CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

Ibu Bawa Anak Lemah Longlai Ke Klinik, Dakwa Bekal Makanan Dirampas Guru?

anony-mous replied at 6-4-2022 09:49 AM
6-7thn tu kecik lg. Ajar boleh tp jgn pksa.

I dulu2 time age macam tu mmg tak puasa la, my parents ajar puasa (tapi yang yok la) on weekends sebab senang derang nak monitor kut.  Start half a day half a day dulu.  Tapi bila dah baligh, kena full selagi boleh.  Mula2 memang la macam forumer atas cakap, sambil berwuduk kumur2 tapi air tak spit out hahahahaha

Nana_Man replied at 6-4-2022 09:00 AM
Ada lak bangga anak2 puasa penuh walau umur 4-5 tahun.

siap update dalam wasap grup family atau fb bgtau si comel puasa penuh ari ni...siap snap gambo anak tengah lesu...iols tgk kesian anak ko tadika dah kena puasa...

guru2 di malaysia pun terdiri dr pelbagai background...pendekatan guru2 kadangkala agak extreme...mungkin background pengajian yg tak brape betul

6-7 tahun tu budak lagi.. apa la cikgu ni..

Ex kwn aku  bangga anak bole pose penuh
Lantak ko la ..aku mmg tk paksa anak2 aku

makadek replied at 6-4-2022 10:01 AM
Ex kwn aku  bangga anak bole pose penuh
Lantak ko la ..aku mmg tk paksa anak2 aku

siap dah title ex...haha

Follow Us
Cikgu tue tak tahu nak jaga aib budak ke?...dah dah budak tue masih kecil ..jgn lah terlalu menghukum anak kecil..kan mereka tgh Belajo erti berpuasa...mungkin cikgu tue pernah dimalukan kot waktu kecik x pose..itu yg dilepaskan ke budak sekolah..mentang budak kecil takut nk melawan cikgu...hmmmm...apatah

sekolah area rumah ni paksa lagi budak2 darjah 1 bawak bekal & air dari rumah, paling2 roti gardenia paket2 tu.. walaupun budak tu puasa sebab takut lapar/ pengsan.

rosmahisham replied at 6-4-2022 08:09 AM
Aku dulu darjah 6 pon ponteng puasa lg..form 1 baru btl2 puasa tp x penuh sbb dicutikn pulak...klu d ...

same here. Aku dulu balik sekolah mesti ngadu kat nenek. Nenek suruh bukak puasa.
Mak aku pulak bising. Nenek aku cakap kita yang dewasa pun tak larat inikan pulak budak2
Bila menginjak ke sekolah menengah baru puasa betul2.
Ada dekat fb tengok kawan bangga tayang anak dia umur 5 tahun, puasa penuh
Apa la nak dibanggakan sgt
Kesian aku tgk sampai pucat muka anknya

Ni kisah benar aku nak cerita
Aku sekolah kat kampung dulu2
Ada seorang budak lelaki ni
Tak puasa, bawak bekal roti
Cikgu siap tampal kadboard tulis saya tak puasa
Letak kat leher budak tu
Masa tu tahun 90an

itular, kadang-kadang teringat time sekolah rendah dulu, aku x puasa pun (time darjah 1)

kantin pun bukak je

sekarang dengan kantin pun kena tutup

dah kenapa cikgu tu

Nana_Man replied at 6-4-2022 09:00 AM
Ada lak bangga anak2 puasa penuh walau umur 4-5 tahun.

yes yang ni i tak leh nak pikir. ada tu siap post kat ig/fb gmbr anak terjelepuk letih tgu waktu buka. lps tu cakap bangga sbb anak mampu bertahan hingga waktu buka. kental betul hati anak aku. gitu brag mak2 di media sosial

budak tu puasa tu solat mcmana? cukup x. mak aku ckp kalau puasa tak solat, takde guna. mcm puasa tapi takde tiang nak tempek pahala puasa tu. perkukuhkan solat dulu, baru puasa. lgpon lmbt lagi budak2 ni nak akil baligh. budak 4 thun 5 tahun dah mak pak bangga anak puasa penuh. kesian budak

Edited by black_handbag at 6-4-2022 10:59 AM
dekmieDandy replied at 6-4-2022 10:48 AM
itular, kadang-kadang teringat time sekolah rendah dulu, aku x puasa pun (time darjah 1)

kantin pun ...

sekolah zaman skrg ni, seolah2 tak mahu menggalakkan murid2 tak berpuasa, tapi indirectly. kantin tutup, siap ada memo makan berat2 tak boleh bawa ke sekolah. bawa bekal air seeloknya, makan berat kat rumah. kesian budak2 kecik tu dahla panas berdenting skrg, kena menahan lapar dan dahaga pula. serius tak patut. menteri diam je tak cakap ape ke?

ke menteri tgk sebok menjengah bazar ramadan nak buka?

spankee_fili replied at 6-4-2022 09:10 AM
Jangan la paksa, mendidik dan memaksa tu lain
Betul macam Dr tu kata, bila dah start benci susah nak ...

Aku pon betul² pose umur 12 tahun , masa tu dah form 1 ...tu pon sbb dah menses ...

Let the kids enjoy the process
Its ok depa puasa yangyuk but learn what is puasa

True-X replied at 6-4-2022 08:26 AM
kl la citer ni betol ek....

mufti ostad ostazah  x nak tegur ke

ostat ostatjah tegur bieber je

hal2 mendidik berpuasa ni rasanya biarlah mak yg didik.. bukan senang anak2 kecik umur 6-7 nak tahan lapar.. memang ada yg longlai terus kalau baru2 belajar puasa...mak2 tau tahap ketahanan lapar anak masing2.. cikgu2 tak payah nak paksa2.. nanti kalau budak tu pitam pengsan siapa pulak nak di jd kan kambing hitam nanti... anak2 aku masa umur2 6-7 tahun latih slow2.. alhamdulillah.. bila meningkat umur 8 tahun tu dorang dah puasa penuh pun tak payah paksa dah time tu... tapi ada upah laaa... hahahah

Gelaran saja pendidik/guru tapi cara dia mendidik/ menegur budak tu tak betul.

Budak tu kecik lagi, masih belajar tahan diri untuk berpuasa, kalau tak mampu biar la dia berbuka. Tak perlu la kecam dan malukan budak tu. Ni la punca ramai budak2 tak suka nak pergi sekolah, sebab dapat pendidik/guru macam ni. Budak2 selalu diam pasal perkara macam ni sebab malu nak cerita dekat mak ayah, jadi isu/kes macam ni selalu dipendam budak2 tu.

Bayang la orang yang sepatutnya mendidik generasi pemangkin negara memberikan tunjuk ajar/contoh teladan seperti tu, apa yang akan jadi pada generasi yang akan datang nanti?

Haih risau..

pe bnda laa cikgu tu. nasib sekolah anak aku x mcm tu. siap bukak kantin dgn menu sedap2 lagi. pukul 3 je anak aku bukak pose

Sesuatu yang diajar dalam paksaan pasti tak cantik hasilnya tambah pulak buat budak sekecil itu.  Banyak dah terbukti kini yang dipaksa2 dari kecik bila dewasa selalunya itulah yang paling ramai terpesong.