. dorang mmg la everyday speak english tp sbb take for granted kot. so ramai english tak brapa bagus. grammar hancur.

ini aku rasa la. mungkin aku salah.

Follow Us
takde sape ke nak post statement biol dan bebal Cik Lopaq??

MissLibra posted on 16-2-2014 01:28 AM
mana yang bodoh tu bodoh laa. Tapi statement Syanie nak pakai bikini kalau kurus tu aku rasa dia mai ...

yup. aku pun rasa dia bergurau saje.

statement camni kira bengap ke tidak?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Menurut Fazura, setiap status yang dipamerkan menerusi Twitternya tidak ada kena mengena dengan sebarang individu termasuklah Neelofa.

Semua status yang saya buat tidak langsung ada kena mengena dengan sesiapa pun melainkan diri saya sendiri...

"Saya tidak ada bergaduh dengan sesiapa. Saya hanya bercakap tentang diri saya sahaja. Bagaimanapun kalau ada sesiapa yang terasa dengan apa yang saya tulis dalam Twitter itu terpulanglah. Pelakon itu? Tidak adalah, saya hanya bercakap tentang diri saya.

dia sindir diri sendiri, copycat pon diri sendiri tau..

Last edited by mrsLucky on 16-2-2014 01:00 PM

.

aderaderker posted on 16-2-2014 11:15 AM
Aku pernah terbaca satu cerita nih..tatau la betul ke or urban legend semata..
Yg ct diinterview pa ...

Hahahah dato' siti mmg melakar dolu2 sbb english dia mmg out .. sbb tu dia amik english course x lama lepas tu kan ??

antaranya

dimple .. dia sebut nipple
vouge.. dia sebut vogeh
pooh .. dia sebut po - oh!

Hahahah .. tapi mana ada org yg perfect dlm donia ni ...dia pon belajar dr kesilapan .. ok la tuhhh Last edited by adelea on 16-2-2014 01:02 PM

adelea posted on 16-2-2014 01:00 PM
Hahahah dato' siti mmg melakar dolu2 sbb english dia mmg out .. sbb tu dia amik english course x ...

biasalah benda benda remeh macam tu. Ada orang putih buat research kat uni tempat aku belajar, dia research pasal wayang kulit kelantan. "Buka panggung" disebutnya "buka punggung".  Nasib dia bukan retis, kalau tak dah jadi topik negara dah.

mrsLucky posted on 16-2-2014 12:57 PM
Menurut Fazura, setiap status yang dipamerkan menerusi Twitternya tidak ada kena mengena dengan seb ...

fake mengidap schizo ke? dengar suara2 halus pastu kutuk diri sendiri dekat twitter...gila menakutkan

LANA NORDIN

Malah, pelakon Sharifah Shahira yang turut membintangi filem iti juga melawak dengan menggelarkan Lana sebagai Hantu Kopek sedangkan watak Lana ketika itu masih seorang manusia.
"Jika imej seksi saya berjaya dijadikan bahan komedi, maknanya saya berjaya membawakan watak komedi dalam filem ini. Saya tidak mahu membataskan bakat lakonan saya kerana saya ingin jadi pelakon yang serba boleh.

and paling bangang

"Mak saya ada menegur tetapi saya beritahu dia nak buat bagaimana kerana saya lakukan kerana lakonan. Malah Finas sudah pun melepaskannya, jadi mak saya boleh cakap apa lagi.

sumber http://karatijau.blogspot.com/20 ... engundang-bala.html

Abil:
"Saya Tak Bogel"

Statement Norish Karman masa isu beliau terberanak,
“Bagi saya, benda berlaku kerana Allah. Mungkin Allah beri dugaan ini untuk mengajar saya agar lebih kuat menghadapi segalanya"

Statement johan lepas lamar Lana,
"Saya yakin cinta kami akan terus bersemi selepas kahwin."

statement Han Isaac,. Aflin Sauqi, bila filem tak laku dan Samsul Yusop time KL gangster kena copycat;
"Saya Tak nak buat filem lagi"  

famri7 posted on 25-10-2013 01:46 PM
yela pidah..tgkkan gambar nih sakit celah kangkang aku..ketat semacam.mesti tersedut..

what.the. heck. is. she. wearing.......................................

laa takkan tu jek koleksi statement retis yg funny2? hehe

Sayamama posted on 25-10-2013 10:15 AM
Tapi bg me.. apa yg Sharifah Amani cakap tu ... org ramai yg salah mentafsir.... sbrnya maksud dia.. ...

Betul2.. Ini ramai yang salah tafsir.. Hehe..

xAthenax posted on 26-10-2013 08:21 PM
yang ni pun artist kan
dia ada berlakun jadi teksi driver

bodohnye ucapan die!!!! kate blaja oxford? kate balaj obersee dr kecik??? ni je die mampu ckp ???? choy sgt!!! kalo ye pon tggl dacing mase kiamat....n dacing berat ke dosa je......baik takyah!!! neraka jahanam gak tmptnye !!!!

perati betoi betoi.... peha kiri tenyeh bebird.... tangan kiri dekat apam... perghhhh