CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: rockysha69

Pernah para isteri rasa mcm mn yg aku rasa??....

Reply 1# rockysha69

adakah tt seperti avatar tu?   

Aku rasa ini lebih  kepada  rasa tak dihargai sebab suami sendiri tak pernah puji.  Dalam masa yang sama, suka puji perempuan lain.  Tapi tindakbalas tt pada suami  tu tak tepat dan tak matang la.  Baru kawin ke?

Aku pernah ada kes macam ni.  Bezanya aku makan hati kat suami je, tapi takde sampai nak jealous kat perempuan lain yg tak tau apa-apa tu.  Masa mula2 kawin suami tak izinkan aku drive kereta, tapi dalam masa yg sama puji2 perempuan lain yang cekap bawa kereta.  Kerana nak jadi isteri taat disamping tak matang lagi hidup alam berumahtangga, aku ikut je cakap dia disamping makan hati dengar puji-pujian kepada perempuan lain. Tapi akhirnya aku lepaskan apa yg aku rasa, tapi cakap elok2 tak tinggi suara.   Sampai sekarang suami aku tak pernah lagi puji perempuan lain depan aku, lantaklah apa yg dia rasa dalam hati kan.

Cakap je isi hati, luahkan apa yg tt betul2 rasa.  Bagitau dia yang tt sedih sebab dia tak pernah puji isteri sendiri, tapi puji perempuan2 lain tu.  Bagaimana kalau tt yg puji lelaki lain yg  jauh lebih hebat dan macho dari suami, tentu dia tak boleh terima kan?   Tindakan tt patahkan CD dan sebagainya tu aku rasa buat husband tt lagi rasa marah dan bertambah jauh.

Rate

1

Cemburu membabi buta namanya plus inferiority complex tahap gaban..masalah psikologi ni..better TT cari penawar..

Kalau la TT berlaki kan ex aku.....i wonder what will happen...?

(posted by mobile)

Reply 11# Sasha

Dia ada gak tgk movie hidustan 2....tapi dia x berapa minat cerita cinta 2 nie...dia suka filem aksi lagi...tapi saya tak berapa jelous sangat klu citer hidustan sebab heroin diorg walaupun cantik tapi jarang tunjuk2 aksi2 menghairahkan mcm citer omputeh 2.....

Reply 22# MamaMima711

cam ne citer la...

Reply 22# M ...
rockysha69 Post at 23-5-2012 04:37

x yah la citer...aku rasa bukan cd je ko patah2kan..dgn dia sekali remuk agaknya...kikiki

(posted by mobile)

cemburu kalo laki dok puji org lain, tgk gak la org nye tu sape, kat mane...pastu tgk gak la camane the way laki kite puji tu...

kalo aku, terus terang ckp, akan bengang kalo org tu yg aku kenal pastu laki aku asik ulang2 pastu siap geleng2 pale konon mcm cantik bebenor minah tu tiada tolok bandingnya lahhhh....

Follow Us
Ada air liuh lebihan keluar Dari tepi bibirnya tak TT every time dia nonton pilem2 yang hang seb ...
manakautau Post at 23-5-2012 12:05

berani dia buat meleleh air liur mcm 2.....dia selalunya akan wat cool depan saya....

tu baru heroin pilem tu ko dh jeles...agaknya kalo kuor jalan2 laki ko asik tenung pompuan lain siap puji2 cantik aku rasa mata laki ko mesti kena korek dan dan tu jugak

pendapat carly... yu ni psiko... tu baru dgn hubby yu layan cenggitu.. dgn org sekeliling, canner la agaknya yer... ada x yg ngumpat yu @ nyampah nk kawan dgn yu???

cemburu kalo laki dok puji org lain, tgk gak la org nye tu sape, kat mane...pastu tgk gak la camane  ...
peahjamboo Post at 23-5-2012 12:41

saya sebenarnya sedar..tak masuk akal nak jeles pada pelak0n dlm filem 2....tapi saya tetap rasa panas juga!

pendapat carly... yu ni psiko... tu baru dgn hubby yu layan cenggitu.. dgn org sekeliling, canner la ...
carly_lah Post at 23-5-2012 12:43

x de la mcm 2....saya just rasa benci dgn org yg lebih hebat dan cantik dari saya...saya ngan kwn2 suma ok...saya nie klakar kwn pun ramai juga...just dgn hb je mcm 2..

Reply 31# rockysha69

ishhhh ko ni....sume kan kejadian Allah...xkan ko nk benci? bkn deme kaco ko pun.....udah2 la layan perasaan gitu....bpe umo ko ni? meh tepek sket gambo ko, ko cun gile ke

mcm sakit jiwa pun ada.

Astagfirullahhalazimmm......Minta maaf lah ya...ko ni SAIKO agaknya...Kesian suami ko tue..Apalah nasib ko jadi mcmni..Kesian tau..Aku harap suami ko boleh bertahan dengan perangai ko tu..Ingatlah suami hanya pinjamam saja..Dunia mungkin kita miliki..Tapi bukan Kekal..Dan mungkin juga one days kita kena sharing sebab kesilapan kita..Mulai dari hari ini boleh tak ko ubah kelakuan ko tue...tak boleh blah la sikap mcmtu..merana ko kalau lelama..sesilap gila meroyan tau..dok laayn sakit hari yang ntah hapa hapa...Dan aku rasa kalau lah suami ko ada perempuan lain..bunuh pun ko sanggup ni..Adussss...Kesian sangat tau ....Jiwa ko perlukan pembersihan...Hati ko perlukan rawatan....

p/s...Emosi tanpa kawalan selalu menjerat diri.....peace

Rate

1

saya sebenarnya x tahu apa yg dia fikirkan bila tgk wanita lain yg cantik...bukan mcm saya nie.....dia merenung sesuatu wanita dlm filem 2 seolah olah penuh penghayatan....saya tau dia akan puji kecantikan wanita lain dan kehebatan mereka dlm hati dia...sepatutnya saya yg terbaik...kerana saya isteri dia...tapi saya rasa seolah olah saya x mampu memiliki sepenuhnya hati dan jiwa dan segalanya diri dia,saya mahu semuanya tertumpu pada saya seorang...menyanjung dan menyanyangi saya seorang...kegilaan saya nie saya sedar tapi byk perkara bikin saya panas!

1.aku rasa mcm cite rekaan jek
2.aku rasa cam adakah tuan umah ni cantik gile ngalahkan erra fazira or lisasurihani?
3.aku rasa cam adakah tuan rumah ni sgt2 takde kompiden ngn diri sendiri kah?

Hmm...
Tapi kenapa u rasa macam tuh?

saya sebenarnya x tahu apa yg dia fikirkan bila tgk wanita lain yg cantik...bukan mcm saya nie.....d ...
rockysha69 Post at 23-5-2012 13:14

kalau kau nak tahu...laki kau masa tgk heroin seksi2 tu..memang fikiran dia kelaut...
kalau heroin tu setuju kawin ngan dia....dan2 tu dia tinggal kau tgk filem tu sesorang...

baik kau jgn kasi laki kau tgk filem langsung...tgk berita pun jgn...newscaster tu pun cun2 gak..

1.aku rasa mcm cite rekaan jek
2.aku rasa cam adakah tuan umah ni cantik gile ngalahkan erra fazira ...
silica_SiO2 Post at 23-5-2012 13:17

no 1 & 2 itu x betul....nie cerita betul2 tentang diri saya,dan saya nie x cantik bagi diri saya,sya nie hodoh,gemuk,perut buncit,rambut kering,hidung kembang,badan pendek,mulut besar,mata besar,kaki lebar tak leh nak beli kasut cantik2 saiz yg sesuai,x reti fesyen....

no 1 & 2 itu x betul....nie cerita betul2 tentang diri saya,dan saya nie x cantik bagi diri saya,s ...
rockysha69 Post at 23-5-2012 13:26

so..apasal laki kau setuju kawin ngan kau?

agreed with others
u ni psyco laaa
menakutkannn
sure laki u akan lari one day

regards