CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ultra78

[Tempatan] Wajarkah Al-Quran diterjemahkan ke dalam bahasa Melayu?

Orange1 posted on 26-11-2014 03:40 AM
Ko ni lak  tak habis2 dgn majelis fatwa yg duk buat fatwa bodoh2 tu

sebab tulisan anda seperti bawah kaki.

Orange1 posted on 26-11-2014 03:52 AM
Kira ko lah tukang bagi review aku peduli apa noks ko takyah bagi review pun klu yg selalu be ...

hahahahha...tunggu ko la nyah....jom la tido...

kerja aku baru settle...so aku tak ble tido lah nyah...tader sapa nak layan aku pepagi buta nih....

mbhcsf posted on 26-11-2014 03:54 AM
sebab tulisan anda seperti bawah kaki.

Amboiiii kesyumulan lobainita

pssttt: ingat tak sepasangg tapak kaki itteww?. Untuk pengetahuan ko ramai yg seronokkk bergumbiraaaa dgn peristiwaa ituu, penuh inbox aku dorg gelak gulin

Blueberri posted on 26-11-2014 03:55 AM
hahahahha...tunggu ko la nyah....jom la tido...

Aku pun dah start mengantuk ni, nak g gosok gigi dulu lepas tu masuk bilik baring siap2, nanti dah baring2 aku masuk sini.

Orange1 posted on 26-11-2014 03:58 AM
Amboiiii kesyumulan lobainita

pssttt: ingat tak sepasangg tapak kaki itteww?{:1_563 ...

yup , tulisan dan rumusan awak seperti bawah kaki.

apa saya pedulik inbox you ada apa sebab saya kisah apa yg al haq.

you have reduced rasulullah saw to ya allah apa ye? nobody.

u tulis macam tak ada insight .

awak tak mampu menjawab soalan basic

bukan awak yg nak menolong semua yg menyokong awak tu masuk syurga pun. kan?

Follow Us
mbhcsf posted on 26-11-2014 04:06 AM
yup , tulisan dan rumusan awak seperti bawah kaki.

apa saya pedulik inbox you ada apa sebab sa ...

Hellooooo...salah aku ke cerita2 psl rasollolloh tu? Mmg dah begitukan ceritanya, siapa aku utk menafikannya. Ko tu yg lagi menghina rosollolloh sbb ko tersangatttt malu tentang kebenarannn cerita mengenai baginda, ko naik anginn marah2 meroyyan bagaiii bila org sebut kesah2 baginda.

Orange1 posted on 26-11-2014 04:15 AM
Hellooooo...salah aku ke cerita2 psl rasollolloh tu? Mmg dah begitukan ceritanya, siapa aku utk me ...

and you juga tak adpat menjawab apa itu sifat wajib , mustahil dan kesannya sampai boleh tulis sebegitu dengan menggunakan frasa : tak leh terima kenyataan

kalau u melalui proses ilmu saudari : sumber google sahaja ? awak menulis - awak mendakwa - dakwaan tak juga sebagai bukti 'ia mendakwa'.

apa yg saya nak malu dengan Rasulullah SAW saudari - akhlak baginda lebih mulia dari saudari . ahlak saudari ? akhlak saudari kepada baginda bagaimana pulak ye sebagai ummat akhir zaman? you umat Muhammad SAW?
saudarai berani jamin di akhirat kelak saudari tak nakmenerima syafaat baginda - SAW? tokoh yg sangat sayangkan umatya , yg dikutuk dihina oleh seorang seperti saudari?
apakah saudari berani nak  mengkakikan nauzubillah  sesiapa ketika berada di akhirat nanti ?

awak tak leh hujah pun. Apatah lagi nak membawa hujahan anda ke board yg awak paling takut.

so memang lah bawah kaki.

Last edited by mbhcsf on 26-11-2014 04:50 AM

mbhcsf posted on 26-11-2014 04:27 AM
and you juga tak adpat menjawab apa itu sifat wajib , mustahil dan kesannya sampai boleh tulis seb ...

Lupakahhh ko tentang sejarah ko di CI sedikit masa lalu yg kerap melalak mintak threads CI yg berbaur keagamaan dipindahkan ke bod ko? Krn mahu mengangkut geng2 lobai n lobainitass ko utk menghadapi ummah CI yg tak sehaluan dgn ko? Di situ bukan sudah jelaskah tarap keyakinan diri ko tu kat celah bedah mana?

Yang ko duk melalak psl sifat2 sapa tu ko ingat ada aku kesahhh ke sifat dia yg disumbat dlm kepala otak ko tu???? Hello aku pun belajar jugak sifat2 tu semua masa sekolah bukan ko sorg, tp bila dewasa aku tidak boleh lagi disuap sebegitu rupa, aku pun ada terjemahan kat rumah n hadith madith aku check dgn kepala otak aku sendiri tak pakai kepala otak org bulat2 hoccaeyyy, ko tu jgn ingat ko yg paling betullll mungkin satu hari nanti ko yg paling kecewa n menangis bila mengetahui kebenarannya tidaklah spt yg ko percaya.

and you juga tak adpat menjawab apa itu sifat wajib , mustahil dan kesannya sampai boleh tulis seb ...

Hello makcik cuba ko komen skit psl sex life dia aku nak tgk akhlak yg molia tu kalo ko berani, ko kemen satu persatu yg ada kaitan pasal pompuans n sex life dia yg terkandung dlm koran n hadith2 sohih aku cabar ko! Mungkin blh jd contoh kpd ummah, ko buktikan apa yg ko kata bagi facts bukan ckp kosong taraf tong sampah!

Orange1 posted on 26-11-2014 04:53 AM
Lupakahhh ko tentang sejarah ko di CI sedikit masa lalu yg kerap melalak mintak threads CI yg berb ...

ta daa....inilah yg you boleh jawab pun.

haha

mbhcsf posted on 26-11-2014 05:01 AM

haha

Lol ini saja yg ko mampooo ckp berdegarrrr ujung2 posting tong sampah. Letak facts aku nak tengok apa yg ko claim ckp kosong saja selama ni!

haha

Mana dia? Facts maka? Mari metak facts ko jgn diam!

haha

Ko kan selalu ckp berdegarrr degarrr je lebih, bila ada yg nak mendalami tentang agama, baru sekadar tanya soalan yg dia mmg tak tahu n ingin sgt nak tahu ko dah melentinggggggg meroyyyannnnn, itu mmg style ko kan? Sbb selama ni ko hanya ckp berdegarrr degarrrrr tarafff tong najiss sahaja ko tak mampuu pun nak jwb persoalan yg diutarakan alih2 ko naik angin. Ingat tak thread ni ( n byk lg threads lain)?
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=766185

Ko ni sebenarnya setakat ckp sampah dekat ummah dunguu blh lerr sbb ko takde kemampuan pun. Banyak threads ko tunjukkan kebodohan ko tu.
http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=766185

Saya berharap satu masa nanti Al Quran akan diterjemahkan spt dlm gambar ini. Sangat berguna utk orang orang yang tak fasih Bahasa arab or tak pandai mengaji Quran membuat rujukkan.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

stinger_attack posted on 25-11-2014 11:31 AM
you do that...aku akan just  do the add-ons.....applying salt to the wound..........

you do that...aku akan just  do the add-ons.....applying salt to the wound..........

ada gak geng kat sini yeeee
kpla tak betul cam aku

BANZAIIIIIIIIIIII

Orange1 posted on 26-11-2014 05:35 AM
Ko kan selalu ckp berdegarrr degarrr je lebih, bila ada yg nak mendalami tentang agama, baru sekad ...

kasi ko 4 bintang je

DARSITA posted on 26-11-2014 06:48 AM
Saya berharap satu masa nanti Al Quran akan diterjemahkan spt dlm gambar ini. Sangat berguna utk ora ...

eh
kat mana ko dapat terjemahan camni???
tu elok je tu kan
dah ada kat pasaran tak lagi?
tq