CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: honey_d7881

PijaT... Binatang Yg buat aku Meluat....

tt, tadi iols gugel jumpa ni. ce-try

Petua Menghalau Pijat
Jika anda makan durian, kulitnya jang ...
3mazlina Post at 20-7-2011 10:16

Wah!!! Kulit durian heh... Bagus jugak... Carik yg sedap2 dulu, pas dah kenyang makan isi, kulit kita bagi pijat2 tu makan... hehehehehe... Ok2... Mekasih heh....

TT dlu umah MIL put pn berlambak menatang nie.....
put kalo dpt tngkp put ketip jah...nk2 plak time ...
puteri_impian Post at 20-7-2011 10:25

ok2... blh cuba cara nie... sebenarnya kan... serai wangi tu tak sama ker ngan serai yg kita buat masak2 tu??? ker dia sama jer??? huhuhuhuhuhu... nampak sgt aku nie tak tau..... dasyat!!!!!!....

Wah!!! Kulit durian heh... Bagus jugak... Carik yg sedap2 dulu, pas dah kenyang makan isi, kulit ...
honey_d7881 Post at 20-7-2011 10:27

sama cik TT dan mulalah mengucapkan selamat tinggal pijats

Reply 22# honey_d7881

motip x tau  x sama hoccey...serai wangi x bole wat masak2 lauk
besanya serai wangi ni tuk perubatan& kalo dlu2 serai wangi nie fungsinya macam perfume atau wangian dlm romah....(nie mak aiolsszz yg kata)

Reply  honey_d7881

motip x tau  x sama hoccey...serai wangi x bole wat masak2 lauk: ...
puteri_impian Post at 20-7-2011 10:35

hehehehehe... memandai jerlah aku nie kan... kalau tanya mak2 sure diaorg tau kan... aku ingat serai tu suma sama jek... hehehehehehe....

sama cik TT dan mulalah mengucapkan selamat tinggal pijats
3mazlina Post at 20-7-2011 10:31

tak sabar nak tgk diaorg suma 'tinggalkan' umah aku... hehehehehe....

Follow Us
Umah sewa aku dulu pernah d serang oleh tentera2 pijat nih.. memang meluat aku tgk pijat ni. menganggu aktiviti tidur aku tiap malam. bila nak picit je cepat2 natang ni lari. skali dah picit, bau die mampu melalaikan aku sekejap.. Mmg biasa umah flat ada natang ni, sbb umah flat terlalu tertutup n sempit sampai matahari nak masuk pun x bleh. natang ni sukakan pd kelembapan. Mmg susah nak hapuskan natang ni. die snang nak beranak pinak. apa yg aku buat dulu, slalu spray dulu tmpat katil aku dgan ridsect ke, baygon ke. tp still x bleh memamposkan jgak natang2 ni. and lastly, jalan terakhir yg aku buat utk melepaskan diri dr natang2 ni, aku p pndah umah sewa lain. snang cite.. trus aman hidup aku..

Rate

1

aku pun pernah mengalaminya..
fisrt sekali,we all buang kerusi yang menjadi punca pijat ni berapanak pinak..
lepastu mcm2 penyembur serangga we all guna..racun bagai..tapi lme2 mkin kurang..pijat ni keluar bila waktu mlm n tempat tu gelap..so,bukak la tingkap semua bg cahaya matahari msuk ckit pun dh kira ok...
cek dekat lobang2 dinding..kdng2 kat ctu pun diorang nyorok..nak tau tempat diorang selalu lepak,ko kena tgk kesan2 hitam ala2 taik lalat cmtu..kat ctu la tempat dia duduk...sembur kan ajer dgn bygon...buat hari2..jgn miss sehari pun..lama2 pupus la ia..satu lagi,kalau takat jemur je tilam xboleh jgak..ko kena make sure tilam tu xde pijat..cek betol2..pastu bunuh diorang..:@
brula pastu pijat berkurangan n trus pupus..

nasihat ni semuanya aku bg atas pengalaman aku dulu...

Rate

1

Umah sewa aku dulu pernah d serang oleh tentera2 pijat nih.. memang meluat aku tgk pijat ni. mengang ...
paknad Post at 20-7-2011 10:51

hahahahaha... kalau lah pindah umah tu cuma selai sepinggang, dah lama aku buat dah... bukan takat pindah, aku bakar umah tu....

aku pun pernah mengalaminya..
fisrt sekali,we all buang kerusi yang menjadi punca pijat ni berapana ...
chintachanduri Post at 20-7-2011 11:15

tu lah... aku mmg mcm nak let go jer sofa yg berkusyen2 nie... nak carik yg ala2 kulit tu kan... geram punya pasal... ari tu aku jemur pun, mmg aku belek suma... lagi2 part yg itam2 tu kan... dapat kesan jer, mmg aku picit2.... sambil menjemur, aku memicit.... yg buat aku tak puas ati sgt nie, sbb dia amik darah... pastu buat umah tu mcm umah dia... tu yg akak hangin tu... usaha akan diperhebatkan lagi....

geli lak aku tengok gambo pijat tu...padahal masa kecik2 dulu aku rajin carik pijat ni kat celah2 katil nenek aku cungkil pakai lidi .... Dapat jer terus penyekkan pakai kuku...mcm kita bunuh kutu rambut tu....bau dia mmg semacam la. Skrang ni tgk pijat geli gelaman pulak.

Kawan abg aku dulu penah eksiden sampai paha dia terkopak. Bila malam tu dia tido la dengan paha terdedah mcm tu nak kasi luka tu cepat kering. Sekali memalam dia rasa lain macam. Dia raba la tempat luka tu. Dia pelik sbb tempat luka tu rasa licin jerrr. Sekali dia bangun tengok paha dia dah penuh ngan pijat daaa.... Pijat tu dah keroyok luka kat paha dia tu dah tu dah kembung ngisap darah  tu yang rasa licin jerrr...

geli lak aku tengok gambo pijat tu...padahal masa kecik2 dulu aku rajin carik pijat ni kat celah2 ka ...
Orange_7491 Post at 20-7-2011 12:01

arghhhhhhhhhhhhhh!!!!! nak muntah......

untungla pijat2 tu dapat 'jamuan' terdedah mcm tu... ish!!!! mesti gemuk pijat2 kat umah kawan abg ko tu oren.... kalau ikut kan aku mmg geli... kalau jumpa kat umah tu rasa mcm nak lari tumpang umah org lain... tapi makin lama bukan makin geli... tapi sakit ati... lagi aku nampak, lagi cepat aku picit... padan muka dia.... :@

pijat hunter...tu la yg hubby gelarkn kat saye...start kena serang mase lepas raye haji tahun lepas...mule2 tu x pasti ape bendenye yg gigit smpi2 gatal2 satu badan, bl dh tau je, ape lagi... mule2 buang tilam n bantal2 busuk kesayangan aku tu.... pas tu rajinkan diri sembur baygon satu rumah...alhamdulillah hilang dah bdk2 tu...
tp lately dia serang lg...nk tdo pn x leh...skg kami tdo alas lantai sbb sy x nk tilam kawin sy tu jd sarang dia... serai wangi pn dh tabur satu rumah, kulit durian, mop lantai gune pati serai wangi...tp dia pegi jap je..pas tu dtg balik...dah jemur sume bantal2...sofa pn saye jemur gak.... tp name pn uma flat...agak susah nk halau bende2 ni... skg ni uma penuh n kulit durian... mgu ni nk wat operasi sembur dgn racun anai2... pas tu nk balik kg amik DAUN DURIAN BELANDA n serai wangi lg....
mak sy ade pesan lau kite malas nk bunuh dia, dia akan cari kite balik... bayangkan lau dia
leh hidup tanpa mkn smpi 18 bulan??!!!! x ke nyusahkan org tu namenye...
lagi satu cara yg hubby bg, pindah je la..gerenti setel masalh pijat ni....

Rate

1

Reply 17# honey_d7881

hahhaha...ak mmg xsmpat karate la..lari dulu..geli ooo

hahahahaha... kalau lah pindah umah tu cuma selai sepinggang, dah lama aku buat dah... bukan tak ...
honey_d7881 Post at 20-7-2011 11:34

Aku dulu mmg berniat nak bakor je umah tu. tp ksian plak kat jiran2 sblah rumah tu.. Boleh pndah umah, tp pastikan tilam, bantal jgan d bwak pindah skali.. tggl je dkat umah lame tu..

pijat neh yg mana 1?xkenal weh..huhuh
tp iols ade petua....guna air beras je tuk halau dorang neh..sembur2 air beras kat kwsn yg disyaki ade pijat....
slmt mencuba

seingat haku pijat neh dalam lokap ja ada...

apesal aku cam tatau je rupe pijat tu? kalo tgk gmbr tu, in real die besar mane? risau plak sbb aku ni jarang nk super cleaning umah aku... tau sapu n mop aje..

xpenah tgk real pijat

Reply 1# honey_d7881

aku penah jadi mangsa pijat nih :@ dan yg lebih mengharukan, aku alergic ngan gigitan dia, menyebabkan habis sume tgn kaki badan aku bengkak2 dan berparut
aku guna diatomaceous earth

aku tak tau ada jual kat mesia ke tak... dia ni mcm powder gitu (non-toxic), tabur kat carpet, kat tempat2 yang TT rasa pijat tu besarang & suka lalu lalang mcm kaki katil ke... zarah2 powder tu bentuk dia mcm tajam2 (kalau tgk under microscope la), so, kalau pijat lalu, badan dia akan becalar balar dek powder tu, lalu mati...

TT tabur la dulu, pas bbrp hari, vacumn sume tu dan buang bag vacum tu jauh2 (sbb takut ada telur pijat tu)... pastu ulang step tesebut beberapa kali.... tp dinasihatkan kurangkan pijak2 powder tu, sbb nanti kulit kaki kita jadi kering...

kalau powder tu ada lebih, leh letak kat toothpaste utk putihkan gigi, leh jugak buat mcm paste jadikan scrub...leh tgk sini utk info lanjut http://en.wikipedia.org/wiki/Diatomaceous_earth

gudluck!

p/s: sekarang aku xde masalah pijat lagi...

Rate

1