CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: clonedetector

apsal ramai bini bini tak reti jaga badan?

daripada ko enrol gym bagai, baik ko gi beli jah satu treadmill yang mahal sket.. yang boleh den ...
NURMIMIE Post at 22-6-2010 17:46

mcm ler aku laki bini kaya. nak ambik maid pun tak mampu.
kalau aku sorang ajer yang kaya, boleh la kot.
Utk gaji aku skrg, TIDAK LA aku beli treadmill tu.
aku agak dlm 2ribu kot, yeke?. kalau rm500 boleh la beli. tak penah survey treadmill ini wp aku suka sebab aku assume, harganya ribu ribu.

aku enroll gim yang murah ajer. dulu, masuk gim yg ada kat pusat rekreasi. bulanan rm80 ajer.
takdernye aku masuk gim femes2 & mahal2 yang main ribu riban tu.
aku nie kuli jerr.. gaji static ajer..kalau naik pun takleh nak cover susu + pampers utk anak aku.

Post Last Edit by Hana at 23-6-2010 12:56
Reply  NURMIMIE

oic..no wonderlah aku tak makan nasi sebulan sbb kes nak gi family day nyer ...
hereana Post at 23-6-2010 10:27

yang sebulan tak makan nasi tu, ko makan apa?

sebenarnye boleh turun berat badan dgn diet makan sahaja tanpa exercise. tapi, kena makan light2 ajer la. spt sup ayam ke.
pastu kalau rasa lapar, minum air. tapi, sudah tentu, tak der energy nak buat itu ini. so, TDO AJERLA. itu penyelamat dari nak rasa nak makan yang berkalori tinggi.

mcm adik ipar aku. dia kuat tido. Tapi, aku paham kenapa dia kuat tido.
Dia tu kurang makan. dia makan nasi separuh ajer. itu pun sekali dalam sehari.
pastu ada la buat keje2 umah. bila dia penat, mmg dia tido.
mertua aku pun ada bising - "tdo ajer kejenya"
mmg tdo penyelamat dari ko makan apa2 dan malah boleh memendekkan hari. so, bila tdo, makan besok ler pulak.
badan dia kurus kering la. takder exercise pun.
rahsianye - tdo & makan sekali sehari nasi. tapi, nasi siket sahaja. ( of course la lauk pun siket jugakla. jgn meriah pulak)

itu cara paling best utk diet waktu bujang - TDO & makan sekali sehari... takyah susah payah beli treadmill atau buang duit utk slimming centre atau masuk gim (buang duit lagi) atau kena cari kawan pulak utk bersukan..lecehhhh..

tapi, kalau dah jadi bini orang, boleh ke banyak TDO? kalau ada maid boleh laa kot..

ko kan ada maid..boleh laa buat..

tengok pada keadaan TV..  kalo tv gedabak rosak leh repair okay lagi..
kalo tak kuar pape elo ...
ParinAmat Post at 23-6-2010 12:24

berapa tahun warranty tv tu tingal parin

lelaki ini memang buta hati................
faraway1 Post at 23-6-2010 12:41

kurangkanla buruk sangka tu.. tak elok..
mungkin salah somi tak mendidik dgn baik.. aku pun jadik terkesian plak..

berapa tahun warranty tv tu tingal parin
carold Post at 23-6-2010 12:57

aku mmg duk serbey tv LCD kalo bleh nak yg HD le
yg murah dalam 1899 jek.. tv lama gedabak (zaman baru kawin) dah ada garis hijau.. pastu tengah2 tgk boleh terpadam tiba.. dahla jadik time anak2 buah bini aku mai.. wat malu jahh

ehh apa kaitan tv ngan thread ni? terpulang pada yg mentapsir

nie acik sentap sorang ni, leh geng ngan sorang acik lagi..
apa yg aku tulis takde kaitan ng ...
ParinAmat Post at 2010-6-23 12:39

ko pms ke parin

Follow Us
yg murah dalam 1899 jek.. tv lama gedabak ( ...
ParinAmat Post at 23-6-2010 13:07

Tafsiran acik pada posting ko mmg lain parin.. tak sama dgn porumer lain

Reply 375# ParinAmat

sian kat minik ko....dibandingkan ngan tv jerrrrr uhuk uhuk uhuk

yg murah dalam 1899 jek.. tv lama gedabak ( ...
ParinAmat Post at 23-6-2010 13:07

biar gedabak, asal jgn berhutang...

takdernye aku masuk gim femes2 & mahal2 yang main ribu riban tu.

Hana Post at 23-6-2010 12:46

Gym pemes2 tu contohnya? Fitness first? Kat branch mana eh fitness first dalam Malaya ni ada swimming pool?

I register gym setahun membership rm900 sahaja...takde sampai ribu riban.. and OK what berhabis duit ke gym, faedah ada tpt nak keluarkan peluh sambil2 guna facilities yg disediakan.. dari berhabis duit beli blackberry, handbag coach, LV segala tu..apa faedahnya?

Post Last Edit by irish_cayunkku at 23-6-2010 14:05

aku seorg isteri yg punya berat bdn 56kg ketinggian 167cm..bg pandangan mata kasar org kata aku kurus sbb aku tinggi tp bg aku rs mcm dh gemuk... mmg agak mengerunkan jika aku dpt tau berat bdn naik.. selalu rujuk pd hubby apakah perubahan diri.. samada dia suka atau x... tp dgn ikhlas hubby aku kata samada aku gemuk atau kurus dia terima seadanya yg penting sihat n bahgia.. aku mmg practickan penampilan diri baik dirumah tau keluar... aku juga selalu memberi pandangan pada hubby kalo penampilan dia xkene selera aku(ingat lelaki jer ada taste).. bak kata bukan hny isteri jer kene jg suami pun sama... pompuan pun suka pandang yg cantik... kalo laki pun xreti jg penampilan isteri pun sedap cuci mata pdg jejaka maskulin diluar sn.. ini kisah benar terjadi pd kwn aku...suaminya xreti jg kebersihan n penampilan higga kddg2 buat isteri jemu wlpn dh diberi teguran...

Alasan lelaki cuci mata tgk awex kat luar tu seksi meksi bagai konon kat rumah tu bini xseindah mcm awex tu...mmg ler mybe awex2 tu xpernah preggy... suami kenang kembali saat kenal isteri terus gemok gedempol ker?...awex2 tu cantik sbb dia melabur duit sendri... dekat rumah korang tau ker awex2 tu ntah bilik mcm tmpt kucing beranak...hehehehe fikir2kan lah... Kesian pada yg berbdan besar.. hati kecil diaorg tu pun nk cantik tp pk kesian kat suami nk minta itu ini pendam jerlah makn hati..

Moral of the story mory...jgn salahkan 1 pihak sama2 kene bantu antara 1 sama lain... no body perfect...kalo isteri tu comot suamilah kene bantu cr alternatifnya...nak2 kalo yg mmg genetik gemuk... perlukan kos..suami kene lah buat pelaburan sikit..

Petang semalam aku jogging kat tasik depan Sekolah Seri Puteri Cyberjaya .. ramai jugak la yg joggin ...
kudajantan77 Post at 23-6-2010 11:53

Betul la tu kot...Melayu bila doktor bg advice suruh exercise baru terhegeh2 nak buat....tp Cina & India ada yang rasa "tak sihat" bila sehari tak keluar peluh...Ini base on my experience berbasikal tiap pagi di kawasan perumahan dan lepak2 kejap kat taman yg ada tpt exercise tu. Tak tahulah kot kalau area tpt I ni ramai Cina dan India maka tak jumpa la Melayu yang bersenam kecuali pakcik tua sorang yg keluar masuk hospital tu jek....

Gym pemes2 tu contohnya? Fitness first? Kat branch mana eh fitness first dalam Malaya ni ada s ...
sarahmirza Post at 23-6-2010 13:59

i sokong sarah....apasalahnya habiskan duit kat fitness club
utk yg berduit laa kay.....

tak perlu cakap rugi whatsoever
byk lagik benda rugi lain yg korang buat selain habis kat gym
bertenggek kat mall lagi merugikan....nak2 pi mega sale
beli benda2 tak perlu.....

tengok pada keadaan TV..  kalo tv gedabak rosak leh repair okay lagi..
kalo tak kuar pape elo ...
ParinAmat Post at 23-6-2010 12:24

LED ...aku duk usha gak tv nie
apa yg best sgtt...very bright indeed...
ganggu bola mata ku...

mahal tak hengat....:cf:

meh aku tolong jawabkan.....kepada para suami bukan ke korunk yang jadikan bdn bini korunk tu gemuk haha klu dh hebat sgt nk bini tuh kurus korunk sebagai suami yang hebat pergi cari duit byk2 then hantarla bini korunk kat slimmimg centre...standard la pompuan yang dh lahirkan zuriat korunk mmg akan naik bdn....

lelkai pun mcm la jaga badan sgt ko nak ke aku bukak topik apesal lelaki dh kawin selekeh and perut buncit....cuma ko jer tak pernah dgr perempuan nyer pulak...tp perempuan ni hati lembut buruk2 suami tuh dia terima sepenuh dan seikhlas .....ko klu hebat mesti bakal bini ko pun hebat ..stakat mulut hebat berdebat habuk pun tarak....weiii kawin dulu la baru tahu ko suami hebat tak hebat..hebat bukan bermaksud atas ranjang jer...tp hebat dlm menjalankan tanggungjwb sebagai suami...isteri mcm mana gemuk pun yang aku nmpk la tanggungjawab still terlaksana...suami perut terisi la jugak...anak terurus...lelaki buncit ape buat? duk la depan tv ...ade bantu bini yang gemuk tuh? xderkan?!....kain pelikat pun segulung klu dh tanggal tuh....gemuk atau kurus bukan ukuran yg jadi ukuran ko tuh ader ilmu tak sebelum jd suami..aku tak rasa ko tkt dikelilingi dgn perempuan gemuk mcm yg ko katakan tuh...ko sebenarnya org yg takt menjalankan tanggungjawab..itu jer....jgn main ckp ikut sedap mulut jer...

nabi sendiri mengagungkan wanita...ko boleh bygkan tak ko kawin dgn wanita yg berumur dh berkedut..ko belum kawin tgk pompuan gemuk pun dh takt...hebat sgt ke ko?
klu tidak xderla nabi sebut 3 kali ibu..yang keempat baru ayah...Ibu tuh sape tak ke pompuan yang melahirkan anak...mak ko slim shaddy sgt ker? meh posting gambar mak ko...kitaorg nk tgk.....

hargaila seorang wanita kerana wanita itu adalah ibarat berlian di dalam rumah....

wassalam

Petang semalam aku jogging kat tasik depan Sekolah Seri Puteri Cyberjaya .. ramai jugak la yg joggin ...
kudajantan77 Post at 23-6-2010 11:53

suka btol kuda dgn area nie....
apakata, ko tangkap satu umah depan tasik tu....summerglades
kalo tak depan skolah tu ...

meh aku tolong jawabkan.....kepada para suami bukan ke korunk yang jadikan bdn bini korunk tu gemuk  ...
coldfusionr Post at 23-6-2010 14:12

tak perlu sedih cold....ambik yg baik saja, buang yg pahit
tadi baru baca ciri2 org ada keyakinan tinggi....dia ada self-filter
bila perlu ambik , tak perlu....buang jauh2

....thanks to TT and mimik sebab ingatkan balik....
janji aku awal thn ni nak masuk gym....aku lupa dan buat2 lupa..sebab malashhh
so minggu depan nak join acik2 kat sini laa....

selalu rujuk pd hubby apakah perubahan diri.. samada dia suka atau x... tp dgn ikhlas hubby aku kata samada aku gemuk atau kurus dia terima seadanya yg penting sihat n bahgia.. irish_cayunkku Post at 23-6-2010 14:03

see .. semua suami akan jawab camni punya .. ade dalam buku teks kitorang ..

lelaki takpe..walaupun BOROI ..asal ada duit, adalah yang datang menggedik (jawapan dari seorang lelaki, by default )

see .. semua suami akan jawab camni punya .. ade dalam buku teks kitorang ..
kudajantan77 Post at 23-6-2010 14:40

Bukanlah jawapan stended tp lelaki yg waras or normal akan pk.. aku ni iyer2 nk bini cantik kurus bagai..tgk diri aku sendiri pun mcm la sempurna sgt... nk compare itu ini...mn tau bini idam yg sasa tp yg ada sasa gak sasa tang perut..hehehe.. bersyukurla  apa yg dh ALLAH beri yg penting diaorg telah berjaya melahirkan zuriat2 yg sihat... besar perngorbanan tu...