CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: bietrisha

Penunggang motor yg BIADAP!!

Reply #17 Don Henley's post

DULU AKU SLALU G DSARA HEIGHTS
TEKSI MEMANG CAM HARAM
MENCI AKU!
SIGNAL X BAGI
AYOYOYOYO

BUT NOT AT ALL....
BIASE LA..
SKANG NIE MAKCIK AKU DH DOK OVERLAUT
MALAS AKU NK DTG SANE

Originally posted by Don Henley at 9-11-2007 04:03 PM
aku seorang penunggang motor yg hari2 lalu kt jalan semantan...dekat damansara heights la...

yg aku tau kete yg lalu kt situ...lebih2 lg TEKSI..cam haram...sedap ikut dia je nk kekanan atau ke ...

Actually majoriti pemandu/penunggang di Malaysia ni tak bertamadun.

Kalau penunggang di Malaysia bawak stail mcm tu jugak di negara barat, aku rasa tak sampai seminggu, dah arwah dah...
Kalau di negara maju spt di US, motor pun salah kalau ambik lane tengah.
Aku tak pasti la tentang undang2 di Malaysia bagi penunggang motor.

Pemandu kereta pun ramai tak berhemah, penunggang motor pun ramai tak berhemah...
from my obervation, boleh dikira majoriti la...

Penunggang motor lawan arus, langgar lampu merah, masuk lorong kereta yg mana motor tidak dibenarkan, memotong dari belah kiri, tak guna lampu isyarat, lampu depan/belakang tak hidup, kira perkara yg lumrah yg kita boleh nampak hari2.

Pemandu kereta pun tak kurang hebat...
tukar lane sesuka hati tak guna signal, suka tailgate (cucuh), potong que, berlumba tgh jalan, guna lorong kiri kalau nak buat turning pukul 3 di bulatan...

Rate

1

x ske ngan mat rempit,umah ma dpn mainroad..uwaaaaaaaaaa suke press kuat2 moto!kesian kt ank ma nak tdo..
thn depan harus sewa umah lain

kesimpulannyer...

BUKAN SEMUA macam tuh...

penulisan atau pendapat kena la berhemah..
jgn sesedap rasa jek kata org biadap/kurang ajar bagai...

selagi nama dia manusia dan pemandu...macam2 ade...
jgn ikut emosi...sabar kena ada...
bawak moto ka...kete ka...teksi ka...lori ka...tk semua manusia ni ok..
kalo kena yg tk ok...kita la yg terpaksa ok kan diri...

bagi aku...aku cuma marah kt diri aku sendri...aku kata aku tkkan buat cam apa yg pemandu itu buat...

sori kalo ade terkasar bahasa tadi...

nih sure keje mat2 rempit nih...memang biadap derang tuh..sampai sepak2 kereta orang...:@

nih sure keje mat2 rempit nih...memang biadap derang tuh..sampai sepak2 kereta orang...:@

Follow Us
memang la bukan semua mat2 motor...
tapi yg tuuuu la yg cempedak kadg2 x pikir kselamatan sendirik
especially tang lampu isyarat

memang la bukan semua mat2 motor...
tapi yg tuuuu la yg cempedak kadg2 x pikir kselamatan sendirik
especially tang lampu isyarat

Reply #1 bietrisha's post

mungkin pasal "TEKSI"

kalo bukan teksi takde tinggi sangat % mat motor nak buat mcm tu...

heh heh heh

kalau dah pagi tuh, bukan geng mat rempit, tapi kebanyakan pemandu kereta yg tak reti bahasa..... aku nih sejak dua menjak nih baru belajar naik motor gi keje, sebelum nih mmg aku berbulu ngn bebudak motor.. tapi bila aku bawak moto baru aku tahu.. yg mana pemandu2 kereta yg bodoh tak reti undang2 nih...contohnyer...

- dah tahu jem giler.. lagik dia nak menyempit2 kejap ke kiri, kejap nak dok kanan... dah tahu tgh2 tuh laluan motor.. dia dok melintang keta kat tgh2.. mana tak hangin... aper salah beratur-raturlah ikut laluan anda dan tgu ikut giliran....
- masuk simpang ikut sedap perut jerr.. bagi signal, trus cilok jerr... menggelupur mamat2 yg bawak motor semua nak brek, dah laa motor ringan dan tayar 2, pastuh yg bawak keta, bleh buat muka bodo cam cipan jerr... mana tak hangin...

sebelum kita nak marah kat budak motor.. kita rasai dulu perasaan budak moto. baru kita tahu yg mana betul dan yg mana salah.... org bawak moto berhujan berpanas, org bawak keta, dok selesa dalam aircond...

Rate

1

AKU DULU PONG BESA REDAH KL NAIK MOTOR.. PALING SIAL BIASANYA TEKSI LAAA.. KADANG2 AKU DRIVE KETE PONG KENA HATI2 BILE TENGOK TEKSI ADE KAT DEPAN.. SUKA HATI KEPALA BAPAK DIE JER NAK AMIK PENUMPANG KAT MANE.. PASTU CELAH CAM SIAL... LAGI SATU GIRL YG DRIVE... DAH MASUK LORONG BARU NAK BAGI SIGNAL.. SAMPAI YG BELAKANG BREK CAM NAK TERKENCING PONG ADE... LAGI SIAL NAK BAWAK KETE SAMBIL SMS... ... BESANYA GIRL LAAA... PADA AKU SENANG JER.... HATI2 DRIVE BILE TEKSI ATAU GIRL BERADA DI HADAPAN ANDA!:victory:

aku ckup bengang ngan 2 benda nih:

1) aku dah bg signal nak cilok...muat kete aku nak masuk...tiba2 si mangkuk ayun nih tekan minyak tak kasi aku masuk. ringan jek mid finger aku nih nak naik

2) motor yg duduk kat tgh2 lane kanan atau tgh di waktu tidak jam.....kang aku langgar kang....marah plakkk

Reply #30 mieza386's post

aku setuju...

walaopon aku bukan mat rempit, aku hanya menggunakan motor aje..

memang celaka orang yang bawak kete

memang korang akan rasa kalo boleh nak pecahkan cermin je terus, baru puas hati...

Originally posted by mieza386 at 9-11-2007 04:41 PM
kalau dah pagi tuh, bukan geng mat rempit, tapi kebanyakan pemandu kereta yg tak reti bahasa..... aku nih sejak dua menjak nih baru belajar naik motor gi keje, sebelum nih mmg aku berbulu ngn beb
sebelum kita nak marah kat budak motor.. kita rasai dulu perasaan budak moto. baru kita tahu yg mana betul dan yg mana salah.... org bawak moto berhujan berpanas, org bawak keta, dok selesa dalam aircond......

WA SETUJU SAMA LU...

sian org bwk mtor nih ekkk....xpe la..nnti aku sponsor payung. takder le kena ujan n pns

larikkkkkkkkk

Originally posted by bietrisha at 9-11-2007 03:41 PM
Ni bet nak cerita sikit dgn semua..bet x tahu kenape bet mmg x suke dgn penungang motor ni..boleh di katakan semuanya 'kurang ajar', x bertimbang rase..dan pentingkan diri sendiri..bet mmg ade bn ...

Tak sumer yang kuang hajor macam yang kau cakap tu... in fact, memang tak adil sama sekali nak hukum sumer penunggang motor sebagai kuang hajor macam yang kau cakap tu. Aku tau sebab aku sendiri pun penunggang motor gak walaupun kekadang tu ada gak bawak keter.

Sebenarnya kalau nak kata saper paling kuang hajor atas jalan raya ni ada banyak lagi pemandu kenderaan beroda empat sampai laa yang banyak roda yang bawak macam cib@i atas jalan raya, especially driver bas ekspres. fyi, lebih 2/3 drp jumlah eksiden motor kat Mesia ni berpunca daripada pemandu beroda empat ni laa. Tengok jer laa apa yang diorang buat atas jalan sampai membahayakan penunggang motor... memotong time dah dekat giler dari arah bertentangan, potong motor siap himpit sampai dah nak terkeluar kawan tu drp jalan, kuar masuk simpang takder signal, banyak lagi laa perangai cam lahanat yang banyak gak dibuat pemandu empat roda ni terhadap penunggang motor.

Apa pun, daripada kita asyik bertikam lidah pasal kenderaan mana paling kuang hajor atas jalan, lebih baik kita balik dan muhasabah pada diri kita sendiri, adakah kita ni pemandu atau penunggang yang bersopan dan berdisiplin atas jalan raya atau tidak. Setiap pengguna jalan ada hak atas jalan raya kita ni, so kita kena la hormat antara satu sama lain. Kalau nak orang hormat kita, kita kena terlebih dulu hormat kat orang gak laa. Paling penting, sentiasa ingat tuhan time atas jalan sebab yang aku peratikan kebanyakan pengguna jalan ni tak ingat kat tuhan, cuma ingat diri sendiri jer nak cepat... mana tak eksiden camtu? Even polis sendiri pun akui, lupa tuhan sebenarnya punca utama banyak eksiden. Bila lupa tuhan, tu yang tak ingat hak orang lain setakat nak bolot sorang cam jalan ni mak bapak diorang punya. Tu yang bawak cam setan tu.

[ Last edited by  Squall-Leonhart at 9-11-2007 04:56 PM ]

Rate

1

ape yg bet alami ne zahan pun penah rase, tp mgkn betul gak kene tg betul2 muat satu kete br leh masuk cepat2..tp wat mase ne zahan br je pakai kete..n of course zahan ne girl..lelaki slalu kate girl ne tak reti bawak kete betul2 kan..sebab ego sgt la tuh smpi kat jalan raye sesuke ati die je nak menghimpit kete org mentang2 ler kite ne pompuan..padahal dah siap bg laluan kat org len die nak jgk masuk tak menyabor2..so seb bek kite ne pompuan bg ler die lalu dulu..nak membuang agaknye..dah tak tahan..pk positif..lg satu pasal motor ne ade gak yg tak puas ati..esp kat  trafik light..dah tau kete tak bergerak dan depan sekali dah penuh ngan motor2 len nak jgk menyempit masuk ke depan lg..dah beberape kali gak la side mirror tu kene lanyak ngan motor..seb bek calar2 halus jek..yg lg tak tahan tu..lorong tu punye la beso nak jgk langgar side mirror kite..pergh..reti bawak ke tak..rase nak jerit jer dr dlm kete tu...tu la antaranye luahan hati bile di jalan raya..so skrg ne mest sgt berhati2 kalo kat trafik light, bg ruang seluas mungkin untuk motor2 tu menyelit..tp kalo dah kete sebelah bapak beso or siap masuk line kite..takleh nak salahkan kite jgk la kan kalo lorong motor tu sempit...:victory:

Rate

1

Originally posted by dainese at 9-11-2007 04:36 PM

Mat rempit memang kuang hajor nak mampus... kat Mesia ni mat rempit dah berjumlah lebih 200,000 orang (bleh buat satu bandaraya tuu...!!!) dan jumlah dier terus bertambah angkara makhluk bangang bernama Khairy Jamaluddin aka Sahabat Mat Rempit...!!!

Originally posted by Jelita at 9-11-2007 04:43 PM

1) aku dah bg signal nak cilok...muat kete aku nak masuk...tiba2 si mangkuk ayun nih tekan minyak tak kasi aku masuk. ringan jek mid finger aku nih nak naik  ...

.. LU BAGI SIGNAL PASTU SENANG2 JER MAU BAGI LU CILOK... LU DRIVE LAM KG. LEH LAA KOT...

Ganasnya

Originally posted by Jelita at 9-11-2007 04:43 PM

1) aku dah bg signal nak cilok...muat kete aku nak masuk...tiba2 si mangkuk ayun nih tekan minyak tak kasi aku masuk. ringan jek mid finger aku nih nak naik  ...