CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: dasatgiler

[Tempatan] Gaji Rakyat Kelantan Terendah - Negeri Kedua Termiskin Selepas Sabah

matseman06 posted on 9-9-2013 11:42 PM
bukan dah buat ke tapi kelate tetap macam tu..itulah asabiyah sangat...macam mana nak maju kompeni ...

lebih kurang macam org indon..mai Malaysia..kaut untung banyak2..bawak lari anak dara org...balik Indon..buat rumah banglo..lepas tu claim..Kerajaan Indon bagus...

matseman06 posted on 9-9-2013 11:42 PM
bukan dah buat ke tapi kelate tetap macam tu..itulah asabiyah sangat...macam mana nak maju kompeni ...

Company2 oil n gas international pun byk dah kelate conquer... Hahahahahagha

sebenarnya hidup kita ni kena selalu berlaku jujur pada diri sendiri..
kena terima hakikat..jangan bagi alasan entah apa tah tu..

Anak_Nogori posted on 9-9-2013 11:05 PM

hidup kita tidak boleh jadi seperti SEKOR SETAN BACUL BANGSAT BANYAK NICK.
bukak thread dengan nick A, lepas itu membaculkan diri dgn cara guna nick B, C dan D

semata mata untuk burukkan kelantan.

nour2001 posted on 9-9-2013 08:24 AM
negeri paling miskin Sabah, tapi yg dikecohkan negeri kelantan..tah hapa2 tah..ada tak sesapa bagi s ...

sebab minyak tu wat klcc

PenjualAPAD posted on 9-9-2013 12:42 PM
ler makan nasi la, 3 kali sehari plak tuh, apa yang pelik sangat

kt kelantan ramai trader forex masta2, kt kelantan ramai trader gaharu, aku ada partner kt pasir putih.. kih3.. kaya2 org kelantan..

sitihawa posted on 9-9-2013 02:00 PM
kalau kelantan tu negeri termiskin sebab bukan pemimpin kaya kebanggan macai yg pecah perintah, LOGI ...

bung mokhtar ckp kenaikan minyak tak bg kesan pada org miskin..

profesor ckp, minyak tu keperluan kenaikan dia beri kesan pada org miskin dan sederhana, nikah dua tu kehendak dan menjadi tabiat orang kaya siapalah lantik dia jd pemimpin. kesian betull...

Follow Us
gaji rakyat kelantan terendah...??

mak aihh.. saya sendiri pun gaji utk pembantu rumah rm800 sbb nak org tempatan, kerja cuma sapu sampah, kemas2 kedai tepi rumah, mod lantai jaga brg dapur,  tak termasuk masak, jaga anak, heavy2 mcm maid lain. rm800 ni asas, kalau dia rajin hantar kain ambik kain kpd peraih saya bg 50 selai kain, kalau 100 helai sehari tambahan rm50 , kalau sebulan dia tambah kerja 20 hari rm50 = rm1,800 maid saya dapat setiap hari, kerja cuma 5 jam shj sehari beb..kalau bulan sibuk cthnya rejab sampai ramadhan sebulan dia blh dpt cecah rm3k hanya kerja sbg pembantu rmh shj.. tang mananya murah tu gaji rakyat kelantan?

miss_calamansi posted on 9-9-2013 03:39 PM
i rasa kerajaan negeri nak jadikan klantan sbg hub perniagaan..
harap2 kelantan boleh jadi pusat  ...

rasanye faktor pemangkin ekonomi perniagaan di kelantan sebab orgnye sendiri. rakyatnye sendiri. bukan sebab lokasi atau faktor kemudahan.. so kalau benda ni jd realiti, mmg baguslah.. cukup2 lah negeri melayu lain di tawan ekonomi oleh cina. maju tp yang kaya cina, miskin hina dina melayu..

solstice posted on 9-9-2013 05:27 PM
Yes kelantan masih x banyak indon/bangla
Akhir2 ni je mungkin ada sikit
Tapi x seteruk KL @ nege ...

wakaka.. ha. patutlah aku rasa lain pg kelantan.. tak tahu nape aku rasa cmtu?? ok dh dpt jawapannye..

sama cm aku pg singapore.. rasa lain. rupa2nye susa nak nampak mat rempit motorsikal. ada timing motor xboleh lalu kawasan tertentu..

EmmaDarl posted on 9-9-2013 08:47 PM
tah la..aku pon pelik la ngn manusia yg suka kutuk klate nih..pak mertua aku org klate. umah 5 bij ...

partner gaharu aku, duk paser putih, satu kali pg kebun bayar sorang pekerja rm 180 tiap2 3 hari.. tebuk pokok gaharu rawat dan lain2 lg. elaun dia bg. kat rumah kereta persona ada? nk pe lg? kerja bukan kerja ofis? duk hutan je?

buruk2 kelantan pun ada jutawan gaharu, ada jutawan trader, ada jutawan mcm2 lg.. tak perlukan nama tak perlukan pangkat GM. yang penting duit masyukk..

kerja hutang mampu pakai persona.. duk pagi2 kena teh.. org bandar pagi2 dh sesakk dalam jem.. tak de life style..

lain org lain cara hidupnya.. tak semua org kelantan tu tahu peluang dan rentak berniaga sebenar.. ada je suka makan gaji.. ada je suka berniaga..

kalau nk cerita ore kelate ni, kt matriks perlis, siap berbondong budak2 kelate beli tiket daripada roomate aku masa hari raya. mereka sewa bas ok.. bukan cm negeri lain hal kau? pg mati. beli tiket bas sendiri.. tgk negeri kelate, sorang manage semua balik sama2.. susah sama2..

aku ok je dengan budak kelate.. kalau dia baik aku ok je.. orang hormat kita kita hormat org.. kalau xde ore kelate aku rasa bodo piang ilmu gaharu.. pasal ada org kelate yang jujur lah aku faham dan mampu dpt hasil gaharu.. kalau x jd cm org lain miskin gaharu sebab kena tipu dengan penjual inokulon gaharu..

nak kutuk negeri kelantan kutuklah. tak luak pun.,. aku tgk depan mata aku. ada aku kisah? mmg kelatan mundur dan bandarraya dia kurang terurus tp tak de lah teruk sgt.. ok je bg aku..

kita abaikan jeklah puak2 yang nak kutuk kelantan dengki ke apa.. bila nk dekat PRU mula lah puji kelantan, tabur janji mcm2, bila kalah kutuk mcm2.. dah faham dh perangai syaitan. mereka tu puak2 tak boleh tgk org lain hidup aman damai

ctredzuan posted on 10-9-2013 03:23 AM

mak aihh.. saya sendiri pun gaji utk pembantu rumah rm800 sbb  ...

kak buktikan je kak dengan action. bantu sep2 kelantan berniaga.. abaikan je org2 jealous.. kalau kak ada pokok gaharu kt kebun ke apa ? boleh pm sy. sy blh rawatkan.. sy usahawan gaharu biasa lokasi gaharu kt ladang getah, cerun2 bukit mmg ada...pokok dia mcm pokok getah tinggi menegak.. boleh google images..

lg satu rumah2 kt terengganu ke kelantan banyak buruk tak modern atau tinggi sebabnye selalu banjir.. cm kt kuala terengganu rumah sedara sy, dia org tak jaga rumah proper, nampak cm tebiar bila tanya kenapa?rugi je nnti kena banjir banyak nk pakai duit.. so kena fahamlah lokasi nya cmne..kih3..

org kltn rajin meniaga

sbb aku anak klntn la aku bersemangant dlm bisnes..
pasni mesti ada yg ckp, abis negeri lain xde semangat ke..
kikiki

PenjualAPAD posted on 9-9-2013 10:49 PM
alah, hina pun jadi ape, xde jadi pape pun, stakat hina camtu pagi esok bangun pepagi pekena teh o ...

xpela, dorang tak tau tu..
maafkan la..

PenjualAPAD posted on 9-9-2013 10:49 PM
alah, hina pun jadi ape, xde jadi pape pun, stakat hina camtu pagi esok bangun pepagi pekena teh o ...

so betul la akan kena hina sampai mati..
berbondong2 luar negeri salah klntn,
duk conquer kat glc salah klntn,
conquer kat gomen pn salah klntn..
tu xmasuk isu gaji dgn peluang kerja lagi..
tambh lagi isu pmbangunan..uishhh banyaknya dosa rakyat klntn kat dorang..
(hakikatnya mereka cuma nak cari salah pimpinan je..itu jeeeeeeee)
mmg betul la dorg lagi suka kalau indon dgn bangla ramai kat malaysia..

alasan merantau dah mainstream katanya..
nmpaknya kena cari alsan lain la

Last edited by miss_calamansi on 10-9-2013 06:38 AM

ctredzuan posted on 10-9-2013 02:23 AM

mak aihh.. saya sendiri pun gaji utk pembantu rumah rm800 sbb  ...

masalahnya kaka kebanyakan org yg saya baca komen xkira kt fb ke,
sumer yg duk kutuk klntn tu xpernah pn sampai klntn..
kalau yg dh dtg tu xkisah la sgt..

kmelankolia posted on 9-9-2013 10:53 PM
yup betul....anak2 muda sekarang tak ikut adat2 ni dah leceh katanya.....

OT jap, kalau org lama i percaya dorg teguh dgn adat masing2,
tapi boleh ke kalau bdak2 skang pinggirkan adat2 tu sumer..
i mean, kan tertakluk bwh undang2..

Mamason posted on 9-9-2013 03:31 PM
Saya faham.... tapi yg saya highlight tadi bila dikatakan negeri termiskin... depa meniaga...xde l ...

semestinya.. sebab tu ramai merantau..
kalau makan gaji susah sikit lah..
so sememangnya miskin la kelantan kalau tiada peniaga2 pengusaha2 iks