CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hest

LELAKI..OH..LELAKI... SENYAP KERANA SEKEPING GAMBAR???

kalu uols camne...laki penampilan je selekeh tapi sebenar kaya rayo.ada keje hebat.keta besar..u ...
chit_ana Post at 5-3-2012 22:48

ntah lahh chit ana... bila dah dan dewasa2 ni... lebih banyak pandang attitude dari semua... dengan solat.  tapi kalau macam chit ana cakap tu.. agama ok... hest sambar gak kot

ntah lahh chit ana... bila dah dan dewasa2 ni... lebih banyak pandang attitude dari semua.. ...
hest Post at 5/3/2012 22:52

kena cari kat masjid dan majlis+program agama kot

kena cari kat masjid dan majlis+program agama kot
chit_ana Post at 5-3-2012 22:57

.hahahaha.. jgn kata gitu chit ana... sebenarnya.. ramai juga jejak diluar sana yang sempoi2 tapi jaga solat tak lah selalu sangat ke masjid surau.... hest baru terperasan... huhuhuhu. kagum... duniawi pun diorang nikmati... ukhrawi pun diorang nikmti...

.hahahaha.. jgn kata gitu chit ana... sebenarnya.. ramai juga jejak diluar sana ya ...
hest Post at 5/3/2012 23:07

haah la kan...jom pikat org laki yg gini {:4_500:}

hurm. saya ada pengalaman jugak lah tapi masa awal awal kenal dulu, memang kitorang takda tgk gamba. bila dah lama kawan, baru tgk gamba kat fb masing masing. masa tu saya mmg ok dgn dia. saya tak kesah pun dgn paras rupa. lama tu baru jumpa. bila jumpa, saya cam ok lagi even masa tu ada yg tak berkenan tapi bukan sebab rupa tapi sebab lain. so, kesimpulan nya, kalau saya rupa paras tak penting yg penting tu diri dia. then, cara pembawakan diri dia tu.

Rate

1

.tapi, klu lelaki lebih2 mngayat..memang lah ppuan boleh terperasan...jika skdr nak bkawan, x perlu la mngayat bagai...
cubby_qt Post at 5-3-2012 22:01

define mengayat?

kalo setakat melayan dgn baik, ajak pegi makan atau tengok wayang berdua (lelaki & perempuan) dilabelkan sebagai mengayat, sat lagi mesti ada forumer lelaki masuk sini dan berkata "perlukah kami lelaki melayan anda perempuan dgn kasar baru tak dilabelkan mengayat?"

hehehhehe

Follow Us
Reply  siputsedut

kehkehkehkehkehkeh
kegimaru Post at 5-3-2012 16:37

moteppp gelak

Reply  siputsedut

dulu aku ada gak penpal kat dc. time tu skolah rendah - yg boleh pilih2 negara ...
mziskandar Post at 5-3-2012 16:38

mesti dia ingat ko stop anta surat sbb dia tak cun/hensem kesian...tp syok woo dulu2 dok main hantar2 surat gitu gigih sangat siap beli kertas yang ada mcm2 corak tu.. pastuh mcm tertunggu2 reply surat tu

hahahaha harus tak usah diingati namanya
hest Post at 5-3-2012 22:44

kosser sangat...baik iols hafal formula maths

hurm. saya ada pengalaman jugak lah tapi masa awal awal kenal dulu, memang kitorang takda tgk gamba. ...
BungaJauh Post at 6-3-2012 00:11

betul tu bunga.... kalau rupa tak berapa lekat di hati... tapi perangai menyenangkan... rasa silap2 kita pun jatuh hati kan?

tapi kalau perangai dah pelik... memang mengundang cabut lari.. huhuhuhuhu

define mengayat?

kalo setakat melayan dgn baik, ajak pegi makan atau tengok wayang berdua (lela ...
ruffleen Post at 6-3-2012 08:28

hahahahaha tak kor ruff

kalau hest.. bg hest mengayat tu.. menggunakan kata2 yang indah2... yang memuji2... yang romantis2...

sebab kalau kawan... kan kita,, menggunakan bahasa yang sopan sahaja... bukan yang berbunga2 tu...

bagi hest lah ye

alhamdulillah..bestnyer mcm tu..memg jodoh matlampir la mcm tu..

kan senang mcm tu k ...
C1k_J4h Post at 5-3-2012 10:38

Saya jumpa isteri saya memang sudah ditakdirkan...saya sendiri sampai sekrang tidak tahu sebabnya..Orang cakap mimpi adalah mainan tidur...tapi mimpi saya 13 tahun dulu adalah petanda jodoh saya.. Saya berkenalan ngan wife di alam cyber tak lama...15 minit je kot...Dari perkataan salam..dan minta no telefon...Saya call wife sekali masa tu...bersahaja just nak pastikan nombor betul ke palsu...masa tu telefon rumah sewa je la jadi mangsanya..Selepas tu, saya tidak hubungi wife lagi coz saya x percaya sangat perkenalan ala-ala cyber nie. But, one day lebih kurang seminggu kemudian...saya bermimpikan wife...bukan sekali tapi 3 malam berturut2..saya jadi pelik..why?..why? saya x kenal dia...lihat rupa pun x pernah...bersembang kat telefon pun sekali jer..tetapi dalam mimpi tu saya berkata itu adalah dia..dia tersenyum pada saya tanpa berkata sepatah perkataan pun sehingga saya tersedar...begitulah malam berikutnya. Oleh kerana rasa ingin tahu..saya call wife kembali..mula2nya agak frust jugak sbb talian sibuk...biasalah student menyewa ramai2...oleh kerana rasa ingin tahu yg amat sangat, saya cuba la beberapa trick utk ajak keluar...tapi wife sentiasa tolak ajakan saya..berlanjutan sampai 7 bulan ..kebetulan masa tu saya nak berhenti kerja...saya minta tolong wife tuliskan surat rasmi sbb x pandai (actually taktik je tu). Saya suruh dia hantar by hand dan jumpa dimana2 la sbb sy nak urgent..(ni pun trick jugak)..sehinggalah kami bertemu kat Central market..Dari hari tu bermula lah cerita kami sampai skrg...dan masih belum tamat lagi.. sekian.

Rate

1

Saya jumpa isteri saya memang sudah ditakdirkan...saya sendiri sampai sekrang tidak tahu s ...
matlampir Post at 6-3-2012 09:50

abang mat.. masa mimpi tu.. abang mat memang tak pernah tengok muka dia kan?

abes masa jumpa tu... muka dia sama ke dalam mimpi?

abang mat solat istikharah ke bang mat?

Saya jumpa isteri saya memang sudah ditakdirkan...saya sendiri sampai sekrang tidak tahu sebabnya..

betul tak hest cakap.. kalau dah sampai jodoh... perjalanan dia amat senang.. sampi bila kita tanya mereka2 yang dah ketemu jodoh,,, jawapan dia mesti... macam tu... ntah.. tak tahu... tiba2 je.. etc

Saya jumpa isteri saya memang sudah ditakdirkan...saya sendiri sampai sekrang tidak tahu s ...

ALOLOLO...KIUTNYEEE STORY ABE WEH...
BUAT MEL NAK TERBANG KE ANGKASA JE NI..

abang mat.. masa mimpi tu.. abang mat memang tak pernah tengok muka dia kan?

abes masa  ...
hest Post at 6-3-2012 09:58

memang tak pernah tengok pun...di duduk diatas batu tembok...bila belek2 balik gambar2 lama kami berdua ada satu gambar tu..sebijik gaya di duduk camtu...gambar tu abe mat ambik kat Taman Tasik Shah Alam...maybe gambar tu tu kot datang dari masa depan

memang tak pernah tengok pun...di duduk diatas batu tembok...bila belek2 balik gambar2 lama kami b ...
matlampir Post at 6-3-2012 10:07

hamboih bestnyela... hehehehehe

abes masa jumpa first time tgk dia tu.. abang mat tak rasa pape ke?33muka sama macam dalam mimpi ke.. apa ke..

Saya jumpa isteri saya memang sudah ditakdirkan...saya sendiri sampai sekrang tidak tahu sebabnya ...
nah lagu spesel utk mod lampir....

Ku tak tahu mengapa

Tiba-tiba sahaja

Di dalam hati ini sering rindu padamu

Kau dan aku sudah ditakdirkan bertemu

Dan tiba-tiba kita jatuh cinta

Ini semua sudah suratan ilahi

hamboih bestnyela... hehehehehe

abes masa jumpa first time tgk dia tu.. abang mat tak  ...
hest Post at 6-3-2012 10:12

itu saya x dapat nak pastikan 100%..tapi naluri saya masa tu mengatakan yg hadir dalam mimpi tu adalah wife. Saya ada buat solat istikarah...saya tak ketemui jawapan...tapi naluri saya tetap mengatakan dia lah jodoh saya...saya terima seadanya ketentuan Tuhan. Saya x akan menyesal memilih dia..saya sayang wife seadanya..saya sayang cahayamata yg lahir dari rahimnya..Segala2nya bagi saya dalam dunia nie..Hidup saya pasti sunyi tanpa mereka.She complete me.

itu saya x dapat nak pastikan 100%..tapi naluri saya masa tu mengatakan yg hadir dalam mimpi tu ad ...
matlampir Post at 6-3-2012 10:19

ha.. ini lah yang hest cari....means jawapan dari solat istikharah.. meh hes buat rumusan dari cerita abang untuk kawan2 ...

untuk kawan2.. ikisah abang mat ni.. adalah jawapan istikharah yang betul...

sebenarnya... bila kita istikharah... tidak semestinya kita akan dapat mimpi melihat orang itu dengan jelas macam video... tak... sebenarnya.. ia adalah lebih kepada gerak hati... kadang kala.. kita terima.. bukan tiap kali kita solat tu.. kadang kala lewat sikit dari itu.. kenapa? sebab Allah lebih mengetahui.. bila masanya yang sesuai untuk kita mendirikan rumah tangga...

kalau kawan2 solat istikharah... sampai sekarang belum ketemu jawapan... bersabarlah... sesunggunya. Allah lebih mengetahui apa yang terbaik buat kita... 'sirru alam zatualla'  semua rahsia alam adalah zat Allah.. jangan berputus asa... teruskan solat istikharah setiap malam.. minta Allah beri petunjuk jodoh buat kita... dan minta lah Allah menitipkan kepada kita calon2 yang boleh bersama kita langkah ke ukhrawi...

solat istikharah bukan lah 3 kali sahaja dah stop tak payah buat,,, buat lah sekerap yang boleh.. merayu dan memintalah pada Allah... kerana sesungguhnya... Allah rindukan ratapan dan rayuan kita sebagai hambanya...  

nah lagu spesel utk mod lampir....

Ku tak tahu mengapa
Tiba-tiba sahaja
Di dalam hati ini ...
ruffleen Post at 6-3-2012 10:16

ada..ada jerk la ko ni ruff