CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: mitchyan

UMUR 33, tapi orang ingat 20 TAHUN. ape rahsia anda? jom kongsi ;-)

bezita60 posted on 25-4-2011 07:58 AM
Reply 16# mitchyan

A'ah yang ni pon penting, apart from genes of course. Kena rajin work out, bg badan peluh and buang toxin. And makan benda2 sihat. You are what you eat, if you eat junk, you'll become one.

Hari tu time jogging ada sorang aunty ni tanya klutzy "Akak ni tingkatan berapa"?

Kekeke tergelak klutzy dgr, sbb tahun ni dh nak masuk 25. Tapi my physique mmg petite pn, so org slalu igt budak2 lagi la.

Petua tu tak ada la sgt, just pagi2 lepas bangun tidur, right before subuh klutzy minum air lemon (fresh lemon bukan dr botol). Jgn berkumur lagi, bgn2 tu terus terjah dapur minum benda ni dulu.

Then as for supplements klutzy just ambil EPO and black seed oil (habbatus sawda). Also klutzy tak pakai make up, just some loose powder.

Lagi satu klutzy punya skin ni oily, and kalau tak silap oily skin lambat skit tunjuk signs of aging ang wrinkles. My mum pon org slalu silap teka umur dia, sbb dia pun petit and kulit dia dulu2 oily skit. Alhamdulillah it runs in the family! ;)

bg aku bentuk badan ni kulit cantik,serta penampilan diri yg buat seseorg tu nampk lebih muda.aku xlah 30an lagi.tp kerap bwk anak pg taman mainan yg bseblahan dgn padang bola.org pikir aku bawak adik,hingga ada budak sekolah dlm f5 cuba mengurat aku.aku cuma cakap..saya ni dah mak budak pun.terus tdiam.kwn2 ank aku banyak panggil aku akak,padahal dlm group tu ada je mak budak umur lebih muda dr aku,dia panggil org tu makcik.laki ku pun 30an.tp nampk muda.gaya muda.hingga pg hospital dulu,jururawat tu cakap..suaminya masih blajar lg eh.

bab gaya mcm kitaorg,suka pakai sneakers.gaya mmg mcm remaja je.n yg aku amalkan adalah ayat dr surah waqiah juga.aku tgk ceramah ustazah fatma azzahra ,masa tu aku tgkatan 2.so dr tgkatan 2 tu..hingga skrg mesti aku selawat,baca ayat tu,bila mghadap cermin n sapu muka.tu je.

220796 posted on 10-2-2013 08:19 PM
kite sebaya laa.....so sesuai le topik ni dgn kite....sbb taun ni ckup 33 taun  hb sy sebaya.... ...

Thread ni custom made utk kita la rasanya

mak aku taun ni masuk umur 55 taun tapi bila kengkawan aku jumpa dengan mak aku suma ingat mak aku muda lagi dalam 40an. bila diorang tanya ape rahsia mak aku nampak muda aku cakap mungkin sebab banyak mengaji, tak dengki kat orang, dan selalu solat malam kot. ntah aku pun tak pernah tanya kat mak aku cuma aku buat kesimpulan sendiri je la.malas nak puji depan2 takut dia kerek ngn aku nanti.haha

awinpj posted on 12-2-2013 12:04 AM
Thread ni custom made utk kita la rasanya

tu la kan....hikhikhik!

salam all. i pun dah 32 tahun ni..tp sbb i tk kawen lg n kwn2 mostly mid 20s, so org keliling pun ingat i mid 20s..perasan muda jap.

Follow Us
org petite senang nampak awet muda

kalu hantar mak ke spital kawan2 mak mesti tanya '' belajar apa skang? '', hahaha umur bam tahun ni 29 dah..ada sorang kawan mak tanya '' nak buat apa pas skolah ni?'', hahahah lagi kembang dengar..Alhamdulillah nampak muda..bf muda dari bam tp bf kata dia tak caya umur dkt 30 tu sbb terngorat tu hihi memacam. TAPI, bam tgk muka bam sendiri nampak berusia..dan ditempat kerja pun ramai dok panggil kakak..pelik btol? Nampak gaya kena la amal petua sini, antaranya makanan berkhasiat, supplement dan senaman..badan besor mmg nampak tua wooo