CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: seribulan

[Tokoh] Jika aku seorang pemimpin...

Tun M definitely

Rate

1

jika aku jadi pemimpin...

nak halau rakyat yang rasis dan berlagak kt tanah melayu ni

nak buat sistem macam indonesia...1 bahasa je tak payah nak banyak cikadak sekolah berjenis2 ni

Rate

1

tak tifu-tifu

Pernah berangan nk masuk bdg politik,siap nk tukar kos sains politik la bagai.. akhirnyer dgr nasihat mak.. jangan.. bukan semua org mampu jd pemimpin yg adil tok rakyatnyer.. jadi la pemimpin tok keluarge sndri.. bimbing dlu ahli keluarge ke jln yg benar..
Namun jika saye seorg pemimpin, saya akan...
1) perbetulkam sistem pendidikan negara, kasihan lihat guru n murid2 jadi tikus makmal tiap kali mnterinya brtukar,boleh ade perubahan nmum jgn trlampau drastik@syol sendiri
2) jadi mcm salah seorang sahabt nabi, mase jd khalifah, malam2 rakyat tgh tido die pergi melihat kehidupan rakyat, bukannyer 5 thn nk PRU baru dtg hulur bantuan
3) 0% miskin tegar di negara sendiri dlu baru sibuk nak tlg pelarian ngre lain,boleh bg sumbagan tp jgn melebih
4) perbaiki sistem jalan raya, jln kurang brlubang, berturap tu buat btul2.. kena ingat rakyat tiap hari keluar bekerja,jika jln teruk smpai de nahas kemalangan, hilang prgantungan seorn isteri n anak2
5) kesihatan dam pertanian, saling kait mengait, lebih bahan/produk makanan ke arah makanan seimbang, baru la terjage kesihatan rakyat,xde la kena cop bangsa layu@malas...
6) sahsiah/jatidiri/agama/kerukunan rmh tangga- didik dr kecil,anak lelaki terutamanya spy tahu erti tanggungjwb dan amanah/basic agama yg baik..
Sekian.. jika aku seorang pemimpin, mane nak carik yg perfect, sbb hanya Nabi/Rasul je yg maksum.. betul kata seorang pendeta,xingat name die, Rumi kot.. kekayaan sebuah negara mampu diagihkan dan mengenyangkan seluruh isi rakyat negara itu, NAMUN KEKAYAAN SEBUAH NEGARA BELUM TENTU DAPAT MENGENYANGKAN PERUT@NAFSU SEORANG PEMIMPIN....

Rate

1

Insya allah berlaku adil dengan semua golongan.. tak ada yg miskin... tak ada kasta.. umur 40an pun boleh diterima kerja lg...haishhh mcm2 le nak kasi sama adil hehehe cuma nak kekalkan tnah melayu ni tetap melayu punya jer..

Rate

1

jika aku seorang pemimpin..aku akan pastikan semua orang mndapat manfaat sama rata....

Rate

1

Follow Us
Jika ku seorang pemimpin, pertama sekali aku akan pastikan keselesaan dan kesejahteaan rakyat. Contohnya tidak membebankan mereka dengan kenaikan harga barang, perbalahan politik dan aku akan perbaiki sistem undang undang serta mengadakan undang undang selaras dengan islam.

Selain tu aku akan banteras beberapa isu beekaitan dadah (lupuskan kilang kilang dadah dan arak), perketatkan kawalan keselamatan negara (sape buat jenayah akan dihukum dengan hukuman setimpal dengan jenayah dilakukan), banteras kes rasuah, banteras kes lgbt, tingkatkan taraf ekinomi penduduk, beri peluang kerja kepada penduduk bumiputera, perketatkan kemasukan pendatang asing, serta pastikan rakyat bebas kemiskinan.

Rate

1

Akan utamakan kemudahan rakyat, miskin sifar, bersikap adil dan saksama, bagi gaji minimum yg berpatutan supaya rakyat tak terasa bebanan ekonomi

Rate

1

Pemimpin dalam keluarga je kot... Huhu

Rate

1

Aku nak putr balik masa. Haha yang itu je.

12
Return to list New