CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: surfinv

★~The Others Clan~Kembara Alam Sakti~★ Legendry

Reply 378# ashes2ashes

ash, rugi la ko x ikut smlm......agak thrill la smlm pnyer trip...tp lagi best kalau dpt naek highland tower kan...nk try gak naik smpai tingkat 7 yg diaorang sibuk duk cter nih...
aku x ler hati kering, tp terpaksa buat2 mcm xde perasaan, dlm hati, kecut habis dh...

Reply 377# zadzamusa

pengalaman yg kedua la ikut diaorang duk wt mende nih....kalau pengalaman melepak ngn diaorang dh byk kali la, yg ikut trip hantu ni baru kali ke dua, tp dulu wktu mula2 kenal si surfinv ngn ego nih, diaorang dh bwk sy melawat hiighland tower...tp jz tgk2 jer la, x wtper pun

Reply 381# Leeluv

ehehehe... ash kalau hari keje memang tak kuar umah lepas kul 10 sebab ash gerak g ofis kul 6.30, pastu balik slalu malam so memang penat gila tp leeluv memang lagi berani dari ash la sebab masih leh ada keinginan untuk explore lebih2.. ash ni masuk kejap kat umah istana tu pun ketar lutut

Reply 382# Leeluv

lepas nih memang nak ikut lagi... dan lagi atau bila dah nampak cukup takat tu je?

Reply 384# zadzamusa

hehe, sbnrnya, saya ni cuma ikut diaorang jer.......so, mana2 diaorang pg saya ikut jer.....so pasni lau diaorang pg bua trip lg n ajak saya, saya ikut la, kalau x, x la...tp klau diaorang nk pg melingkup, saya x ikut la...ekekkekekee

best pengalaman korang ek..

Follow Us
Reply 385# Leeluv

All the best la buat leeluv and the gang... harap2 boleh update selalu la bila keluar outing ya...

ok geng, ash out dulu.. nak gi shah alam jmpa kazen japs. kalau ada bran, ash lalu

hmm... pelik post ash kena potong plak.. anyways, harap2 malam sket nnt ash check in balik ada gamba dah

Reply 369# black_zidar

sila eja nama sy bebetul eh ...ceempaka@ceem
well,golongan penakut cam sy nie mmg la xde pengalaman nk cite...hehehe
sy stay luar ngan pak guard pun dah cukup,sbb masing2 nak bukak cite seram pasal Apartment Sri Ijauan tu
ade ke patut pak guard tu soh tgk kat kawasan blkg TNB (tepi blok D)....dia ckp xyah masuk dalam-dalam pn xpe sbb kat blkg tu jer dah mmg kerap penampakan 'encik gula-gula' pastu siap buat action melompat "toing toing...." time dia berlakon nie sy pejam mata hahaha

baideway,team The Others nie mmg sempoi. memula sampai kat kawasan tadahan air (jalan mati) terkejut aku sbb dorg punye excited nk terjah antu lain macam! truss gi terjahhh....dasyat lahhh...ekceli aku bwk dorg tinjau situ sbb kawasan situ pada aku mmg seram walaupun aku sndiri xtau cite seram/mistik disebalik tmpt tu hehehe.. nie pandangan peribadi jer sbb dulu aku rajin jogging situ,cuma lately dah busy plus tgk dari jauh semak2 dah tinggi mcm hutan! aku mmg x terbukak hijab encounter ngn makhluk2 nie, tp berdasarkan cerita Endi dia 'terscan' encik gula-gula dah terpacak kt tempat tue...time nie aku wat2 macho padahal dah nak nangess...ekekeke...maklum la umah aku dekat jer ngn kawasan tu...takut wehh nk balik umah nnti..

spot kedua ialah Apartment Sri Ijauan. ekceli apartment ni baru siap n belum ade penduduk tapi aku dengar cite maybe lagi 2 bulan masuk lah pembeli/penyewa nyer...saje jer bwk The Others kat sini sbb tapak apartment nie merupakan kawasan penghujung bukit uk perdana nie. aku tak masuk join dorg terjah...ai rela stay kat post guard sbb siyes aku mmg penakut! dlm masa setengah jam dorg kat dlm tu,time ni la sibuk pakcik2 yg ada kat post guard tu rancak bercerita   salah sorg tu ckp, "nape tak gi kat bwh tu..tadahan air...situ lagi skeriii woooo. Security guard (nepal) penah ronda situ n nmpk toing toing menatang tu tgh lompat ke arah dia" arghhhh aku rasa mmg nk cepuk jer pakcik nie! seram tau takkk!!! pastu aku pn jawab "dah gi pakcik,baru je lps...."
dia pun buat muka nk dgr stori/experience kami. tp aku buat keras sbb mmg lepas settle kat situ Endi n the others mmg xcite ape2 lagi...hehehe. kne ikut syarat kata surfinv..

then,org kedua pulak nk bercerita..."skg ni pintu kecemasan utk naik ke tingkat atas berkunci. tp kalau tak kunci kan awak gtau ngn kawan2 awak tu...sape yg lepas naik sampai tingkat 2 mmg terror lahhhh (nota kaki : setiap blok ada 10 tingkat). sbbnye ialah sy n lagi 2 org kwn penah ronda n nmpk 'ahkak rambut pnjg kendong anak'.....pastu kitorg dh xnaik dah hahaha" maaf la blok yg mana terpaksa disensored kan. mana la tau kang ade penyewa yg sentap ngn stori nieeee kannn....mampos aku kne saman.
so berbalik pada topik asal, kepada bakal pembeli/penyewa Sri Ijauan........meh la masuk cepat2 sbb dok sini best,udara nyaman n sejuk. 3 hari lepas bgn tido kul 7pagi ada kabus tebal sangat. smpai kete kat parking pun xnmpak..kalah cameron/genting highland yaww! hehehe

sekian sy,ceem mengudur diri. tq The Others sudi dtg kat spot yg x berapa nk skeriii nie

umang aih....cik gule2..

btw...to TT..get well soon ya...

Reply  surfinv

alaaa... aku skrang ni dah dok kat Perak... ko cuba selak2 dalam thread Ske ...
twins Post at 25-3-2011 08:50

akan dipertimbangkan dari semasa ke semasa

(org kerajaan nau)

Reply 390# ceempaka

mintak maaf cik ceempaka. cis tak sangke banyak lak abg2 guard tu cite ek. haha. tapi mase kite datang tu ade sorang tu cakap yang bawak baby pon ade (cik pon).. seram gak time tu

akan dipertimbangkan dari semasa ke semasa

(org kerajaan nau)
surfinv Post at 26-3-2011 10:59

hahaha orang kerajaan dah sehat ke?

Reply 377# zadzamusa

betol-betol cik leeluv ni memang berani!

Reply  zadzamusa

betol-betol cik leeluv ni memang berani!
black_zidar Post at 26-3-2011 11:33

yes btul! tp teman idok leerrrr seberani beliau ittew

Reply 396# ceempaka

takper ceempaka jangan dipakse lagi bahaye

Reply 395# black_zidar

Bukan takat leeluv sorang ja yang berani... rasanya semualah yang terlibat yang ada extra berani ni.... Saya ni lebih pada berhati-hati tak tahu maksudnya tak ada... dulu saya agak skeptikal pasal ni semua.... Pada saya dulu tujuan orang-orang tua2 kata ada hantu sebab tak nak kita buat atau pergi satu2 tempat tu... Bila sudah terkena dan ternampak barulah percaya dan dah jadi penakut... masa kawan2 kena rasuk dulu saya lebih suka duduk di luar dan tolong apa yang patut dari melihat apa yang terjadi....

Walaupun begitu, saya suka membaca catatan dan pengalaman misteri nih.... Tak mampu nak ikut rasanya melalui catatan dan gambar-gambar dah cukup seram bagi saya....

Pengalaman saya... janganlah bawak orang bermulut celupar....All the best semua...

Reply 390# ceempaka

time ni la sibuk pakcik2 yg ada kat post guard tu rancak bercerita   salah sorg tu ckp, "nape tak gi kat bwh tu..tadahan air...situ lagi skeriii woooo. Security guard (nepal) penah ronda situ n nmpk toing toing menatang tu tgh lompat ke arah dia" arghhhh aku rasa mmg nk cepuk jer pakcik nie! seram tau takkk!!! pastu aku pn jawab "dah gi pakcik,baru je lps...."
dia pun buat muka nk dgr stori/experience kami. tp aku buat keras sbb mmg lepas settle kat situ Endi n the others mmg xcite ape2 lagi...hehehe. kne ikut syarat kata surfinv..

Biasalah pak cik2 guard ni... dulu masa kerja kat sebuah kilang dulu... masa kawan2 kena rasuk.... leader suruh la bawak kawan yang sorang nih keluar sebab dia dah lain macam... masa duk tunggu dia, pak guard yang sorang ni rajin la pulak bercerita pasal apa yang dia selalu nampak, apa yang kawan-kawan dia alami... tak de kepalalah... datang minta kerjalah...... dia duk asyik letak serbuk perasa, garam, kicap... semua dia tak perasan ke member tu dah la takut... last-last bila budak perempuan tu meraung barulah sedar.... huhuhu....

Reply 398# zadzamusa

terima kasih atas nasihat dan pandangan zad..

kitorang nak kate berani sangat pon idak takot sangat pon idak bak kate surfinv brani sgt pon bahaye takot sgt pon bahaye so kitorang kat tengah2 .. tujuan kitorang pegi ke satu2 tempat tu bukan nak mencari atau memburu hantu tapi lebih kepada nak merasai adrenalin rush dan juga keseraman tempat yang diclaim seram tu dan berkongsi pengalaman tersebut dengan forumers melalui gambar, penulisan dan video.. tapi kalau satu2 tempat tu terlampau bahaye kitorang akan just buat touch n go..

yes kitorang memang akan tapis dulu orang yang akan kitorang bawak ke mane2 kembara.. biasenye kitorang akan ajak lepak minum dulu sebelum turun ke tempat2 tertentu.. takot2 tersalah bawak orang yang celupar dan sebagainye ..

terima kasih sekali lagi sebab support kitorang..