CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Anak Saudara Tak Balik Raya Sebab Mulut 'Laser' Chef Wan

Edited by SiBOntot at 3-7-2017 04:52 PM

Chef wan ni semua citer dia nak heboh ... termasuk lah citer dalam kain sendiri ..
Kadang2 citer anak beranak, sanak sedara tak payah lah nak war2 kan dekat orang yang diorang tak baik .. motif ??

Mungkin dia buat damage control la kot, sebab dia kan suka sound orang sana sini, so kalau sound kaum keluarga sendiri dekat public kira sheols tak berat sebelah la. Dah tua2 ni, sheols should work on his attitude. Slow down skit la kelaseran tu .. be wise to everybody eventhou orang tu tak memuaskan hati dan perasaan dia.

Apa gamaknya perasan dia kalau anak2 sedara dok perli ank2 dia Serina dan Chef Riz yang kawen cerai dekat public. Like father like son/daughter kekdah .. Apatah lagi kalau anak2 sedara sheoll perli2 masuk kelab gay sebab nak menari. Motif ? Tak boleh menari kelas aerobik ka ..

hotmak replied at 3-7-2017 04:18 PM
betul, rasa malas masak, tak ikhlas nak masak, takyah masak, pepandailah pergi keluar beraya makan ...

Betul..aku setuju. Mak.aku jenis jiwa dia suka bg org makan. Selama dia hidup, xda dia ungkit adik2 dia malas tolong. Sebab dia kata..bila dia tgk org makan masakan dia, puji sedap..hilang penat..sama la ngn mak mak sedara aku..jenis rajin dok kat dapur. Kalau kat dapur tu kecoh gurau sembang sambil masak..x da langsung mengeluh..mungkin sbb kitaorg anak2 sedara pon jenis contribute kat dapur gak..gila x join diorg..happy kot kecoh2 kat dapur..

Pada aku, kalau jenis yg x suka masak, masak terpaksa x payah la masak. Tempah je...kalau dah buat sume tu x ikhlas..ada jerk x kena

Adelisa replied at 3-7-2017 03:03 PM
Senang btol chef wan putuskan tali psaudaraan..trus mendapat label X kt dpn nama ank sedara

Tu la pasal..aku pon ada terpikir..dia ni x pikir ke kalau update mcm tu putus saudara..
Aku bukan nk kata share dia punya post..comment ngn like kt fb pon x..
Sbb nanti aku takut saudara mara aku baca apa aku tulis ke..nti diorg terasa..
X pasal2 hari raya kita ramai saudara mara nk berkunjung..tahun akan datang makin lama makin sikit sebab perangai sendiri..

Chef wan ni mmg x leh lebih kurang ngn dia..

3dea_mension replied at 3-7-2017 05:07 PM
Tu la pasal..aku pon ada terpikir..dia ni x pikir ke kalau update mcm tu putus saudara..
Aku buka ...

Dh x smpai maksud raya yg nk eratkan silaturahim tu kekdahnya..chef wan ni standard org org tua bru dpt guna fesbuk zmn sekarang..abes semua nk letak dlm fesbuk..kalo post status tu siap bt karangan heheh  

annadonna replied at 3-7-2017 09:33 AM
Chep wan ni kaki gebang dan attention seeker. Kalau ko ikhlas nak ngajar waris keturunan taknya engk ...

ha ha...setuju sangat. Aku sama gak memang anti jer kalau dapat anak2 sedara atau sedara mara pemalas macam tu. Tapi CW tu macam melampau sangat sampai kes orang datang beraya kat rumah dia pun habis dia bercerita kat media sosial kata mak pak tak pandai ajar adab bila beraya rumah orang. kalau budak umur 7 tahun keatas okey lah mmg dengar kata tapi kalau budak umur 3-5 tahu apa yang diaorh tahu sangat ..ko jerit macam mana pun kalau dah buat perangai mmg begitulah mereka. So CW sila wrap rumah ko supaya jangan terima tetamu takut rumah sepah.

Senang2 xyah buat open house.. xyh suh org dtg umah. Bkira sgt la nk bg org mkn. Skali sthun je kut raya... klu raya leh buat sdara mara bgaduh apa guna bkumpul. Klu rasa beban tu duk je la kat umh sdri raya sorg2

Follow Us
Anak buah dia lak bsuara

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

September14 replied at 3-7-2017 07:45 PM
Anak buah dia lak bsuara

Bukn semua yg viralkan konon2 kebusukan org tu..dia tu betul sgt...

Nmpk x apa anak buah dia balas..

Kan dah malu.. betul sgt..anak jantan ko mana?

Edited by mommymonster82 at 3-7-2017 08:19 PM

Ko yg celebrity.. org ramai dtg beraya sbb ko..tp anak2 buah jadi mangsa keadaan..

So nampak x..??

Ko yg sibuk sbb ramai nk dtg beraya kerana ko..
Org lain balik nk sambut raya sama2 buknnya kengkawan dorg yg ramai nk dtg.. alih2 kena jadi babu n kuli ko pulak... Sebab per? Sebab peminat ko ramai nk dtg...

Dah2 la chef wan. Thn dpn ko buat closed house je la. Abiss cite.
Ko punya niat dah baik, jamu makan pada tetamu tp menganjingkan anak buah sendiri.

Patut nya berila pujian.
Diorg tolong tu dh kira oklah.
Lepas abiss open house, belanja la anak2 buah tu. Makan aiskrim ka, mekdi ka. Ni tak, ko hentam2 habis-habisan

karipap_pink replied at 3-7-2017 08:50 AM
abg aku pun pondan jugak tapi idakle pulok mengungkit bagai2 macam cw ni *matakeatas*

Hahahaa  

Sepatutnya CW bayar / bawa 2-3 org tukang masak balik kg . Menyusahkan family sendirik. terpaksa masak/ layan fanz heshe sampai ke pagi

Tula..da byk sgt makan budi chef wan...
Aku bukan nak bongkak apa. Tp igtla..jgnla kita ni mudah2 nak org bantu...harap org tanggung itu ini hatta dgn adik beradik. Even dia kaya...ko kgn harap dia nak support ko lak.Last2 jd mcm nila..sikit pun mestiiiii terungkit gak..

Msti dlm hati chef wan ..wpun tu tetamu dtg atas ticket nama peminat cef wan..tp sbb adik beradik n anak cucu sedara da makan duit chef wan selama ni...takleh malas2. Hahaha..
Anyway kalau aku kaya cam chef wan..alahai koser sgt....harus aku upah je sesapa kemas n masak ni. Hishhhh xfaham aku...napala nak penat2 bagai

mommymonster82 replied at 3-7-2017 08:14 PM
Bukn semua yg viralkan konon2 kebusukan org tu..dia tu betul sgt...

Nmpk x apa anak buah dia ba ...

maleh ngadap muka CW kowt kikiki . Deyols anak beranak dh lama x tegur kan

rasanya dh ada forummer yg bangkit kan chef riz balik tak tahun ni..so.benar la telahan forummer cari...

Edited by penmarker at 4-7-2017 03:50 AM
September14 replied at 3-7-2017 07:45 PM
Anak buah dia lak bsuara

Aku dah tanya hrtu..anak jantan dia mana?

Hah...

Aku dah agak dah..ni kes lebih kurg pak sedara aku punya style la ni...

Semua orang kena ikut telunjuk dia disebabkan dia da banyak berjasa ngan korang..so korang kena jadi hamba sahaya dia..   nak pegi beraya mana..nak buat apa.. anak ko boleh lepak je jadi mem..anak sedara ko kenala menolong jadi hamba sahaya...prftttt

Duta lover replied at 4-7-2017 12:02 AM
Tula..da byk sgt makan budi chef wan...
Aku bukan nak bongkak apa. Tp igtla..jgnla kita ni mudah2  ...

Ko dah banyak harta.. kalu ko tak tolong adik beradik saper lg nak tolong.

Tapi dah menolong jangan bongkak..

Harta kita yg banyak berlebih2 tu bukan hak kita sj. Ada bahagian2 org lain..yg plg afdhal ko nak tolong sedara terdekat dulu.. disebabkan dia byk tolong sedara yg susah ni la hidup makin senang. So jgn pandang rendah pada org yg perlukan pertolongan kita.. disbbkan ada dorg la kita boleh tunjuk kebaikan kita..kita boleh dikatakan pemurah.. kita boleh dapat pahala..so jangan sombong bila kita ada kelebihan tu.. nanti hati jadi tak tenang..hah ginila contohnya..asyik xpuas hati sana sini..sebab apa.sebab rasa diri tu bagus n berkuasa sgt dah ke.. ?

Jangan chef wan mengamuk.lagi kata anak sedara dia xtau hormat dia..dia yg pilih nak buka gelanggang di media sosial..anak sedaranya cuma menyahut seruan dia.. malu aih hal family kita diperkatakan orang..ni bukan sekampung lagi dah..1 malaysia..

wanitajelita replied at 2-7-2017 06:41 PM
Nok... yg kondem chef wan kat dlm ni rasanya jenis curik tulang   
Kalau tak reti masak seka ...

Anak diapun x nampak batang hidung nok  

Raya patut nya masa utk happy2 dgn famili. Ada sikit2 hal tu pejam mata je kalau blh.

Mcm famili akak ada 3 bradik pompuan. Yg sulung mulut bising tapi dia la tukang masak. Akak pulak tukang kemas. Sorg lg malas masak & malas juge kemas. Tapi takat ni kitaorg hepi2 aje. Buat yg mna larat. Bising2 & marah manja kat depan2 & x simpan lgsung dlm hati.

buat malu je viralkan benda kecik macam tuh .....
viral anak bercerai dah selamat dah satu dunia tahu hari tuh  ...
tak cukup lagi perkara lain nak di viralkan ??? allahhuakbar
kecik punya hal pun bising .............

nasib baik lahhh  aku tak rajin nak memviralkan keluarga aku sambut raya ....
aku jadi tukang basuh pinggan segala .....dulu mulut aku bising suh anak sedara mesin rumput segala....sekranng lantak le keliling rumah tak sempat nak mesin rumput  anak sedara semua sebok..........lap tingkap pun lepas subuh pagi raya baru nak lap cermin tingkap ........ langsir raya cincai je  ..... malas lah nak beriya-iya sangat nak beraya ....