CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: caripasal

Geng-geng Sony Alpha

Close [Copy link]
Apa pun, elok hang g survey semua kedai yang ada selagi sanggup. lepastu putuskan nak beli kat kedai mana. buat masa ni, aku tak sarankan pegikedai Photo Selangor kat Pertama Kompleks sebab aku g sana, dia push aku beli sedangkan aku sekadar masih lagi survey, lepas tu buat layan tak llayan jer. walaupun kedai ni member yang rekomen tapi kalau banding dengan kedai yang lain, walaupun sekadar nak survey depa akan layan juga dengan baik.

Salam semua.

Nampaknya byk manfaat yg dpt disini. Aku dah lama juga buat survey selepas terminat dgn dunia DSLR ni. Selepas buat comparison ngan model2 yg lain nampaknya byk juga kelebihan model ni selain value for money dan byk workshop utk user baru.

Mcm chrarliedale cakap lepas ni buat survey dulu, mana dpt deal yg bagus....ahakss.

Balas #382 fugutive\ catat

baguih2..meriahkn la forum ni..huhuhu

Boleh tau teknik apa yg masih kita guna jika pakai hanya kitlens.

Panning ke??

Balas #384 fugutive\ catat

mcm2 leh gune..
panning leh, bokeh leh, silhouette leh..
mcm2 la leh buat dgn kit lens..
gear xmembataskn creativity..

Balas #384 fugutive\ catat

cuma teknik skodeng x leh..

Follow Us
Reign This user has been deleted
Aku tak sabar nak beli DSLR... tapi duit takde...

Originally posted by xanxus at 18-11-2008 01:42 AM
cuma teknik skodeng x leh..

he he...

Satu lagi bro, naper aku tgk geng Nikon & Canon tak suka ngan dgn alphnatics ni.

Reply #388 fugutive's post

siapa cakap??

aku apa2 brand pun aku geng, asal sudi borak & tukar2 idea. hatta kamera cap ayam sekalipun aku tak kisah...

Balas #389 mo-mo\ catat

ok, then kita boleh kawan2 la.

Mungkin perkataan 'tak suka' tu tak kena. Yg lebih tepat mungkin bias. Saya lebih berminat dgn A200 &  450D dari
model lain. Tapi berat lebih pada A200. Satu pasal bajet, value for money dan bengkel percuma utk beginner.
Mcm mana dgn after sales service ada apa2 masalah tak?

Ada member sorang ni citer, bila ke kedai diaorg ni promote Nikon & canon ajer. Last2 dia pergi Sony Style utk
nak cuba.  

Betulke lens utk Sony mahal dan limited ngan compare brand lain? Sori aa byk tanya, jgn mare....

[ Last edited by  fugutive at 18-11-2008 07:35 PM ]

Balas #390 fugutive\ catat

utk en momo hang la kwn donia akhirat..huhuhu..

sbb sony baru jugak masuk dunia DSLR ni..disbbkn nikon n canon dh lame bertapak kt msia ni, tu yg byk suggest amek both brand..

zaman skang ni pd aku get the best for ur money n gear. service after sale pd aku not bad sbb mbr aku anta service dlm smgu dh dpt blk (4 ur info mbr aku dok kt batu pahat).

utk lens n accessory lain x dnafikn sony boleh tahan harga die..tp kite ade byk choice skang ni..indipendent brand utk lens pon bagus gak quality die..sigma n tamron pon ade utk sony mount. harga more cheaper..cume kalo brand carl zeiss mmg la mahal gile..xde bwk RM2999..huhuhu

pilihan terletak ditgn anda..yg penting skill n creativity menggunakn camera secara total..tol x en momo??

Balas #390 fugutive\ catat

jgn risau la psl lens..

kalo sony pny limited bli la tamron @ sigma..
x pun cari minolta pny lens..
kalo x pun gi bli m42 mount adapter..
leh masuk lens lain pny lens..

flash pun sama,
klo sony pny mhl bli la nissin ke, sigma ke..

Sony DSLR tu asalnya adalah Konica Minolta, mmg satu nama yang besar dlm dunia photography. Yang melemahkan semangat sesetengah org beli Sony DSLR ialah harga benda2 mcm lens dia mahal... mahal pun mungkin sebab Sony kena tanggung balik kos dia ambil-alih/beli Konica-Minolta tuh.. nanti-nanti murah juga lah harganya (pendapat aku le).

Ramai org beli Canon & Nikon adalah sebab benda2 mcm lens dia mmg dorang dah sedia ada... atau lebih senang nak dpt lense nya kat market. Nikon pula boleh pakai lense lama (retro punya ) dia ada backward compatibility. Lagi, adalah factor 'brand loyal'.... ini sifat biasa manusia diwarisi turun-temurun . Lagi, banyak org pakai 2 brand nih, maka senang nak dpt review dan review yang boleh dipercayai. Itu pendapat aku le, mungkin ada sebab2 lain lagi... Resale value, mungkin...

Aku pun pro canon juga sebab sebelum ni aku memang guna Canon SLR dan Canon A95. target asal memang utk EOS 1000D tapi bagi aku tak salah nak bertukar kepada Sony Alpha sebab ia murah sikit berbanding Canon. tambah pula ia turut boleh dilengkapkan dengan Lens Sigma atau Tamron walaupun mungkin choice terhad. sebelum ni aku memang dimomokkan dengan sony punya lens semua mahal dan aku tak nafikan yang canon punya 3rd party aksesori banyak. yerla dah ramai orang pakai, mesti la banyak yang dikeluarkan.

lagipun aku nak guna kamera ni utk kerja aku selain dari suka suka mabil gambar dan utk kepuasan diri. kerja aku sebagai unit dokumentasi memang memerlukan sebuah kamera adakalanya kamera digital compact tidak dapat melakukannya. opis just bagi guna Olympus dan secara amnya, banyak gambar yang tak menjadi dan tak memuaskan hati aku.lagi satu apa hal pun, seronok lagi guna harta sendiri. dan aku tak nafikan dapat juga buat duit walaupun mungkin tak sebesar jurugambar pro. kata orang tu boleh la nak cover beli kodak....

dan aku rasa dalam dunia fotografi ni, tak da saper pun yang sampai nak berpuak ni melainkan orang tu begong dan fanatik jer dengan sesuatu brand apatah lagi membangga-banggakan dengan riak dan sombong peralatan yang dia ada. ditambah pula dengan satu jenis makhluk lagi yang jaki tgk orang guna DSLR terutama pakai auto function sampai dikatakan tak pro la apa la....baik guna compact digital camera la.

apa pun, lani kumpul duit nak beli telephoto lens pula.

oh ya..kepada tukang korek maklumat dari gambar tu, tolong bagi prosedur camner nak korek itu maklumat....

buleh join?

aku baru dlm 3 minggu beli a200 ni...so kira beginner la...harap beri tunjuk ajar...cuma nk tanya. skrg ni ada plan nak tambah aksesori. tapi tak pasti nak angkat external flash dulu ke, telefoto 70-300 dulu?mana yg lebih important? leh kasi suggestion?

Originally posted by ceekgu at 19-11-2008 11:20 AM
aku baru dlm 3 minggu beli a200 ni...so kira beginner la...harap beri tunjuk ajar...cuma nk tanya. skrg ni ada plan nak tambah aksesori. tapi tak pasti nak angkat external flash dulu ke, telefoto ...

huhuuu tahniah....baru tiga minggu dah nak menambah eksesori ....
best nyerr...aku dah setahun lebih, cuma beli lcd protekter je...ekekeee

depend la pd ko punya shooting camana...klu slalu indoor amik flash gun la
klu outdoor...telefoto la, pada aku. Aku takde flash gun...tp ada 55-200mm telefoto...best gak

tu la pasal...aku rasa mcm berat kpd nk sambar lens je...planning dlm bln 12 ni nk angkat telefoto...smlm gi survey sony style & low yat mcm affordable je...skrg ni nak cari & join geng2 a200. leh blajar2 teknik2 baru ke, ikut2 wat job ke...

heheheh... bnyk org minat telephoto ekkk....   

pakai lah lama2 dulu kit lens tu, bila dah tahu apa jenis photography yang paling diminati, baru fikir lens yang sesuai...

Terima kasih atas penjelasan yg bagus utk org baru mcm aku dan rasanya aku dah buat keputusan berat pada A200. Ini dah kira dari semua segi termasuk kewangan.

Soalan seterusnya he he he, elok tak aku ambil dual kitlens atau tidak. Lain accessories yg patut aku minta/beli (kira yg penting la utk penjagaan dsb).

terima kasih bebanyak