CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: burung_pungguk

JACLYN VICTOR - GEMILANG

cover dia mmg superb la..cantik...

nampak cam vogue gitu...

tunggu gaji la beli...

cover memang cunn..hopefully lagu pon secun covernya...

nak beli jugak!!!!!!!!!!!!!!!!!

semalam tak release lagi..

hari ni dan seterusnya aku akan bugging kedai muzik tu..hehehe

Originally posted by KoSe at 16-12-2004 10:28 AM:
semalam tak release lagi..

hari ni dan seterusnya aku akan bugging kedai muzik tu..hehehe

ok KoSe...aku tunggu kau je ni...:bgrin:

Originally posted by whitedove at 16-12-2004 12:26:

ok KoSe...aku tunggu kau je ni...:bgrin:

ok no prob...bila keluar jer aku terus akan bagitahu kat sini..

Follow Us
ALBUM JAC DAH BERADA DI PASARAN SINCE SEMALAM 16 HB 12 2004

CEPAT DAPATKAN SEGERA..

SEMALAM CD TU SOLD OUT KAT KEDAI CD YG AKU SLALU BELI TU..

Originally posted by KoSe at 17-12-2004 11:45 AM:
ALBUM JAC DAH BERADA DI PASARAN SINCE SEMALAM 16 HB 12 2004

CEPAT DAPATKAN SEGERA..

SEMALAM CD TU SOLD OUT KAT KEDAI CD YG AKU SLALU BELI TU..

tqs KOSE...harus turun beli ahad ni...

mak ai...sold out tu..

aku dah beli dah album dia...aku cuma bleh kata kalo aku nak bagi an honest to goodness review about this album...kurang best la album dia, not so good...dah dgr berkali2 pun mmg aku tak dpt 'tangkap' lagu2 album ni.its okay but the sykt rakaman could have done a better job.

gemilang versi studio- kurang best versi ni. the live version is a million times better than this version. ramli ms did a mediocre job on this one. mana pergi backup vocals sedap ve dan juwita suwito yg mcm versi live(esp part yg ada ha ha ha ha ha ha..)??byk part diorg ubah utk versi ni....contohnya masa jac nyanyi korus part "..bertenaga" tu dia masuk perkataan tenaga cam lambat. alat2 muzik utk lagu ni pun mcm tak sesuai utk lagu ni. ko kena dgr betul2 lagu ni to see the big difference they made to it. yg part best dlm lagu ni yg diubahsuai ialah part klimaks masa nak habis...jac menahan jeritannya sampai habis, jadi the song finishes with a bang...mcm lagu opera la.lama la dia tahan suara dia, sama taraf dgn penyanyi antarabangsa.

cuma setia- tak sedap lagu ni.mcm lagu murahan yg patut diberi kpd elite je. lagu pop biasa yg slalu kite dgr dari erra, amy, ziana. so weak dan tak special langsung. aku rase jac bleh nyanyi lagu rancak yg lebih elok dan bertenaga mcm masa dia kt MI.

padamu permataku- aku slalu skip lagu ni. lagu balada tipikal yg biase dinyanyikan oleh artis melayu. tak best.

di bawah pohon asmara- lagu ni best berbanding lagu2 lain album ni. infectious dan meningatkan aku kpd lagu rancak i'm every woman nyanyian jac masa top4 dulu kt MI.

tiada lagi indah- okey je. lagu balada tipikal.

love- okje.

bring out the best in me- lagu ni best gak kalo dah dgr byk kali. cara dia nyanyi mesmerizing.

impian- best jugakla kalo dah dgr byk kali. jac menjerit masa kemuncak lagu ni mcm lagu gemilang.

when i fall in love- aku rasa versi live kat MI dia lagi sedap. apsal lagu ni jadi uptempo(agak rancak)?? bukan lagu ni balada ke masa dia nyanyi kat MI dulu?? tetapi, kalo dah dgr byk kali mmg sedap lagu ni.

tunggu sekejap- lagu ni pun bleh tiba2 laju skit(uptempo) rentaknya daripada masa jac nyanyi masa kt MI. tak silap, masa dia nyanyi kat MI, rentaknya balada, lembab.

gemilang versi live- lagu terbaik dlm album ni. jac 'melepaskan' semua dlm lagu ni.

pendek kata, album ni mempunyai kualiti yg sederhana je. tindakan sykt rakaman nak rushing/ percepatkan pengeluaran album jac semata2 kerana nak masuk AIM tak semestinya menjanjikan apa2 utk jac. perlu diingatkan bhw jac tidak bersalah dlm hal ini kerana dia tidak mempunyai apa2 'say' utk proses pembuatan album ni. dia dah kata kalau bleh dia nak buat cara dia dan buat album inggeris bukan melayu tapi sykt rakaman takut karang kalo terlalu artistik, org melayu takkan beli sebab target, semestinya org melayu yg lebih meminati lagu2 balada tipikal/jiwang ala2 misha, sarah, ziana,etc.

tapi suara jac/ nyanyian jac dlm album ni mmg top-notch. dia dah melakukan tugasnya dgn sedaya upaya membuatkan lagu2 dlm album ni her own. she did it effortlessly and didn't break a sweat. cuma, ada sesetengah lagu dlm album ni tak sesuai utk vocal jac yg mmg power gile. aku rasa suara jac lebih sesuai dgn background alat2 muzik acoustic (guitars, drums, etc) cam album pertamanya 'dreams'.

kalo nak bandingkan album ni dgn album dreams, dreams lebih hebat. aku bagi dreams 4/5. album ni bagi aku 2.5/5 bagi kualiti tapi 3.5/5 sebab nyanyian jac hebat. sayang sykt rakaman tak 'take their time' betul2 utk menghasilkan album yg benar2 berkualiti...harap2 album seterusnya lebih berkualiti. aku harap next album, jac mintak pertolongan ruffedge, ve, james m. baum, reshmonu and some indon composers.

daripada beli album ni, baik beli album dayang sayang kamu drpd dayang, the new authentic drpd gerhana ska cinta atau potret drpd bau.

kalo nak belipun, jgn mengharapkan yg terbaik dari jac. kalau nak yg terbaik, beli dreams.

[ Last edited by IrvingLorenzo on 20-12-2004 at 03:22 AM ]

Originally posted by IrvingLorenzo at 19-12-2004 13:43:
aku dah beli dah album dia...aku cuma bleh kata kalo aku nak bagi an honest to goodness review about this album...kurang best la album dia, not so good...dah dgr berkali2 pun mmg aku tak dpt 'tangk ...

wow.. good review... semalam pegi ca4 album jac tak der lagi, terus beli peter pan... ye ker dream lagi best dari gemilang??? hmm.... ok lah..

tak best? la.......
takpela, jimat sket duit aku.

Originally posted by IrvingLorenzo at 2004-12-19 01:43 PM:
kalo nak bandingkan album ni dgn album dreams, dreams lebih hebat. aku bagi dreams 4/5. album ni bagi aku 2.5/5 bagi kualiti tapi 3.5/5 sebab nyanyian jac hebat. sayang sykt rakaman tak 'take their time' betul2 utk menghasilkan album yg benar2 berkualiti...harap2 album seterusnya lebih berkualiti. aku harap next album, jac mintak pertolongan ruffedge, ve, james m. baum, reshmonu and some indon composers.

daripada beli album ni, baik beli album dayang sayang kamu drpd dayang, the new authentic drpd gerhana ska cinta atau potret drpd bau.

kalo nak belipun, jgn mengharapkan yg terbaik dari jac. kalau nak yg terbaik, beli dreams.

perh...biar betul...aku nk cari la album dreams tu!!

Originally posted by IrvingLorenzo at 19-12-2004 01:43 PM:
aku dah beli dah album dia...aku cuma bleh kata kalo aku nak bagi an honest to goodness review about this album...kurang best la album dia, not so good...dah dgr berkali2 pun mmg aku tak dpt 'tangk ...

dah beli dan dengar dan :setuju: dgn apa yg ko komen...

DianaDin This user has been deleted

dah dengar

tumpang review

saya baru je beli KASET our 1st Malaysian Idol...Jaclyn Victor....!!

well...maybe expectation sy was too high..maka sy a bit kecewa lah dgn album tersebut..

sore Jac ok..super duper bumber...as biasa...tapi pilihan lagu pada selera saya....agak hambar dan tiada variasi yang ketara...

dengar lagu2 balad Jac bagaikan mendengar lagu2 Dayang Nurfaizah dlm album pertama...semuanya melankolik R&B tak siap!

lagu2 rancak pula...agak mengejutkan saya...coz pada telinga saya ianya serupa benar dgn lagu2 pop kak ziana di awal kemunculan dulu...ala2 lagu sangkar cinta..langsung tak guna elektronic music instrumen...

lagu Tunggu sekejap dinyanyikan semula..bukan live masa final...dah kurengg sikit...music arragementnya tak smooth...lagu tu dah pendek..nak di panjang-panjangkan...Ramli MS saje nak kenakan Jac le tu...takut MI melebihi AF...

lagu when i fall with love pun dah diubah melodinya kepada lebih cathcy...sayangnya Jac masih menyanyikan lagu tu dgn cara asal...maka vokal bagaikan tak selari dengan melodi...hilang pesona!! tiada lagi penghayatan....

ringkasnya....nasib baik beli KASET...kalo CD dah tentu saya burn!!....buat cetak rompak...jual...dapatkan balik duit saya yg dah terburn.

tapi lagu gemilang still power...versi studio maupun live..sore Jacpun ada iras2 sore Kak Ziana masa mode2

oklah...cubalah dengar...mungkin telinga anda membisikkan sesuatu yang berlainan daripada apa yang saya alami....

album ni bagus terutama VOKAL Jac...especially dlm lagu GEMILANG ( versi studio : susunan muzik ala2 orkestra...paling best part ending lagu tu...vokal jac memang superbbbb & versi 'live' )...the rest, depends on individual punya taste...

satu kemusykilan: kenapa tiada lagu dr PAUL MOSS, ROSLAN AZIZ ataupun AHMAD IZHAM OMAR dlm album ni...? :hmm::hmm::hmm:...diaorg tu sibuk kot...;)

honestly, JAC boleh tercalon sbg finalis ARTIS BARU TERBAIK & PERSEMBAHAN VOKAL TERBAIK DLM ALBUM (WANITA) kat AIM 2005...SURE!!!!...

kalau masuk AJL rasa2nya trofi best vokal dpt kat JAC menerusi lagu GEMILANG...

[ Last edited by burung_pungguk on 21-12-2004 at 05:34 PM ]

pagi tadi ( 22/12/04 ) MHI TV3 jemput JAC utk perkatakan pasal album ni...sedih nya tengok cara JAC jawab soalan...ala2 'blur'...apsal????

tapi lagu gemilang yg diperdengarkan bkn dr versi studio atau live...kedengaran lain...versi mana pulak ek????

ala frustnye album jac tak seperti yg diharapkan.
tunggu album kedua ajela...

memang betul album ni tak spt yg diharapkan..

aku masih dlm proses utk menyukai album nie...awal2 dengar memang langsung tak best..dahlah saing release ngan album NING yg teramatlah best tu...

tp beli jelah album nie...support JAC...

laa..aku tengok cover terus pikir nak beli...tapi bila baca review korang macam tak nak beli aje...by the way, album dream tue ada masih dalam pasaran ke??
tapi tak baik diorang percepatkan pengeluaran album tue...i mean pemilihan lagu kenalah berhat2i kalo diorang nak menang AIM...tak boleh sabar ke diorang nie??