CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bmw_e34

Boikot Pasar Ramadan

kt bazar tempat aku pun sama gak, banyak dah naik harga...
antara yang naik harga...

roti john    rm3 (thn lepas) --> rm4 (tahun ni)
ikan pari bakar dari  rm6 --> dari rm8
mee/kew tiaw/nasi goreng  rm1.50 --> rm2
ayam percik  rm2.50 --> rm3

bulan posa..makan mcm biasa jer..
lom menapak lg ke param.
esp ada baby kecik ni..penat nak dukung n nak handle 3 org lagi...
husben time bukak mingggu ni kat opis dia..so bukak dgn anak...lauk simple mimple takde beza dgn hari biasa..wat gempak2 pun depa bukan mkn sgt...

kwn2 aku ajak wat reunion smbil buka poser kat Ancasa Hotel..rega 68++ sekepala...laki aku ckp,kalo g 2 org dah dkt 150.tu nnt parking keta lagi,nak ngadap jem KL lagi..150 blh buat bli ayam,ikan,dgg,seafood utk semnggu oo....so,aku pun tak g la..bukan takleh jumpa ari lain pun kan...

stat poser ni tak penah lg jejak kaki ke bazar ramadhan..dgr member2 dok citer mahal giler,membuatkan aku tak de hati nak g bazar..mak aku je g bazar,tu pun beli kuih..tp kira ok la,kuih tak naik rega dan sedap sgt2...berbaloi la beli...aku berazam tahun ni nak masak je..laki aku pun ckp wat simple2 dah la..cam mkn hari2 biasa je...thn lepas ada la dlm 7,8 kali je aku ke bazar..so,thn ni blh kot tak g...

freemason ni keh kehkeh

tahun nih, berbukA posa makan buah kurma ngan karipap atau murtabak jerk, pastuh minum air bebanyak bergelas-gelas.. kenyang giler.. kul 10 malam baru gi makan nasik kat kedai biasa lepak....

sangat2 menjimatkan...

posa tahun nih nak makan pun tak selera....

mungkin sewa tempat dah naik kot.maklumlah kan inflasi dah makin berleluasa kat negara kita ni sejak akhir2 ni.

Follow Us
posa tahun nih nak makan pun tak selera....
totokumngok Post at 4-8-2011 03:07 AM

motippp x der selera ??

modus operandi PARAM-berniaga sebulan,makan setahun.xkan x tau lagi kot..

alah...antara nak ngan tak nak je...hari pertama ankle bakar ikan talapia merah, keli ngan kembu ...
Anak_Nogori Post at 3-8-2011 16:16

pergh,,terliur gak tu baca.... leh aa nanti saya try kalau rajin nanti...

semua tak pueh hati tu ,rege kat bazar ramadan naikk,,tapi gi gak beli,,org yg menjual tu nak idup gak,,,nak kena bayar premium keta gak,,nak kena bayar homeloan gak camkita,, nak gak bayar tariff tnb yg naik tu gakk...masing2 ada tjawab...ada tanggungan ...  dah ada peluang buat duit,,kalau aku jadi peniaga pun,mmg aku akan wat jek mende sama.....kalau kita dah kita setuju membayar dgn rege yang ditetapkan,,maka urus niaga tu sah,,,tu yg islam kata aa pasal perniagaan .....  kalau tak setuju,,jgn beli,,,cuba2 masak aa sendiri kat umah...   .... tapi kat cari nih leh aa digunakan utk sessi luahan perasaan lah,sgt dialukan...leh kitorg layannn

tipikal melayu

nak paling besh kendian percuma

ni aku sebut syurga sindrom

padahal nak sorga tu kene lalui titian siratul tu duluk..bawah nya tu haaa ..nurakaaa

tapi sebab melayu di didik beratus2 taun, bleh dapat kesenangan cara mudah( ilusi) ni ler akibatnya

sure seme sini takmo ngaku ni..cuba in denial..kan kan kan?

yang heran nya berkurun dok cite barang naik..dok kutuk gomen pasal barang naik..pas tu dok komplen lagi barang naik

yang cina seme tu napa tak bising sangat? tu rumah2 beratus ribu di bandor2 seme tu agak2 sapa punye..esp di Penang tuh

ubah ler sikap suke komplen melayu weiiii, tak mampu toksah beli..apa yang payah nya

kalo tak mampuuuuuuuu idup lah cara oang tak mampuuu..nak malu apa ?

tipikal melayu

padahal nak s ...
ajinomotonosuga Post at 4-8-2011 06:30

Thread santai pasal param...sampai ilusi sebuah penantian Ben Nathan  pun kau masukkan lobai?

agak2 lah kalau nak tarbiyah pun....

wa, sebelum puasa beli kat kedai makan / kedai mamak

puasa pun beli kedai mamak .kedai makan jugak, mcm biasa jer, bukan tak nak pergi Param, tp kalo gi param wa kena start keta, cari parking ..pastu kalo gi param kita akan terlebih beli makanan...balik tak abis, smpai ke sahur dah tak lalu dah nak makan murtabak yg kita beli time berbuka tadi, jadi last2 letak dlm peti ais konon2 nak makan esok..esok pun tak makan...lepas 2 hari buang...

jd kalo nak gi param pun wa budget seminggu 2 kali jer la...

tipikal melayu

padahal nak s ...
ajinomotonosuga Post at 4-8-2011 06:30 AM

btol tu aji....aku duk baca komen2 dlm nih,memang itulah yg ramai drp mulayu dlm nih duk harapkan

tahun nih, berbukA posa makan buah kurma ngan karipap atau murtabak jerk, pastuh minum air bebanyak  ...
totokumngok Post at 4-8-2011 03:07

wa kalo gi buffet ke, makan keterlaluan waktu berbuka ke,jgn kan kata terawih...maghrib pun kdg2 tak larat ..he.he..

jd makan ala kadar jer la waktu berbuka...

ada la wa dgr pakar pemakanan cakap, setelah 1 hari tak makan, bila makan jer semua salur darah akan mengalir ke perut utk mencernakan makanan, jd tu yg buat anggota badan kita yg lain tu lemah....

wa kalo gi buffet ke, makan keterlaluan waktu berbuka ke,jgn kan kata terawih...maghrib pu ...
salimrock Post at 4-8-2011 06:53

Macam first time berpuasa pulak kan?

Padahal dah berserabut atas bawah.......masih going through this problem....

Aku dulu bab2 gini waktu tahun pertama posa..yaitu 7 years old...the following year..dah tahu pace.....

btol tu aji....aku duk baca komen2 dlm nih,memang itulah yg ramai drp mulayu dlm nih duk harapka ...
TanSriJess Post at 4-8-2011 06:52

ko ingat tu tansri aku tulih...SINDROM SORGA

sebab silap memahami so kene sebut SINDROM ler

depa ingat nak dapat sorga ni senang, lap2 kaki je masyukkkkkkkkk

walhal seme tau nak pi sorga kene lalui titian tu ..

kalo ko dengo melayu kuat komplen..tu sindrom sorga ler tu

nak murah kendian percuma..ni tipikal minda pemalas, tak sedor diri, bodoh sombong dan kuat dengki

seme tu banyok dalam diri oang melayu..molek ler bulan mulia ni kita cuci seme daki dakit akhlak tu kan ? haaaa

pasal tu sana sini sibuk tempek gambo sedekah bubuq lamboq, aku pun dok pikio apa khasiat nate tuh, berkat mende nya?

gomen kasik subsidi SUSU..supaya protein intake bagus, badan sihat budak2 malaya tu..di didik makan yang berkhasiat

bukan aku nak hina 'rezeki' ke hape..aku dok persoal makanan berkhasiat..apa khasiat bubuq lamboq? apa khasiat makanan di pasar ramadan tu ce cite? makan ler makanan berkhasiat..kalo kureng iron intake nanti salu moody dan letih2

makan bukan pasal sedap tapi pasal khasiat..tu yang kene sumbat lam kepala otak, kata dah ramai bijak pandai

ko ingat tu tansri aku tulih...SINDROM SORGA

sebab silap memahami so kene sebut SINDROM l ...
ajinomotonosuga Post at 4-8-2011 07:10

bukan aku nak hina 'rezeki' ke hape..aku dok persoal makanan berkhasiat..apa khasiat bubuq lamboq? apa khasiat makanan di pasar ramadan tu ce cite? makan ler makanan berkhasiat..kalo kureng iron intake nanti salu moody dan letih2

makan bukan pasal sedap tapi pasal khasiat..tu yang kene sumbat lam kepala otak, kata dah ramai bijak pandai

betul gak ckp pak ajinomoto ni...makan sebab khasiat la kan, bukan sebab sedap....

wa rasa rata2 org kita makan sebab sedap kot....hehe....

Macam first time berpuasa pulak kan?

Padahal dah berserabut atas bawah.......masih goi ...
stinger_attack Post at 4-8-2011 06:57

memang betul apa, sebab tu la wa tak mentekedarah time berbuka...ala kadar dah la, kdg2 roti john 2 potong dah cukup dah...lepas maghrib baru makan nasi...

dah la x mandi...nak solat pun x selesa...lg kalau mcm iols yg kena pi 2-3 site 1 ari...x  ...
KIM.mafia Post at 4-8-2011 00:10

buat aje kat rumah tarawih kim. buat sambil rehat-rehat takdak tekanan pung.