CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-LTS

Rebutan Presiden FAM: TMJ Sah Lawan Tan Sri Annuar Musa

Bolasepak malaysia di kira berjaya jika.
1.Layak ke pusingan seterusnya piala  ASIA. Kum B (PRK,LUB,HK)
2.Gold Medal SEA Games 2017.
3.Juara AFC Suzuki Cup 2018.
4.Win all class A friendly games. (2017-2018)
4.Ranking FIFA  below 150. (current 162 feb 2017) by end 2018.

Good Luck who ever wins.

alesandra replied at 14-2-2017 11:32 AM
anak2 raja dan politician yg takreti apa2 psl persatuan dinaungi  adalah tradisi ummah dunia ke-3  ...

dia sebenarnya kena orang yang:

1. Berpengaruh
sebabnya nak gunakan pengaruh untuk dapatkan sponsorship

2. Ada background pasal sukan tu
sebab, dia tau apa yang suakan tu perlukan untuk maju

3. Kewangan yang mantap
orang kaya boleh guna all the resources untuk majukan sukan ni

4. Ada pengalaman luas dalam manage satu organisasi sukan
orang yang ada track rekod baik dalam manage sukan, contoh anuar musa dulu bawak kelantan jadi juara Piala malaysia 2 kali, TMJ bawak JDT jadi juara AFC cup...

5. Attitude yang baik

ada 5 criteria utama ni memang boleh lah maju satu2 sukan tu

mcm bosan je. balik balik kerabat. mula2 berkobar,, hujung2 jadi kerabat sinun la jgk

Harap TMJ menang. Nak tengok jugak kehebatan yg diwar2kan.
Kita berharap benda yg baik utk bola sepak negara.
Kalau dpt memastikan bolasepak maju, even kak mah jd presiden pun tiada siapa bantah.

Knp big momma x offer bertanding? Pengaruh dia lg kuat hapa, kewangan pun kukuh, tegas orangnya, taktikal yg org biasa2 x blh fikir, planning yg sllu menjadi. Dia lah calon yg paling sesuai...ko ghase?

lkick2113 replied at 14-2-2017 03:21 PM
dia sebenarnya kena orang yang:

1. Berpengaruh

point no 1 dan no 3 sgt la alasan pprt ummah negara dunia ke-3.sejak bila presiden persatuan kena org kaya...ajaran sesat mana ko ikut neh ?presiden FIFA skrg org kaya kaaa?sooo batak punya alasanowhh..tapi nak ikutkan presiden FA england caprut pojaan ko yg aku yakin kaki bangku tu...selayaknyalah ratib 1966 saja seumur hidup.no5...omg ..attitude yg baik keewww?..montah hijo aku

Follow Us
Edited by lkick2113 at 14-2-2017 06:11 PM
alesandra replied at 14-2-2017 04:58 PM
point no 1 dan no 3 sgt la alasan pprt ummah negara dunia ke-3.sejak bila presiden persatuan kena  ...

itulah ramuan nak jadi maju ........ tak ada pengaruh memang tak jadi.......caya lah cakap aku.
presiden FIFA kalau tak ada pengaruh memang tak jadi presiden lah......semua didunia ni memang nak pengaruh, bukan kira negara maju ke tak, memang pengaruh tu penting, kalau ko nobody, hehehehehe..........memang harap idea je ....tak jalan kak oiii.....ingat tak sebab apa step blatter dapat jadi presiden??? ha......tu dulu.

kalau bukan dari golongan raja x boleh ke..senang nak kritik... jz my sposen

Sat lgi kalau Tmj menang abis le semua yg kritik pentadbiran dia dihumban masuk lokap

Pemilihan masih berunsur politik,yang kalah kena tendang..Patutnya yang kalah atau yang mendapat undian kedua tertinggi patut jadi timbalan presiden,baru kerja boleh jalan..
Nak tengok juga apa tmj boleh buat pada bolasepak negara.Kalau liga dalam negara,bolehlah catas semua pemain terbaik pasukan lain  untuk melemahkan lawan.harap beliau boleh menang..

Peyno where are u.. mai komen sikit

Edited by PristineOne at 14-2-2017 09:08 PM

Paling penting walk the talk lerr....asik pompang sana sinik tapi bila suruh jadik Presiden mengelak ngelak.... hah la ni baguih la bertanding....bangsa Pahang..bangsa Kelantan..bangsa Tengganu...Bangsa Selangor dan bangsa KL pun nak tinguk jugerk kehebatan owner JDT

Takat menang Sukan SEA tawun ni ... tak payah lerrr... Tengku Mahkota Pahang pun maser jadik Presiden pun dah raser menang takat tournament Asia Tenggara nih...

Kalau hebat bagai dikata... fan nak ler merasa sepak bendera kecik kat corner padang masa Team Harimao Malaysia menang ke pusingan Akhir Piala Asia ka... menang Gold Asia games ka

lkick2113 replied at 14-2-2017 06:07 PM
itulah ramuan nak jadi maju ........ tak ada pengaruh memang tak jadi.......caya lah cakap aku.
p ...

sepp blatter jadi presiden ujung2 kantoi gak skandal.pengaruh tak pengaruh..kalau korup tak jadi apa jugak.tak kemana pun .org tak tak peduli pun psl good attitude jadah semua tu.yg penting kredibiliti dan integriti.yg 2-2 org  tu mmg takde  elemen tu.dulu tak sampai setahun tmj penah ckp kat talkshow harith iskandar dia tak berminat nak jadi presiden fam sbb takut bias pada jdt.kalau ada kes disciplinary against jdt ..apa dia nak buat?gunakan pengaruh dia jdt terlepas??pengaruh la sgt kannn.se bangsat2  presiden terdahulu takde la taksub  pada pasukan negeri.dia tu dahla tak matang..tau nak bergado je.tapi aku paham la,org mcm ko mana reti integriti..itu sbb bodoh

alesandra replied at 15-2-2017 10:11 AM
sepp blatter jadi presiden ujung2 kantoi gak skandal.pengaruh tak pengaruh..kalau korup tak jadi a ...

Haha....sbb presdn yg dulu jg la phg x turun2 liga perdana

Firenzza replied at 15-2-2017 10:44 AM
Haha....sbb presdn yg dulu jg la phg x turun2 liga perdana

sorry aku terlepas pandang akan  hal tu...mungkin perangai caprut sebegitu antara sbb aku tak follow local football

alesandra replied at 15-2-2017 10:11 AM
sepp blatter jadi presiden ujung2 kantoi gak skandal.pengaruh tak pengaruh..kalau korup tak jadi a ...

sedap mulut ko cakap......ni malaysia lah, dah 2 candidate tu je yang the best among the worse ...so, what choice do we have????...pada aku integrity dalam kes ni subjective dan ianya adalah virtue of practicing what one preaches...... cuba specific, integrity dari sudut mana???? what about your candidate??? yg macamana ko nak????

lkick2113 replied at 15-2-2017 10:49 AM
sedap mulut ko cakap......ni malaysia lah, dah 2 candidate tu je yang the best among the worse ... ...

integriti secara dasar pun ko buat2 tanak faham...ini nak suruh org huraikan secara specific??senyum pahit jela aku

harap2 tmj menang...
aku salute ngn dia  bila dia bawak perubahan bola sepak pd JDT...

alesandra replied at 15-2-2017 10:54 AM
integriti secara dasar pun ko buat2 tanak faham...ini nak suruh org huraikan secara specific??seny ...

Jawab lah kriteria calon ko???

lkick2113 replied at 15-2-2017 01:44 PM
Jawab lah kriteria calon ko???

utk apa aku jawab?kalau ada pun... org tu sampai mati pun tak akn diberi peluang menerajui persatuan sukan rakyat inehhh