CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

M3: Citra Bahasa, Penyerlah Nusantara [Next Task: 17 Dec]

Reply  rukiaichigo

pehh...mmg totally menyimpang jauh....tapi sian sofian mati 'di tangan' ...
adifrs Post at 25-8-2011 09:38 AM

HAHAHAHAHAHAHAHAHA ~ mmg menyimpang jauh... tu la, kesian betul kat Sofian & Sofia...

ULASAN BAGI TUGASAN FASA 1 DARI KUMPULAN 3:

soalan aku untuk Fasa 1 tu, mmg soalan pertama yg aku ...
rukiaichigo Post at 25-8-2011 09:19

motip masa ai baca soalan ko dlu..
ai dok pikir cenggini jugak utk sambungan...
sebab masa tu kawan ai baru baca novel yg ada watak mila nur adam...
novel lama.. entah apa tajuknya...
citernya lebih kurang cenggini la sket2..

tp sekadar idea ajer la..
nak karang mengarang neh...
ai surrender weh....

haruss six mmg terror karang mengarang....

pantun-pantun yang buruk tu dibuat dalam tempoh 8 minit

tapi dah masuk 25 haribulan dah.. hab ...
eddysheddy Post at 25-8-2011 00:11

tang mana buruknya....
tetap pantun jugak....

wah, mmg cantik utk setiap pantun/jawapan yg ko bg. even ada antara soalan tu yg agak lain sikit ...
rukiaichigo Post at 25-8-2011 07:53

ooo... ada yg salah ka...

xpe.... kami dah berusaha sehabis baik...

Reply  rukiaichigo

pehh...mmg totally menyimpang jauh....tapi sian sofian mati 'di tangan' ...
adifrs Post at 25-8-2011 09:38

ko dah teka ka saper pembunuh sofian tu...

ko dah teka ka saper pembunuh sofian tu...
airwickss Post at 25-8-2011 09:53 AM

dah la weh...ko plak dah ker??
    ntah btl ntah idak... tapi gerak hati aku tau mesti 'dia' yg bunuh....

Follow Us
motip masa ai baca soalan ko dlu..
ai dok pikir cenggini jugak utk sambungan...
sebab  ...
airwickss Post at 25-8-2011 09:49 AM

ekekekekeke ~ aku ni pun dokceduk sana ceduk sini dr novel2/fan fiction yg aku penah baca la.. kalo nak kuar idea sendiri mmg sampai kesudah xkan keluar....

ooo... ada yg salah ka...

xpe.... kami dah berusaha sehabis baik...
airwickss Post at 25-8-2011 09:51 AM

bukan la salah, cuma kurang tepat jer dr jawapan yg aku dah sediakan. aku ni pun semata2 bersandar kan kepada satu site tu jer utk jawapan nyer. aku langsung la x buat kaji selidik dgn lebih lanjut utk skema jawapan... don't worry, aku masih lg berpuas hati dgn jwpn2 korg!!!

Post Last Edit by rukiaichigo at 25-8-2011 13:24

ULASAN & MARKAH BAGI TUGASAN FASA 2 DARI KUMPULAN 3:

Jawapan skema bagi soalan2 Fasa 2: *aku quote dr site yg aku jumpa jawapan tp in English*

1. Kurniaan Dalam Samaran
One of her trickiest songs to perform is Kurniaan Dalam Samaran, a song where it requires her play of transition of bass and soprano vocal tones and she rarely performed it live.

2. Datuk kepada Datuk Siti Nurhaliza
She comes from a musically inclined family; her brother, Saiful Bahri Tarudin, and her sisters Siti Norsaida and Siti Saerah are also singers. Her grandfather was a famous violinist, and her mother was a famous local traditional singer.

3. Pop Queen Festival
In November of the same year, she was invited to perform in Japan for five days at the Pop Queen Festival, also known as Saga Fiesta '98.

4. Remy... The Story of P. Ramlee
Her acting debut in the musical 'Remy... The Story of P. Ramlee' also saw the debut of her third single Mulanya Cinta.

harap2 skema aku ni korg boleh terima... kalo ada yg x berpuas hati, boleh la unjurkan ketidakpuashatiaan anda di sini...

suka dgn persembahan utk pantun yg ewiks buat... ingat kan dia akan hanya type biasa & just tukar2 font/color jer. rupa nyer ewiks siap guna photoshope lg utk jwpn2 tu... kire mmg salah satu cara la utk menarik minat semua supaya membaca pantun2 yg telah dikarang tu... bukan jwpn jer yg dipantunkan, siap permulaan & penutup pun siap berpantun segala!!!   and walaupun jawapan kepada soalan 2 & 4 bukan la 100% tepat, tp masih lagi sipi2 nak betul. and patut nyer soalan 2 aku tidak bg klue yg lebih tepat utk korg jawab. aku bajet kalo dah mention dgn 'keluarga terdekat' tu, kire nyer aku maksud kan 1st family: ibu bapa, datuk nenek, adik beradik!! tp aku masih terima lg jawapn korg tu sbb mmg betul pun!! kalo korg bg jwpn Siti Saleha ke, Siti yg ni ker, mmg xleh terima la kan!!

Jadi, dengan ini aku memberi markah kepada KUMPULAN 3 bagi FASA 2 ni adalah: 9.5/10

tapi ada sedikit kemusykilan dgn jawapan dr kumpulan 3 bg Fasa 1 ni!! masa sesi soal siasat, Sofia bgtau yg dia tau psl dia tu hanya anak angkat kpd Datuk Zamri & Datin Hamidah. biler masa nyer Sofia dpt tau psl perkara tu?? rukiaichigo Post at 25-8-2011 09:19

Dalam kesamaran malam yang dingin itu, kelihatan satu susuk tubuh sedang duduk bersendirian di perhentian bas kawasan perumahan mewah. Dengan esak tangis yang masih bersisa, Sofia menyapu saki-baki air mata di raut wajah nya dengan hujung tudung yang agak tidak terurus itu. Rasa lenguh kakinya setelah berjalan hampir satu kilometer tidak dapat mengatasi rasa sakit hati serta kecewanya setelah dia diperlakukan seperti sampah oleh mereka yang telah dianggap seperti keluarganya sendiri. Tetapi gelaran sebagai anak perempuan tunggal kepada Datuk Zamri dan Datin Hamidah kini telah berubah kepada anak angkat bagi pasangan yang disegani di sekitar Kuala Lumpur itu. Setelah hampir 28 tahun dia hidup bersama-sama keluarga itu dengan sedikit bahagia walaupun ada ketika nya pahit terutama apabila Sofian, abang sulungnya, mencari pelbagai helah dan alasan untuk menyakitkan hatinya. Tetapi itu tidak mendatangkan sebarang onar ke dalam dirinya kerana kedua-dua ibu bapanya begitu menyayanginya cuma secara tidak sengaja apabila dia ingin menghantar minuman ke dalam bilik bacaan sejam yang lalu, dia terdengar pertangkaran antara papa dan Sofian yang melibatkan dirinya. Tidak hairanlah kiranya selama ini Sofian tidak pernah memaniskan muka apabila berdepan dengannya kerana bagi Sofian...

uwaaaaaaa

saya dapat tahu sofia tu anak angkat daripada soklan awak la rukia.

awak yang direct saya,saya ikut je. cuma lepas tu memang konar baring la daripada idea asal sebab x nak lah asyik buat novel cintan cintun.

p/s: tapi tugasan terakhir,kalau ada lagi tugasan cerpen or tugasan bebas, saya janji nak buat novel cinta. pasal satu perhubungan ni. idea sudah mari.

terima kasih banyak2 rukia kerana menjadi ahli panel kami yg amat sporting.

saya dan wiwiks nak ucapkan ribuan terima kasih kepada rukia.

dan terima kasih kepada wiwiks atas kerjasama yg amat2 erat dan banyak pertolongan antara satu sama lain.

mula-mula... curi gambo2 background kat gugel tu...
then... edit kat photoscape jer...
...
airwickss Post at 24-8-2011 23:39

terima kasih wiwiks. insya allah nak cubalah nanti.

saya dengan ini, memohon agar imuniti saya digugurkan..
saya harap saya dinilai sekali untuk penyin ...
eddysheddy Post at 25-8-2011 00:28

bertabahlah eddy.lagi satu tugasan je yg tinggal.awak sgt berbakat.ni lah masanya utk membuktikan bakat terpendam tu.

Dalam kesamaran malam yang dingin itu, kelihatan satu susuk tubuh sedang duduk bersendiria ...
sixret Post at 25/8/2011 11:17

wahhh...kalo xde soklan penulisan cerpen lagi kak six kena buat jugak ok..nak baca

setakat ni 6 atau 7 orang detektif hebat telah menghantar jawapan melalui pm kepada saya.

yang lain,come on. be a good sport dan uji ketajaman minda anda. i have had fun in writing this story and planting the clues.i hope you will have fun in finding the clues that will direct you straight to the murderer(s).

read the story carefully and understand the plot carefully.study each characters carefully and you will "see" what are the clues.

the clues are all in the dialogue and narative.......

wahhh...kalo xde soklan penulisan cerpen lagi kak six kena buat jugak ok..nak baca
cinta_ungu Post at 25-8-2011 11:28

insya allah cu.

cu pun macam tu. tulis la cerpen.jgn sesekali berhenti menulis.kita sama2 memberi kritikan membina kpd satu sama lain.tak sangka kat sini ramai yg suka menulis.

Reply 335# sixret

bila nak dpt tau ni....

Dalam kesamaran malam yang dingin itu, kelihatan satu susuk tubuh sedang duduk bersendiria ...
sixret Post at 25-8-2011 11:17 AM

kire ada seditki perselisihan faman la antara kiter kat sini. maybe aku la yg ada certain2 word tertinggal utk ditmbh dlm permulaan cerita tu utk menerangkan dgn lebih lanjut lg. aper yg ingin aku maksud kan, Sofia baru tau dia adalah anak angkat lepas dia dgr pertengkaran Sofian & Datuk Zamri malam tu kat bilik bacaan. walaupun selama ni Sofian bermasam muka dgn dia, Sofia anggap mungkin Sofian x puas hati dan berkecik hati dgn layanan Datuk Zamti & Datin Hamidah yg serba serbi melebihkan/memenangkan Sofia. yela, kire Sofia kan anak perempuan tunggal dlm keluarga tu, jadi Sofia anggap itu mmg dah perkara biasa kalo dpt lebih perhatian. kire nyer, pada malam kejadian tu, mmg Sofia kecewa dan sedih la dgn keluarga dia sbb kenapa selama ni dia tidak dimaklumkan akan perkara itu? kan perkara tu adalah sesuatu yg besar dlm hidup seseorg...

dalam jawapan sixret pulak, bg aku la, Sofia mmg dah sedia maklum yg dia tu anak angkat kpd family tu. bukan la pd malam tu dia baru tau psl hal besar tersebut. nak2 kiter tau watak Sofia tu jahat, agak mustahil kalo dia dok keluar rumah malam2 buta berjalan 1km sbb sedih & kecewa... ekekekekekekekeke ~   mungkin sixret boleh jelas kan or selit2 kan perkara tu dlm citer sixret. tp itu la, benda dah berlalu kan. sixret pun dah selamat menyeelsaikan soalan dari aku, aku pun dah selamat bg markah & dah siap undi pun!!! so kiter tngu jer la aper keputusan nyer nnt!!!

nota kaki:
kalo la sixret diberi peluang utk mara ke pusingan akhir, aku akan nantikan novel cinta dari sixret. sekiranya la tugasan terakhir tu berkaitan dgn cerpen/cereka/bebas!!!

terima kasih banyak2 rukia kerana menjadi ahli panel kami yg amat sporting.

saya dan  ...
sixret Post at 25-8-2011 11:19 AM

sama-sama kasih buat sixret & ewiks dari Kumpulan C sebab memilih diri ini sebagai ahli panel... ntah maner la dtg nyer sorg forumer bernama rukiaichigo ni tup2 muncul kat bod CT kan, dan2 la dok menebeng mcm rumah sendiri!!!

aper2 pun mmg happy dpt berkongsi & bertukar2 pandangan dgn korg semua dalam ni... mmg tak boleh dinafikan la kat sini semua pun mempunyai kreativiti yg tahap luar petala!!

setakat ni 6 atau 7 orang detektif hebat telah menghantar jawapan melalui pm kepada saya.

yang la ...
sixret Post at 25-8-2011 11:32 AM

ekekekekeke ~ berdebar2 pulak nak tau saper sebenar nyer pembunuh itu... ntah2 kan, aku sorg jer yg bg jawapan lain sbb x dpt nak baca between the lines...