CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: cikna99

Bloggers Gardening Member (Ver.4)

Close [Copy link]
350# alifinara

Shida, jagalah nobile tu dengan baik ya....

381# cguct1970

Insya-Allah Kak, walau dikatanya orang payah nak berbunga di tempat kita, kita cuba sehabisnya....

sebelum pegi india dulu, sorang kawan mintak tolong carikan tukang masak dari india sbb dia ada perancangan nak bukak restoran nasik kandar sendiri. so, bila dah pergi saya pun bersemangat la nak tolong carikan sebab saya pun mmg peminat nasi kandar ni. dan pada saya, restoran2/hotel yg kami duduk tu mesti pakai tukang masak terbaik/terbersih sbb company dah set certain standard utk restoran dll yg kami guna. cadangnya, nak 'curi' tukang masak dari restoran/hotel ni la...

bila dah sampai, saya pun dgn selambanya pegi masuk beberapa tempat masak restoran/hotel tapi pemandangannya sama. tahap kebersihan??? pakai kain putih dhoti tu dan kebanyakannya memasak tak berbaju dan kalau ada berbaju pun t shirt pagoda putih tu dah jadi hitam dah. sambil masak merokok, batuk, meludah, buang hingus tak cuci tangan terus sambung masak.kemudiannya, kat satu tempat ni tukang buat roti canai dia bulu tangannya dah tahap hutan amazon sampai sorang kawan saya boleh buat lawak bodoh. katanya, okaylah lepas makan boleh guna bulu tangan dlm roti tu utk floss gigi (apsal tak boleh masuk smilies muntah ni???).

kemudian pikir2 balik kalau tukang masak jenis ni di ambik bekerja utk restoran terbaik, macamanalah pulak restoran yg teruk. dan tukang2 masak kat restoran nasi kandar kat malaysia pun di ambik dari geng2 ni jugak dan kalau dah jadi habit/tabiat tu kan susah nak buang. bila balik malaysia nak makan asyik teringat pemandangan ngeri kat sana tu...

dan saya pernah pergi sebuah restoran nasi kandar yg sgt famous di ipoh, dan tertengok keadaan daputnya walaupun ramai peminat restoran ni sampai sanggup beratur panjang nak beli makanan dia saya dah tak pergi la. ayam2 dah potong di letak dlm raga plastik (utk tos air) tapi letak atas lantai basah dan kalernya memang uweks jugak la. tempat memasak penuh jelaga dan greeny thingy mcm lumut. tukang masaknya jgn cakap la....

Post Last Edit by har123 at 24-7-2009 18:14

arini Uitm Shah Alam pulak ditutup seminggu disebabkan selsema babi tu..

nampaknya di Uitm yang banyak kena wabak ni..IPTA/S yang lain tak pulak dengar sangat...

Post Last Edit by mizahanan at 24-7-2009 18:14

loya tekak ku esp. cendol2 thing tu bwk memasak

sediakan redoxon vitamin c soluble 1000mg dan juga garlic pills ya kawan2. wabak ni makin menular. kalau imun kita kuat maka kalau kena pun mcm selsema biasa je...

Follow Us
384# har123

ye la kak har,

anak sedara tina akan bermastautin selama seminggu di rumah, bermula next week.
Hmm..... dia pun batuk selsema. ada kerisauan jugak la.

perasan tak...PM dh tk keluar pop-up...
rupa2nya ada PM tp dah sebulan baru perasan ada PM baru..

Saya nak share satu menda misteri...td saya balik dr temerloh..lalu sepintas..adalah sampai satu tempat nih saya ternampak satu kedai makan yg mmg grand..masa tu saya tak terpk menda misteri..cuma terlintas dihati..boleh ke kedai ni survive dikawasan hutann..dahler jalan lengang...pastu bila dah sampai ke kawasan perkampungan..saya tanyalah driver..nampak tak kedai tepi jalan tadi..driver tuh gelakkan saya..mana ada kedai kak..adeih..rupanya saya je yg nampak..

fera huhuhu memang misteri
tapi okid punya pasal, sapa peduli.

Post Last Edit by khairimhd at 24-7-2009 23:14

378# mizahanan

Cikgu

Sama le kita.. lega JPA dah selesai...skrg ni aim ..nak tutup kad kredit plak...lambat betul nak dapat surat pengesahan pencen dr JPA ni...nak guna untuk keluarkan EPF ...

Takda ke geng forum sini yang kerja JPA kasi  cepat sikit proses tu..dah check dgn UITM ..depa dah hantar ke JPA.

Kira kita ni adalah bekas peminjam yang baik la ye.. HUTANG masa belajar telah berjaya dilangsaikan...tak mcm si Y..dah kaya raya hutang pun tak nak bayar... bil mao terbang ke negara jiran baru kantoi pak!

389# _mangifera_

Kak,

Boleh kasi tahu area mana tu...saya cuba sahkan... sebab jika lalu temerloh-triang-cemomoi memang ada 2 gerai yang berjauhan di tepi ladang sawit...tapi turut ramai dikunjungi orang..sebab?  ada karaoke!

392# khairimhd

Jalan ni dah lepas dah area temerloh..genting highland..batang kali..tanjung malim..kuala kubu..huhu jalan lama ke sabak bernam..kami panggil jalan sepintas...sebelum nih ada dengar citer kawan nampak gerai makan..tp waktu malam...bila dia lalu kawasan tuh minggu selepasnya dia nampak yg ada cuma batu penanda jalan...pastu kawan suami pun penah kena kejar ngan pocong kat situ..masa nampak td mmg tak terpk..bila driver tu kata camtu..baru terpk..dan yg pasti..kedai tuh dibina menggunakan kayu dan reka bentuk dia mmg unik..

393# _mangifera_

Eeeeeei..seramnya..tengah-tengah malam pulak ni baca...

393# _mangifera_
fera,
lenkali kalu lalu tempat sunyi...baca ayat pelindung diri, ayat kursi ehh..insyaAllah tak apa2..

383# cmf_harris

Nasib baik saya memang bukan peminat nasi kandar, bukhari beriani dsbnya. Saya rasa saya tak pernah makan nasi kandar nih, walaupun ramai yg kata sedap, ntahlah tak pernah rasa nak mencuba.....ha..ha...

Walaubagaimana pun, nasi kerabu Kejariah memang sedap, hubbyku tambah berkali2......he..he..he..terima kasih sudi menjemput ye.

388# Mas916

Itu pun moderators dah ramai yg komplen, tapi masih belum ada perubahan.

384# har123

Kat tempat saya ni pun ada kes kak...international student, ala international pun takat indon malee je. Seb baik student tu tak duduk kat hostel, tak dpt warded sebab semua hospital yg ada utk H1N1 ni dah penuh....

Aliff pun dah mintak belikan mask sebab dia selesema, katanya cikgunya pesan kalau selesema suruh pegi jumpa doktor dan pakai mask.

hari yang sibuk dan tersangat gembira

kelmarin(sabtu), pergi ke rumah kejariah di Desa Saujana. Cik Na dan Shida juga ada. Bestnya pergi rumah kejariah dah la dapat makan free, nasi kerabu putih; dapat pulak keratan JR free, heheheheheheh. Sedap sungguh nasi kerabu tuh. Walaupun Adam buat hal merajuk bawah tangga, tapi ia tidak mematahkan selera ibunya untuk makan. hahahahahaha

Lepas tu cik na pulak bawa kueh cara berlauk, bestnya. Kami sempat lah berbual dan bergossip. jelita sungguh cikna , patut la suami orang itu meroyan kat dia. hehehehehehehe
Sebelum berangkat ke serdang, cik na beri kek yang tersangat cantik dekorasinya. tapi rugi tak sempat nak snap sebab icing cair duduk dalam keter,  tapi memang sedap sehingga menjilat jari la kek cikna buat. Oh! btw. cikna amik tempahan untuk kueh cara tu tak. sedap la, tersangat sedap.

Akak ni pergi serdang sebab nak amik okid yang auntie tolong jagakan. entah mcamana terbeli jugak la. ishhhh........
ni tak tahu nak letak mana, hantar balik kampong la kot.

apa2 pun terima kasih banyak2 kepada kejariah, cikna dan juga shida kerana memeriahkan hari sabtu akak.

malamnya akak pergi menghadiri penutup kem motivasi untuk Sarah. Ada satu peristiwa sedih yang tersangat sedih, yang apabila para ibu melihatnya, seperti terasa akan kesakitan yang melebihi kesakitan hendak melahirkan. Akak mengalir air mata sehingga teringat ke hari ini. nanti akak share kan kemudian.

Pengajaran yang akak dapat dari 1/2 jam ceramah itu memang sangat bererti. Moga anak2 Islam di SK Bukit Jelutong mendapat keputusan yang cemerlang di Dunia dan terutamanya di Akhirat.

yuhuu....salam semua..
kawe baru pulang dr besut smlm..
letih gila..seminggu dok ngadap kebun ja pg ptg siang mlm