CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: eddysha9

[MERGED] Pengalaman Bersalin Di Hospital Kerajaan

19# mclaren

aku rasa maksud dragonlady tu injection utk kancing gigi....kalau g klinik kerajaan dia akan bg injection utk anak 1st 2 kali anak second sekali je....kalau penah misscarige, rahim tak kuat tu lain kes pulak...aku penah dpt utk jab utk kuat kan rahim tu kat swasta sebab masa tu mmg buat treatment utk preggy...kalau makan clomid tu rahim mmg menipis so dr akan bg jab kuatkan rahim le ...tp kalau check up kat gomen ni mmg complete/details

injection kancing gigi? ni first time dgr.

apa perlunya injection utk kancing gigi utk wanita pregnant? minta maaf, tapi tak nampak relation nya.

and from pembacaan, yang saya tahu injections especially yang berkaitan dgn immunisasi ni memang berisiko tinggi bagi wanita mengandung. and suntikan kancing gigi ni setahu saya, vaksin utk immunisasi.

ok saya dah baca sikit tadi. tujuan nya utk elakkan pendarahan selepas beranak, atau post-partum hemorrhage. PPH ni biasanya terjadi apabila ibu tu suffering from anemia, kandungan hemoglobin rendah, darah jadi cair, so memang susah nak clot elok lepas beranak, itu yang boleh PPH. saya pernah alami PPH ni, tapi tak lah kena kancing gigi.

sepatutnya kalau didapati ibu tu alami anemia, kena ambil pil zat besi utk tambahkan hemoglobin dalam darah, klinik wajib supply pil ni, selain kebiasaan kebanyakan ibu dapat iaitu obimin.
kalau setiap hari telan pil ni (ikut keadaan ibu tu satu pil kalau tak rendah sgt kandungan hemoglobin, dua pil kalau terlalu rendah), dan jaga pemakanan (amalkan diet yang seimbang dan makan makanan tinggi zat besi seperti daging, kangkung, dan sbg nya) inshaallah boleh atasi anemia ni dan elakkan PPH lepas melahirkan anak.

tapi saya curious lah hosp selayang tak ambil darah macam dragonlady cakap tu.. kalau tak ambil macam mana nak tahu ibu tu ada anemia ke tak atau lain2 komplikasi kan...

hosp slayang...ckpla skali nk g branak kt sni...
dh la bsalin ank 1st, ngeri rasaya...kul 3ptg air ktuban dh turun,terus g hosp...kna checkup n bukaan 3cm..kna tggu kt ruang mnunggu sbb xde katil kosong...lps bg ubat berak sume,msk labor room kul 8 mlm.still x rasa apa2 cntraction..kul 3pg bukaan dh 6cm br la rasa cntraction ckit2

makin lama makin sakit smpi kna mngiring.nurse bg injection utk tahan sakit tp lps inject makin kuat plak sakit.pastu doc dtg seluk dh bukak 8cm..ms ni mmg dh rasa sakit teramt tp still doc x bg teran..ms 9cm lg la sakit, mmg dh nk teran sgt2 dh..pggil doc tp dia kta kna tggu 10cm gak.

ms doc srh teran, sy terus teran tp bb just nmpk kpla je tp x kuar2..Ya Allah, sakitnya..last2 pggil doc pakar.tpaksa vacum n forsep...mmg dh putus asa sgt2...at last dh 13jam,doc decide czer..doc bgtau hubby sy n ank dh 50-50..9.50pg br la bsalin..ms tu dh letih sgt n ttup mata tp doc n nurse srh bngn tgk bb...dgn lemah dpt tgk muka dia,hilang rasa sakit suma...

yg sy x lupa, sy jd bahan tontonan bdk2 uitm praktikal..labor room tu dh penuh ngn nurse..ada sorg nurse ni dh maki2 sy..sy x jerit pn cuma ms teran bb xleh kuar sbb doc ckp mcm ada benda halang kt kpala bb...doc pn mntak maaf ms lps bsalin tu sbb kpala bb ada kesan forsep

lps ni klu nk bsalin, nk cr private la..

hospital kerajaan ini memg ikut nasib la..
kalo ok, ok la...
kalo tidak, pengalaman ngeri la jwbnya...

aku rasa benda ni ikut nasib jugak..cam kes kwn aku tu..dia beranak kat ampang puteri..dia dah sakit bagai nak giler dan rasa cam nak meneran pun ada..bgtahu kat misi soh tgk ada bukaan ke tidak..bole misi tuh ckp "awk sakit biasa ni, sabar la yek"..pastu laki dia tak puas hati ngamuk terus ngamuk kat kaunter depan ckp bini dia dah sakit bla bla bla..n kebetulan ada sorang bidan ni masuk tgk and check bukaan..rupa2 nya dah buka 5cm..terus tolak ke labour room..tak ke ngamuk kwn tu..

org kata kalau tak nak sengsara masa bersalin, jgn suka sakitkan ati suami

Follow Us
27# jenglut

mmg betul..cepat2 mtk maaf dgn hsbd b4 nk bersalin..ye la kdg kita tk tau ada yg buat dia kecik hati tanpa kita sedari..:re:

injection kancing gigi? ni first time dgr.

apa perlunya injection utk kancing gigi utk wanita pregnant? minta maaf, tapi tak nampak relation nya.

and from pembacaan, yang saya tahu injections  ...
mclaren Post at 12-11-2009 19:55

good info..thanks

27# jenglut  

mmg betul..cepat2 mtk maaf dgn hsbd b4 nk bersalin..ye la kdg kita tk tau ada yg buat dia kecik hati tanpa kita sedari..:re:
mummychiaz Post at 18-11-2009 17:07

yer la.. ramai yg cakap camtu.. kena mintak maaf b4 bersalin...
g pun kan bersalin ni ibarat nyawa d ujg rmbt....

Nak tanya kat hosp. Sg Buloh, hubby boleh masuk temankan wife ke? Sebab ingatkan nak deliver kat ctu...

215# asz1974

boleh...tp bila bb dah nak kuar baru dia panggil asben masuk....tak tau la skrg, thn 2008 dulu anak 1st nurse tu panggil hb masuk..tp hb ku jenis takut darah mmg dia tak brani masuk lah

next week due date anak kedua...huhuhu hb suh bersalin kat sg.buloh jugak sebab dekat ngan umah...takut pulak nak bersalin lg sekali

next week due date anak kedua...huhuhu hb suh bersalin kat sg.buloh jugak sebab dekat ngan umah...takut pulak nak bersalin lg sekali
nagasaka Post at 15-12-2009 17:34

asz due 30.12.2009, ingatkan nak bersalin kt PPUM tapi jauh le...so rumah kt Shah Alam prefer Sg. Buloh lagik dekat...tapi takut gak sebab selalu dengar hosp. Sg Buloh nie ramai sgt patient...takut terberanak masa tgh menunggu je...

Nak tanya kat hosp. Sg Buloh, hubby boleh masuk temankan wife ke? Sebab ingatkan nak deliver kat ctu...
asz1974 Post at 15-12-2009 08:57

Ada kawan bersalin bulan september 2009, lepas raya. Hubby boleh msk bila baby dah nak kuar bukan dr awal. hospital serdang hubby boleh teman dr awal sampai time nak azan/qamat baby. Time nurse nak jahit hubby kena kuar dah..

Ada kawan bersalin bulan september 2009, lepas raya. Hubby boleh msk bila baby dah nak kuar bukan dr awal. hospital serdang hubby boleh teman dr awal sampai time nak azan/qamat baby. Time nurse na ...
roadwindy Post at 16-12-2009 15:22

So maknanya kira masa tengah sakit tu hubby takleh temankan le...kalau kat PPUM hubby langsung tak leh masuk dari start masuk labour room sampai le keluar wad sorang-sorang aje le melawan kesakitan...hanya ingat Allah aje le...

aku nak citer kisah wife kawan suami aku...
baru berlaku minggu lepas..
kandungan dia dah lebih 10 hari.. so bwk g hospital daerah.. hospital daerah pindah ke hosp besar.. dia ni xde sakit skit pon.. so doktor masuk ubat.. 2 hari duk hospital baru buka 1cm.. hari ke-3 baru 2cm.. sakit pon x dtg lepas masuk ubat.. jantung baby ok..
masuk hari 4 x silap.. masa tu baru 2cm gak.. doktor cek tiap 4 jam sekali.. kul 7 pagi doktor cek, kul 11 pagi doc cek lg sekali baby dah xde...aku xtaulah camner perasaan dia masa tu..
tapi bila dah xde, camtu jelah.. xde buat operate atau ape2.. doktor tetap tunggu jalan terbuka gak.. si suami dtg.. mula2 ada gak nak marah kat doktor.. dahlah anak sulung..3 tahun dia tunggu.. aku pon tanye gak. nape dari awal x ceaser jer.. doktor cakap isteri muda lg..nak cuba jalan biasa.. dalam rekod lama, doktor x baca habis yg pmpuan tu pnh ceaser sebab mengandung luar rahim.. so dia punya ovari dah buang sebelah..
masa doc explain.. kwn suami aku ni marah2 gak.. siap bgtau yg isteri dia tu nurse gak..
masa tu barulah sume nurse ngn doc terkejut.. file rekod perubatan dah x letak tepi katil..
mayb doc ada niat nak tipu2 fakta gak kot...

bila si suami tanye camner-2.. doktor cakap kene tunggu jalan terbuka gak.. dah 3 hari baby meninggal lam perut. masih lom bersalin lagi.. bila tanye , doktor jawab pnh ada kes 2 minggu baby meninggal lam perut pon ada.. baby lahir baru blh tau punca meninggal..

x silap, hari ke 3 atau 4 barulah bersalin normal.. baby tu cantik sgt.. sebab meninggal baby dah termakan najis.. ni bermakna baby tu mmg dah betul2 nak kuar.. dah tertekan.. cuma xde sakit n jalan x terbuka jer lagi..

yg x puas ati, ngn pihak hosp.. byk kes yg blh lg beranak normal, dia boleh wat kptsn suh ceaser.. tp kes baby dah terlebih minggu xde lak wat camtu..

so skrg pada ibu2 yg nak melahirkan anak.. pandai2la buat keputusan.. pada aku, aku rela di operate.. dr tunggu jalan terbuka.. dahlah si ibu dah tunggu 9 bulan... alih2 jadi camni..
ape2pon berbalik kepada ketentuan tuhan gak..

aku dah selamat brsalin kat hospital sg buloh...
layanan ok..
cuma masa nak brsalin ramai patient..kesian tgk diorg kena tuggu jer kat kerusi tak dapat nak baring sbb bilik penuh...

aku dah selamat brsalin kat hospital sg buloh...
layanan ok..
cuma masa nak brsalin ramai patient..kesian tgk diorg kena tuggu jer kat kerusi tak dapat nak baring sbb bilik penuh...
ibu_haritz Post at 17-12-2009 11:36

memang selalu dengar kt Hosp. Sg. Buloh nie ramai sgt patient...seriau gak nak bersalin kt ctu...anyway cite le sikit pengalaman bersalin ibu_haritz kt hosp sg. buloh...

aku beranak kat hospital serdang julai lepas.....
alhamdulillah seronok sangat pengalaman yg dapat kat sana.
hubby sentiasa kat sisi sampai la saat baby lahir....

kalau boleh nak suggest kat semua org, beranak la kat hospital serdang nie....:pompom:

205# sakura_san

eh your hubby keje radicare????
my hubby pun.....