CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: MissNigga

World War Z

manjalara_01 posted on 2-6-2013 09:37 PM
boring ke??..tgk separuh jek??..
kalau movie Angie ni..manja mmg suke yg action..nye..ehehe..:lov ...

Tak.. cerita ni aku kategori kan sbg heavy drama yg terbaik..

Kisah ........nko bayangkan..

Changeling = (seorg ibu yg kehilangan anak + aktivis hak asasi) VS (ketua polis yg rasuah + penjenayah + doktor yg tamak + pembunuh)

Cukup aku bagi gambaran di atas..

P/s: atuk aku meninggal.. tu yg aku belah awal.. tak sampai zeparuh pun..
Last edited by SulurBidar on 2-6-2013 09:52 PM

SulurBidar posted on 2-6-2013 09:50 PM
Tak.. cerita ni aku kategori kan sbg heavy drama yg terbaik..

Kisah ........nko bayangkan..

inalillahi wainalillahirojiun..

owh kisahnye..
teringat movie "beyond borders"..
mmg ni antara movie2 berat lakonan Angie..
smpai manja pun terkesan...

note, aku nak tengok!!

9.30 mlm ni aku akan tgk cerita ni.
So nanti aku review.

[url=http://bit.ly/11lKqka]Official World War Z from UIP[/url]

Setelah selesai menonton cerita ni malam tadi, aku rasa cerita zombi versi world war z adalah seperti gabungan filem 2012 + I am Legend

Tak perlu menunggu lama nak tengok serangan zombi....dalam minit ke 3 gitu. pengarah terus kejutkan kita dengan serangan zombi secara tiba-tiba which is aku suka filem yg mcm ni, dimana kita tak perlu tunggu lama nak usha zombi dlm filem ni. Storyline filem ni bg aku ok laa, tapi still propaganda amerika-yahudi agak kuat jugak dalam filem ni. Dan sekali lagi nama korea utara dipetik dalam filem ni dimana di kora utara lah virus zombi ni bermula. Bila difikir balik, hehe...agak kelakar jugak org amerika ni kalau nak sebarkan dakyah diorg sampai cerita zombi mcm ni pun, still nak kaitkan nama korea utara jugak.

Cgi nya bg aku mantap jugak laa. Paling aku suka waktu babak serangan zombi ni di negara israel. Aku amat kagum dengan visual yang dipaparkan oleh pengarah. Memang agak real. Kadang-kadang, zombi dlm filem ni agak kelakar jugak sampai ada satu babak tu buatkan satu panggung gelak dengan gelagat diorang

Last but not least, tunggak filem ni semestinya brad pitt. Dalam filem ni, aku rasa penampilan brad pitt agak handsome laa drpd filem2 dia sebelum ni and aku yakin, pompuan kat luar sana mesti cair laa usha beliau bila tgk brad pitt rambut panjang mcm tu

So my rating bg filem ni...7.5/10.0 coz cerita ni bg aku xde laa memboringkan sgt even tema dlm filem ni adalah zombi yg bg aku agak bosan sebenarnya kalau zombi yg dorg paparkan tu cliche dengan filem2 zombi sebelum ni. Tp bg aku, kalau nak dicomparekan dgn I am Legend? Aku rasa I am legend still lg legend drpad filem world war z ni. Last edited by lahnapi on 20-6-2013 10:56 AM

Follow Us
Dah tgk semalam..

Tak minat sangat citer peng"Zombie"an ni tapi baca sinopsis cam menarik

Memang Menarik, tak macam typical citer Zombie makan otak darah memancut2.. dia sebuah cerita yang agak legit

Cuma sentiment Ke"yahudi"an tu agak ketara la..

Ending dia tak berapa gempak la sebab mungkin nak sambung kot...

Lakonan mantap jugak sebab biasanya si pit ni watak hero yang berbeza tapi kali ni dia seorang bapak yang pernah bekerja dengan UN dan takde special power.

Love it!
Tak sempat nak rasa bosan walaopon semalam aku baru hangen tengok Fast and Furious dan projecktor GSC Pavi rosak
Jalan cerita menarik,gerakan pantas dan yeah Brad Pitt nampak sangat daddy dalam ni
Ada satu scene tu muka dia cam iras Shiloh pulak

Sentimen Yahudi yang amat pentingkan diri sangat kuat dalam filem ni
Tapi Zombie dia memang lain la

so far filem zombie paling best ialah 28 Days Later....zombi2 yg memang ganas...lari 100m...

so nak tgk World War Z pulak...adakah lebih best dari 28 Days Later?

Rhyno posted on 20-6-2013 07:44 PM
so far filem zombie paling best ialah 28 Days Later....zombi2 yg memang ganas...lari 100m...

so n ...

28 weeks later pun best. 28 days x tgk..

israel bina tembok berzaman pun...still zombi leh masuk...choi sgt

cdg nk tgk sok....nmpk cam best

Konon si israel tu power la. Bina tembok tinggi2. Skali zombie pun bole panjat

Juruselam tu mahgribi kan? knp dia kata Juruselam, Israel gitu.. fail aku bab2 ni hehe

takeshi_anwar posted on 21-6-2013 03:45 PM
Juruselam tu mahgribi kan? knp dia kata Juruselam, Israel gitu.. fail aku bab2 ni hehe

astaga ...

Jeruselam tu baitul Maquaddis  ler
tempat suci orang Islam dan Yahudi kat Palestin nun ...

dah tengok dah mobie nie ...

mmg tak membusankan ... aksi dari awal sampai akhir....
tapi tak dok obsess feeling nak tgk lagi...
tgk sekali jer dah cukup ...

let me                that for you

http://lmgtfy.com/?q=jerusalem

Last edited by capiloton on 22-6-2013 12:39 AM

Cikgu mana laa ajar ko Jerusalem ni kat Maghribi..

Maghribi tu kat utara benua Afrika dik oii.
Jerusalem nie berdekatan Asia Barat..

MissNigga posted on 21-6-2013 05:44 PM
dah tengok dah mobie nie ...

mmg tak membusankan ... aksi dari awal sampai akhir....

uols kalau man of steel yelah nk tgk ulang2 kali

okey ni rebiu aku utk filem ni

filem world war z ni sbnrnye lebih kepada penyiasatan, seorang penyiasat dr PBB yg terpaksa mencari punca mane asalnye virus zombie ni merebak dgn harapan beliau boleh menghasilkan vaksin utk menyembuhkan penyakit zombie ni. plg kureng pun mengiokkan zombie ni la. sbb zombie2 dlm world war z ni lebih kebal. selalu zombie nak mampuskan die kene tembak kt otak tp kali ni kene dibakar smpi jadi abu barulah die nak mampuih.  malangnye virologist yg die bawak sekali tu plak pun mati awal la pulak, so terpaksala si hero ni mengembara seorang diri keliling dunia nk cari puncanye....

citer ni mmg sesuai ditayang pada hari bapa. watak seorang bapak mithali mmg sgt sesuai utk brad pitt. terpancar sinar keikhlasan tu di saat2 si brad pitt ni sanggup menggadai nyawa hny utk memastikan family die selamat dan dilindungi. in real life pun die bapak mithali kan? (lelaki melayu sila take note hokkay) dr segi jalan citer, mmg unpredictable. mcm aku tgk pun lepas satu demi satu kejadian aku dok tertanya alamak ape hero nk buat lepas ni? ade harapan kah? cth mcm pas die gi israel n dpt tau yg gejala zombie ni start dr india aku dah terfikir oh pasni pegi india la kot tp tgk2 eh... sila tgk sendiri ye dan mmg tak seperti filem2 lain akhirnye ade jugak 1 penyelesaian utk mengatasi masalah zombie ni. tp bak kata hero, just buying them more time. aku yakin citer ni patut ade sequel.  dr awal citer mmg hero ditugaskan utk carik punca zombie, tp last last heols jadi tuan penyelamat manusia la plak...jadi smpi sudah takde sape yg tau manekah puncanye zombie ni?

tp la yg aku pelik gini je, masa gi korea selatan katenye start dr situ sbb ade askar jadi zombie serang doktor serang plak base situ. pehtu ade ejen cia tu plak ckp gi israel cari bla bla bla ha die tau la mane asalnye. pegi israel si bla bla bla ckp die pun intercept dr india, kt sana dh start dulu, tu sbb die bina tembok awal2. so manekah plak asalnye zombie nih??? india ngan korea selatan punyela jauh...

4/5 bintang dr aku.