CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: free2rhyme

Problem tinggal di apartment atau condo

Kalau tiris/bocor bilik air atau toilet ni macam mana kau orang settle ye ? Tak pun kau orang simply biarkan aje ? Aku ni jenih geli dengan apa-apa aje cecair yang meredap di ceiling bilik air atau toilet sebab tak boleh nak confirm source nya kot, air biasa atau dot dot dot  

Originally posted by foxnike at 11-4-2008 10:31 AM
aku duk service apartment. ok jer.. senyap jer...

ps: area umah aku takder student. mostly org keje

best duk service apart..cuma price a bit higher lah kan.
ada jacuzzi tak?

[ Last edited by  MsQuerida at 11-4-2008 10:39 AM ]

lg 1...kondo ni pimp daddy selalu simpan stock 'ayam'.

Originally posted by free2rhyme at 11-4-2008 10:35 AM
Kalau tiris/bocor bilik air atau toilet ni macam mana kau orang settle ye ? Tak pun kau orang simply biarkan aje ? Aku ni jenih geli dengan apa-apa aje cecair yang meredap di ceiling bilik air ...

kebiasaannya, report kat management..nanti diorang akan settle kan..
akak pun geli nak uruskan benda

foxnike , ini pertama kali aku dengar mengenai service apartment nih , jakun nya aku yek ... apa beza dengan apartment biasa?

[ Last edited by  free2rhyme at 11-4-2008 10:43 AM ]

duduk kondo..?
haku penah duk kondo 5 tahun...ada..,

- swimming pool : tapi tak best koz bila wekend jer punya la ramai sedara penghuni kondo
                            dtg berduyun2 nak tumpang mandi...dah jadi mcm Public pool pulak:@

- haku kalo nak madi pool tak denya mandi time wek-end..kotor beb
                           - haku mandi pool time wek-day tgh mlm...

- sauna             : best gak ler...mandi wap sensorang...kalo wek-end jadi public sauna dah
                           pakat dok tumpang sedara punya privilage

bil air                : ada mahal sket koz guna rate kondo...punya rate kerajaan tau..
                           kalo ko lambat 1 hari pun..konpem air ko kena potong/lock...

bila time wek-end @ tgh mlm wekeng mmg haru dgn org mabuk balik clubing..
bergado2 dgn guard & sesama partner....

yg bestnya duk kondo...rasa MEGAH sikit...

Follow Us

Balas #18 free2rhyme\ catat

macam kat tempat sy, dulu servis mmg teruk. tp maintenance fee mahal. org boikot tak bayar. diorang baikkan mutu perkhidmatan dan lepas orang start bayar diorang naikkan lagi fee.

bagi yang tak bayar surat peguam dan mahkamah (saman) akan keluar. coz penah dapat.

Balas #18 free2rhyme\ catat

macam kat tempat sy, dulu servis mmg teruk. tp maintenance fee mahal. org boikot tak bayar. diorang baikkan mutu perkhidmatan dan lepas orang start bayar diorang naikkan lagi fee.

bagi yang tak bayar surat peguam dan mahkamah (saman) akan keluar. coz penah dapat.

[quote]Originally posted by MsQuerida at 11-4-2008 10:40 AM

kebiasaannya, report kat management..nanti diorang akan settle kan..
akak pun geli nak uruskan benda

Ada sesape kat sini yang penah menginap di apartment equatorial di cameron highland tak ? Ok ke apartment kat situ ? Ada sorang chinese man tu nak jual apartment mewah 2 bilik dia kat aku pada harga RM380k ... ada sorang lagi pulak nak jual luxury condo di genting highland pada harga RM260k , aku fening nak buat pilihan mana yang lebih membuahkan hasil yang lumayan, apartment di cameron atau genting , tak boleh nak beli dua-dua sekali sebab tak mampu la woi   ... aku cadang nak beli untuk bagi sewa harian pada pelancong2 dan bukan untuk aku sendiri duduk pun cuma seram sejuk jugak aku jadinya bila baca segala problem yang kau orang tulis takut investment aku tak berbaloi la pulak ! Aku sendiri tak minat duduk condo/apartment sebab aku ada banyak pets jadi tak sesuai la .

[ Last edited by  free2rhyme at 11-4-2008 11:38 AM ]

Reply #30 free2rhyme's post

kor kene tanya org yg experience duk kayangan situ..rase aku tak sama dengan org kat darat nih..

aku nyer experience ok saja.. rmh aku serviced apartment.
1) maintenance fee mesti ada.
2) facilities ok.
-swimming pool kecik tapi available je bila aku nak guna.
-sauna pun ok saja.. sentiasa free..
-gym,pinpong,snoocer lusuh sket peralatan dia..
-ada bilik baca..dan surau pun ok wpun tak besar mana..

lagi, guard, last time ok. cuma sejak tukar guard, aku kureng sket..!!igt nak buat komplain..
3) water bill mahei sket.. terlewat byr maintenance 2 ari, trus kene potong..

Reply #19 MsQuerida's post

ni mesti kondo mewah..kondo mewah ni lain sket org2 die

Originally posted by free2rhyme at 11-4-2008 10:42 AM
foxnike , ini pertama kali aku dengar mengenai service apartment nih , jakun nya aku yek ... apa beza dengan apartment biasa?

BEZA SERVIS APATMENT NGN APATMENT BIASE, SERVIS APARTMENT NIH KAT BAWAH DIER ADA KEDAI... ATAS DIER ADA KEDIAMAN..

Reply #33 dainese's post

serviced apartment ni fasilities dia kondo..
tapi aku penah gak tgk kondo pon ada kedai kat bwh.. apartment pon ada gak ada kedai kat bawah..

Originally posted by free2rhyme at 11-4-2008 10:57 AM

lepas tu ok ye ? Tak berlaku lagi bocor tu ke ? Macam mana cara dia orang tu uruskan?

last year, sink i leaking.management panggil org tolong simen.before that, mrk akan call tanya bila we all ada kat rumah. so time tu same

Reply #30 free2rhyme's post

Jika sbb beli adalah untuk investment, mestilah mengharapkan pulangan yg paling baik. Apakata  consider antara 2 unit tuh, :

1) yg mana kadar sewa lebih mahal. Mungkin boleh tgk iklan atau tanya management ofis rate sewa kat unit tuh. Adakah sewa monthly tuh boleh cover your monthly payment kat bank.
2) yg mana lebih mudah dapat penyewa. Nie mungkin boleh tanya agen.
3) Maintenance fees, facilities dll  macam sorang forumner dah ulas bab nie .
4) samada lokasi tuh mudah  ko nak datang  uruskan jika ada kerosakan .
5) Kalau nak jual semula umah tuh, senang tak dapat buyer.

Nak tanya sket, kalu nak sewa harian mcm yg ko plan tuh, penyewa direct contact [email=ko@owner]ko@owner[/email] utk sewa or melalui management ofis? Kalau melalui management ofis, camner management ofis charge owner? Rasanya nak kena consider gak samada ko ada masa nak handle penyewa harian(jika sewaan bukan melalui mngmt opis)

For details, dicadangkan sila baca buku Azizi pasal jutawan drp jupiter, jutawan hartanah(kalau tak silap title).

[ Last edited by  jadree00 at 11-4-2008 02:49 PM ]

ahkak ade sexperien stay kt epatmen....

keburukan:

1. buleh denga raungan nikmat org beromen kt umah sbelah... ah ah....im cumming bebeh...

2. bnyk endon, negro dan alien2....derang sewa ramai2, ade 1 epatment smpi 100 org...gile hape...

3. bile ramai endon dan bangsa2 alien kt area umah tuh, dtg la masalah2 pekej die yakni jenayah meningkat...moto keter ilang, kasot baju ilang, rogol samun etc...tp kalu condo/epatmen ade makgad, kurang la jenayah tuh...

4. parking...salunyer ade jenis epatmen/kondo die limit 1 umah 1 paking...yg kalu paking space tu pepandei la korg nk paking...or jenis yg sape cepat die dpt...maka ade la bahlol yg g bubuh bumbong kt paking dpn umah die, mcm paking tu bapak die punyer sbb die da bubuh bumbong...:@ :@ ahkak dulu sbb bengang yg sorg pakcik tu, sbb die buboh kenopi kt tmpat paking mcm paking space tu bapak die punyer, 1 mlm tu akak baka kenopi beliau... morel disini: kalu parking free, jgn wat mcm paking bapak ko punyer...

5. eh ckp psl paking, 1 perkare yg bekaitan ialah budak2 xdek kesedaran sivik kt kawasan epatmen/condo...korg paking tk bawah, korg x tawu setan iblis ape yg ade kt bawah tuh...sedar2, pg esok keter da kemik, kete da becalar, viper da ilang, taya da ilang, taya kene pancit, ade taik hanjeng atas bumbong...

6. awek x cun... (ni utk lelaki la)

7. balak x ensem... (ni utk pmpuan la)

8. sex bebas....kekadang budak2 epatmen/kondo ne mmg sukati je bawak kapel balik umah utk beromen...mmg btol tu dose derang, tp mcm mane kalu Tuhan turun bale sperti ape yg berlaku di highlen towers?...korg sempat lari ke?...

9. letih la tgn menaip...:@

kalu ko ade duwet lebih, better ko beli tanah...tanah kompom akan naik value die, lagi cepat kalu area tu tgh develop...beli 2,3 ekar RM200K then 2,3 tawon da buleh naik setengah juta....

ko beli umah, smate2 nk bg org sewa, 1 ko kene menten umah tu, in case blom ade tenen...da ade penyewa kene hadap pangai tenant...kalu dpt ok, bagos la...kalu dpt mcm setan iblis jin aprit?...kalu dpt tenant yg proses dadah/bcd lucah dlm umah ko, en den die kene tangkap dgn ko skali die heret cmne?...

rumah depan aku bumbung tercabut.. sbb duduk atas sekali.. masa ribut baru2 ni..
flat dbkl..

Reply #38 philipinoe2's post

Tanah kat area mana tuh dalam 2-3 tawon boleh naik dari rm200k ke setengah juta?  Wow lebih drp 100% untung dlm tempoh 2-3 tawon...Menarik tuh. Kat mana erk? Ada lagi tak?

Bior benor ahkak pinoe, penyewa buat hal, owner kena heret...Minta dijauhkanlah.