CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: KILL_NANCY

[Pelbagai] ANYTHINK 6 : LUAHAN DALAM PLASTIK

nurrlisa replied at 4-2-2020 03:56 AM
You will insyaAllah see the world with your son. I doakan.

And thank you for sharing such insig ...

Insyaallah i really hope so..definitely will be exciting a mother and son travelling together and u know  miracles do happen to those believe.

Tu la, if about sajat. I feel sad for her/she. I have no clue. Even so..JAKIM or relevant organisations should take action. Period. Tak perlu dah viral kan discuss about it.

Good day lisa.

Tata.

Rate

1

nurrlisa replied at 4-2-2020 10:37 AM
Tak nak tulis but this is making me sad.

Kisah seorang manusia katanya lelaki bertelekung di umra ...

tapi nurrlisa bukankah bangsa kita semua akan ke syurga dan hanya bangsa kita sahaja yang ada dalam syurga?takkan nurrlisa nak melawan malaikat forum?tak takut azab ke?

aleX-S replied at 4-2-2020 09:11 AM
Alhamdulillah. Harap ada vaccine untuk ni. Peduli apa konspirashitheories serata alam sekarang ni

sekarang ni kak pah acik2 duk padan kan muka cina babi sebab terkena bala Allah.last2 sajjad yang sampai ke Mekah, acik2 terkapai2 depan fon main forum kat flat pprt.

Edited by KILL_NANCY at 4-2-2020 01:23 PM
nurrlisa replied at 4-2-2020 11:56 AM
You will insyaAllah see the world with your son. I doakan.

And thank you for sharing such insig ...

kita sendiri pun menyebabkan bala.sebab kita sendiri tak boleh lari dari dosa.tapi sebagai pendosa, tidak perlulah kita bangga nak tunjuk diri kita ni buat dosa pada umum.sampai ke depan kaabah kata kita ni tak dapat bala atas apa yang kita buat selama ni.kita dah cabar pencipta kita ....

"aku buat dosa, aku buat tu aku buat ini, tak kena bala pun", janganlah cabar 20 sifat tuhan tu sampai macam tu sekali.mana awak lebih trauma jika membaca seorang lelaki merogol anaknya dari paper atau awak sendiri yang nampak lelaki tu rogol anak dia depan mata?

tapi adakah dosa lelaki tu berbeza dari segi hukum fiq, jenayah yang dia buat depan umum dengan sembunyi2?

Rate

1

adila39 replied at 4-2-2020 11:44 AM
Someone bought me this tiny book Taqwa- ketaqwaan. I belum habis baca..i baru belek belek. Tapi i  ...

nak kata kau rendah diri ke dila?

bukan ke kau sekarang juga tengah judge orang?

mana kau sakit hati?

kau kena provoke tapi kau blah .... dan kau tak apa2 kan dia.

atau

kau kena provoke tapi orang cabar sampai kau buat perkara luar batasan?hentam muka orang tu sampai pecah.

Follow Us
mak nyah, gay, pengkid, tomboi memang mereka semua ni makhluk Allah.aku sendiri pun respek dengan diorang, aku tak pernah kutuk makhluk2 ni baik luar forum dan dalam forum.sedangkan staf aku pun ada golongan macam ni.berkawan dengan diorang kadang2 lebih baik dari bebudak straight yang nak nampak syumul di depan orang.

aku tanya juga kat staf aku tu.dia tak setuju dengan apa yang sajat buat, etika dan peraturan kat tempat orang kena follow.takkan pergi fine dining pakai gym attire ivypark adidas?sudah tentu kena dress cantik2.ikut dress code lah ....

orang trigger sebab dia tak follow some procedures.mak nyah dan segala macam dialu2kan ke tanah suci tapi dengan syarat kau follow regulations and procedures tu.

koyak muka oiii masuk rumah orang terus buka peti ais tengok benda apa boleh makan ....

Rate

1

KILL_NANCY replied at 4-2-2020 05:21 AM
nak kata kau rendah diri ke dila?

bukan ke kau sekarang juga tengah judge orang?

hi kill,

nak kata  rendah diri tu..xlah maksud i rasa low esteem yg mcm tu. cuma rasa x layak nak komen lebih. Tapi betul jugak ..mybe dgn apa i tulis pun resembling to i jugak judge org org tu semua. So I should learn and improve more

KILL_NANCY replied at 4-2-2020 05:27 AM
mana kau sakit hati?

kau kena provoke tapi kau blah .... dan kau tak apa2 kan dia.

if i were in the situation I still chose to let it be. To me, paling tak i biarkan dia feel good and paling tak i help them release their anger. All i can do is pray, ampunkan aku and please help me and guide me...cuz the whole point is ..how u react to it.
Good day Kill.

adila39 replied at 4-2-2020 03:06 PM
if i were in the situation I still chose to let it be. To me, paling tak i biarkan dia feel good a ...

tu bukan pasal kau.aku tak nak tau kau maaf kan ke tak maaf kan ke itu hak kau.terpulang pada kau.lagi pun kalau kau kata let it be .... kau takkan pm aku, tu menunjukkan kau triggered.tapi apa yang aku reply?

dan memang ni bukan pasal kau.dan aku bukan kaki judge punya orang melainkan orang yang judge aku dulu.dan aku bukan warak mana pun.

ayat tu aku nak tunjuk pasal manusia yang sudah tau berdosa tetapi masih mahu mencabar.aku pun tak baik dila, aku pun goyang2 jugak dulu, dari asahi sampai tranquery aku pernah rasa.tapi takde lah aku teguk todi depan parents aku.buat jahat skala terkatup tak boleh?

follow procedures yang ditetapkan, bukan mekah saja tapi tempat lain jua.aku tak kira dosa pahala orang.tu tuhan punya kerja.bukan kerja aku.nak bagi bala ke tak bala tu tuhan punya kerja.tapi sebagai manusia yang berdosa aku takut dengan bala yang menimpa.

tapi aku tau Allah tak sezalim tu, kalau betul semua dosa2 kita buat ni Allah balas CASH/on the spot, sudah tentu takde satu manusia pun kat muka bumi ni boleh berjalan mendabik dada.

jalan sajjad ke sana tu dah betul.aku pun minta dia dapat hidayah.bukan dia je termasuklah kawan2 dia tu.tapi .... ikutlah procedures.kau nak tunjuk apa?kau kena dress lah ikut kejadian kau.ini bukan hukum manusia, ni musyawarah antara ijmak ulama2 dengan rujukan hadith, as sunnah, al quran baru boleh keluar AKTA.mak nyah lain boleh ikut takkan kau tak boleh ikut.apa specialnya kau?

boobies besar selambak?

kau pakai lah bengkung, kau ikat kain izar, niat kau nak katup aurat.ihram tu bukan slim fit boleh ejas ke tepi sikit, bukan orang 24 jam nak tengok boobies kau.ni kau boleh check kat bayan linnas, mufti wilayah.

sajjad tu dah betul dia ke sana.sebab banyak dosa lah kena ke sana buat taubatan nasuha.bukan nak tunggu kau belum taubat, belum sampai seru pelbagai baru nak pergi.kalau macam tu bila kau nak pergi?ni aku cakap untuk orang2 yang sudah berkemampuan.

slack satu diorang tak follow dress code.

ni aku menulis bukan sebab aku nak tunjuk level alim aku takat mana.tarak.aku suka membaca .... kalau kau nak berubah begitu juga aku.pasal acik2 jatuh hukum, kau pergi semak kat badan2 tertentu tentang hukum2 fiqh ni.kau gugel lah.benda dah ada.lainlah kau nak mendalami agama kau pakai gugel tak berguru, tu perbuatan bodoh lah.takkan kau perlukan sesorang yakinkan kau yang api tu panas sifatnya?

Rate

1

KILL_NANCY replied at 4-2-2020 07:59 AM
tu bukan pasal kau.aku tak nak tau kau maaf kan ke tak maaf kan ke itu hak kau.terpulang pada kau. ...

kill dah marah dah

ye la, sajjad tak tau la nak kata apa,maybe ni pun dugaan dia. Cuma rasa x best bila baca baca komen..mybe dia pun stuck xtau how nak buat atau mybe dia terpaksa jugak continue as it is? rasa takut lihat semua ni sbb rasa kdg takutla hati kita Allah pusingkan dah hilang semua rasa malu atau bersalah. I just hope Allah lindungi kita semua..kalau buat salah cepat cepat rasa nak mintak ampun dan rasanya the only thing i can say kill...semoga semua end up baik baik..kdg rasa kesian pun ada. Yang teringin sgt nak kesana x mampu , yang mampu pegi kesana ada jugak dah mcm holiday..hopefully kalau ada rezeki bila kita semua dipanggil kesana kita pun akan beringat dan dijauhkan perasan riak and yg x elok elok tu

Tapi, ada juga masanya rasa kesian kat sajjad and the geng mybe depa nak sangat menjadi lebih baik cuma, hakikatnya wallahualam. X berani nak kata dia mcm mana. Cuma harap adalah yg bijak pandai ..boleh pujuk ke atau nasihat ke..cemana dia nak berubah kalau semua sumpah seranah dia? yup silap dia dress codenya.

Rate

1

aku tak marah.sungguh aku tak marah.kau baca ikut intonasi marah, kau nampaklah aku marah.kalau kau baca ikut intonasi lembut kau nampak lah aku berlembut.

kalau aku marah bukan macam ni penulisan aku.aku chill je ni.aku tak nampak pun aku langsi kat sini?aku tulis ayat elok2 kot.aku bukan baik mana pun.aku tak judge pun sajat ni kat sini...

pasal cina babi tu memang aku marah.dan cina babi tu bukan perkataan dari mulut aku.

kau tak pernah tengok aku marah ke?ke kau pura2 tak pernah tengok aku marah?

kau judge aku ke dila?

menegur tu fardhu kifayah.tapi aku tak tegur pulak" babi punya bapok ke neraka lah kau hendaknya.hanat .... aku takkan maafkan kau sampai bila2 kau cemarkan tanah suci."tarak.

sebab aku tahu bila aku maki orang sebegitu, kemudian hari aku akan dimaki.

bukan mekah je kena dresscode, church of the holy sepulchre, atau bethelem christianity buat pilgrimage kat sana kena follow dress code jugak, tak leh pakai seksi meksi, pakai modest dress, dress modestly for holy site, lelaki pakai pants perempuan pakai skirt panjang (yang boleh wrapped around).ce kau lelaki, pakai tank top dengan skirt .... kau tengok paderi sana cakap apa.

Rate

1

noor2 replied at 4-2-2020 02:14 AM
Kat negeri mana chesfa.....

Tanah serendah sekebun bunga kak noor

dah setahun urusan masih belum selesai..

Rate

1

btw sajat pun bukan baik pun bahasanya.ada yang menegur cara elok dipukimakkannya, dibabikannya, gong gong gong.lepastu yang menegur triggered diorang maki sajat, then dia play victim macam biasa.

niat dia dengan tuhan aku tak ambil pusing, aku tak nak tau.cuma aku nak dengar good news dari dia.tapi kalau sebaliknya, tu DIA punya kerja.DIA tak perlu dengar apa2  arahan dari makhlukNYA.

Rate

1

aleX-S replied at 4-2-2020 05:16 PM
Tanah serendah sekebun bunga kak noor

Negeri mana tu.....tanah serendah kat mana....

KILL_NANCY replied at 4-2-2020 01:15 PM
kita sendiri pun menyebabkan bala.sebab kita sendiri tak boleh lari dari dosa.tapi sebagai pendo ...

I dont want to reply, panjangkan issue ni I guess to each their own

To me, kita sebut sebut apa dia buat tu satu dosa, bagaimana begitu yakin kita? Dan kita boleh sebut apa dia buat tu seolah jenayah. Lelaki berpakaian perempuan boleh kita samakan dengan rogol misalnya, yang sememangnya merosakkan sesama manusia?

Dress code ajer ke, yang boleh sampai kita maki pondan celaka, sampai kita sebut supaya di tangkap, jangan sampai turun bala.

Mungkin Tuhan tersilap jadikan pondan ni semua, tak jadi kan naluri mereka perfect macam kita. Harap Tuhan punish lah kejadian Dia ni, tersilap acuan agaknya. Punish cukup cukup, supaya tinggal yang perfect ajer.

Rate

1

nurrlisa replied at 4-2-2020 05:37 PM
I dont want to reply, panjangkan issue ni I guess to each their own

To me, kita sebut sebut  ...

dress code tu penting nurrlisa supaya tak jadi fitnah kat jemaah yang lain.kalau dia lelaki duduk disaf perempuan, kalau tersentuh dengan perempuan adakah wuduk mereka terbatal?terbatal jika jemaah follow mazhab shafie tetapi tidak pada mazhab hanafi.tetapi jemaah tu tak tau .... dan hukumnya sudah lain.tapi sajat?boleh tukar mazhab tapi jangan talfiq (mencampurkan mazhab).kalau nak ikut mazhab hanafi sudah tentu wuduk pun dengan mazhab hanafi .... nurrlisa boleh baca kat sini.

masalahnya bukan pada jemaah lain.tapi pada ibadah sajat kat situ (ni pada hukum Tuhan bukan pasal tentukan ibadah dia diterima atau tidak, atau tentukan dosa dan pahala).apa pandangan non muslim akibat perkara sebegini berlaku?longgar .... lagi teruk islam kena kitai.pergi interview tak follow dresscode pun kena halau nurrlisa .... dresscode tu penting pada tempat2 yang penting.

nanti ada mak nyah2 lain akan kata, kenapa sajat boleh pakai telekung?aku mutawif bertegas suruh pakai ihram hari tu?apsal sajat boleh?apa specialnya dia?so lelaki yang bernaluri perempuan akan pakai telekung sesuka hati atas tajuk JANGAN PREJUDIS di mekah dan madinah nanti.sampai kita sendiri keliru di sana nanti.keadaan akan jadi kucar kacir.kerana benda2 macam ni sudah dihalalkan.kecik isunya tapi besar impaknya.

pasal yang maki pondan celaka tu nurrlisa pergi cari forumer tu.maki kan dia.saya tak cakap macam tu dan saya tak suka komen saya dimanipulasi.dan pasal benda2 macam ni saya tak nak bermasam muka.

dah lah nurrlisa.saya nak pergi hantar tong gas.kang basi pulak gas saya ni. tak makan pulak laki mak cik tu.

jangan amik hati ya.

Rate

1

Dinner, kerangka ayam + gulai lemak daging salai ayo nyo...

biskut raya.kemain awal dihantarnya.

Rate

1