CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Nash^Roy

gossip2 tahun 80an and awal 90an

Close [Copy link]
Originally posted by Tom_Jones at 2-3-2005 11:55 AM:
Ada tak otai-otai kat sini yang masih ingat kes pembunuhan/perbicaraan S. Karthigesu yang membunuh Jean Pereira ratu cantik tahun 70'an ... S. Karthigesu ni lepas dari tali gantung coz saksi utama  ...

aku penah baca kes ni lam paper berita minggu .. diorg couple kan? crime of passion..

Tom_Jones This user has been deleted
Ni citer hiburan tahun 70'an gak ... ada seorang pelakon (aku pun tak ingat dia ni penyanyi ker tak) ... ni artis paling seksi tahap ganas lebih dari Zila Bakarin ... nama pompuan ni ialah Norma Yuzie ... kalau posing dalam majalah URTV zaman tu, mesti pakai baju kain tak cukup dan pakai high boot ....

... anyway, Norma Yuzie ni dah arwah masa 70'an gak, meninggal akibat kemalangan jalanraya, kereta yang dia pandu tu remuk teruk.  Alfatihah.

Originally posted by Nash^Roy at 2-3-2005 09:46 AM:
kes along ni happen tahun 1999.. almost nak masuk alaf baru dah.. aku paling bosan dgr lagu rindu serindu rindunya tu.. masa kat U dulu hari2 bdk sblh pasang.. cam haram.. sakit ati je aku dgr lagu ...

aku rasa sedih kesian jurr dengan org2 yg suka lagu tu....
syahdu konon... lawak lagi ade laaaa:ketuk:

tahun 70an? aku tak tengok dunia pon lagi

Originally posted by Tom_Jones at 2-3-2005 01:48 PM:
Ni citer hiburan tahun 70'an gak ... ada seorang pelakon (aku pun tak ingat dia ni penyanyi ker tak) ... ni artis paling seksi tahap ganas lebih dari Zila Bakarin ... nama pompuan ni ialah Norma Yu ...

Ada orang cakap kejadian tu berlaku semasa dia balik dari disco........... mabuk dan drive................

gerun betul bace semua gossip2 kat sini, xpecially yg melibatkan VVIP n kes bunuh.. cerita disebalik cerita

korang tahu tak yasmin ahmad empunye filem sepet tu, die tu penah masuk menyanyi bintang rtm.. jadi juara kot... zaman 80 an jugak. die tu sebenarnya lelaki.

Follow Us
Originally posted by meow_tompok at 2-3-2005 02:06 PM:
aku rasa sedih kesian jurr dengan org2 yg suka lagu tu....
syahdu konon... lawak lagi ade laaaa:ketuk:

lagu hampeh bila Tok Pah buat remake lagu tu :lol

Originally posted by Tom_Jones at 2-3-2005 01:48 PM:
Ni citer hiburan tahun 70'an gak ... ada seorang pelakon (aku pun tak ingat dia ni penyanyi ker tak) ... ni artis paling seksi tahap ganas lebih dari Zila Bakarin ... nama pompuan ni ialah Norma Yu ...

sape la agaknya norma yuzie tu? tak pernah dengar pulak... aku belum lahir lagi kut masa tu..

Originally posted by Tom_Jones at 2-3-2005 02:10 PM:

lagu hampeh bila Tok Pah buat remake lagu tu :lol

tok pah pun minat jugak lagu tu ker.... kuang kuang kuang... :cak:
lagu tu nyanyi kat dlm jamban boleh laaaa

Originally posted by meow_tompok at 2-3-2005 02:10 PM:
gerun betul bace semua gossip2 kat sini, xpecially yg melibatkan VVIP n kes bunuh.. cerita disebalik cerita

korang tahu tak yasmin ahmad empunye filem sepet tu, die tu penah masuk menyanyi binta ...

Betullah kot..member ris ada yang dok cerita yang Yasmin ahmad ni pernah masuk bintang rtm........... semasa tu dia lelaki........... lening dah tukar jantina ke pompuan:hmm::hmm:

[ Last edited by Risma on 2-3-2005 at 02:17 PM ]

Originally posted by meow_tompok at 2-3-2005 02:12 PM:
sape la agaknya norma yuzie tu? tak pernah dengar pulak... aku belum lahir lagi kut masa tu..

Dia ni artis yang baru nak naik masa tu ... belum ada CVs atau credentials lagi at that particular years ... tapi imej dia masa tu memang seksi habis, selalu kuar URTV ... hehehheeh (since zaman dulu lagi URTV ni dah top tapi tak lah hampeh macam sekarang), artis-artis yang top masa tu macam Uji Rashid dan Tok Pah pun tak posing macam tu ... kau tanya lah mak abah kau atau abang-abang, kakak-kakak, maybe dia orang ingat lagi nama Norma Yuzie ni.

korang igt lg botak chin? penjenayah yg terkenal masa 80s.. rompak bunuh sume perkara biasa bg dia.. last mati dihukum gantung..

satu lg masa tahun 1986 banduan jadikan doktor tebusan.. kes ni ader few times masuk paper.. aku tgk kat tv... polis pas serbu and rescue doktor tu.. fuyooo siap pakai bell bottom tu.. hehe..

[ Last edited by Nash^Roy on 2-3-2005 at 02:26 PM ]

Originally posted by Risma at 2-3-2005 02:16 PM:

Betullah kot..member ris ada yang dok cerita yang Yasmin ahmad ni pernah masuk bintang rtm........... semasa tu dia lelaki........... lening dah tukar jantina ke pompuan:hmm::hmm:

[ Last ed ...

..dia tukar jantina kat mana hah? betoi ker? dia ni malaysian ker? dia kawin dgn negro ker? bukan dia ada anak ker? anak dia tu lahir pakai tabung uji ka? atau clone? atau kaedah pinjaman rahim???

Originally posted by Nash^Roy at 2-3-2005 02:22 PM:
korang igt lg botak chin? penjenayah yg terkenal masa 80s.. rompak bunuh sume perkara biasa bg dia.. last mati dihukum gantung..

satu lg masa tahun 1996 banduan jadikan doktor tebusan.. kes ni ader few times masuk paper.. aku tgk kat tv... polis pas serbu and rescue doktor tu.. fuyooo siap pakai bell bottom tu.. hehe..
mana boleh lupa ... Botak Chin la penjenayah yang paling notorious kat malaysia ni ... dia sendiri nak mati di tali gantung ... yang paling kesian, dia ni tak der ahli keluarga yang datang jumpak dia di saat-saat terakhir dia nak mati ... in the end, dia buat wish kat Penjara Pudu supaya abu mayat dia ditabur kat laut kot ... dah tak ingat sangat.

Recently, aku ada baca artikel pasal Botak Chin ni ... banyak yang simpati dengan dia coz dia ni since kecik tak der family ....

Kes tebusan tu di penjara mana yer ... yang aku masih ingat, tebusan inmates kat situ ilah sorang doktor ... tebusan tu berakhir dengan tertangkap gak semua inmates tu.

Seronok plak baca contributions kau Nash Roy ... aku ni otai dah, nasib baik kau pun boleh recall citer aku kat sini.

Camner plak dengan kes Menteri Kebudayaan Belia Dan Sukan Datuk Mokhtar Hashim yang dijatuhkan hukuman gantung sampai mati pasal kes bunuh ... in the end, dia diampunkan oleh Agung masa tu, hukuman mati ditukarkan ke penjara seumur hidup ... dia serve the setence about 10 to 11 years kot, then dibebaskan ... masa kat penjara, dia kerja sebagai librarian

weh...sape penah dengar citer pasal Rosiah Chick aka MakWe...

dulu ade la sorang org tua kat umah aku citer pasal MAkwE nie kalau sebelum

buat show mesti tonggang beer ke , heineken ke, tiger ke..ape2 le janji leh

buat die jadi ting tong...

Originally posted by Risma at 2-3-2005 02:16 PM:

[ Last ed ...

Interaksi: Yasmin lega Sepet lepas ujian

Saya hasilkan filem ini dengan jujur, saya harap masyarakat menonton

dengan jujur

Originally posted by icelemontea at 2-3-2005 03:42 PM:

Interaksi: Yasmin lega Sepet lepas ujian

Saya hasilkan filem ini dengan jujur, saya harap masyarakat menonton

dengan jujur — YASMIN AHMAD
“PRODUKSI saya produksi miskin, semuanya  ...
dia tukau jantina? bior betik.

begitulah kira-kiranya........... member ris cakap masa dia menyanyi bintang rtm dulu dia pakai nama lain............. bukan yasmin

Originally posted by Tom_Jones at 2-3-2005 02:32 PM:
mana boleh lupa ... Botak Chin la penjenayah yang paling notorious kat malaysia ni ... dia sendiri nak mati di tali gantung ... yang paling kesian, dia ni tak der ahli keluarga yang datang jumpak d ...

kes tebusan tu kat penjara pudu tak silap aku.. doktor tu mmg doktor penjara kan? dgr citer one of the inmates tu mmg nak tlg doktor tu tp dia sendiri kena pukul...

kes menteri kebudayaan tu ye.. yup penah dgr gak tp sory aku tak tau sgt pasal kes ni...

citer lain plak.. ni something different.. masa 1982 time world cup kat Spain.. tv malaysia lum ada wat live cam skrg.. so cadang2 nak wat tp tak cukup duit.. so somebody came out with the idea.. kutip derma.. idea cam hampeh TAPI berjaya..

ayah aku citer ramai gak org menderma.. mcm derma tsunami la plak.. last2 kumpul duit tu bg kat rtm.. rtm plak wat agreement utk siaran live bola.. and in the end rakyat malaysia for the 1st time dpt tgk live bola world cup.. kalau skrg before start siaran bola kuar ayat siaran ni ditaja oleh celcom/dunhill or whatever.. time tu kuar ayat siaran ni ditaja oleh RAKYAT MALAYSIA.. kelakar gak kan..

Originally posted by harisbee at 2-3-2005 02:22 PM:

..dia tukar jantina kat mana hah? betoi ker? dia ni malaysian ker? dia kawin dgn negro ker? bukan dia ada anak ker? anak dia tu lahir pakai tabung uji ka? atau clone? atau kaedah pinjaman rahim???

die malaysian. org melayu. nama die ade bunyi zul tak silap. biasalah org islam mesti ade bin. bin ahmad la tu kot. benda nie aku tahu pun, daripada ex creative director yasmin sendiri masa die masih berkhidmat kat ogivly & mather. masa tu die kerja sbg copywriter before joined leo burnett.

die register pakai nama lelaki masa kerja kat O&M. dengarnya die grad from overseas, itu la pemikiran pun agak terbuka. die dah kawin 2 kali. satu dengan cina satu lagi dengan india. no wonder la die buat filem dan iklan berkonsepkan perpaduan kaum. pakai kad pengenalan perempuan, itu tak heran IC org boleh buat, tapi yg herannya die boleh kahwin siap suruh officemate kat O&M tu jadik saksi, member bukan tak tahu die tu lelaki.
itulah cerita yg aku tahu drpd ex-boss die. org line advertising mesti tahu benda nie.

Originally posted by Tom_Jones at 2-3-2005 13:48:

yes.. I ingat. dia ni dikatakan bakal pengant Sharifah Aini..
coz muka dia pun iras2 .. dah tu.... asset dia pun leh tahan.. hikhikhik

tahun 70 & 80.. ramai laaaa artis yg mati eksiden tu pasal alcohol influence.. tapi biasalah.. media mesti kaberline...