CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: True-X

POMPUAN: PENDAPAT MENGENAI LELAKI KELANTAN

Originally posted by shomei-shomei at 5-4-2008 02:53 AM
assalamualaikum

hmm..shomei sebenarnya malas nak hantar comment malam ni....tapi disebabkan...kebarangkalian nak jumpa cerita baik pasal lelaki kelantan amatlah sedikit..so..meh shomei  ...

betul..dora setuju sangat..maybe ada jumpa yg teruk..tapi ada jugak yg ik..so..balance..sama jugak negeri lain..atas individu tuh jugak..bukan negeri asalnya..

Originally posted by koko2 at 12-6-2008 10:13 AM
Late huby aku dulu sokmo deal bizz dgn org klate...mostly pak2 aji plak tu
Kira trust abes laa...sampai bagi deposit bizz ribu-riban...siap bagi pakai keta free lagik..

selalu la on-off klant ...

malang sungguh hubby mung tuh

Originally posted by kazaraf at 16-6-2008 10:01 AM
sobab tu la aku ckp... kalo dibuat ranking.. no.1 paling kecoh laki klantan.. no.2 smpi 14 baru la negeri2 len. hehe

aku rasa cam kedah/utara je juara bab2 kecoh ni
menang tanpa betanding lagik
tanpa was-was
tatau la pengalaman org lain

hhh

Saya pun org kelantan juga, tapi saya kawan dengan semua orang. cuma agak rapat dengan orang satu negeri la..sebabnya banyak le...
antaranya adalah:
.  Bahasanya mudah (banyak ckp short) contoh 'perg'i jadi" g"-belajar jadi ngaji je
.  Tidak berkira dalam semua hal- boleh pinjam meminjam, boleh makan satu pinggan,
   tidur satu bantal-pendek kata tak lapar kalu takde duit sebulan 2 tu
.  Sanggup susah senang bersama- Setia berkawan
. Tak kedekut Ilmu- share ilmu tak kira apapun berlaku
.  Berani- berani beb
.  menghormati org tua dengan panggilan yg baik

Teringat masa belajar dulu saya pernah dituduh buat jahat oleh org luar. saya pegi cakap dengan kawan saya sebilk tentang masalah saya. diorang buat derg je (pengecut) last 2 saya call member kelantan saya. semua datang membantu. memang nasib la mamat mamat yg tuduh saya tu...tp sy masih waras lagi....diorang selamat la..member 2 kelantan saya sampai mengigil nak marah..... kalau la saya ni jenis baran tak tau la... makan nasi dengan straw la mamat2 tu........
tp masih ada yg cakap kami ni kureeng... . manusia suka membuat andaian dengan hanya melihat isi luar je..cuba dulu baru tau beb........'
dekat kelantan takde org sebut p***mak  kat sini selamba je diorang cakap mak diorang punya..sedangkan diorang tu kenal dunia pun dengan jalan tu jugak...mangkuk ayun punya manusia....

[ Last edited by  tempur at 11-9-2008 09:06 AM ]

hmm......ada sorang pempuan ni......tak nak mengaku dia asal dari kelantan...apa da...memang melawo je kejernya.....datang kl cakap kl...tapi ada sket kdg2 tekeluar kelate dia tu...tapi tak mo ngaku...senget betul...tu pun nak malu...apa da...

dulu masa zaman belajar kawan2 aku penah duk seumah ngn budak2 kelantan.....
kalau pegi kolej..perghh...

memang tak nak mengalah masing2 nak cun jer...bergomak2 muke...datang hari

pertama pakai tudung...dah naik sem seterusnya terus cabot tudung...................

rambut keriting pun dah rebonding...muahaha..TETAPI..adoi...pengotor ya amat...

nasib baik aku duk umah lain masa tu...huhuhu...kesian kawan2 ku...

sorry la yer org2 kelantan.....memang kenyataan dan berlaku di depan mata ku ini...bukan nak recist ke haper...TAPI MEMANG BENAR...

masa belajar kat itm aku berkawan ng dak kelate gak....ok la baik...lurus bendul...selalu tolong aku nak wat assignment......hehehe....

Follow Us
kalau LELAKI KELATE pulak.....aku hampir2 nak berkapel...tapi tak jadi sebab family aku x suke....huhuhuhu...so kita org kust kawan jerr......dah kawen dah pun budak tu......

TAPI LELAKI KELATE....bnyk yg comel2 gitew....ish2....geram teman nengoknye....

fanatik betul ngan negeri derang...

Dulu, forex pun sependapat dgn uols gak, nak2 lagi bila dah gi uni kan, bile time jumpa jerk kaum2 kelantan, segorombolan ..derang dah lupa dah kengkawan yg lain..pastuh cakap ntah apa2....kita tak paham kan? and i think it is very rude when u suddenly jumpa ur member2 senegeri and tiba2 slang bertukar kecek kelate la plak kan....pastuh ckap cam x hingat dunia, masa semester baru, slalu doa2 jangan ler aku ditempatkan sebilik dengan kakak2 senior dari kelantan..,yg jenis yg pkai tudung labuh segala, and amik course pelik2 cam science ker, engin ker, tidak syak lagi...kelantan mariiiiiiii,(mintak dijauhkanlah).. tak leh gi la ngan derang2 nih sumer, bukan nak hina atau pandang rendah....just can't...for me budak2 sabahan n sarawakian tuh lagi aku boleh masuk  ... ...and from life kat uni and dah keja....i mmg avoid org kelantan nih, baik lelaki baik pompuan... For me, sifat kenegerian derang nih teramat lah tinggi, sky high !!! Bila jumpa member baru...and dah ok kawan semua, tetiba dapat tau dia from kelantan,....terus turn off my mood nak kawan, harus ku larikkkkkkkk....tak tau nape...Mungkin dalam diri forex dah set yg kelantan people nih semacam lah...pas tuh negeri mundur and banyak lagilah faktor2 yg menyebabkan forex menjauhkan diri dari mereka. Itu dulu....sekarang forex berkawan baik dgn this guy .....yg pelik nya, forex mmg tau dia dari kb, kelantan....mula2 forex ignore gak lah....Forex pandang dia mcm org kelantan yg lain....But satu hari, perasaan forex mula bertukar suka uolsssssssssss..........., despite knowing him...is a kelantanese. Forex cool lagik....lama2 makin ku suke..makin ku suke dan makin ku suke..., forex x nampak that kelantanese criteria in him.....pelik pun ada..., and dia mmg klu ckap ngan kita, mmg x de slang kelantan sikit pun, itu yg buat forex suke...( tapi terpaksa tahan tinge gaklah kan, klu denga dia dah borak lam tepon ngan parents die)..Lama2 forex kenal dia pastuh kenal sikit2 kehidupan dia kat kelantan....baru tau, derang nih is not bad after all....cuma persepsi kita jer rakyat mesia yg lain meletakkan kaum depa tuh cam low class...prangai buruk dan sebagainye....And so far , hubungan kita ok, apa yg forex nak kata skang nih....ada jugak derang yg berperangai mcm uols ckap....tapi ramai lagi yg dah open and dah x de sifat kenegerian cam dulu2........sekian

[ Last edited by  forex at 11-9-2008 10:44 AM ]

Pandangan aku nie adalah hasil daripada pengalaman aku dan org sekitar aku...mengenai lelaki n pompuan yang memang berasal dari kelantan:

YAng baik nyer:

1. ENsem n Cnt3k2 gtu..(tak leh nak ckp aper r....)
2. SEtia kWn...(kalo tak der geng2 kenegerian dorg...)

YAng Kureng Baiknye:

1. selalu nyer lelaki kelantan akan khwn dgn pompuan kelantan gak
  ( cth: sepupu aku (pompuan - org kedah) putus tunang sebab parents belah lelaki org kelantan beriyea2 benor paksa anak dia kahwin dengan sepupu lelaki tu gak (kira pompuan tu pong kelantan gak)

2. Bahasa dorg yg tak semua org leh faham..kdg2 aku pun benggap gak nak faham..walopun aku leh lah gak memahami nyer kit2...

3. Bila dorg jumpa geng dorg dan kita hanya sorg jer negeri lain..alamatnyer terkontang kanting ler ko sorg2 huhuh....

Kesimpulannyer:

walau bagaimanapun dorg nie...tak semua nyer sama...ader setengah dah tak macam tu...
tapi bila minda dah set macam tu... sebab tu kita semua pikir dorg gtu....
aper2 pun setiap manusia ader kelemahan n kekurangan nyer
terima lah mereka seadanyer

Reply #367 penpink's post

stujuk. mama ojaw dulu hampir2 jadi ngan org klate. somel katenye. hehe

Reply #370 miss_flower25's post

ini pown my mum  said betul.

mama dulu kat U.. klu lalu depan group dak klate.. abes la kene ngorat trok oo.. derang weewtiit ta hengat!

tp dlm grp yg ramai tuh.. yg somel seko dua jek. yg len kering kering kate mama

and my mum's besfren  time tuh.. dak klate gak. dia ni ramah sgt. sejap jek leh masuk cakap swak. tros kene cop Murtad   sian ooo kwn mama tuh.

[ Last edited by  seroja at 11-9-2008 02:33 PM ]

aku bukan aper...kalu tengok kan kalu lelaki kelantan pegang power secara senyap-senyap nanti tetiba korang akan perasan org-org bawahan dier yang pangkat bawah sikit musti org kelantan....pastu musti ader diskriminasi kalu org kelantan buat mistake takpe kalu negeri lain....siap ler...bagi org dorang nie kronism terlebih sikit....cuma satu jek aku puji dorang nih...dorang mcm org cina sikit...ikatan kelantan tue kuat....musti nak tolong org negeri dier...pastu rajin tapi untuk yang perantau lah...."jange gege" heheheheheh

Reply #373 wnazzee's post

jange gege tuh apew?

mang tol aa psal ikatan tuh. mcm ore cine...  caner leh dpt semangat ikatan tuh ek?   penting tuh. klu dlm family ,,mesti sharing n caring n loving kahn?

errmm..

teda kew pacit2 or abe2 klate  dlm bod neh nak membela diri?

jange gege tue...jangan bising tak silap....penah ader satu grup kelantan pakai t-sirt cop jange gege nih...ala-ala samseng jek maser aku kat U dulu...dorang nie kalu bergrup jangan menmain tapi kalu sorang-sorang dorang nie ok plak...

me tanak prejudis sebenanya....

tapi 5 of my acquaintance(girls) pnah kena pukau & "R**e" dengan jantan yang kebetulannya dtg dr kelantan. kejadian berlaku pd tahun yg berbeza, tempat yg berbeza(merngkumi seluruh msia) & semestinya orang yg berbeza. tapi pelaku nya dr negeri yg sama...  

yg x bestnye perkara terjadi time camping la, time outstation laa....
sedey sbab girls tu sme xtau pn depa kena tau masa nk kawen la, tiba2 terpeknen la... :geram:  yg kes tiba2 terpeknen plg haru... dia sakit nenen p check dr ingat kot2 breast cancer, sekali dr cakap, "awak dh peknen 6 bulan" hmy3:  mulanya dia ingat dr main2, sbb perut x nampak(tuan pn debab), period as usual... kesian.....

maaf, org kelantan...
neh mebe kebetulan je, tapi terkesan kt diri neh. me dengar je guyz mane2 org klate nk dekat, mmg cabut lari le   me takut ter'mangsa'....  :geram:

Reply #372 seroja's post

tak per tak per sabar k

aper2 pun pandangan kita mengenai mereka...bukan kehendak mereka tercipta sedemikian cara dan sikap....semua nya telah di takdirkan....  

yang elok tu kita ingat ...

yang buruk tu kita peringatkan....

yang di peringatkan betulkan lah kesilapan...

tu cara nak eratkan hubungan....

kepada lelaki2 dan pompuan2 kelantan yg masih mengamalkan prinsip "GENG" buang ler sikap tu....bak kata perpatah kawan biar berjuta bercinta biar satu...