CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: Raja_Dewa

SEBUAH CERITA, Cerpen ke Cerjang? Cerita ler.

Close [Copy link]

Reply #20 Raja_Dewa's post

wahahah memalu la plak..  u jgn la malu malu.. kang i lak malu...wahahahahah....

teruskan usehe... aku dah tepon aku nye besh pren.. soh dia masok bace cite ko.... sob sob.. sah minah tu leleh.. dah la mmg azali kali leleh.. crite aku x leleh dia leh leleh sabo je la....

hi raja dewa...mmg best cerita u ni..sambung lagi ye

Raja_Dewa This user has been deleted
Ahaks....

Ni kasi semangat sketlahhh.. hupp.. huppp..! Hiyaaaa.....

Exercise jab... Ahaksss...

Wah kalu ada orang tangkap leleh ni.. musti jiwa hindustan.. huhuhuhu... tapi saya sekadar menulis dan mengembangkan cerita mengikut langkah kaki. Kalau koranglah jadi macam Na ni, korang akan buat apa....?

Terima kasih MOD. Kacang ni bagi naik semangat sket.. Hiyaaappp... Ufff.. ufff...

Chantry... seganlah I...  

[ Last edited by  Raja_Dewa at 31-1-2007 09:59 AM ]

Bila aku dan Kay sudah berkahwin, kami lebih banyak menghabiskan masa bersama. Kami suka bersantai di tepi kolam. Kay menghadiahkan ku anak pokok teratai dan bunga lili. Pokok bunga ku membesar dengan baik. Kebanyakannya berbunga. Pokok teratai amat mudah tumbuh di kolam dan sungai semulajadi tapi aku berjaya membiakkannya dengan banyak di kolam rumah. Lebih seronok kalau kami dapat merasai biji teratai. Pokok yang ku jaga gemuk-gemuk. Orang kata biji teratai boleh dibuat ubat. Ramai jiran-jiran terdekat datang mengambil buah teratai di sini bila memerlukan. Kolam kami besar.

Abang Mi melanjutkan pelajarannya ke Australia dalam bidang perniagaan. Sudah tentu dia akan mengambilalih perniagaan Daddy nanti. Tinggallah kami menjaga arnabnya. Arnab Abang Mi ada banyak. Yang hitam, yang kelabu, yang putih. Aku pun tak tahu yang mana satu kuberi nama Tompok, Cat-Cat, Limah, Bawang... Lebih seronok kalau kami sama-sama menyambut kelahiran arnab yang baru. Kay akan bermain-main dengan arnab. Kalau Kay jahat sikit, dia akan catkan badan anak arnab untuk melihat tumbesaran arnab itu. Ntah apa-apa ntah!

Aku suka juga dengan arnab. Arnab yang besar-besar sudah jinak. Aku takut memegang arnab yang kecil. Macam anak tikus. Satu hari Kay terlupa menutup pintu kandang arnab. Apa yang berlaku, arnab berkeliaran di rumah. Aku tak kisah sebab aku suka suasana begini. Tapi apa yang berlaku, anak arnab jatuh ke dalam kolam. 3 ekor mati. Kesian anak arnab tu.

Paling aku marah, bila seminggu selepas arnab jatuh ke dalam kolam, semua ikan dan pokok terataiku mati. Rupanya ada arnab yang sakit tidak kami sedari. Kemudian arnab ini membawa penyakit dan masuk ke dalam kolam. Semua ikan mati.

Aku mengamuk besar kerana hal itu. Aku salahkan Kay kerana tidak menutup pintu kandang. Sepatutnya aku perlu salahkan arnab tu kenapa mereka gatal-gatal keluar dari kandang. Batu kerikil dari dalam kolam yang ku pegang, ku lempar terkena basikal lumba Kay. Patah rim. Kay pula yang marahkan aku kerana rim basikal kesayangannya patah. Tapi dek kerana ikutkan perasaan, aku terlupa Kay itu suamiku, bukan kawanku. Aku tolak Kay jatuh terkena hujung pagar yang tajam. Memang aku ni keturunan Samseng Kampung Dusun agaknya. Ahh.. di mana Kampung Dusun tu, ya?

Berbalut tangan kiri Kay. Dari pergelangan tangan ke siku. Jahatnya aku. Parutnya berkesan hingga aku ke Rom.

揔ay marah Na?擺/i]

揗arah!擺/i]

揘a tak sengaja. Tu la.. ngapa Kay lawan cakap Na厰

揈h! Kay yang tak boleh melawan cakap atau Na yang tak boleh melawan cakap Kay? Na tu isteri Kay tau!擺/i]

揑yyer.. Na tahu

Sampai di rumah, Dina meluru ke meja makan. Tak sabar barangkali merasai masakanku. Pertama kali dalam hidupnya.

揥ah.. menarik ni. Macam Umi masak

trasa mcm aku plak kat tmpt 2

Follow Us

Reply #23 Raja_Dewa's post

kalau aku ...aku nak anak aku balik.... tp kecian lak kat famili kay yg jage dina.....

tp na ade suami.. nak x nak dia kene balik kat suami dia.... dia ade keje.. tp keje boleh berenti.. suami bukanleh tgl2... kire Na x nak kisah lame berulang la ngan si kay....

bg twist sikit la jawa.(raJA deWA=jawa wahahahahah maap.... ).. hehehe

Reply #26 thah's post

wahah leleh kan.. sedih sehhh.. tp leleh2 pon bukan kaki industan la.. pepandai je... kalau dah crite touching mmg la aku leleh... wahahahah

Reply #27 Raja_Dewa's post

Uwwaaaaa.....

korang ni nangis plak... ni lom masuk part nangis ni... uwaaaaa....

Aku pun buat cerita ni dengan ada sikit2 rasa nak nangis.... tapi aku nak nangis sebab kalau aku ler Na... iskk.. iskk.... iskk...

Tapi betul ler ko kata... betul.. betull (betul Jawa)... nanti.. aku nak berangan lagi...

[ Last edited by  Raja_Dewa at 31-1-2007 03:00 PM ]

Reply #27 krepek_pisang's post

Errmmm Jawa pun Jawa ler...

Betul seperti apa kau kata... Na akan menghadapi konflik yang boleh bikin gugur kepala memikirkannya.

Jadi, yang pertama ialah, kita culik Dina....   bley ker...?

Reply #26 thah's post

Feeling la dia ni. Musti seorang yang sensitip

sedihhhhhhhhhhhhhhhhhhh....

Reply #32 chantry's post

Terima kasih sebab feeling....

Reply #30 Raja_Dewa's post

jgn kapla ko yg gugur dah la.. kang aku lak kene karang sendiri dia nye ending.. kalau aku matikan je si na.. wahah sebab mmg x de bakat dalam tulih2 ni... bace suke... nak tulih tebalik dunia la.. karangan sekolah aku rase aku nye paling terok.. wahahahahah

ade sedih agi ke?? sob sob(nangis dulu)... yg ni pon aku dah sadizz.. ko ni jawe...saje je nak soh aklu bazirkan air mate ku ini ...wahahahah memalu la plak....wahahahah

bila pk balik..padan jugak muka si Na ni...dah dpt suami baik...nak pegi belajar jauh2 la pulak...sampai Rome bagai...belajar aje lah kat mesia jek...arrghhhh..emotional terlebih lak...

Reply #31 Raja_Dewa's post

sensitip ker aku neh

揘a

Reply #37 Raja_Dewa's post

NAPE KAY WAT MCM 2.....

Reply #38 thah's post

Laut tenang jangan disangka tiada buaya... Sekali buaya itu ngapp sama kau....

*tiru dialog Ahmad Nisfu dalam cerita Seniman Bujang Lapok

[ Last edited by  Raja_Dewa at 5-2-2007 03:50 PM ]

Reply #39 Raja_Dewa's post

tp kan.....cara kay 2 aku xbrape suka sgt....keras sgt...mula2 ok jer...dah pndai main tolak2 plak dah...ish kalu dpt kat aku mau dia ni aku penampor blik:@