CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: snipersnake2

LAMPE BERGER, SYN & RZ Corporation

tak berbaloi lah benda ni aku rasa

Originally posted by silverchair959 at 15-8-2007 07:20 PM
member aku pun dulu dok ajak benda nih gak...tp mcm beser aku akan counter balik kat dier...naper kena beli memahal sedangkan aku bleh beli direct murah 20 kali ganda huhuhuh

ye ke, produk/brand yg sama .......... bg link, aku nak tgk gak

penah dgr penerangan dia..produk minyak wangi dia mahal giler..kalau org biasa mmg susah nak beli..kalau ader kontek yg best bleh lah kot..

Sebab  MLM Lamp  Berger ni la idup aku dah tak seaman yang dulu. Pagi petang siang malam aku diganggu kawan lama aku yg mendesak aku  masuk menda alah yg ntah hape-hape neh. Kadang tu  kol 4-5 pagi pon dok call aku lagi. Untuk bagi dia faham yang aku taknak  join mende ni aku angkat dan letak  kan je call dia tu.

Jangan le buat  mende ni sampai ilang kawan.

aku ckp aku takder duit jer...abis citer...

ha lagi satu yg serumpun dgnnya hai o marketing.Apalah jadi skrg tak tahu...dengar byk jugak dia dapat tarik cikgu-cikgu...aku kesian...bukan apa sebab nak kaya punya pasal sanggup buat loan tinggi-tinggi.Kalau dapat cari downline yg byk bolehlah balik modal yg 20 k tu kalau tidak kenalah berhutang sampai habis.Utk pengetahuan katanya Ustaz Zaharuddin....haram sebab dia money game bukannya asas nak jual brg tapi cari downline utk kejar duit Siapa-siapa yg nak bersubahat tu fikir-fikirkan

Follow Us
Ada member yan ajak saya joint benda ni
pancing baekkkk punya
dia kata dia approach benda ni untuk org yang business minded je
dia citer kawan dia bole dapat rm 10k dalam masa 2 bulan, so dia nak ajak saya jadibusiness partner dia
modul operasi tak yah carik org

tapi saya tak percaya semua tu

sebab....
saya jumpa produl LBG ni kat Jaya Jusco sebijik sebijan tau
harga dia rm250 instead of lempberger nya rm 2500

perghhhhhhhhhhhh
nasib baik tak masukkk

Originally posted by firdausz at 19-8-2007 07:54 PM
org lampe berger nie die org ade code etika pakaian..
tanye bebudak die org arituh..apesal memalam bute pakai kemeja + tie ..
die cakap bagi meyakinkan prospects T_T..

masa aku gi opis dorang dulu, pakai t-shirt, track & selipar.. dressing standard nak gi pasar malam..  .

giler btul derang nii....
ada yg sanggup buat personnel loan...utk join menatang ni....

jika x dpt cari downline....mampusssss nak bayarnyaaaa.....

setakat yg pernah aku pi dekat opih dia org, ia lebih kepada HEAD HUNTING bukan product hunting......memang betul product tu mahal gila.....siap mereka buat loan tu...ada yang sampai berbelas ribu...

Target marketing diorg mmg pd golongan2 'berada'.Pernah ada agen LB jmpa.Perrghh..dia tgh kita atas bawah..pastu bila kita tnya opis kat mana &bisnes ni mcmana,depa jawab "xpe,u nak dtg, u call i dulu"..nama bisnes pun xnak ckp...macamana tu???kalu bisnes btul, apa takut bgtau namanye..kata bisnes worldwide..:@ pastu aku malas layan...

Bukan x percaya MLM ni bleh bg untung...sume perniagaan bleh untung kalau kena pd cara & gayanye...bukan sume org ada PR yg baik..so,jgn ckp benda2 yg sedap di mulut ckp tp praktikal out..mcm aku ni nak buat MLM di rasa2nye x layak...(ukur baju pd badan sdri )...

think out of box...

mana jutawan2 berger ni....nama pun ada iras2 berger...

MLM it's a gud n a future bisnes for today century.dat's y byk company skrg even big boys company pn gune pedekatan mlm utk market kan produk or service. Sume ni facts n reality antara kite sedar or tak kite pn wat mlm secara xlansung. If u dun believe me, tgklah kekwn kite yg pas tgk cite transformer....wat did they do after get back to home, pastinye diaorg beria2 mencitekan kesyokkan trasformer rite. Then for those yg xtgk lg beria2 lah diaorg suruh kekwn nye pegi tgk....em guess wat dat's wat we call network marketing or mlm. tp dgn cara mempromotekan cite transformer tuh kite xlah dpt sesen dr kutipan movi tu rite. But we did a very good job in promoting the movi to our network .

So wat's wrong wif mlm or network marketing??? i think the best aswer is the people inside mlm industry BUT NOT ALL. becoz hanya perilaku / org yg wat mlm tu je merosakkan industry ni. Betullah pepatah melayu 'kerana nila setitik rosak susu sebelanga' hanya kerna seorg penggiat mlm dr perivous company abis nama industry ini tercalar. Dan sbb itu lah perlunya code n ethics n akta dlm industry ni. Lg satu masalah org yg xtau apa2 bout the industry bercakap seolah2 die adalah king of dis industry, they simply said n judge the thing dat they didn't know n has zero knowledge bout it. Dat's y 'SEE IS BELIEVING' by invite frens to the ofis n get them feel it by themself. Lg pun apalah gunenye facilities jika tidak di gunakan yedak.

Produk mahal it's bout the FUNCTION FEATURE, BRAND & QUALITY it's not bout mampu xmampu....but then people always salah anggap we want to urge or force people to sell the product. In bisnes u must have a product or service klo x bukan bisnes namenye. Dlm islam pn ada hukum AKAD JUAL & BELI, jd walaupn dlm membina network we must have the aliran product agar bisnes n rezki kite itu HALAL. Talk bout mahal, maybe xramai antra kite kt cni pernah merasa menggunakan brg ORIGINAL & BRANDED dat's y they cannot even imagine the value of gud product.

Bg wanis MLM dr LB & SYN adalah salah satu an equal peluang pada sume org to achieve and create a better future in their life. Dis kinda peluang will b effective for those yg betul2 NAK ubah hidup diaorg di bumi Allah ini agar lebih mendpt keredhaan drNYA. Senang cite tepuk dada tanye selera, kalo kekwan sume sudah terlalu berPUAS HATI dgn apa yg ada skrg pn ok, coz it still ur CHOICE n LIFE. tp sedarlah bahawa kite tidak boleh terlalu selesa dgn apa yg ada kerana dunia ini sentiasa berubah. Hanya org yg leh survive je akan bertahan kpd perubahan. apakah preparation kite utk menghadapi perubahan????? again the answer is always wit u.

Money is not evrything, but today money is everything sbb masuk toilet pn kena bayar .
'We want people to let go of the entitlement mentality and become rich so they can solve the problem...thier own problems" - RobertT.Kiyosaki"
'Everyone has money problems. If u want to makeurself rich solve problems. Identifying a problem creates the opportunity forcreating a solution."
揥e are wat we repeatedly do. Excellence then is not an act,but a habit

Reply #35 luvly_awanis's post

mak ko....skali terkeluar....

luvly...i nak tanya pendapat usikit laaa.....apa pendapat u ttg artikel dibawah...

Q: SAYA dipelawa untuk menyertai aktiviti perniagaan pemasaran pelbagai peringkat atau multi level marketing (MLM) di sebuah syarikat dengan keuntungan yang dijanjikan berlipat kali ganda.

Justeru, saya ke syarikat berkenaan untuk melihat sendiri pelan pemasaran yang dijalankan itu. Hati saya tertarik tapi masih ragu-ragu sama ada perniagaan MLM itu halal atau tidak di sisi Islam.

Ini kerana sekiranya ada peserta di bawah saya atau downline, saya akan mendapat keuntungan yang dijanjikan itu, tetapi jika tiada, saya tidak akan mendapat apa-apa. Adilkah perniagaan seperti itu di sisi Islam?

SUZIAH,
Kuala Lumpur

A: PERNIAGAAN MLM seperti di atas bukan bertujuan untuk perniagaan (menjual barangan dan sebagainya) tetapi hanya mencari downline semata-mata tidak dibenarkan dalam Islam.

Ini kerana tujuan sebenarnya MLM adalah supaya barangan dapat dijual secara terus daripada pengusaha atau pengilang kepada pelanggan dengan harga yang murah kerana tidak membabitkan orang tengah (peruncit).

Mencari downline semata-mata hanya menguntungkan syarikat terbabit kerana mereka mendapat yuran keahlian dan seumpamanya. Anda dibayar apabila downline berkembang. Ia adalah sistem piramid (skim Pak Man Telo) yang menyalahi undang-undang dan bukan MLM yang sebenarnya.

Dr Abdul Salam Muhammad Shukri
Penolong Profesor Kulliyah Ilmu Wahyu dan Sains Kemanusiaan, Universiti Islam Antarabangsa Malaysia

Originally posted by t@t at 21-8-2007 01:45 PM
mak ko....skali terkeluar....

luvly...i nak tanya pendapat usikit laaa.....apa pendapat u ttg artikel dibawah...

Q: SAYA dipelawa untuk menyertai aktiviti perniagaan pemasaran pelbagai peri ...

Wanis setuju dgn jawapan yg diberi oleh Dr. Abdul Salam tu. Dalam islam kalo bisnes hanya berasaskan mencari downline saje hukum nya HARAM. Sbb itu investment internet haram or mane2 mlm yg TIADA ALIRAN PRODUK jatuh haram utk kite melakukannya. Dat's y kite kena pilih jenis mlm yg sah disisi islam n punya future prospect yg jauh dlm bisnes. Aliran produk dlm mlm sepatutnya adalah dr pd  manufacture kepada distributor / customer. Sbb itu kite jgn cepat melatah n menyamakan sume mlm adalah mencari downline semata tanpa aliran produk.

[ Last edited by  luvly_awanis at 21-8-2007 01:57 PM ]

Reply #37 luvly_awanis's post

ye ke mcm tu...
bukan LB ni memang target utk cari Downline ke...???

masa i dgr presentation dulu....mamat tu beria2 menyuruh cari DL dgn modal 2k....(hieraki yg paling bawah)
so i tanya dia....u ni nak jual product or DL....???

tp biasa laaa...mamak tu x jwb pun soklan sya....asyik duk cerita income 80k,200k...

hubby kite pon nyaris2 nak masuk lampe berger ni huhu.. nasib baik le aku ni masih waras membebel kat dia supaya jgn join... mana le nak cekau duit puluh2 ribu tu... takan nak buat loan semata2 nak masuk MLM... huhuhu.. lgpon dia kata mmg mcm piramid pon... dia tak tekankan sgt pasal produk... tp lebih pd carik down line ....

tp betul la... masuk MLM ni mmg ler risiko ilang kawan.. mcm hubby aku tu, siap kalo member yg nak tarik dia masuk tu call.... sampai phobia laa takmo angkat2 tepon ..sbb serba salah nak cakap tak nak join hhehehe...

Originally posted by t@t at 21-8-2007 02:06 PM
ye ke mcm tu...
bukan LB ni memang target utk cari Downline ke...???

masa i dgr presentation dulu....mamat tu beria2 menyuruh cari DL dgn modal 2k....(hieraki yg paling bawah)
so i tanya dia ...

downline its to create our network, but u miss one thing dat we have the product distribution through our new partner. mugkin kwn awk xcukup knowledge utk jelaskan pertanyaan awk. maafkan lah die, but u did the rite thing by asking the question again to make it clear. wanis rase awk xjelas lg ttg konsep network marketing..