CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ladolceleeya

Di telan mati mak, di luah mati bapa

ladolceleeya posted on 23-7-2012 02:37 PM
kan? saya nie lagi la pelik b'puluh tahun bersama...smpi ada 7 anak la.
susah senang ibu bersama  ...

kau kena fahamlah, yg tu muda dan masih leh "guna". For man benda tu sgt penting...

Fantaghiro posted on 23-7-2012 02:42 PM
tt...siannya kat ibu awak...

doakan ibu saya tabah dan redha dgn ketentuan ini...
utk kami adik b'adik juga...

blingblings posted on 23-7-2012 02:59 PM
kau kena fahamlah, yg tu muda dan masih leh "guna". For man benda tu sgt penting...

alaaa..klu setakat benda tue jer leh ker wt dia bahagia???
tp bila sakit nnt tau plak dia ckp dia cari kami...nape x suh pmpuan yg leh guna lg tue jaga n bela dia???

ladolceleeya posted on 23-7-2012 03:02 PM
alaaa..klu setakat benda tue jer leh ker wt dia bahagia???
tp bila sakit nnt tau plak dia ckp dia ...

sebab dia nak dekat mama tu sbb menda tu jah...dulu tak dapatkan?

percayalah. elok lusa bini muda tupun akan tua terbongkang, silap2 pak ko tinggalkan dia gitu aja dan balik pd mak ko. Tak semua lelaki yg pentingkan 30 ke 40 tahun hidup bersama beranak pinak, semuanya bergantung kpd apa yg ada dalam hati dia. Mungkin mak kau tu bukan pilihan dia dr dulu sbb tu dia buat mcm hamba ke apa..

beginilah TT, dari apa yg aku baca dr thread dulu tu, mak tiri korang agak baik dan hormatkan mak korang. Mungkin tak nak malu asyik didesak-desak dgn cinta pertama tu yg dia kahwin kot, sementelah dah menjanda kan.

Kalau mengikut pandangan isteri2 pertama yg dah berumur ni (bukan semua) mmg sgt bersyukur bila laki dia org memilih untuk nikah lain. Tambahan pula kalau suami jenis yg hari-hari mau walaupun dah tua bangka. Itu mak tiri kau asyik merungut sakit pinggang semua tu.

Bila dah tua, ibu lebih seronok menghabiskan masa bersama-sama anak-anak dan cucu berbanding suami yg dari muda sampai ke tua nak jadi diktator, memerintah aja kerjanya. Lagi baik pergi masjid belajar ilmu akhirat, lancarkan bacaan alquran dan jln-jln makan angin dgn anak-anak.

Sesekali bapa tu nak balik layan ajalah songehnya tapi kalau nak lama-lama rumah madu lagi baiklah. Tak sakit hati, tak sakit jiwa, tua-tua nak bersex ni bukannya best pong (aku agaklah) ampun, posa2 cakap pasal hal lam kain...

So aku ingat ko jgn pandang hal negatif tp lebihkan positif, apa kata sarankan ayah ko tinggal aja di Kedah. Sesekali aja balik tengok mak kau. Mungkin tak sampai setahun mak tiri kau hantar ayah kau balik...

Rate

1

kalau aku, biar aku adik beradik bercengkerama dgn ibu . haha.. semua anak2 kasi perhatian 500% juta kepada ibu. ibu bangun aje, tanya ibu nak air? ibu nak mandi? ibu lapar.. hehhe.. tapi likut cite ko, laki2 korang plak tak suka mama ko..

Follow Us
blingblings posted on 23-7-2012 03:24 PM
beginilah TT, dari apa yg aku baca dr thread dulu tu, mak tiri korang agak baik dan hormatkan mak ko ...

Yups, mmg kte org pn xder la ckp dia tue jahat cuma dia pttnya sedar pd keadaan/situasi keliliing dia.

Dia pn ade perasaan jgk kan? Ape perasaan dia klu situasi tue t'blk...bila ayah blk sane memanjang dok sebut pasal ibu?
X kan la dia suke n b'gembira kot bila ayah dok bebelkan nama ibu kt telinga dia. Skit2 leh tahan lg, klu kerap mendidih jgk taik tinge dlm tue. Btl x?

Tue bru sebut nama...lum lg dok puji melambung plak! Kte nie manusia biasa. Positif cmne pn kte confirm ada gak secalit rasa cemburu tue. Bohong la kata x kan w/pn dua tua bangka or ape pn.

Ibu saya mmg x kisah lgsg klu ayah duk sane, mmg ibu pn suke x yah penat2 nk melayan karenah ayah yg mungkin bg ibu yg kesihatannya mmg kurang mengizinkan skg nie. Dan dia pn blh ke rmh kami adik b'adik dgn senang lenangnya. Tp ayah yg x nk. Skg abiskan duit 2 mgu sane, 2 mgu sini. Duit pn abis lebur ke ctu jelah.

Dlu sblm ayah kawen dgn dia FACEBOOK pn ayah x kenal. Tp sejak dh kawen dgn dia, asal blk jerk memerap dlm bilik dok berFACEBOOK. Time tuk anak2 n cucu tue mmg kureng la. Pastu dlu dgn cucu2 dia x penah la dia tinggi suara or angkat tgn tp skg dua2 dia penah wt. Mmg b'lainan la attitude ayah skg nie.  X suke.

tipuware posted on 23-7-2012 03:31 PM
kalau aku, biar aku adik beradik bercengkerama dgn ibu . haha.. semua anak2 kasi perhatian 500% juta ...

bkn laki2 kte org jer tp kte org pun tp kte org nie bak kata org jd pelakon terhebat la...
b'lakon elok jerk depan dia n ayah...blm penah lg la kte org wt taik kt dia or dpn ayah sekali pn...

ladolceleeya posted on 23-7-2012 03:34 PM
Yups, mmg kte org pn xder la ckp dia tue jahat cuma dia pttnya sedar pd keadaan/situasi keliliing  ...

my dear, itulah yg dinamakan penyakit serabut poligami...ingat semua lelaki seronok ke nak poligami ni...kalau korang nampak bapa still jaga mak dgn baik korang buat tak tahu ajalah, tp kalau dah sampai berlaku kejam ke apa wajiblah korang ingatkan sikit2

ladolceleeya posted on 23-7-2012 02:42 PM
tue la...kte org pn x phm nape la ayah jd cmtue...
klu kawen dgn anak dara yg b'getah lg lain la  ...

al kesahnye ... kalo omputeh, dorg ckp ayah tt is in love with a memory ... kenangan cinta yg x ksampaian gituh gaknye ayah anggap dah takdir n jodoh mereka btemu ... erk, cam leh wat lagu lak ek ... maaf, utk "penyakit" ayah tt ni, xde ubat ... esp utk org2 lelaki yg dah lbh umo ...

always b there 4 ur mom ... dgr jerlah keluhan dia ... kalo ayah tt byk songeh mintak msk itu n ini, pandai2lah backg ur mom, kalo x, tt lah yg kene wat. buat sbb kesian kan mak, ok? ayah tt ni agaknye dah wat pbahagian keje ... mak tt kat dapo, mama jlnkan tugas ehem ehem sbagai tugas utama. ramai ja lelaki tua camtu ... hakikat biologi

hrp2 tt n adik beradik boleh plan sthing else 4 ur mom ... try2 gaklah slow talk ngan si mama tntg ape yg tbuku di hati korang. bkn dia x biasa bkongsi kan ... pompuan x kan x phm ati pompuan ...

Rate

1

ko jugak kata kalo ayah ko pegi, mama xpegi, ayah ko akan tetap dok meratip nama mama tu. so per kata xyah bawak ayah ko. meh aku ajar cara nak berkomplot

1- ckp kat ibu ko cancel pi cameron. suh dia pesan kat ayah dan mama ko tu skali.
2- ajak ibu ko pegi rumah anak mana2.
3- weekend buat2 korang nak pi jalan2. probably pegi mana2 dekat cameron.
4- sampai sana korang kata xbest. pastu pegi cameron instead...

erkk kira dosa tak tifu2 ni?

Rate

1

missus_meow posted on 23-7-2012 04:12 PM
al kesahnye ... kalo omputeh, dorg ckp ayah tt is in love with a memory ... kenangan cinta yg x ks ...

tp kan kte org suspek ayah nie cm kena wt jerk, cm yg saya ceritakan dlm thread sye sblm nie.
ade jgk yg suggest suh ubatkan2 ayah tue kot btl dia kena wt org....

yups, we always b there 4 my mom! bab backg my mom tue, saya nie bkn jenis org yg loud.
kirenye klu saya x puas hati pn saya just bgtau kt my mom jerk.
contohnya ayah nie mmg suka nk wt mkn2 time raya nnt (kire open house la).
memandangkan my mom mmg x larat so saya bgtau my mom ckp kt ayah thn nie x yah la sibuk2 nk wt open house.
klu nk wt jgk order catering, so kte org x yah wt keje (nie bkn kes kte org mls yer tp my mom nie confirm2 nk wt keje jgk nnt).
nk backg my mom dgn sound terus kt ayah mmg saya bkn org yg cmtue.

should be tggjwb tuk menegur2 sikap ayah nie saya berikan pada abg2 saya tp abg2 saya nie pn x berani jgk.
senang cte kte org nie mmg pelakon terhebat la. dok jaga sesgt hati ayah tue. yer kan aje tp blkg ayah pung pang x puas hati.
slow talk dgn mama? hrmmm. ntah la. saya nie cm x sesuai tuk slow talk dgn mama tue.
sbb nye sye nie jenis yg tangkap leleh skit tmbh2 isu sensitif about my mom n my dad tue. kang lum sempat luah ape dh

Last edited by ladolceleeya on 24-7-2012 10:11 AM \n\n
hahaha. baek punye plan yek. ok, akan di pertimbangkan dan akan di usulkan pd my bro dlu.
harap2 x dosa la yek sbb niat nk jaga hati semua pihak!  

bagusnyer ibu kamu...boleh bgtau pada mama kau perancangan kamu semua... alahai... aku sgt respect... aku xreti nak tlg jwb soklan kamu..tunggu otai2 jwbkan...

kasihan ko tt. bersabar la. yang penting, bahagiakan mak dulu. ayah ko memang dah bahagia sangat dengan bini mudanya. biarkan lah. babe agree sangat kalau korang pergi je la bercuti without ayah and mak tiri. walaupun mulut mak ko setuju, tapi dalam diam, hati beliau mesti terguris dengan kehadiran madunya. jadi apa guna bawa beliau makan angin tapi hatinya tak gembira.

prettyuglybabe posted on 24-7-2012 11:27 AM
kasihan ko tt. bersabar la. yang penting, bahagiakan mak dulu. ayah ko memang dah bahagia sangat den ...

yups, btl tue...so mmg dh kuat hati nk teruskan plan nie without my dad and mama tiri tue...
doakan kami sekeluarga tabah hadapi ujian Allah nie...moga Ayah tue sedar betapa b'harganya ibu drpd mama tiri tue

ladolceleeya posted on 24-7-2012 10:06 AM
tp kan kte org suspek ayah nie cm kena wt jerk, cm yg saya ceritakan dlm thread sye sblm nie.
ade ...

btl ke ayah kene buatan org? konfemkan lah, insyaAllah ade penawarnye.

backg x bmakne perlu wat ngan cara kasar sampai ayah jd sakit ati ... lbh baiklah wat cara halus tp bkesan.  eloklah cdgn korang nk gune catering ja ... kalo mak nk msk, boleh tambah yg simple2 yg x mnyusahkan dia. korang pon spakat nk happykan mak korang ... tbaiklah tu

dr 7 org, ayah rapat ngan sape? slalunye anak yg plg rapatlah yg boleh ckp hati ke hati ... kalo dlm famili meow, ayah 1 geng ngan kak long. len org dia x dgr, hrp maaf. x leh slow talk ngan si mamake ... mleleh tu kire mukadimah ... slow2lah ... namenye pon dah slow talk. or korang boleh jer terus blakon (mcm tt ckp tu) ... up 2 u all. korang tau ape yg tbaik.

alaaa ajak je ayah ngan mama tu join sekali.. time makan korang wat keras je, biar ayah yg blanja..
pastu time ayah duk ghalit citer pasal mama, korang angkat kaki blahh.. atau wat2 menguap, pura2 tido ataupon pitam ondaspot.. kalo nampak ayah cam gedik terlebih ngan mama, korang tarik ibu korang jejauh gi kutip stoberi.. biar ayah tu duk terpinga2 dlm bilik.. leh juga dia update status FB..

ParinAmat posted on 25-7-2012 10:13 AM
alaaa ajak je ayah ngan mama tu join sekali.. time makan korang wat keras je, biar ayah yg blanja..
...

sejujurnya aku tak percaya perubahan bapa TT ni ada kaitan dgn dengan benda2 halus...lelaki mmg ada perubahan bila umur semakin meningkat, kalau anak yg rapat sahaja akan faham...cubalah sesekali selami perasaan hati seorg ayah...sekian dari aku yg sentiasa merindukan arwah ayah aku

cmf_blingblings posted on 25-7-2012 12:11 PM
sejujurnya aku tak percaya perubahan bapa TT ni ada kaitan dgn dengan benda2 halus...lelaki mmg ad ...

tu la acik.. benda mistik ni ada possibility juga, cuma bukan sume kes somi duk turut bini muda sbb kena buatan..

org lelaki ni bukan tunggu nak tua je berubah angin.. yg muda2 dpt angin kus kus pon ada.. dah nampak barang baik, barang yg dipakai selama ni dianggap barangan lusuh semata.. kijamnyeee..