CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: biezie_slalu

kes histeria di sekolah menjadi2...

Originally posted by airahthislove at 9-8-2008 01:45 PM
yang kes histeria kat smk tanjung lumpur.....
mak kawe tertengok kat tv9 ade tunjuk rakaman masa kejadian tu berlaku.....
mula2 tak perasan pasal nih....tp bila dengo org tv tu cakap atas permi ...

aku pon tgk berite tv9 time tu, kalo ko nak tgk videonye klik, minit ke 2:28 http://www.tv9.com.my/Shows/Episodes.aspx?MasterID=57&ShowID=302&MenuID=2&TemplateID=1&SubMenuID=1&VideoID=8108&EpID=13932#anchorVid

[ Last edited by  shahx at 9-8-2008 07:19 PM ]

aik? skang nih musim hantu jembalang rasuk manusia ker??

KENAPA MAKHLUK HALUS NIE ATTACK ORG MELAYU JER????CINA AND INDIA POLAK TAK KENA DEK HISTERIAA NIE???MEREKA PAKAI TANGKAL APA PULAK? TAKAN MAKHLUK NIE RACIST YER???

Bukan budak sekolah jer yang kena rasuk...ada mak cik kat tempat kita pun kena..
kesian kat dia n familiy dia...

Reply #23 nokia169's post

ta benar. kwn kaka di mrsm kuching.. cina or iban .. cant recall back.. tp mmg bukan melayu. kene rasuk jugak. baru ni jek. kes rasuk kat mrsm kch.. berlaku dlm bulan 5 -6 - 7 gitu.

Balas #1 biezie_slalu\ catat

sia kat makhluk tu
dia dah tak de tempat nak pergi dah
hutan dan bertukar dari kayu jadi batu
pengikutnya pulak makin ramai
malah ada yang lebih ganas dari dia
tu yang dia tunjukkan kehebatannya tu

Follow Us
sian kat makhluk tu
dia dah tak de tempat nak pergi dah
hutan dan bertukar dari kayu jadi batu
pengikutnya pulak makin ramai
malah ada yang lebih ganas dari dia
tu yang dia tunjukkan kehebatannya tu

...........

mungkin hantu mengamuk sebab minyak naik kuttt.........

Kat bilik asrama aku dulu pernah jadi, dan aku salah seorang yg terjangkitlah, so aku taulah one of the reason kenapa jadi macam ni.

Bilik tu panjang, boleh muat 8 katil double decker.   Katil aku kat hujung menghala ke dapur. Malam tu, masa kitaorang sembang2, tiba2 tedengar suara pompuan menjerit kat hujung lagi satu.  Kitaorang tertanya2 kenapa, ada perompak ke, orang jahat, itu je terfikir on the spot.  Dlm masa yg singkat, jeritan tu da jadi lebih dari sorang, semua dari hujung sebelah sana.

Sebab takde sapa yg tahu kenapa they all menjerit, dgn suasana keliling aku pun semua dah muka pucat ketakutan dan ada yg dah start menjerit, , haku pun apa lagi, menjerit la dengan harapan what ever evil force yg dah masuk tu takut dan keluar cepat.  You know, macam nampak orang jahat nak aniaya kau, apalagi yg orang pompuan boleh buat selain menjerit sekuat tenaga. Lagi la kalau orang jahat tu kita tak nampak.   Takut pada benda yg kita tak tau lebih menakutkan dari benda yg kita dah tau, macam berjalan malam sorang2 kat malam pekat gelita.  

Oh bukan aku sorang yg menjerit, sebab dlm masa yg sama, semua kawan2 sembang pun dah menjerit jugak.  Rasanya, semua orang pun bagi reason yg sama.  Jangkitan histeria tu berlaku dlm masa yg singkat, dari 1st person ke last person dlm masa beberapa minit je, kau tak sempat berfikir rasionally dlm masa sesingkat tu.  Pastu bila semua orang dah menjerit, dan tunggu2 tak ada apa2 pun jadik, barulah sorang sorang berenti, dan lega.  Nothing happened actually, nothing.  Jeritan pertama tu je yg  bersebab, tekanan perasaan yg melampau-lampau.

skrg kn dh nak start puase..tu yg antu2 all out sket tu..pasni dh kena rantai sebulan..

kt skola aku dulu pun ade kes histeria2 ni..rmai gile yg kena..ade senior tu kena rasuk dgn jin islam..bdk2 ni siap interview lg akak yg kena rasuk tu..dorg tnye dah g haji ke belum..akak yg kena rasuk tu ckp dh..pastu dorg tnye lg, g haji dgn ape? pastu akak tu ckp "ko ni bodo la..skrg kan zaman sains & teknologi, msti la naik kapal terbang"...

Histeria ni tekanan perasaan + lemah semangat gamaknyer...nasib baik masa sekolah dulu x kena...tengok org kena adala..puncanya pun
nampak nenek kebayan jgk..kt sekolah mya dulu ada mcm batu besar or maybe busut kot org panggil..kt situlah rumah nenek kebayan tu...
ramai jgk yg kena..tp xder la sampai masuk tv..panggilkan ustaz2x je
tolong ubatkan..tp biler dengar jeritan dorg..takut!  ada sorg kakak tu lampu kalimantang tu tengah menyala dia bole pegi tarik je lampu tu..
abis berdarah2x tangan dia..yg bergolek kt tangga pun ada terjerit2x..banyak lg la aksi2x ngeri dorg..

Tp pada pendpt mya la kan, mana2x sekolah ada kisah misteri msg2x...

Originally posted by ~baju_dalam~ at 11-8-2008 09:47 AM
skrg kn dh nak start puase..tu yg antu2 all out sket tu..pasni dh kena rantai sebulan..

kt skola aku dulu pun ade kes histeria2 ni..rmai gile yg kena..ade senior tu kena rasuk dgn jin islam..b ...

lwk la plakkk hehe

Lagi sekolah diserang histeria
KUANTAN 12 Ogos - Belum reda kejadian histeria di Sekolah Menengah Kebangsaan (SMK) Tanjung Lumpur, sebuah sekolah menengah berasrama di sini didakwa mengalami gangguan sama sejak beberapa hari lalu.

Berikutan kejadian itu, semua pelajar perempuan di asrama Sekolah Menengah Teknik Kuantan di sini diarah pulang ke kampung masing-masing pada Sabtu dan Ahad lalu.

Menurut sumber, seramai lima hingga enam pelajar perempuan sekolah itu diserang histeria apabila mereka meracau dan menjerit terutama pada waktu tengah hari.

''Bagaimanapun, keadaan kembali pulih apabila seorang guru agama dari Kemaman, Terengganu dipanggil untuk melakukan upacara 'pembersihan' dan sesi pembelajaran kembali normal semalam.

''Semua pihak yang terlibat termasuk guru agama berkenaan masih memantau kejadian itu kerana khuatir ia akan berulang," katanya ketika dihubungi Utusan Malaysia di sini hari ini.

Dalam pada itu, abang kepada salah seorang mangsa histeria di sekolah berkenaan berkata, dia dimaklumkan oleh adik perempuannya bahawa beberapa rakannya mengalami histeria menyebabkan semua pelajar perempuan diminta pulang ke rumah masing-masing.

Dia yang enggan dikenali berkata, kejadian itu bukan sahaja menakutkan adiknya, malah turut merisaukan ahli keluarganya kerana khuatir jika kejadian misteri di SMK Tanjung Lumpur terjadi di sekolah tersebut.

Tambahnya, walaupun kejadian histeria di sekolah menengah teknik berkenaan dikatakan beransur pulih, dia berharap pihak terlibat tidak memandang sepi perkara itu dan mengambil langkah susulan yang sewajarnya.

Sementara itu, Pengarah Jabatan Pelajaran negeri, Datuk Abdul Aziz Abdul Latiff ketika dihubungi berkata, beliau tidak tahu menahu mengenai histeria yang didakwa berlaku di sekolah menengah teknik tersebut kerana belum dimaklumkan mengenainya.

Bagaimanapun, tegas beliau, pihaknya akan cuba mendapat maklumat sebenar dan menjalankan pemantauan sekiranya histeria benar-benar pernah berlaku di sekolah tersebut.

''Saya tidak tahu kerana saya belum dimaklumkan lagi mengenainya tetapi kami akan meneliti dakwaan itu sama ia benar atau sebaliknya," katanya.

---ada lagi histeria kat UTUSAN arini...adeh...mmg bulan hantu mengamuk skang nih... -----

dulu masa aku skolah taun 90-an pon bnyk kes ni   tp x di dedahkan media   tp memang menyusahkan student nak study... terutamanya kalau nak duduki exam pmr dan spm...

zaman sekolah dulu, dalam tahun 96 @ 97 gitu..mmg kerap sgt jadi benda mcm ni. mcm2 jadi. ain penah kena, tp tak teruk sgt. just usik2 je... uwaa...tak nak ingat masa tu...

my fren kena teruk juga ler..rasanya sepanjang tahun dia asik nampak pelik2 je..pastu ada masa dia jerit je manjang..ada masa lain dia asik ketawa je, sambil mata dia tenung kitorg dengan tajam..sampai kitorg naik seram..

kata orang puncanya ada pada pembinaan beberapa bangunan di sebelah sekolah menyebabkan "benda" tu pindah ke sekolah kitorg..siap ada ustaz..bomoh2..mcm2 la pengamal perubatan tradisional yg dtg...last2 senyap camtu jer..

ms kite sekolah dulu kite pnh kena gak
perasaan ms kena rasuk tu....xde perasaan
sbb kite mmg xsedar apa yg berlaku
bila sedar kite sakit2 bdn dr ujung kaki smpai le ujung rambut

bile sedar kite not recover sepenuhnya
mcm...blurr je
kite wat pepe tp fikiran kite bukan kt mende yg kite buat tu
kdg2 kite buat sesuatu yg kite akan persoalkan kenapa aku wat ni but kite can't stop doing it
pelik kan?
bila sesorg tu br sedar dr kena rasuk jgn tinggalkan dia seorg diri wpun sekejap
sbb bila2 ms dia akan jd bukan diri dia
sokongan keluarga penting time ni utk dia betul2 sembuh

mende yg paling sedih
wpun dia (nampak) dah sembuh sepenuhnyer
sebenarnyer dia masih di'ikuti'
famili kite,bila nmpak kite dh sihat
depa assume kite fully dah sihat
sedangkan kite masih fragile even dah 10 tahun mende ni berlaku
so kite struggle my self
so famili kena keep protect them at least alert with their changing
famili kite xsedar pun yg anak dia ni dh berubah sejak peristiwa tu

since that moment
i do have accompany...a friend
yg akan dtg when i am under depression
when i cried...giving me an advice
like a guardian angel (suppose not to believe this because we r muslim)
she can come anytime u need her n anywhere
even in the crowded in daytime

Reply #36 malaygirl's post

siapa your friend tu malaygirl? manusia berjasad macam kita semua nie atau mahluk halus?

sbb diorg nk kna ikatbln pose ni kot

Reply #36 malaygirl's post

err...
kawan yg camne tu?
bunyi cam "kawan" lain je...

Aku dapat tau dari cousin aku yang dok kat Kuantan.. Jin yang mengamuk tu, nak discuss dengan Harun Din saja.. bukan anak murid dia atau orang lain. Tak tau la sebab apa jin tu mengamuk, tapi kes ni takkan sudah selagi Jin ni tak jumpa dengan Harun Din..

Tapi dengar cerita plak Harun Din ni kat Mekah skang ni..