CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cmf_kinna

SUPERWHITE - ALL about L-Glutathione- Pil putih seluruh badan ! - PART III

cmf_kinna posted on 10-10-2012 01:22 PM
badan kita pon hasilkan antibody sendiri kan...?

kenapa kita still jatuh sakit..? sbb antibod ...
  1. badan kita pon hasilkan antibody sendiri kan...?

2. kenapa kita still jatuh sakit..? sbb antibody lemah..

3. Kalau jumpa doc, ada tak doc kata, tak pe, kamu balik dulu,
  4. nanti badan kamu akan hasilkan antibody sendiri... kamu akan sihat...

5. Mestilah bukan macam tu....

6. dia akan prescribe u, antibiotik .
Copy the Code
kalau badan ada hasilkan antibody  kenapa baby kena cucuk pelbagai jenis vaksin pula untuk sesetengah penyakit???

adakah badan kita hasilkan semua antibody untuk semua penyakit....or after dapat sakit?? seperti denggi..(jika tak silap saya)

antibiotik = lawan kuman /infection atau rawatan semasa sakit

vaksin = mencegah penyakit

(coorect me if i am wrong lol)

habis kamu nak sama kan dengan kes gluta ke???

so kalau mcm tu biar sajalah gluta di prescribe oleh doktor saja....

bukan money minded seller lol

buat apa nak gaduh2..
meh sini aku nak bagi testimoni..im not a seller ok..consumer saja..

first time aku cuba glutha(superwhite) + vitC, dalam dua minggu memang aku notice kulit aku lebih moist..maybe jugak sebab dah di advise kena minum air lebih..lepas tu pulak memang nampak kulit especially bahagian belakang tapak tangan tu lebih cerah dari sebelumnya(sunburn bila bawak kereta). .pastu dah mengandung aku stop..skang ni baru gigih nak sambung..tu pun on off so tak berapa nampak la kesannya..

jangan tanya aku bab2 kesan jangka masa panjang ke pendek..kita dah cukup dewasa untuk buat pilihan sendiri..

dulu aku penah kena side effect sikit punya teruk makan supplement farmasi..pi farmasi tanya supplemet apa leh bagi gemuk..dia bagi akt aku asid amino 21st century..pas makan tu urine aku jadi merah menyala cam kencing kuar darah semata..adakah pharmacist tu dikira seller tak bertanggungjawab jugak?

QA from Mat Jenin

sebab itu lah saya persoalkan bolehkah gluta ini bagi putih...siapa yg cakap gluta boleh bagi putih seolah-olah itu fungsi utama nya???

soalan x jelas..sekejap tanya gluta suplement yg jual kat sini..sekejap tanya gluta yg dalam badan..

so wat apa nak makan produk gluta  yg sama macam dihasilkan dalam badan....cos badan kita juga menghasilkan gluta dan ia tidak menyumbangkan keputihan???.so adakah benar poduk ini boleh bagi putih satu badan bagai ya??? produk gluta yg kita diskass mmg boleh bagi putih..  

persoalan saya dari awal ialah bukan pasal antiosida ke apa, ...cuba check page belakang.......isu nya saya tanya again sejauhmanakah kebenaran gluta  boleh bagi kulit putih..... benar..  

so kenapa kaitkan gluta ni boleh bagi  kulit putih dan bukan ke kamu yg kata makan produk gluta tone kulit boleh juga berubah....2-4???   betul

memanglah boleh jadi mengkarong adakah kesan putih makan product ini ada kesannya kekal boleh tahan lama??? so long u consume u akan putih, once u stop, kulit u akan back to ur normal skin and makin teruk kalau tak dijaga , disebabkan aging proses and natural pollution.

so buktikan pada saya produk gluta yg kamu jual ini dapat diserap oleh badan sepenuhnya dan ada tak bukti kajian saintifik yg menerangkan keberkesanan produk ini???bagaimana ia bertindak  sebagai antioksida seperi gluta dalam badan???..siapa yg boleh ambil atau tidak??? bagaimana dose ditentukan?? kalau saya boleh buktikan kepada anda, adakah ini akan mengubah perseption u terhadap gluta dan adakah anda ingin consume gluta ? Kalau jawapannya tidak, mintak maaf , consultation also money. huhuhu...

dan bagi bukti yg ialah mengubah tone kulit 2-4 yg seperti kamu kata??  kat page depan ada link gluta part II dimana banyak forumer yg dah share testimonial.  

kena double check...sejauh manakah benar bahawa gluta dalam sumber makanan .. boleh terhapus semasa proses memasak...

benarkah gluta ialah nutrient  penting  yg diperlukan oleh badan???.. ya, penting. link dah bagi utk baca fact of gluta.

habis kamu nak sama kan dengan kes gluta ke??? -sama

so kalau mcm tu biar sajalah gluta di prescribe oleh doktor saja.... boleh. kat klinik estetik banyak doc prescribe l-gluta.  

bukan money minded seller lol - as long benda tu bukan ubat kawalan, seller pon boleh jual dear..

OK..sampai sini aje saya mampu layan en/puan mat jenin ya. saya kesian kat dia sbb dia minat nak tahu more about gluta, tapi saya jujur mintak maaf sbb saya tak berbakat untuk explain kat dia mengikut level pemikiran beliau.

thanks

Wow...heheheh.pm superwhite.baru2 je baca..kot ade bajet nak test sedaz dua

soalan x jelas..sekejap tanya gluta suplement yg jual kat sini..sekejap tanya gluta yg dalam badan..

saya jawab:

saya tanya sejauh manakah produk gluta boleh bagi putih .....

opsss ia seoalah-olah sama pula dengan yg neutral dalam badan.,...then kalau  betul gluta boleh bagi  putih kenapa ada org kulit hitam since mereka pun ada gluta dalam badan dan adakah  u nak kata sebab mereka kurang makanan yg mengandungi protein ke..sejauh manakah betul itu mereka tak makan??dan oleh itulah betul ke produk gluta boleh memutihkan??
--------------------------------------------
so long u consume u akan putih, once u stop, kulit u akan back to ur normal skin and makin teruk kalau tak dijaga , disebabkan aging proses and natural pollution.

saya jawab: so this product...no joke scam ke ???apa yg u cakap no bukti-bukti disini untuk support kenyataan u

kalau lagi teruk nak kata salah pengguna kerana tak jaga , dan nak salahkan aging proses n pollution ini pun kena ada bukti dan ....tidak adil jika product glutha itu sendiri yg mungkin memberi Withdrawal effects

ada kajian pasal withdrawal effects glutha???

again, adakah kandungan glutha dalam produk  yg bagi putih atau ada bahan2 lain???....saya tetap dengan pendirian saya glutha tak boleh bagi kulit putih  seperti penjelasan saya yang pertama

------------------------------------------------

kalau saya boleh buktikan kepada anda, adakah ini akan mengubah perseption u terhadap gluta dan adakah anda ingin consume gluta ? Kalau jawapannya tidak, mintak maaf , consultation also money. huhuhu...

saya jawab: bukan anda buktikan sahaja tapi research yg dijalankan oleh syarikat untuk semua produk yg kamu jual, kajian mesti valid yang mengubah pandangan saya jika ada double check dengan sumber lain juga dan menunjukkan  keberangkalian info kamu tepat tinggi...soalan saya adakah  kamu confirm apa info yg kamu ada tepat??? research terkini??? bagaimana tahu betul jika tiada argument untuk tahu kesahihan, if yakin u boleh letakkan di thread ini dan berfaedah untuk semua dan anda if ada point yg kurang tepat kamu juga boleh buat correction sebelum ia disebarkan pula pada bakal customer lain......dan  pengguna  berhak tahu details sebelum pengguna buat keputusan untuk consume...dan seller yg bertanggugjawab akan terangkan terlebih dahulu then biarkan pengguna decide...

dan apakah kamu punya tauliah untuk bagi consultation?? dan sekiranya consultation secara online bagi saya ialah subjektif

-----------------

kat page depan ada link gluta part II dimana banyak forumer yg dah share testimonial.  

saya jawab: testimoni bukanlah satu fakta yg kukuh untuk menentukan keberkesanan produk, kerana sejauh manakah pemerhatian pemberi testimoni itu tepat?? dan ia tidak bersifat dari semasa ke semasa...so result juga boleh berubah dari semasa  ke semasa

------------------------

as long benda tu bukan ubat kawalan, seller pon boleh jual dear..

saya jawab: ya betul tapi seller kena bertanggugjawab dengan memberi info yang betul sebelum pengguna mahu membuat keputusan sama ada setuju atau tak..walau pun ia bukan ubat kawalan negara kita ada undang-undang untuk mengawal penjualan produk di pasaran dan hak pengguna dilindungi

saya berharap kerajaan dapat memantau online seller.......dan memastikan org yg layak sahaja menjual produk yg layak untuk mereka jual terutama yg berkaitan dengan kecantikan tetapi selindung untuk tujuan kesihatan......
-------------------------------------

habis kamu nak sama kan dengan kes gluta ke??? -sama

saya jawab: kamu tahu mcm mana seorang doktor prescribe antibiotik....adakah ia dijual secara online dan bagi perundingan dalam talian

kalau kes berat ada "culture-test" ..dan hasil daripada kajian lab itu barulah doctor decide apakah antibiotik yg sesuai.....bukan pukul rata semua sama saja.

so kalau kamu ada jawapan untuk menentukan siapa yg sesuai atau mengikut tahap kesihatan yg berbeza??dose yg sesuai??? apakah kaedah yang kamu gunakan?? yg konkrit analisis apakah test yang kamu gunakan.....

--------------------------

benarkah gluta ialah nutrient  penting  yg diperlukan oleh badan???.. ya, penting. link dah bagi utk baca fact of gluta.

supplement gluta tak penting  cos simple makanan yg seimbang yg penting...dengan ini automatik "unsur" lain juga ada kerana ia terkandung dan didapati  daripada makanan yg seimbang... begitu juga supplement lain....ia dibuat just untuk money making  unless jika pesakit benar-benar memerlukan  dan dicadangkan oleh doktor perubatan bukan dicadangkan oleh seller yg money minded......

Last edited by mat_jenin on 10-10-2012 08:33 PM

mat jenin nye writing ala2 sorang blogger anti MLM tuu,,,bahasanya kasar,,tp niatnya baik,,nk bg kesedaran pd semua ttg byk pkara,,n kadang2 mcm saja-saja dia ja provoke org,,sy notice 2 3 thread jugak mat jenin macam sengaja wat2 kecoh,,,bagus jugak,,bila hangat macam ni,,ramai diantara kita akan wat research sendiri,,n maken bcambah la kita nyer knowledge,,ye la kan,,semua pon nampaknya mpertahankan pendirian masing2 ;p

Follow Us
sara2511 posted on 10-10-2012 02:18 PM
berapa bulan awak makan tu?

baru je mkn 1 botol da nk masuk botol ke 2...serantak pkai sabun gluta collagen jugak..mmg mnjadi dgn sy..suke sgt2..jimat pon jimat..

BF mom bleh telan tak?pm me price kalau amek dua.. gugel2 tgk td dpt lagi murah..

somehow saya agree juga dengan mat_jenin ni... banyak online seller in general akan tokok tambah macam2 benda lagi. kebanyakan benda nih semua manade real punya test result yg betul.. menggunakan kaedah controlled environment.

saya ada terbaca tentang gluta nih... 'putih' kulit adalah kesan sampingan dari pengambilan glutathione. macam kita mkn ubat selsema, kesan sampingannya yg biasa adalah mengantuk. tapi pada sesetengah org yg ada 'komplikasi lain', kesannya mungkin mcm2 lagi. boleh baca semua tu pada slip yg ada dlm kotak ubat. bergantung pada dosage juga. semua ni. dan... jangan dilupakan kesan sampingan adalah berbeza dari sorang ke orang lain. ni pun hasil dari ujikaji makmal dan semua kemungkinan ni ada dinyatakan.

bila sesuatu itu diambil bukan utk matlamat sebenar benda itu dicipta.. dalam kes nih glutathione nih bukan wujud utk putihkan kulit.. tapi ia wujud sebagai ubat/supplement (ntah.. tak tau asal usul yg sebenar) utk sesuatu.. pastuh majoriti kat malaysia, indon n filipina nih amik ni utk nak putihkan kulit. sedangkan takde sapa pun yg akan wat real lab research utk side effects.

kesimpulannyer.. terpulang pada diri sendiri lah kalau nak makan benda2 yg bukan keperluan sebenar utk diri sendiri. kena waspada juga sebab kesan sampingan tidak wujud 100% semasa makan benda tu. ada yg timbul kemudian hari... tambahan utk sesuatu yg takde 100% controlled lab test result.. sendiri mau ingat la ek kengkawan.

ps: utk ibuk2 yg BF atau pregnant.. janganla makan benda yang ada keraguan camnih. benda yg ibuk2 makan nih akan sampai kepada baby.. kesian la baby tu. bila takde research utk ibuk2nyer.. lagi lah takde research utk anaknyer.

feeza88 posted on 10-10-2012 07:30 PM
baru je mkn 1 botol da nk masuk botol ke 2...serantak pkai sabun gluta collagen jugak..mmg mnjadi  ...

awak makan brand apa ye? mcm nk try je... hehehe

baru je mkn 1 botol da nk masuk botol ke 2...serantak pkai sabun gluta collagen jugak..mmg mnjadi  ...

bagusnya..dh la murah berkesan lak tu..

220796 posted on 10-10-2012 02:26 PM
yg penting gluta chap ape? hikhikhik....

kak ayu,kan dia ckp gluta 20k.yg tu made in thailand..kira ok la mnjadik sbb regenya murah..ingtkan yg mahal jer berkesan..

sara2511 posted on 11-10-2012 02:12 PM
kak ayu,kan dia ckp gluta 20k.yg tu made in thailand..kira ok la mnjadik sbb regenya murah..ingtka ...

penah try sebotol je sbb teruja tp xde kesan pape....gamaknye kene byk2 botol kot kan....now ada gluta 20,000, 60,000 & 100,000...gamaknye had yg 100k tu lg power ape? huhuhu....

kak ayu,kan dia ckp gluta 20k.yg tu made in thailand..kira ok la mnjadik sbb regenya murah..ingtka ...

mgkin sbb akak tak combine dgn sabun gluta gamaknye

mmg namanye gluta 20k ke? nk cari la kat mana ada ye...

lupa nk tanya,awk mkn sebiji sehari atau 2 biji sehari??sowi ek?mcm intervw plk da..

220796 posted on 11-10-2012 02:14 PM
penah try sebotol je sbb teruja tp xde kesan pape....gamaknye kene byk2 botol kot kan....now ada g ...

dulu sy teruja gak tp tak beli2 pun..hihihi..entah nper la sy tak try,mbe sbb xder testimoni sgt kot psl gluta 20k neh..yg byk testimoni superwhite tp mahal sgt.(kwn sy pakai superwhite mmg berkesan ngn dia.kulit dia jd cerah btul,berbeza dr dulu).sy kalu bleh nk cari yg murah tp dlm ms yg sama berkesan..huhu..

p/s bukan akak ker pakai apa pun tak berkesan sgt..??

sara2511 posted on 11-10-2012 02:31 PM
dulu sy teruja gak tp tak beli2 pun..hihihi..entah nper la sy tak try,mbe sbb xder testimoni sgt k ...

ye, akak le si kulit kayu manis yg makan ape pon tak memberikan kesan

cmf_julie posted on 11-10-2012 02:17 PM
mmg namanye gluta 20k ke? nk cari la kat mana ada ye...

haah,namanya mcm tu la..ni gambonyerr..

kalu search kat google ramai yg jual..rsnya kak lid ada jual kot..try tnya dia..

220796 posted on 11-10-2012 02:15 PM
mgkin sbb akak tak combine dgn sabun gluta gamaknye

yer kot gamaknyer..nk kene guna kekdah mcm ni la kot bru berkesan..