CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: ros_merah

arezzo induction cooker

wakaka
kalo nampak sapa yang pakai sunshade tu maksudnya dah penah kenala dengan arezzo...bezanya ada yg terpengaruh atau tak je la

hehe.. gitula kot..

tp kurasa.. barang2 dia ok... takdela pkai sekali terus jahanam. cuma marketing strategy dia tu yg guna co called lucky voucher la haper2. bila nk redeem kene beli brg itu ini. so secara tak langsung.. dia dpt jual bnyk brg instead of seketul je yg org tu berniat nk beli n perlukan.

cth mak aku sendiri. masa gores tu.. dpt voucher ntah baper ntah. tp kene beli brg bla2.. pastu berpeluang utk wat cabutan bertuah. hadiah utama dia sebijik perdana v6. tp koman2 nye hadiah is video cam. so abah aku masa tu mmg nk beli video cam... so pk2.. koman2 hadiah pon dpt video cam so kira okla. so belila barang2 electric jenama tu... microwave (aku hambek.. ok smpai skrg elok lg), portable sewing machine (pon aku yg guna... ok la jugak), ntah apa lg 2 3 barang. pastu watla cabutan bertuah tu... tup2 dpt induction cooker. hehe.. keciwa la abah aku tak dpt video cam. tp dptla selonggok barang2 letrik yg mostly mak aku dah ada. so akhirnye dpt kt aku. aku guna okla... cuma brand2 camni... klau rosak ke... or nk cari manual yg lebih complete mmg takde. sbb dia solely distributed bg company yg jual tu je. lecehla sket.  so pada sape2 yg dah terbeli tu... jgn risau. anda bukanla kene tipu... klau apa yg dibeli tu mmg diperlukan... bagusla. yg jd tak bagusnye bila barang yg dibeli tu kita dah ada. tp kita beli sbb sayangkan voucher ke... or sbb nk dpt free gift yg diwar2kan... ha.. itu yg tak bagus. unless korang mmg duit 7 keturunan guna tak abis2. hehe

Mmg ramai dah terkena, terutama kaum wanita yg mudah terpengaruh, mcm saya huhuh... modus operandi mmg serupa je, yg beza cuma nama / brand sajo. Barang2 dijual serupa saja. pastu siap ckp dah establish kat kelantan, ada kedai kat KB Mall. tapi napa kelantan?

saya tak kene ngan arrazo, sy kene kat giant kinrara, brand frico. la nih arrazo lak amik tempat situ. asal lepas byr je, panggil, siap ckp akak beli total ni bole ambik hadiah bla bla ... saya 'terambik' microwave. however, berguna jugak la kat saya, dah mmg masa tu tgh carik oven baru.

microwave convection tu normal price 1k++ je, tak sampai 2k pun. saya dapat voucher 1k, dia bg (mintak sbnrnya) multi cooker free. so sy byr 1000.00++ je la. habis kopak bulan tuh. brg2 ni sbnrnya ok. worth it la kalu amik, tapi lagi bagus kalu tak amik ...

saya nak let go dapur saya tak pernah guna klu sapa nak blh pm

1# ros_merah

kwn sy ckp it's very gud to use 4cooking, sy pun nk try tp x tau mane lokasinya..
kwn sy suruh prg kat Subang sane, tp skrg x de lg.. mcm mne..
sbb dah bosan stiap kali buat order beli gas tau..

25# Dolphin31
Yelah... saya pun pakai induction cooker juga.. cuma simpan dapur gas kalau tiba2 tgh memasak elektrik
takde....

Follow Us
25# Dolphin31
Yelah... saya pun pakai induction cooker juga.. cuma simpan dapur gas kalau tiba2 tgh memasak elektrik
takde....
jo_je Post at 1-2-2010 18:10

ok x tu induction cooker? kalau nk info blh dpt kat mne nye? kat mne ade shopnye?

oooo....thanks. Actually, i dah beli induction cooker tu. Risau gak takut i tersalah buat pilihan...sbb brand tu..tak pernah dengar....Betul cakap u...microwave dia nampak menarik. Nak goreng keropok  ...
ros_merah Post at 20-1-2009 13:01

ehh, yeke nih? takyah guna minyak tuk goreng keropok?
maknanya kalau nak menggoreng ayam, takyah guna minyak gak ke

arezzo ni memang lama dah ada kat carefour wangsa maju...selalu kan dorg ni akan tunggu kat kaunter bayar n aim sesiapa yg shopping sampai trolley penuh...dorg akan approach kita dgn tunjuk satu keratan konon dia kata keratan akhbar hari ni yg kalau kita beli brg kat carefour kita boleh dapat "hadiah misteri"

aku pernah sekali kene ngan arezzo ni...memula aku tak tau org arezzo yg apporach..dia ckp aku boleh dpt free gift sbb aku beli banyak barang..aku pun termakan la gak dorg ckp apa..sekali dia bwk g booth dorg...dia suruh isi borang pasal persobal detail kita..tapi detail dlm tu semua detail tipu..hahahah...then dia nak terangkan pasal produk dia aku ckp "sory ye saya nak cepat..ada hal" n terus aku blah...

tapi kan...aku pelik kalau la arezzo ni good brand nape dia takde establish kedai??kenapa dia kene duduk kat booth2 sementara mcm kat carefour tu?

i pun ada terkean mcmni ..tp bukan barang arezzo.....brand aowa...
i mm tgh cari induction cooker tuk konsep modern stail dapur i...so terserempak ngan diorg ni...dia pun pulun la citer ....so dah memang i nak i pun beli la package...induction cooker+15 pieces cooking range set+pressure cooker. dlm rm 2800++....

but i byr separuh dulu sbb tunggu rumah siap br i amik malas nak letak brang kt umah semak jer......so on the second time nk byr n nk amik barg tu..dorg offer beli len plak ....diorg kata i dah dpt ember kad sbb beli ngan price more then 2K...then diorg tawar plak voucher..around 200-300 something....lps tu sales girl dia buat buat call headbarnch...lps tu buat suara terkejut......ngan mata mata terbeliak.....lepas tu dok ulang kali tanya betui ke customer ni dpt ...u betul ker...nanti klu i bgtau customer ni u kata tersilap susah plak ...betui ke nie....lps tu trs dia leatk tipun...n ckp ngan i n hubby..kak tahniah...td bos kata akak dpt discount rm1k.....bla bla bla...i buat muka seposen jer....dia x puashtai trs buat "drama "plak ngan kawan2 dia..."kakak ni dpt discount 1K la...mcm x cy jer...." lps tu semua dtg kat i ..suh i amik jer tawaran ...sbb bukan sng nak dpt .......

i tgk jer diorg trs kata..mana rseit ..n brg saya tadi????? tolong hantar ke kereta yea...sy xde masa nk abis kan duit beli brg kat cni jer...byk lagi benda sy nak buat.....trs semua senyap....diorg tolak troli berisi brang brang yg i...hahahhahaha.....

30# izy

hahaha.. hati kene kental n kering sket nk duduk dengar budak2 ni bercerita. klau mmg betul kita perlukan barang2 dia.. yess.. kurasa ok utk beli. tp biasanye dorang ni taktiknye.. klau kita nk beli 1 mende je.. mesti ada aje alasan dorang utk buatkan kita beli smpai 3 bende yg kita tak perlukan! tak termasuk dlm bajet bulanan! tu yg aku malas. dgn alasan... akak dah dapat murah ni... rugi tak amik skrg....

selalu mcm tu la. tak masuk dlm bajet. akhirnye kita jugak yg kene adjust balik monthly bajet tu camne. cuba klau kita gi kedai2 biasa ni.. kata nk beli microwave.. gi kt kaunter n bayar 4 microwave aje. abis2 pon dptla free gift electric kettle ke haper. tu je la. tp klau pegi booth2 mcm ni...  niat nk beli microwave.. tp akhirnye melayang smpai 3k, dapatla portable sewing machine, induction cooker, vacuum ke. walhal semua mende tu tak masuk dlm list.. or lagi tak syiok... dah ada kt rumah!

lagi satu.. yg kuperasan.. brand2 mcm ni.. takde info yg bnyk dlm internet. dia mmg solely distributed by that company. mcm aku nye microwave. brand ntah hanamichi kot. ni pon dapat gara2 kes2 mcm arezzo ni la. tp 5 thn lepas punye kes la. mak aku yg kene gores n dpt 5 brg dgn dekat rm5k gakla rasanye kosnye. tp sbb mak aku dah ada microwave.. maka dptla kt aku microwave barunye tu. aku nk cari info lebih lanjut online.. jenuh menggoogle. takde langsung info. balik2 org citer pasal nk let go barang2 brand tu, sbb rasa tertipu masa terbeli tu. huhu...

tp not badla. bole je aku pakai microwave tu smpai hari ni. elok je lg.

huhuhuhu
ayu pon terkene gak masa tuh.. sma je taktik..
tp jd mangsa gak ..
adoi aiii..
cuma nak tanya..
1. kalo pakai induction cooker neh dia ada special pan ngan wok dia ke?
ke boleh pakai yg biasa nyer?
2. since dia electic kan.. so kalo tetiba blckout dia ada x hose sambung ke gas?
mana la tau kalo tetiba masak jer black out
3. electric consumption dia mcm mana ek? tinggi ke x?

sesiapa yang pakai tu tlg jwpkan yer..
thanks yer

i pun ada terkean mcmni ..tp bukan barang arezzo.....brand aowa...
i mm tgh cari induction cooker t ...
izy Post at 11-2-2010 09:40

Izy....Intan pon "terkena" gak ngan Aowa nie   Sama mcm Izy coz mmg plan nak beli induction cooker pon for my new home then one day p JJ terserempak dengan depa nie.

Duit pon "terbang" dalam 4k++ :@. Izy dah pakai belum induction cooker Aowa, ok tak? Intan belum pakai lagi coz rumah belum siap renovate lagi.

Izy....Intan pon "terkena" gak ngan Aowa nie   Sama mcm Izy coz mmg plan nak beli induction ...
BabyIntan Post at 29-7-2010 07:29

izy dah pakai pun ..ok la..sng nak mask  n cepat worth it...xla mahal sgt bil letrik...

huhuhuhu
ayu pon terkene gak masa tuh.. sma je taktik..
tp jd mangsa gak ..
adoi aiii..
cuma na ...
AreYou69 Post at 28-7-2010 15:39

jawapn nyer
1: kena pakai peralatan yg dibuat dr stainless steel...atau pun dr brand diorg jer
2.xdak hos gas
3.bil x la tinggi sgt ...sbb konsep induction cooker tu sdr...sesiapa biasapakai aircond--lagi rendah dr bill accond....

jawapn nyer
1: kena pakai peralatan yg dibuat dr stainless steel...atau pun dr brand dio ...
izy Post at 29-7-2010 11:03

orhhh brg2 stainless steel.. pergh kalo beli brand derang gak mau rm3k kene tuhhh....
hahahhahahahahaahah

orhhh brg2 stainless steel.. pergh kalo beli brand derang gak mau rm3k kene tuhhh....
hahahha ...
AreYou69 Post at 29-7-2010 11:47

kebetulan i dpt free hehehehhe

izy dah pakai pun ..ok la..sng nak mask  n cepat worth it...xla mahal sgt bil letrik...
izy Post at 29-7-2010 11:01

Izy bersihkan induction cooker tu pakai apa ye lepas memasak. Kalo pakai sabun dan air ok tak? Nak tunggu sejuk dulu ke baru lap or lepas je masak boleh dah lap?

Macam malas je nak guna pencuci yg dah di providekan tu .

mana nk dpt pekakas stainless steel nie ek?
mahal x?
ayu cuma tau arezzo nyer rm3k

sll nyer lepas dah sejuk br lap ngan kain basah+sabun (yg telah di perah la) lap sampai bersih.kdg kdg abis msk pun saya trs jer lap ehhehhe...lps dah lap i amik tisu lap bg kering....
seminggu seklai(ahad) baru i lap guna pencuci yg dia providekan.