CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: EJALTI

[Dunia] Korea Utara letupkan resort Korea Selatan

dani-rox replied at 13-4-2022 03:18 PM
entah... negara dia org dah mcm time capsul, dgn pesyen rambut mandatori masih stuck di tahun 1986 ...

Ibaratnya mcm kita naik mesin cahaya masa doraemon utk kembali ke era 70s, 80s dan kita akan landed di bandar Pyongyang
Padahal kita naik mesin tu dari Tokyo yg serba canggih camtulah ibaratnya

Orenn1 replied at 13-4-2022 11:01 PM
dah lah ramai pelarian ukraine masuk sini jugak, duit tax kita guna utk tolong dorg jugak, semua ni  ...

Pity u sis..semoga semua urusan dipermudahkan dan bakal dpt new job soon.
Ya..akak folo foreign news,since pandemik and now prolonged russian-ukraine war ni mmg byk bisnes affected
Even supply chain disrupted
Bebaru ni rusia pi bom pipeline minyak kat kharkiv...terus la stop supply oil segala kat sana.
Multiplier effects kt sektor lain, toksah cakap la kan.

cmf_premierleag replied at 13-4-2022 11:24 PM
Ibaratnya mcm kita naik mesin cahaya masa doraemon utk kembali ke era 70s, 80s dan kita akan lande ...

Stand By Me 2 tersenyum sinis

kakikuDibibirmu replied at 13-4-2022 11:32 PM
Stand By Me 2 tersenyum sinis

sambil2 lepak kat tepi sungai bersama doraemon dgn beg sekolah rondeseru

cmf_premierleag replied at 13-4-2022 11:30 PM
Pity u sis..semoga semua urusan dipermudahkan dan bakal dpt new job soon.
Ya..akak folo foreign ne ...

thanks sis, buat masa skrg ni aku anggap jah holiday bergaji utk hiburkan diri sendiri.  Mmg byk companies yg affected kat europe ni, masa sebelum aku kena buang pun dah dgr bisnes partner kat holland pun nak tutup satu section tu, emua mahallll. Tu pun sanctions skrg ni masih terhad klu buat betul2 segalanya 100% yg berkaitan russia mau collapse terus economy

Orenn1 replied at 13-4-2022 11:49 PM
thanks sis, buat masa skrg ni aku anggap jah holiday bergaji utk hiburkan diri sendiri.  Mmg byk c ...

Dlm last month, byk negara kt EU dah katup border utk russia....so since Kaliningrad ni located in between EU countries yg lain, depa je la tersekat kt tgh2 out of nowhere tu.
Padahal tu under russia tu
So now ummah kaliningrad pun sama2 mati kutu dah sbb depa pun tak bleh move ke mana2
Area uols mmg dekat kan dgn situ.only separated with baltic sea

Follow Us
Orenn1 replied at 13-4-2022 10:34 PM
aku nak buat pengakuan aku sebenarnya dah kena buang keja pulak sbb things yg escalated dr perang uk ...

salam takziah sis oren. tapi best la jugak kot tetap dapat income bulanan kan, walaupun tak boleh mewah mana? dapat menyinga selalu somemore kat cari ni.

cmf_premierleag replied at 13-4-2022 11:55 PM
Dlm last month, byk negara kt EU dah katup border utk russia....so since Kaliningrad ni located in ...

ye kallningrad tu tersepit kat tgh2 negara org, russia ni pemimpin dia mmg ada dna rampas tanah org, tiba2 ada tanah dia kat celah2 negara org, punyalah tamak kegara negara dah cukop besar tak cukkop lagi ke nak uruskan, bayangkan belah sini bertemu yorop belah sana bertemu amerika belah situ bertelu asia, tak menang tgn nak mengurussss dia gegehhh nak perangg g ambik tanah org lagiii. Ni silap2 ummah kaliningrad ni pun tak rasa dorg russian, tp ummah russian sendiri byk jugak lari keluar dr rusia sejak perang rusia ukraine ni, ada kawan russian aku dah lari dgn bf dia ke estonia hari pertama russian attack ukraine, ritu tgk news katanya dlm sejuta jugak dah lari keluar
Scandic countries ni finland le paling  dekat dgn nabo gila tu. Sweden pun dekat jugak, ritu putin dah main acah2 lepas masuk ruang udara sweden yg kat tgh baltic sea tu, masukk kejap mcm tak sampai seminit main acah2 ala2 bg warning gitew jgn join nato, kurang ajar tak. Habis semua org dia nak control penatt jugak ada nabo gila mcm ni. Dah le tak pasal2 aku hilang keja, org lain nak main perang2 kita pulak tanggong bala

edee_91 replied at 14-4-2022 12:40 AM
salam takziah sis oren.  tapi best la jugak kot tetap dapat income bulanan kan, walaupun tak bo ...

Thanks edee. Act not that bad kena buang keja kat sini lol income still ada walaupun berkurangan few thousand jugak tp takpelah bukannya jadi miskin papa kedana pun, so klu jenis pemalas keja tu mmg kema sangattt dah situasi ni aku pun ada gak masa2 yg mcm happy gak duk rmh ni, blh buat mcm2 main forum tgk netflix bagaiii, siap buat facial sendiri hari2 tiap2 pagi

Kesiannya mcm terencat akal pon ada. Bdn membesar tp otak mcm sangkut “mommy i dont that ugly building”

gekkou replied at 13-4-2022 10:08 PM
aku pun tak faham army ni bitter giler bts kena enlistmandatory kan utk semua yang lelaki yang lay ...

Haha ada acik kepam mana komen dkt fb “dia merokok je pon” . I rasa kdg2 perempuan melayu yg over minat kpop ni xlayak dibuat bini. Over. Klau laki melayu merokok habis kena. I kalau jd lelaki, major turn off dgn peminat kdrama & kpop. Kwn2 i yg hantu kdrama majority andartu n x lawa. Sbb dlm kepala dah set nk lelaki mcm dlm kdrama

aku nak buat pengakuan aku sebenarnya dah kena buang keja pulak sbb things yg escalated dr perang uk ...

Kuat nya uols. Kalau i dah kena mkn ubat depression. harap lepas ni bila keadaan ok, uols dipanggil keje semula

Orenn1 replied at 14-4-2022 01:27 AM
Thanks edee. Act not that bad kena buang keja kat sini lol income still ada walaupun berkurangan f ...

Uols x duk malaysia ke? Uols stay mana?

anony-mous replied at 14-4-2022 03:14 AM
Kuat nya uols. Kalau i dah kena mkn ubat depression.  harap lepas ni bila keadaan ok, uols dipa ...

Terima kasih atas doa ygbaik2 tu sis. Aku tinggal kat negara viking ni. Sepatutnya aku tak perlu stress depress apa pun sbb takdelah sampai jejaskan private life apa pun cuma takde keja je. Tp biasa lah mula2 tu ada jugak rasa sedih stresss semua, menangis jugak lah, biasalah perasaan biasa bila kena buang keja, yg lagi bertambah sedih tu sbb sebelum ni kena buang psl pandemic ni kena lagi psl perang pulak dah pulak kena start all over balik cari keja, rasa penatttt lah. Tp sebenarnya aku pun takyah betul2 cari keja lg kut sbb maybe aku ikut hb aku g norway dlm jun july gitu sbb dia ada satu consultancy job dgn satu co kat sana mungkin dlm 6 bulan je. Tp klu dia balik tiap2 minggu takyah le aku ikut pindah cuma takut penatlah kut dia nak ulang alik tiap2 minggu, psl ni pun satu hal jugak skrg hb aku keja dgn co lain kat sini n yg job kat norway tu dia buat sendiri..company sendiri punya, nasib tmpt keja dia takyah masuk office hari2 pun takpe n dorg tahu psl company dia tu. Act hb aku blh masukkan aku jd kerani cabok kat co dia sendiri tp tak bestlah kan sbb aku pikir keja semua dia buat sendiri n duit dr co dia tu dah tentu duit aku jugak walaupun aku tak keja situ lol baik aku cari duit dari company lain kan n keluar pegi keja betul2 tiap2 hari. Itulah aku belum tahu betul2 lagi ni nak ikut pindah ke or suruh hb aku balik sini tiap2 minggu. Klu pindah pun aku bwk beg baju je kitaorg sewa apartment kecik satu.

Orenn1 replied at 14-4-2022 05:24 AM
Terima kasih atas doa ygbaik2 tu sis. Aku tinggal kat negara viking ni. Sepatutnya aku tak perlu s ...

Xpe lah uols. Enjoy2 je dlu jalan2 ikut hasben. Smbil2 cari keje. Klau ada, ada lah . Tp i faham sgt bila u ckp syg company ok benefit bonus ok. So rilex2 je enjoy dlu, mgkin di sebalik apa uols alami, ada kwn2 yg keje jeles tgk life uols yg free n easy. Sbb i alami benda ni. Masa keje jeles tgk org bisnes byk free time. Bila xkeje rasa depressed pulak sbb byk free time, beli baju byk2 xtau nk kemana. Hopefully u jumpa keje u nk later

anony-mous replied at 14-4-2022 05:31 AM
Xpe lah uols. Enjoy2 je dlu jalan2 ikut hasben. Smbil2 cari keje. Klau ada, ada lah . Tp i faham s ...

itulah aku pun cuba take it easy ni, malas nak pikir sgttt. Ak ckp pd diri sendiri apa yg aku lalui ni takdelah teruk apa pun, ramai lg org lain kat donia ni yg kena lalui cabaran hidop yg lebih teruk, mcm hidop dlm negara yg berperang semua tu. Gitulah caranya aku memujuk diri bila time down ni. Betul sgt sis bila ads keja tu akan ada sau2 masa yg rasa oh indahnya donia klu takyah pegi keja sbb aku nak buat itu nak buat inii nak relax bla bla bla tak cukup masa. Bila takde keja pun kdg2 tu blh jd bosan jugak bila dah lelama duk rmh. Apapun syukur jugak semua masih ok, aku pun relax2 jah cari keja tak terburu2. Nak rehatkan minda kejap dr segalanya yg aku lalui ni, penattt..mak nak relaxx jap nyahh

Norway, norway, norway x 33  tersenyum sinis

Orenn1 replied at 14-4-2022 01:18 AM
ye kallningrad tu tersepit kat tgh2 negara org, russia ni pemimpin dia mmg ada dna rampas tanah or ...

Aku rasa kalo ummah kaliningrad nk jugak ke kremlin, mmg kene keluar ikut baltic sea pastu masuk ke russia via north sea
Jauh gila nk kene pusing padahal jalan darat lg dekat
And ada satu oligarch ruski ni ada private luxury yacht tgh berthed kat negara belah2 baltic sana.
Pun dah kene sita yacht dia tu.sbb depa ckp menyemak je kat negara diorg

Pernah tengok documentari pasal student US yang kena tangkap kes curi poster kat hotel
Sadis betul

Pastu kisah lelaki lari rentas pagar sempadan…kena tembak berdas2 tapi berjaya menyorok kat tembok sampai dijumpai oleh askar SK…itupun sebab guna heatdetector

Pastu kisah pegawai penjara lelaki yang lari bersama banduan wanita…dia anggap banduan wanita tu macam kakak…depa rentas sungai kat tepi penjara…berjaya jua

Pastu kisah awek yang lari ke sempadan China…awek tu sekarang jadi aktivist tapi sembang acah

Moralnya…oklah ekau berjaya lari keluar NK…tapi habis semua clan ekau kena execute

Bertabahla sis Orenn... something better will come along. mana tahu lepas ni dpt kerja yg lebih menarik dgn gaji lebih besar, mungkin colleagues jantan yg lebih hensem jgn stress2. kesihatan mental sgt penting, lebih2 lg time yg tak menentu mcm sekarang.